PDA

Zobacz pełną wersję : Agrowłóknina pod korą



adinek
16-07-2007, 16:46
Witam, w chwili obecnej mam drzewka obsypane samą korą i o ile na początku fajnie to wyglądało tak teraz zaczęły wyrastać pojedyncze chwasty i już nie jest to tak estetyczne. Mogę wokół nich położyć agrowłóknine (Np. taką http://www.allegro.pl/item216485145_agrowloknina_ogrodowa_sciolka_na_chw asty_80m2.html) i dopiero wtedy obsypać korą? Z opisu aukcji wynika, że można tak zrobić, ale wolę jeszcze Was spytać o zdanie, co by żadnym krzaczkom nie zrobić krzywdy :)
Pozdrawiam

Mirek_Lewandowski
16-07-2007, 16:58
Opielić. To taki zabieg polegający na wyrwaniu chwastów.

el-ka
16-07-2007, 17:42
Pielenie jest niestety konieczne. Nawet po położeniu agrowłókniny również wyrastają chwasty, są jednak nieco łatwiejsze do usunięcia i jest ich trochę mniej. Czyli tak jak u ciebie teraz - "pojawiają się". :wink:
Ja u siebie polożyłam pas agrowłokniny przy nasadzeniach przylegających do granicy działki, gdzie są tereny bardzo zachwaszczone, jeszcze niezagospodarowane. Dzięki temu to co się wysiewa nie zakorzenia się głęboko, sporadycznie coś się i tak przebija od dołu, ale generalnie łatwiej jest utrzymać.

telesforek
19-07-2007, 08:20
Witam, w chwili obecnej mam drzewka obsypane samą korą i o ile na początku fajnie to wyglądało tak teraz zaczęły wyrastać pojedyncze chwasty i już nie jest to tak estetyczne. Mogę wokół nich położyć agrowłóknine (Np. taką http://www.allegro.pl/item216485145_agrowloknina_ogrodowa_sciolka_na_chw asty_80m2.html) i dopiero wtedy obsypać korą? Z opisu aukcji wynika, że można tak zrobić, ale wolę jeszcze Was spytać o zdanie, co by żadnym krzaczkom nie zrobić krzywdy :)
Pozdrawiam

Mam korę pod tujami - wyrastają pojedyncze chwasty
Mam włókninę pod kamieniami dookoła domu - wyrastają pojedyncze chwasty.
Po prostu je wyrywam 8)

zachcianka
22-07-2007, 10:41
A jaka jest grubość warstwy kory?
Wszyscy obsypują aby na aby żeby zakryć ziemię,
a żeby podłoże nie wysychało, a chwasty nie rosły,
nalezy dać min 10 cm, a najlepiej 15-20 cm!
Wtedy nie tylko wygląda estetycznie ale spełnia swoje zadanie...

PS ja też mam aby na aby... bo było taniej
:-?

gola99
22-07-2007, 12:41
ja mam od kwietnia agrowłokninę i na to korę na pasach pod tujami i świerkami i jest ok . Zdecydowanie radzę to zrobić i mieć spokój z chwastami . W tamtym roku nie było agrowłókniny i wiem co to znaczy mieć chwasty pod 300 tujami i 200 świerkami :D

Teska
22-07-2007, 16:49
mam agrowloknine i kore...chwasty sa, ale latwo je wyrywac no i mniej jest....

-maro-
24-07-2007, 07:59
Popieram moich przedmówców.
Załóż agrowłóknine i obsyp korą. Chwasty pojawiają się sporadycznie i ławo je wyrwać a i drzewkom to się przyda bo ona zatrzyma wilgoć w ziemi i nie musisz się martwić o podlewanie.

gonsiorek
24-07-2007, 08:32
Mam jeden pas pod iglakami o długości ok 3 metrów i z 6 cm warstwy kory bez agrowłókniny mało co pozostało, ziemia i roślinki wymieszały się z korą - efekt mizerny. Drugi pas z agrowółkniną i 6-8 cm kory zachowuje sie wzorowo :)

lulekdino
18-11-2015, 15:00
polecam rozłożenie pod korę agro-włókniny lub agro-tkaniny ja stosowałam ze strony SPAM
jest bardzo wytrzymała, przepuszcza wodę super sprawa a przede wszystkim wyeliminowane chwasty

forgetit
18-11-2015, 17:03
a ja tam też kupiłem i to straszna tandeta, ptaki wydziubały a resztę zniszczyło słońce. Tak się zawsze dzieje kiedy kupie coś u SPAMERÓW.

Elfir
23-11-2016, 19:29
niezbędna? serio? :)
Chyba tylko dla kogoś, kto korę traktuję jak dekorację.

jacek.zoo
24-11-2016, 18:25
niezbędna? serio? :)
Chyba tylko dla kogoś, kto korę traktuję jak dekorację.

Zawiodłem sie dzisiaj :) byłem pewny że zapodasz fotke korzeni przy samej powierzchni pod agrowłóknina.... szkoda, mnie to przekonało, na wiosne rozbebeszam włóknine pod tuja,i i daje sama kore