PDA

Zobacz pełną wersję : Deski z zak?. stolarskiego "Amenda" - co s?dzicie?



Becik
10-07-2003, 11:49
http://www.amenda.pl/ - -to jest link na ich stronę
Co sądzicie o deskach sosnowych o grubości 16 mm? Wiem że mogą mi długo nie posłużyć, ale chcę je położyć w części sypialnej, a jak się zniszczą i znudzą - to wymienić na coś innego.
Czy one rzeczywiście nie będą wymagać cyklinowania zaraz po ułożeniu ? A może ktoś z Was lub Waszych znajomych je ma lub rozważał ich zakup i mógłby się podzielić opinią ?
Będę wdzięczna za wszelkie uwagi. B.

kasiek
11-07-2003, 16:15
Deski podobają mi się o wiele bardziej niż parkiet. Też bym była wdzięczna za jakieś opinie o tym producencie i jego wyrobach.

Becik
14-07-2003, 08:54
Mi się takie deski też bardzo podobają, a na pewno o niebo bardzie niż płytki i panele. W części dziennej jednak będzie parkiet ;).
Co do naszych sypialni to skoro mogę takie śliczne deseczki kupić w cenie paneli ( już od 32 pln/m2 ) to raczej wiem co wybiorę :)... zwłaszcza że jak na razie żadnej negatywnej opinii nie widzę ;)

Jardo
22-07-2003, 15:30
http://www.amenda.pl/ - -to jest link na ich stronę
Co sądzicie o deskach sosnowych o grubości 16 mm? Wiem że mogą mi długo nie posłużyć, ale chcę je położyć w części sypialnej, a jak się zniszczą i znudzą - to wymienić na coś innego.
Czy one rzeczywiście nie będą wymagać cyklinowania zaraz po ułożeniu ? A może ktoś z Was lub Waszych znajomych je ma lub rozważał ich zakup i mógłby się podzielić opinią ?
Będę wdzięczna za wszelkie uwagi. B.


Rozmawiałem z facetem pół roku na temat desek bukowych, przekonywał, że są bezpieczne, nie bedą się wypaczać i daje trzy lata gwarancji. JAk przyszło co do czego nie chciał dać gwarancji i się z nim pożegnałem. Ale zbierałem opinie i co do drewna iglastego ma bardzo dobre recenzje.

31-07-2003, 17:18
Czy ktoś widział te deski? Mi facet powiedział cenę 35,60. Czekam na wieści.

Becik
01-08-2003, 08:54
A jaki facet powiedział Ci tę cenę?
Ja widziałam ich ekspozycję w Warszawiae na Bartyckiej ( chyba 26 paw.D - dokładny adres podany na ich www ). Mi się podobały. Tam też dostałam cennik - za gr. 16mm od 32zł z goszami, za 21mm - już ponad 43zł. Tylko że to było jakieś 2 miesiące temu.
W przyszłym tygodniu będę wysyłać zapytanie o ofertę na nasze poddasze :).
Pozdr. B.

karola
01-08-2003, 10:25
Moja deska ma 28 mm i kupilam ją za 35 zl.

Wtprodukowana przez Barlinek tylko dla sieci NOMI - więc już wiecie, gdzie kupiłam. :)
Cięzko było na nią czekać, poniewaz braliśmy dużo i sklep - dlugo realizował zamówienie - wzieliśmy w dwoch turach prosto z samochodu w sumie ok 90m2.
Jeszcze jej nie polożyliśmy ale wygląda wspaniale i mam nadzieję, że równiez dobrze będzie wyglądać w nowym domku.

Cały czas się zastanwaiam jak ją wykończyć. Kusi mnie jakaś bejca.... :o

maikyl
26-01-2019, 10:22
Kupowałem jesion i dwa razy dąb na przestrzeni 10 lat, w sumie z 70 metrów. Wysuszenie drewna rewelacyjne. Nigdy nic się nie wypatrzyło. Jeżeli chodzi o trzymanie wymiarów to były różnice maks 1mm na szerokości co przy układaniu pierwszej podłogi mnie irytowało. Nigdy w użytkowaniu nie zwróciłem na to uwagi. Niewykorzystane deski leżą 10 lat na nieogrzewanym strychu. Żadna się nie wypatrzyła. czyli bardzo polecam ale to nie jest plastik tylko natura i jakieś drobne pęknięcia, sęki itd są na porządku dziennym, czasami trzeba zaszpachlować. W użytkowaniu się tego nie widzi. Deski wykańczałem olejem albo ługiem i olejem

RafiRuX
31-01-2019, 14:11
Deski wyglądają rewelacyjnie... Sami jednak nie odważyliśmy się na taki zakup. Postawilismy na płytki drewnopodobne. Wyglądają rewelacyjnie.. no ale to wciąż tylko płytki ;)