PDA

Zobacz pełną wersję : Komentarze do M20L by niutiger



niutiger
16-07-2007, 11:47
Witam wszystkich i zapraszam do komentowania.

Pozdrawiam,

mkkafe
08-08-2007, 22:23
hello

no to ja pierwsza

przyznam ze pokoj nad garazem wyszedl contenty

zastanawiam sie nad scianka na dole - wyrzuciles te sciane i zamieniles ja na slup :o Nie obawiasz sie ze to znacznie oslabi konstrukcje?? Bedziesz robil tak jakis podciag?? Murator zaklepal te zmiane??

niutiger
09-08-2007, 07:50
hello

no to ja pierwsza

przyznam ze pokoj nad garazem wyszedl contenty

zastanawiam sie nad scianka na dole - wyrzuciles te sciane i zamieniles ja na slup :o Nie obawiasz sie ze to znacznie oslabi konstrukcje?? Bedziesz robil tak jakis podciag?? Murator zaklepal te zmiane??

Dzięki za pierwsze słowa.

Pokój nad garażem (nasza sypialnia) rzeczywiście duży ale i widny. Ze zmianą układu pomieszczeń nie jest źle - i łazienka będzie większa.
Tej ścianki u nas rzeczywiście nie będzie. Natomiast na razie króluje wersja z obróceniem schodów o 90 stopni tzn tak żeby wejście na poddasze było dokładnie tam gdzie u Ciebie jest ta ściana (gdyby stanąć przed nią u Ciebie to u mnie zaczynałyby się schody). Co do osłabienia konstrukcji to ... spokojnie. Murator już w projekcie zezwala na modyfikację ścian konstrukcyjnych i działowych pod warunkiem zrobienia tego zgodnie ze sztuką budowlaną (wykonanie obliczeń itp itd). Nasz architekt wszystko policzy i zaproponuje możliwe rozwiązania.
Myślimy jeszcze nad zrobieniem wyjścia na taras z salonu od strony zachodniej (u mnie na działce to południe). Zawsze więcej światła w salonie.

Pozdrawiam,

kze
19-08-2007, 15:58
Gratuluję podjęcia decyzji budowania się. W aktualnych czasach nie jest łatwo... :roll: Widze, że ładna działka. Projekt dostosowany do oczekiwań inwestorów. 8) Piękny Apartament małżeński na górze.
Ile mkw ma dom?
Nie myślisz o tym by gdzieś zrobić spiżarkę?

niutiger
20-08-2007, 08:43
Gratuluję podjęcia decyzji budowania się.
Dzięki, nie było wyboru. Mieszkamy teraz przy samiutkiej drodze krajowej z Wawy na Mazury. A na działce cicho, spokojnie ..


W aktualnych czasach nie jest łatwo... :roll: Widze, że ładna działka. Działka jest bardzo ładna. Ma tylko taki mały mankament. Jest jakieś 80 m od stopy wału przeciwpowodziowego (Wisła), który będzie modernizowany a na razie jest w stanie ... dobrym (tak przynajmniej spece mówią). Co prawda jak już się przerwie to zaleje tysiące domów ale zawsze jest taki lekki dyskomfort.


Projekt dostosowany do oczekiwań inwestorów. 8) Piękny Apartament małżeński na górze.
Sypialnia troszkę przypadkiem taka duża wyszła ale będzie funkcjonalnie.



Ile mkw ma dom? będzie około 165 m2 pow. użytkowej


Nie myślisz o tym by gdzieś zrobić spiżarkę?
Uważam, że spiżarka jest bardzo użyteczna (przekonałem się jak pomieszkałem parę dni u znajomych). Ale tu jakoś nie bardzo widzę miejsce (żeby była w miarę blisko kuchni). Jakby co to czekam na propozycje :)

Pozdrawiam,

kze
20-08-2007, 13:25
Spiżarka - kosztem kawałka kuchni.
Jak wyleje Wisła to ja też będę pływał.. :( W końcu mam działke między Modlińską, a Wisła... :roll:

mkkafe
21-08-2007, 14:15
niutiger - ja przez pewiem okres mialam w planach mala spizarke pomiedzy kuchnia i jadalnia - przesunac scianke w str jadali i zabudowac - mam nadzieje ze wiesz o ktore miejsce mi chodzi
ale zrezygnowalam w ogole z tej sciany :lol:
bedzie tam mini barek ktory od strony kuchni "obloze" szafkami i bedzie dodatkowe miejsce
moze dla Ciebie takie rozwiazanie ie byloby ciasne :roll: :wink:

SIN
09-11-2007, 09:44
Hejka
Widzę, że jesteśmy obecnie mniej więcej na tym samym poziomie prac, życzę powodzenia. A przy okazji jak będziesz brał się za ziemię, poproszę jeśli można o informację po ile masz wywrotkę ziemi, też mnei czeka podniesienie poziomu gruntu.

Oby nam się ekipy nie myliły :)

niutiger
13-01-2008, 20:35
Hejka
Widzę, że jesteśmy obecnie mniej więcej na tym samym poziomie prac, życzę powodzenia. A przy okazji jak będziesz brał się za ziemię, poproszę jeśli można o informację po ile masz wywrotkę ziemi, też mnei czeka podniesienie poziomu gruntu.

Oby nam się ekipy nie myliły :)

No i zobacz - a byliśmy na tym samym etapie :)
Gratuluję postępów. No ale ja umowy nie podpisałem i teraz mam. Zobaczymy co będzie wiosną. W kwestii cen za ziemię nie pomogę za bardzo bo będę miał trochę po znajomości - ale jak zapłacę to powiem.

Pozdrawiam,

dzonline
11-06-2008, 22:54
Witam,

my właśnie zaczynamy budowę "Między sosnami". Miałbym taką prośbę czy mógłbyś umieścić zdjęcie schodów z salonu gdyż jesteśmy ciekawi jak one się prezentują od strony salonu. Jak również mam pytanie ile centymetrów komin wnika do salonu?

Z góry dziękuje, gratuluje postępu i pozdrawiam
Darek.

niutiger
15-06-2008, 17:52
Witam!

Właśnie wróciłem z urlopu i niestety od razu nie pomogę. Dopiero w tym tygodniu zdjęto wszelkie deskowania i dziś po raz pierwszy zobaczyłem jak to rzeczywiście wygląda. Ale jeszcze nia mam zdjęć. Jutro albo pojutrze dam znać. Ale od razu powiem, że schody zajmują mniej miejsca niż mi się wydawało.

Pozdrawiam,

niutiger
16-06-2008, 22:21
Zgodnie z obietnicą wklejam kilka komórkowych zdjęć schodów i komina.

http://niutiger.pl/foto/m20l/IMAG0038.jpg

http://niutiger.pl/foto/m20l/IMAG0041.jpg

http://niutiger.pl/foto/m20l/IMAG0043.jpg

W tej chwili komin wystaje na salon jakieś 60 cm a to i tak mniej niż w projekcie (komin troszkę zmodyfikowałem z uwagi na zastosowanie wentylacji mechanicznej naw-wyw). Dodatkowo oczywiście dojdzie jeszcze miejsce na wkład.

dzonline
17-06-2008, 09:40
Dziekuje za umieszczenie zdjęć. Rzeczywiście tak jak piszesz lane schody nie zajmują dużo miejsca jak by się mogło wydawać. Zastanawiamy się cały czas jak można rozwiązać sprawę z kominem aby zajmował jak najmniej miejsca.

Pozdrawiam
Darek

niutiger
17-06-2008, 11:39
Możesz go po prostu zbudować od strony kotłowni i wtedy zajmie miejsce w kotłowni a nie w salonie. Tylko czy na to już nie jest za późno? Musi być koniecznie ława i fundament pod komin.

dzonline
25-06-2008, 23:51
A możesz jeszcze powiedzieć jak zmodyfikowałeś ten główny komin? Widzę również po zdjęciach że szerokości nie masz takiej jak w projekcie 96cm tylko gdzieś około 72cm. Czyżbyś zrezygnował z kanałów wentylacyjnych na górze?
Zastanawiam się również nad drugim kominem wentylacyjnym. Majster mówi aby go puścić całego od dołu, że to nie dobrze aby na stropie usadowiona była część komina, bo tak wychodzi że 2 kanały wentylacyjne na górze rozpoczynają się od stropu (dla mne na dole szkoda miejsca). Co Ty o tym myślisz i jak masz rozwiązaną tą sprawę u siebie.

Pozdrawiam
Darek

PS. Wczoraj zaleliśmy fundamenty, ława asekuracyjnie dodatkowo podlana pod komin w stronę pomieszczenia gospodarczego :).

niutiger
26-06-2008, 08:17
Hej.

Tak, szerokość komina też mam mniejszą. Generalnie mam w kominie 4 kanały. Na piec gazowy, na kominek (spalinowy) i dwa wentylacyjne (kotłownia + odpowietrzenie kanalizacji). Więcej nie potrzebuję bo będzie u mnie wentylacja mechaniczna nawiewno wywiewna. Dlatego też drugiego komina nie mam wcale. To zdjęcie pomoże zrozumieć jak zbudowany jest komin

http://niutiger.pl/foto/m20l/komin.jpg

BTW pamiętaj aby komin murowali z przewiązaniami. U mnie tak robili dopiero od poziomu stropu bo wtedy przyszedł mój inspektor nadzoru (Na zdjęciu jeszcze bez przewiązań).

Nie chcę namawiać na wentylację mechaniczną ale zastanów się nad tym rozwiązaniem. Porozmawiaj z fachowcami (niekoniecznie z firmami - one zawsze chcą sprzedać więc mogą opowiadać różne rzeczy) np. http://www.wentylacja.org.pl
Później policz ile wyniesie Cię materiał i robocizna komina, policz na wentylację mechaniczną 10-13 kzł i pomyśl pamiętając, że to nie ma się zwrócić (tzn zwróci się tylko, że po długim czasie) tylko masz mieć w swoim domu odpowiedni komfort życia. Ja na początku też byłem anty bo nic o tym nie wiedziałem. Ale zmieniłem zdanie.

Tak czy inaczej zawsze warto wiedzieć więcej żeby później nie było za późno na zmiany.
Pozdrawiam.

open_21
19-07-2008, 11:50
Witam, ja w sprawie tego okna w kuchni, to cały urok mieć tyle światła, ja bym nie zamurowywał w żadnym wypadku, z meblami można sobie zawsze jakoś poradzić. Zapraszam na nasz blog, prosimy o komentarze i oceny
http://dorotyiwojtka.bloog.pl

TTASZT
24-12-2009, 11:53
Niech magiczna noc Wigilijnego Wieczoru
przyniesie spokój i radość.
Niech każda chwila Świąt Bożego Narodzenia
żyje własnym pięknem,
a Nowy 2010 Rok obdaruje
pomyślnością i szczęściem.

Ania i Tomasz