PDA

Zobacz pełną wersję : Czy ktoś buduje domek kropka?



kropeczka
10-07-2003, 15:47
Witam
Czy ktoś z sznownych forumowiczów buduje domek wg. projektu "KROPKA" z APA Jarosława Charkiewicza z Białegostoku.

ma
22-09-2003, 21:44
ja tez zwrocilam uwage na ten projekt. Skromny, wyglada na dobrze pomyslany z kazdej strony. Ciekawe, jaki moze byc koszt budowy... Moze jest zbyt nowy, by go juz ktos mial, ale kto wie? czy ktos rozwaza budowanie wg tego projektu? albo moze jest jakis podobny, juz sprawdzony?
Projekt ten mozna zobaczyc pod adresem:
http://www.wlasny-dom.pl/projekty.php?a=szukaj&rodzaj=1&od=100&do=150&wlk=100&strona=7

maag
23-09-2003, 00:43
mnie nie zachwycił...

ma
23-09-2003, 07:47
Maag, powiedz dlaczego. Poki nie kupie projektu, twoja opinia moze byc cenniejsza niz sadzisz!
Nas jest czworo, dzieci "na wylocie" czyli dom musi byc akurat, a nie na wyrost, zwlaszcza, ze nie planujemy gwaltownego wzrostu zarobkow ;) Powinien byc funkcjonalny i niekrepujacy, ale dajacy mozliwosc przyjecia wiekszej liczby osob np. na wigilie czy imieniny.
Jedyny problem, jaki dostrzegam w Kropce, to mala ilosc zakamarkow. Lubilabym wiecej, ale mysle o postawieniu w glebi ogrodu domku na narzedzia itp., wiec to tez nie problem.

sąsiad
24-09-2003, 11:34
a mnie ta kropka się spodobała. Może nawet namówię żonę!

kropeczka
30-09-2003, 09:55
ja tez zwrocilam uwage na ten projekt. Skromny, wyglada na dobrze pomyslany z kazdej strony. Ciekawe, jaki moze byc koszt budowy... Moze jest zbyt nowy, by go juz ktos mial, ale kto wie? czy ktos rozwaza budowanie wg tego projektu? albo moze jest jakis podobny, juz sprawdzony?
Projekt ten mozna zobaczyc pod adresem:
http://www.wlasny-dom.pl/projekty.php?a=szukaj&rodzaj=1&od=100&do=150&wlk=100&strona=7


U mnie na działeczce już stoi - co prawda na razie tylko stan surowy otwarty, dach pokryty papą, ale jak dotąd nadal mi się podoba.

ma
30-09-2003, 11:58
Gratuluje decyzji i dobrniecia do punktu, w ktorym jestes!
napisz wiecej, prosze! ile to naprawde kosztuje, jak wyglada wspolpraca z projektantem itp. Mysmy nawiazali korespondencje z biurem projektowym i wszystko prezentuje sie nader obiecujaco. JAk to wypada w praktyce? czy zmieniliscie cos w projekcie? czy juz wiecie, gdzie przechowacie narty, rowery, wozek dziecinny i np.kosiarke albo nadmiar glazury? Obawiam sie, ze na to bedzie potrzebny dodatkowy domek-garaz...

kropeczka
30-09-2003, 13:08
Gratuluje decyzji i dobrniecia do punktu, w ktorym jestes!
napisz wiecej, prosze! ile to naprawde kosztuje, jak wyglada wspolpraca z projektantem itp. Mysmy nawiazali korespondencje z biurem projektowym i wszystko prezentuje sie nader obiecujaco. JAk to wypada w praktyce? czy zmieniliscie cos w projekcie? czy juz wiecie, gdzie przechowacie narty, rowery, wozek dziecinny i np.kosiarke albo nadmiar glazury? Obawiam sie, ze na to bedzie potrzebny dodatkowy domek-garaz...

Już na etapie poszukiwania projektu wyszliśmy z założenia, że razem z samochodem i innymi rzeczami typu kosiarka itp. nie będziemy mieszkać pod jednym dachem i w pierwszej kolejności na działce postawiliśmy osobny budynek garażowy, który służył i służy jako pakamera - magazyn teraz w czasie budowy (czyli odpada konieczność stawiania czegoś tymczasowego na czas budowy).
Zamówienie projektu domu i garażu odbyło się telefonicznie i nie było problemów z ich dostarczeniem (za pobraniem).
Jak na razie wszyscy wykonawcy chwalili projekt, że jest porządnie zrobiony i dokładny.
Ciężko mówić o kosztach bo dużo rzeczy robiliśmy we własnym zakresie.
Oczywiście koszty budowy dwóch budynków osobno (mieszkalnego i garażowego) są trochę wyższe niż w przypadku budowy jednej bryły, jednakże podjęty wybór nadal uważamy za słuszny.

ma
30-09-2003, 13:15
bardzo jestem ciekawa, jak sie bedzie rozwijala wasza budowa. Prosze, zdawajcie sprawe - moze albo w tym watku, albo w dzienniku budowy?
Z czego budujecie i jak chcecie wykanczac - wszystko zgodnie z oryginalnymi planami? Kiedy przewidujecie zakonczenie i przeprowadzke?
pozdrowienia!

maag
07-10-2003, 22:11
skoro projekt już kupiony to na nic tu moja opinia,
życzę udanej budowy, powodzenia

ma
07-10-2003, 22:20
skoro projekt już kupiony to na nic tu moja opinia,
życzę udanej budowy, powodzenia
madrala tralalala, jakby powiedzialy kiedys kiedys moje dzieci.
Jak masz jakies uwagi, to mow - Kropeczka dom stawia, owszem, ale ja jeszcze nie, wszystko przede mna.
Pozdrawiam :)

maag
07-10-2003, 22:50
co do linku to wygodniejszy jest:
http://www.wlasny-dom.pl/materialy/5_2003/kropka.swf

a jak chodzi o projekt to:
1. kolorystyka nieciekawa, ale to jest szczegół i można dowolnie dobrać
2. duży plus dla garderoby w każdym pokoju, chociaż trochę ciasne, może praktyczniejsze byłyby szafy zabudowane
3. stół jadalny troszkę daleko od kuchni ale łatwo dostępny i w salonie też bardzo się przydaje
4. i chyba zamontowałbym drzwi oddzielające 2 pokoje + łazienka- ciszej, intymniej

... wszystko raczej ok, dosyć praktycznie i raczej wygodnie

ma
08-10-2003, 07:11
dzieki,
czuje sie cokolwiek uspokojona, bo juz myslalam, ze widzisz czy wiesz cos, czego jeszcze nie wypatrzylam i czego zmienic sie w zaden prosty sposob nie da.
Dla mnie najwiekszym problemem jest brak pomieszczenia gospodarczego, namiastki piwnicy.
Zastanawiam sie tez, czy garaz przylepic do slepej sciany, czy zbudowac wolnostojacy.

kropeczka
08-10-2003, 09:14
dzieki,
czuje sie cokolwiek uspokojona, bo juz myslalam, ze widzisz czy wiesz cos, czego jeszcze nie wypatrzylam i czego zmienic sie w zaden prosty sposob nie da.
Dla mnie najwiekszym problemem jest brak pomieszczenia gospodarczego, namiastki piwnicy.

A może zrobić małą piwniczkę pod pomieszczeniem gospodarczym, ja nad tym myślałem ale niestety ze względu na zbyt wysoki poziom wód gruntowych odstąpiłem od tego pomysłu.

Zastanawiam sie tez, czy garaz przylepic do slepej sciany, czy zbudowac wolnostojacy.

Zdecydowanie nic nie przyklejać do tego domku - to byłaby wręcz profanacja jego wyglądu.

Pozdrawiam

ma
08-10-2003, 12:37
niestety u nas tez woda wysoko, wiec o piwniczce nie ma co marzyc...

zdzichu
21-04-2004, 12:28
Witam
Widzę, że muszę odświerzyć temat.
Jeszcze raz przeglądamy z żoną projekty i wpadł nam w oko projekt KROPKI z APA.
Mam pytanie do kropeczki;
Jak dużo już zbudowaliscie?

Podobało mi sie Twoje założenie, że garaż ma być osobno i budowa garażu w pierwszej kolejności.

pozdrawiam
Zdzichu

kropeczka
28-04-2004, 13:20
Witam
Widzę, że muszę odświerzyć temat.
Jeszcze raz przeglądamy z żoną projekty i wpadł nam w oko projekt KROPKI z APA.
Mam pytanie do kropeczki;
Jak dużo już zbudowaliscie?

Podobało mi sie Twoje założenie, że garaż ma być osobno i budowa garażu w pierwszej kolejności.

pozdrawiam
Zdzichu

Witam

Obecnie zostało zakończone układanie docelowego pokrycia dachu domu i garażu.
Wybraliśmy dachówkę cementową Euronit profil S w kolorze czerwonym.
Teraz domek jak również i garaż wyglądają zdecydowanie lepiej.
Jesli potrzebujecie więcej informacji na temat tego domku to służę pomocą.

Pozdrawiam

zdzichu
28-04-2004, 20:36
Witam
Mam parę pytań;
1. Od architekta otrzymałem kosztorys na kropkę na 210 tys, Czy da się z tego coś urwać?
2. Odpisali mi także, że nie mają projektów garaży. Z jakiej pracowni kupiliście projekt na garaż?
3. Jak się prezentuje - drewniany strop i czy pomieszczenia obok antresoli można wykożystać na stryszki?

pozdrawiam
Zdzichu

kropeczka
29-04-2004, 08:35
Witam
Mam parę pytań;
1. Od architekta otrzymałem kosztorys na kropkę na 210 tys, Czy da się z tego coś urwać?
2. Odpisali mi także, że nie mają projektów garaży. Z jakiej pracowni kupiliście projekt na garaż?
3. Jak się prezentuje - drewniany strop i czy pomieszczenia obok antresoli można wykożystać na stryszki?

pozdrawiam
Zdzichu
Ad 1.
Ja też miałem ten kosztorys - czy da się coś z tego urwać - chyba tak - wszystko zależy od systemu budowy jeśli poszuka się małych, dobrych i niedrogich ekip, a takie jeszcze istnieją to jest duża szansa. Jednakże ciężko powiedzieć jak na ogólny koszt budowy wpłynie zwyżka Vatu i zawirowania cen (podwyżki) z nią związane.
Ad 2.
Ja projekt garażu kupiłem od nich - garaż 6m x 6m wewnątrz, dach kopertowy, tylko trochę inne kąty dachu niż w kropce (projekt garażu dostosowany do projektu kreska), dwa wariany bramy wjazdowej - jedna szeroka lub dwie wąskie - ja zrobiłem jedną szeroką.

Ad 3.
Niestety trochę obawiałem się stropu drewnianego - kosztów dobrego wykonania. Większość stropów wykonywanych w domach jednorodzinnych jest typu teriva lub żelbetowych monolitycznych i łatwiej znaleźć ekipę, która to dobrze wykona. Bałem się też, że nie zdąże przed zimą z dachem - łatwiej jest zabezpieczyć strop betonowy niż drewniany.
U mnie wykonałem strop typu Teriva. Boczne stryszki są dość duże w przyszłości można je wykorzystać na jakieś dodatkowe małe pokoiki.

Salon z antresolą wygląda super (a z pewnością będzie wyglądać jeszcze lepiej po wykończeniu), choć kosztowne będzie jego ogrzewanie - duża kubatura.

Pozdrawiam