PDA

Zobacz pełną wersję : Domek prystelki



prystelka
16-07-2007, 18:58
Będzie mały, skromny ale postaram się aby spełnił nasze marzenia.




http://www.studioatrium.pl/res/212/big_1.jpg
http://www.studioatrium.pl/res/212/big_0.jpg

Domek ma 93,15 m powierzchni użytkowej + 50,55 m powierzchni piwnic oraz 17,95 m garażu.
Podziwiam Wasze duże, piękne domy, mając nadzieję, że w swoim zrealizuję choć kawałek swojego raju. A miejsca na to nie mam zbyt dużo :wink:


http://www.studioatrium.pl/res/212/par.png
kuchnia z jadalnią - 15,50 m
pokój dzienny - 21,20 m
przedsionek - 5,55 m
łazienka - 3,45 m
hall - 4,40 m

http://www.studioatrium.pl/res/212/pod.png
pokój - 12,90 m
pokój - 11,70 m
pokój - 7,75 m
łazienka - 8,35 m
hall - 2,35 m

prystelka
16-07-2007, 19:17
A oto fotki przedstawiające to, co udało nam się zrobić do tej pory

Renuszka
17-07-2007, 08:19
Będziesz miała sliczny domek. I bardzo funkcjonalny. Wiem bo sama od pół roku mieszkam w domu wg projektu studio Atrium tylko mój to jest GLX 19.
Nie ma zbędnych przestrzeni, układ pomieszczeń jest bardzo funkconalny i co najwazniejsze mozna ten dom w mairę szybko posprzątać :-) co jest ogromnym atutem.

Poza tym bryła domku jest bardzo ładna. Gratuluję i serdecznie pozdrawiam.

aha26
17-07-2007, 11:07
Domek będzie śliczny bo juz na projekcie widać jaki jest ładny :D

Honzka
17-07-2007, 16:13
mi też się bardzo podoba ten domek, jest w nim wszystko czeg potrzeba do szczęścia, na pewno uda Ci się spelnić swoje marzenia :wink: powodzenia

pozdrawiam,

prystelka
17-07-2007, 17:56
Dziękuję Wam wszystkim za ocenę.
W domku dokonaliśmy kilka małych zmian np. lukarny zastąpimy oknami połaciowymi a nad garażem zamiast dachu będzie taras.Zawsze chciałam mieć balkon, na który będę wychodzić z sypialni.To będzie taki większy balkon... :lol:

Żelka
17-07-2007, 18:20
Bardzo ladny i praktyczny domek. :P

Honzka
17-07-2007, 18:35
...garażem zamiast dachu będzie taras.Zawsze chciałam mieć balkon, na który będę wychodzić z sypialni.To będzie taki większy balkon... :lol:

Honzka napisał:



mi też się bardzo podoba ten domek, jest w nim wszystko czeg potrzeba do szczęścia, na pewno uda Ci się spelnić swoje marzenia powodzenia
Dzięki, właśnie wczoraj oglądałam Twój dom. Co za przestrzeń... gratuluję gustu!

dzięki :wink: taras zamiast dachu to bardzo dobry pomysł :P

jadwiga_w
18-07-2007, 13:52
Mój domek też nie jest duży, ale nie możemy popadać w kompleksy!! Ważne, że tworzymy coś swojego, niepowtarzalnego, swoje miejsce na ziemi. Pozdrawiam i będę śledzić postępy prac, bo jesteśmy na podobnym etapie ;)
to mój domek:
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=107143

Aleks :)
16-08-2007, 19:40
My tez budujemy dom ze Studia Atrium i jest tylko troszkę wiekszy od Twojego, mysle ze w obecnych czasach ludzie nie buduja juz tak duzych domów i na pewno nie bedziemy załować wyboru jakiego dokonaliśmy :D :D
Teraz, gdy widze jak juz stoja mury,pewna jestem że taka przestrzeń zupełnie mi wystarczy :D
Zyczę powodzenia w realizacji marzeń :D

edyryt
17-08-2007, 13:59
prystelka nie wielkość domu się liczy tylko jak się w nim czujemy. Będzie suuuuper :D

prystelka
20-08-2007, 19:45
Zaczynam głęboko zastanawiać się jak urządzimy pokoje na poddaszu tj. gdzie będzie stała szafa, stolik gdzie będą kaloryfery...Trzeba wszystko dobrze przemyśleć, bo mamy niską ściankę kolankową - 75 cm i trochę to komplikuje ustawienie mebli. Proponowano nam podwyższenie ścianki o jeden pustak ale sie nie zgodziłam ze względu na negatywne opinie na tym forum odnośnie takich praktyk. Bałam się, że domek straci proporcje. :oops:

prystelka
30-08-2007, 19:31
więźba gotowa.Teraz trzeba dokończyć szczyty. :D :D

DarioAS
10-09-2007, 18:14
No i jak tam idzie? Szczyty gotowe?

prystelka
11-09-2007, 10:46
Szczyty gotowe :wink: Kominy wymurowane, niestety wszystko się ślimaczy ze względu na fatalną pogodę :( Przez ulewy było kilka dni przestoju.
Ale za to udało nam się już zamówić okna dwustronnie okleinowane w kolorze orzech włoski. :wink: Ciekawe czy zdążą je wprawić przed śniegami...

bednarczykpawel
11-09-2007, 22:09
Witam:)
Rzeczywiście ładny domek:) zastanawiałem się nad tym projektem... ale jak przyszło co do czego to wszystko sie pozmieniało:)
Życze powodzenia i zapraszam do ogladania postępów w moim przedsięwzięciu... choć ja w tym roku nie zacznę:(



http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=111933

DarioAS
12-09-2007, 14:17
no, to super! Czekamy na dalsze relacje z postepów prac i jak tylko przyjdą okna, to mam nadzieję, że się pochwalisz :wink:

Pozdrawiam cieplutko :wink:

TOMEK 999
04-10-2007, 19:51
Prystelko dzienki za opinie . :wink: Osobiście jestem zwolennikiem małych domów. :D i czekam na dalsze postępy :o Domek napewno będzie wyglądał świetnie :wink: jeszcze jedno co z kolorem elewacji , bo ja jestem w kropce :cry:

prystelka
13-10-2007, 20:24
Witaj TOMEK 999 :wink: ! Ja do mojego czernobrązowego Robena i orzechowych okien planuję elewację w kolorze jasnej brzoskwini, moreli. Długo się zastanawiałam nad odpowiednim kolorem i doszłam do wniosku, że ten najbardziej mi odpowiada. 8)
Coś takiego:
http://foto0.m.onet.pl/_m/40858b5a1248cc6dd65f717d1a52de6c,5,19,0.jpg

http://i57.photobucket.com/albums/g218/cornuss/b516ca12.jpg

http://i57.photobucket.com/albums/g218/cornuss/elewacje/cdfad151.jpg

Ola i Krzysiek
16-10-2007, 13:11
Witaj Prystelka, muszę przyznać, że mimo iż dom nie ma "szalonego" :wink: metrażu to jest uroczy i bardzo funkcjonalny. Ma to, co być powinno bez zbędnych, niewykorzystanych metrów. Na pewno będzie Twoim azylem do którego będziesz z chęcią wracała :)
Pozdrawiam i życzę powodzenia w dalszym spełnianiu marzeń
Ola

prystelka
16-10-2007, 17:56
Dzięki Ola. Do twojego "domku" też często zaglądam... :wink:

Maja W.
17-10-2007, 09:40
Prystelko ślicznie wam rośnie domek i wcale nie jest za mały... Wg mnie jest akurat - trzymam kciuki, by spełnił wasze oczekiwania i okazał się TYM JEDYNYM miejscem na ziemi. Ale jest wasz i to już połowa sukcesu 8)

m_dzidzia
22-10-2007, 14:13
Witam wszystkich:)
Parystelko, domek żeczywiście nabrał kształtów :) bardzo mi się podoba.
My zdecydowaliśmy się na zakup projektu glx 19 tylko będziemy budować bez garażu - mamy bardzo wąską działkę.Wydaje nam się, że jak na swoje rozmiary jest bardzo funkcjonalny. Nie możemy pozwolić sobie na budowę większego domu, ale liczymy, że ten śliczny domek spełni nasze marzenia.
Zastanawiamy się tylko czy podołamy finansowo temu przedsięwzięciu. Czy mogłabyś podać jakie koszty poniosłaś na dzień dzisiejszy? Czy zlecacie budowe firmom czy budujecie systemem gospodarczym. Czy napotkaliście na jakieś problemy w trakcie budowy? Wszystkie uwagi i spostrzeżenia mile widziane:))))
Renuszko, czy moge prosić o przesłanie jakichś fotek gotowego glx 19?
Będę wdzięczna. Mój e-mail: [email protected]

DarioAS
22-10-2007, 17:11
jak tam idą prace?
Domek przykryty, dawno nic nie pisałaś :wink: .

prystelka
22-10-2007, 19:45
Witam, nie mam niestety aktualnych zdjęć ale jak tylko zrobię to obiecuję, że wkleję. :roll: Czekamy teraz na montaż bramy garażowej. W tym roku może uda nam się jeszcze ocieplić poddasze i to chyba tyle na ten sezon :-?

m_dzidzia, witam Cię serdecznie. Cieszę się że budujesz domek podobny do naszego. Będziemy się wymieniać doświadczeniami. Ja jestem z naszego bardzo zadowolona. W sumie jak do tej pory nic bym w nim nie zmieniła. Staram się aby spełniał moje oczekiwania i marzenia dlatego dokładnie analizuję każdy krok :wink:
Koszty są zależne od indywidualnych oczekiwań. Myślę że stan surowy zamknięty to ok. 100 tys. w naszym przypadku. :roll: Budujemy systemem gospodarczym ze względu na koszty. Pozdrawiam.

m_dzidzia
23-10-2007, 09:02
My też planujemy budowe systemem gospodarczym, narazie jesteśmy na etapie załatwiania wszystki papierkowych spraw, a budowę planujemy rozpocząć zaraz po zimie. Już nie mogę się doczekać - chociaż wiem że czeka nas wiele pracy i pewnie sporo kłopotów ale jestem pewna, że będzie warto!

Z niecierpliwością czekam na kolejne zdjęcia twojego domku:)

prystelka
25-10-2007, 10:33
Niestety praca nie pozwala na chwilę wolnego i nie mam kiedy zrobić aktualnych zdjęć :-?

DarioAS
25-10-2007, 10:39
no, pięknie idzie :roll:
bardzo ładna dachóweczka :P .
Teraz gdzie nie zajrzę, to już i dachy i okna idą.
A Ty masz już okna upatrzone, albo zamówione??

m_dzidzia
26-10-2007, 10:07
mam pytanko - pewnie podobny temat jest już gdzieś na tym forum, ale nie bardzo umiem znaleść coś konkretnego - podajcie proszę stronke gdzie szukać lub powiedzcie tutaj :roll: :
na jakie ogrzewanie się zdecydowaliscie? do osób, które już mieszkają - podajcie proszę ile mniej więcej wydajecie rocznie na ogrzanie domu?

Nasz będzie miał około 115mkw i zastanawiamy się nad zastosowaniem ogrzewania gazem i dogrzewanie kominkiem z płaszczem wodnym - czy ktoś z was stosuje coś takiego?(jaki jest koszt takiego kominka i instalacji?) Czy grzanie ekogroszkiem jest dużo tańsze?
Nasz główny problem polega na tym, że musielibyśmy podpiwniczyć domek, aby mieć miejsce na kotłownie i składowanie maiłu czy ekogroszku, a wiadomo, że to wiąże się z dodatkowymi kosztami - czy jest to opłacalne?
Podpowiedzcie coś plizzz, bo mam już straszny mętlik w głowie. :cry:

DarioAS
26-10-2007, 15:55
mam pytanko - pewnie podobny temat jest już gdzieś na tym forum, ale nie bardzo umiem znaleść coś konkretnego - podajcie proszę stronke gdzie szukać lub powiedzcie tutaj :roll: :
na jakie ogrzewanie się zdecydowaliscie? do osób, które już mieszkają - podajcie proszę ile mniej więcej wydajecie rocznie na ogrzanie domu?

Nasz będzie miał około 115mkw i zastanawiamy się nad zastosowaniem ogrzewania gazem i dogrzewanie kominkiem z płaszczem wodnym - czy ktoś z was stosuje coś takiego?(jaki jest koszt takiego kominka i instalacji?) Czy grzanie ekogroszkiem jest dużo tańsze?
Nasz główny problem polega na tym, że musielibyśmy podpiwniczyć domek, aby mieć miejsce na kotłownie i składowanie maiłu czy ekogroszku, a wiadomo, że to wiąże się z dodatkowymi kosztami - czy jest to opłacalne?
Podpowiedzcie coś plizzz, bo mam już straszny mętlik w głowie. :cry:

myślę, że powinnaś to rzucić na wnętrza albo wymianę doświadczeń :wink:
tam Ci lepiej pomogą, bo więcej ludzi to przeczyta :wink:

prystelka
26-10-2007, 17:58
m_dzidzia odpowiedzi na swoje pytanie poszukaj za pomocą opcji SZUKAJ. Wpisz tam np. hasło ogrzewanie i wyskoczą wszystkie związane z nim tematy.
Radziłabym jednak jeszcze raz przemyśleć budowanie piwnicy. U nas piwnica jest pod całym domem i została nawet dodatkowo wygospodarowana mała spiżarnia. Domek jest mały i nie ma za bardzo miejsca na trzymanie "gratów". W piwnicy planujemy oprócz kotłowni także pralnię, spiżarnię i składzik. Nie wiem gdzie bym to wszystko dała gdyby nie było piwnicy
:roll:
Okna już dawno zamówione, powinny być lada dzień :wink:

Darex
26-10-2007, 18:22
Prystelko gratuluję wyboru projektu. Domek mały ale jaki urokliwy. I najważniejsze - będzie miał piwnicę i balkon. Budując następny dom też wybrałbym projekt z dachem dwuspadowym. Wiem, że zrezygnowałaś z lukarn na rzecz okien dachowych. Jakiej firmy montujecie i jaki rozmiar? Ciemna dachówka- super :D Ogólnie mówiąc same plusy ++++++++ :D [/b]

prystelka
26-10-2007, 20:16
Witaj Darex, cieszę się że przypadł ci do gustu mój domek :lol:
To prawda, zrezygnowaliśmy z lukarn głównie ze względów finansowych ale także z uwagi na to, że okna połaciowe dają więcej światła. Mamy okna Fakro o wysokości chyba 140 cm - te większe w każdym razie. Nie żałuję że takie wzięliśmy, pokoiki dzięki temu są jaśniutkie :wink: A moją wymarzoną sypialnię planuję we wrzosowej tonacji więc pomieszczenie musi być widne
:wink:

Darex
26-10-2007, 21:55
Witaj Darex, cieszę się że przypadł ci do gustu mój domek :lol:
To prawda, zrezygnowaliśmy z lukarn głównie ze względów finansowych ale także z uwagi na to, że okna połaciowe dają więcej światła. Mamy okna Fakro o wysokości chyba 140 cm - te większe w każdym razie. Nie żałuję że takie wzięliśmy, pokoiki dzięki temu są jaśniutkie :wink: A moją wymarzoną sypialnię planuję we wrzosowej tonacji więc pomieszczenie musi być widne
:wink:

Też mam Fakro i też 140cm, z klamką na dole i wywietrznikami. Pamiętaj, żeby pod oknami były kalryfery. U siebie zrobiłem błąd nie montując grzejników pod oknami w łazience. Myślałem,że podłogówka i rurkowy do suszenia ręczników wystarczy. Jednak zimą to za mało. Generalnie zimą, przy obfitych opadach śniegu na poddaszu jest mroczno (zalegający na oknach śnieg). Musisz to wziąć pod uwagę decydując się na ciemniejsze kolory ścian. To taka moja uwaga :)

prystelka
26-10-2007, 22:15
No tak zalegający śnieg zakrywa okna połaciowe i może być trochę smutno na poddaszu :( ale na szczęście mamy jeszcze okno balkonowe w każdym pokoju i mam nadzieję że to pomoże wystarczająco oświetlić wnętrza.
W łazience nie mamy okien dachowych, jest tylko szczytowe. Masz rację Darex, że oprócz podłogówki i grzejnika drabinkowego powinno się montować jeszcze zwykły kaloryfer pod oknem. Mamy zamiar tak zrobić. Uważam że w łazience powinno być cieplutko. Nawet bardzo... :wink:

Darex
26-10-2007, 22:57
oprócz podłogówki i grzejnika drabinkowego powinno się montować jeszcze zwykły kaloryfer pod oknem. Mamy zamiar tak zrobić. Uważam że w łazience powinno być cieplutko. Nawet bardzo... :wink:

Szkoda, że sam o takiej "oczywistej oczywistości" wcześniej nie pomyślałem :evil:

prystelka
27-10-2007, 14:16
Niestety pomyłki są nieuniknione. Każdy z nas je popełnia :-? Potem wszystko widać, jak się zamieszka w nowym domu. Podobno pierwszy dom budujemy dla wroga...
Darex ciesz się tym co masz, bo twój dom jest bardzo ładny ... mimo tego głupiego kaloryfera. :wink:
A tak wygląda u nas gotowy daszek:

DarioAS
27-10-2007, 14:25
aż się miło patrzy, jak już widać domek z dachem, nabiera wówczas odpowiedniego kształtu :P

Darex
28-10-2007, 11:42
Śliczny daszek. I dachówki wentylacyjne równomierne rozmieszczone. Extra.

jadwiga_w
25-03-2008, 10:53
Bardzo ładnie już sie prezentuje Wasz domek ;) Od początku kibicuję Ci, bo podobają mi się nisko-metrażowe :) i skromno-budżetowe inwestycje :lol: Pozdrowionka

DarioAS
26-03-2008, 14:30
czy Ty tu jeszcze zaglądasz?
Jak tam postępy prac?

jadwiga_w
16-04-2008, 09:25
halo, halo!! Jak tam postępy prac?? Okienka już są?

DarioAS
22-12-2008, 00:05
http://images47.fotosik.pl/42/b70d2bc3a69554bdmed.jpg

Świąt białych, pachnących choinką,
spędzonych w ciepłej rodzinnej atmosferze.
Świąt dających radość,
odpoczynek oraz nadzieję na Nowy Rok,
żeby był jeszcze lepszy niż ten co właśnie mija...

Ania z rodzinką