PDA

Zobacz pełną wersję : PIEKARNIK - przydatne funkcje. Pyroliza, kataliza, prowadnice - opinie, modele



Strony : [1] 2

kasiek
10-07-2003, 17:50
Używałam dotychczas piekarnika gazowego, który miał termometr i rożno i były to wszystkie udogodnienia. Teraz czasami korzystam z piekarnika elektrycznego. Podoba mi się, że mogę ustawić temperaturę i jestem jak najbardziej do tego przekonana. Poza tym mogę ustawić termoobiegi, pizze, grille itp. i to mnie już trochę przerasta. Zazwyczaj ustawiam na jedno i to samo (no ale biję się w piersi, nie chce mi się uważnie studiować instrukcji obsługi, zresztą nie jest wcale bardzo prosta, a ja korzystam sporadycznie z tego urządzenia). Piekarnik poza tym ma termometr do pieczeni, właścicielka go używa. Producenci jeszcze reklamują krotne szyby (podwójne, potrójne, poczwórne nawet chyba raz znalazłam) - tłumaczę sobie, że im więcej krotna, tym trudniej się poparzyć na zewnątrz piekarnika. Z moich doświadczeń wynika, że w wielu urządzeniach są funkcje, których się nie używa, a zapłacić za nie trzeba.
Pytanie, na co zwracać uwagę wybierając taki piekarnik? Co jest przydatne, a co jest raczej gadżetem? Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w tym względzie?

bea3
10-07-2003, 18:03
witam-wg.mnie wystarczy piekarnik elektryczny z termoobiegiem ew.z programatorem umożliwiającym ustawienie czasu rozpoczęcia i/lub zakończenia pieczenia.Reszta to gadżety.

Szadam
10-07-2003, 18:10
A może piekarnik z piernikiem :D ???

10-07-2003, 20:36
Polecam termoobieg.Korzystam przy każdym pieczeniu.Jest świetny.
innych patentów nie używam.
opal

Olmiś
10-07-2003, 21:31
Dużo zależy co i jak często pieczesz. Termoobieg na pewno się przydaje -ale np. co do rożna - tu mam wątpliwości. Z bajerami nie ma co przesadzać, nie bardzo wierzę, że rano przygotujesz ciasto czy kurczaka i ustawisz zegar, żeby się włączył za 2h 45 min... Albo wyłączył po 37 minutach pieczenia... Zdecydowanie postaw na funkcjonalność nie bajery.

Alis
28-07-2003, 18:56
Popieram przedmówców odnośnie termoobiegu- korzystam bardzo często.
Mam w swojej kuchence wiele innych funkcji, ale wciąż za mało czasu aby rozszyfrować kiedy najlepiej je stosować.

dziuba
28-07-2003, 22:04
Biłam się z myślami jak kupowałam kuchnię do zabudowy - czy wydać 4 tyś. i mieć kupę bajerów (ale czy skorzystam??) czy wydać mniej.
Kupiłam prostą kuchnię, piekarnik z grillem, termoobiegiem i prostym programatorem - w zupełności wystarczy!!!!
Jak ma się pieć dwa razy do roku po co mi te bajery??? ;-)

Doki
29-07-2003, 09:05
No ale przyznajcie, ze piekarnik z piroliza jest jednak latwiejszy w utrzymaniu...

Grzegorz63
29-07-2003, 09:17
Ja się zastanawiam, czy w czasach, kiedy można wszystko gotowe kupić w markecie, w ogóle jest potrzebny piekarnik??? Wystarczy mikrofalówka z kwarcowym grilem.

Jasiu
29-07-2003, 09:25
Oj Grzesiu :)

Nie wyobrażam sobie jak możnaby upiec porządną pizzę, albo ziemniory albo najprostrze ciasto w mikroweli. Mikrofala kojarzy mi się z podgrzewaniem chamburgerów - z kuchnią niewiele ma współnego :)

Mam prosty piekarnik i popieram przedmówców - grill i termoobieg to piękna sprawa, reszta jest rzadko używana.

Acha !!! Swiatełko !!! Światełko jest konieczne - jak coś się piecze to cała rodzinka chodzi podglądać :) Może dlatego że nie mamy telewizora ?

I najlepiej do zabudowy - tak, żeby mozna go było zamontować ponad metr nad podłogą - nie trzeba się schylać :)

galber
29-07-2003, 09:34
Ja odnoście tego metra.
Z żoną staramy się zaprojktować naszą nową niezbyt dobrze ustawną kuchnię. Najlepsza funkjonalość wychodzi gdy płyta z palnikami jest w rogu kuchni, zaś piekarnik właśnie w osobnym słupku. I teraz pytanie, czy metr to nie za mało. Myślałem o wysokości klatki piersiowej, tak aby móc wyjąć blachę z piekarnika bez schylania.

Jasiu
29-07-2003, 09:42
Szfki do zabudowy piekarników mają jakąś standardową wysokość - dół piekarnika jest na poziomie blatów: 70-80cm

IMHO jest to dobra wysokość. Wprawdzie wyżej byłoby wygodniej zaglądać ale niewygodnie wkładać i wyjmować wypieki :)

galber
29-07-2003, 09:47
Aha , takie buty. Myślałem jeszcze o umieszczeniu mikrofali w tym słupku.

Marbo
29-07-2003, 09:53
Zajrzyj na stronę www.brw.com.pl tam sa rozrysowane slupki i pod piekarnik i pod mikrofale a piekarnikiem

Grzegorz63
29-07-2003, 09:54
Mój obecny piekarnik służy mi jako miejsce do przechowywania czerstwego pieczywa na "bułkę tartą" do panierowania schabowych. Acha, piekłem w nim parę razy gołąbki, ale to samo mogłem zrobić w mikrofalówce korzystając z funkcji grila. Pizza w mikrofali wychodzi dobra, ale pod warunkiem korzystania ze specjalnego programu do pizzy (mam taki program, łącznie z talerzem teflonowym do pieczenia pizzy) :wink: .

30-07-2003, 14:20
1) Termoobieg
2) Teleskopy - tak nazywają prowadnice, na których wyciąga się z wewnątrz wkłady - nie trzeba ich trzymać przy ściąganiu / nakładaniu części potraw

Pzdr.

ma
30-07-2003, 15:17
konieczny jest termoobieg, osobno grzanie z gory (grill) i z dolu, i termostat. Reszta moze nie istniec. naprawde.

Przemodar
01-08-2003, 08:23
Słabej gospodyni i piekarnik z technika kosmiczną nie wystarczy (i odwrotnie - dobra gosposia poradzi sobie z byle blaszanym grzejnikiem). Wszystko jest kwestią umiejętności. Ja mam zwykły piekarnik w zabudowie, z termoobiegiem, rożnem (sam nie wiem po co) i programatorkiem skomplikowanym niczym ruski zegar z kukułką. Wystarcza do wszystkiego.
To taki sam problem jak z magnetowidami, programami komputerowymi czy choćby pilotem do telewizora. Większość i tak nie wykorzystuje nawet 20% ich możliwości w normalnym funkjonowaniu. Jedynie świadomość szerszego pola manewru może usprawiedliwiać tak drogie i skomplikowane zakupy.

pi_ngwinek
22-10-2003, 12:45
My zamiast piekarnika kupilismy kombiwar (kiedys zwany cyklojet'em)
rewelacja ... polecam osobom ktore z roznych wzgledow nie moga kupic badz nie wiedza jaki kupic piekarnik.

pozdrowionka

groszek 3
22-10-2003, 12:50
A czy jedzonko z kombiwaru smakuje tak samo jak z piekarnika? Czy to nie jest przypadkiem odmiana szybkowaru? G

pi_ngwinek
22-10-2003, 14:28
smakuje identycznie jak z piekarnika
z tego co pamietam to szybkowary chodzily na wode
a kombiwar dziala tak jak piekarnik ... ma grzalke i termoobieg

kasiek
22-10-2003, 16:19
I można ustawić temperaturę? W tym kombiwarze? Przyznam się, że tego najbardziej mi brakuje w piekarniku gazowym. A prawdopodobnie wyląduję przynajmniej na razie ze starą kuchenką. Urządzimy kuchnię tym co mamy, na nowe wyposażenie pozwolimy sobie za czas jakiś dopiero (jak będzie nas stać :evil: ). Aczkolwiek moja druga połowa zaczyna ostatnio przebąkiwać, że jeśli będę piekła coś tam, albo coś tam, to może lepiej odłożyć na później na przykład drzwi wewnętrzne, a nie kuchnię. :wink:

pi_ngwinek
23-10-2003, 07:10
Mozna ustawic temperature i czas pieczenia

Opis z kombiwaru z jakiejs stronky:
Kombiwar: gotowanie, grilowanie, opiekanie, ogrzewanie, barbecue i rozmnażanie za pomocą obiegu gorącego powietrza. energooszczędne, szybkie przyrządzanie potraw bez użycia tłuszczu. Regulacja czasu pracy /max-60 min/

Jasiu
23-10-2003, 07:27
Mozna ustawic temperature i czas pieczenia

Opis z kombiwaru z jakiejs stronky:
Kombiwar: gotowanie, grilowanie, opiekanie, ogrzewanie, barbecue i rozmnażanie za pomocą obiegu gorącego powietrza. energooszczędne, szybkie przyrządzanie potraw bez użycia tłuszczu. Regulacja czasu pracy /max-60 min/

2000 lat temu kombiwary były w powszechnym użyciu. Wówczas rozmnażanie chleba i wina na imprezach było często stosowane ;)

pi_ngwinek
23-10-2003, 07:33
Ja mam taki:
http://www.mpmproduct.com.pl/produkty/inne/Kombiwar_JL_9301_H/Kombiwar_JL_9301_H.htm

ged
27-10-2003, 22:20
Piekarnik - czy ktoś ma piekarnik który nie nagrzewa kuchni?
Lubię sobie podjeść i piekarnik chodzi często. Hasło drożdżowiec!, i za dwie godziny objadam się do woli. ALE!!! podczas pieczenia temperatura w pomieszczeniu wzrasta o kilka stopni! Czy są piekarniki chłodzone powietrzem? ALE !!! to chłodzące powietrze - nie jest wyrzucane przez szczelinę (najczęściej nad drzwiczkami) do pomieszczenia - tylko wciągane rurą do szybu wentylacyjnego? Skoro mam lodówkę która mi nie chłodzi pomieszczenia - to dlaczego robią nie zaizolowane piekarniki które grzeją kuchnię?

ma
29-10-2003, 07:51
Piekarnik - czy ktoś ma piekarnik który nie nagrzewa kuchni?

chyba nie nalezy zadawac takich pytan jesienia-zima, kiedy kazdego cieszy radosne ciepelko emitowane przez cokolwiek, a juz przez piekarnik pachnacy ciastem... ;)

ged
29-10-2003, 16:42
No tak - zapomniałem - odwieczny problem ogrzewania domu jednorodzinnego. W bloku - sąsiedzi grzeją - kaloryfer często zakręcony, a i tak czasem jest za ciepło - zwłaszcza w kuchni.

MarzannaPG
11-03-2006, 22:51
Rozglądam się właśnie za kuchenką do zabudowy i czytając etykiety z 'wypasem' dostaję już kręćka. Czy termoobieg to to samo, co grzanie górne/dolne z cyrkulacją powietrza? A czymże różni się termoobieg od podgrzewania ciepłym powietrzem, bo jedna z kuchenek ma opisane te dwie funkcje! :o
I jeszcze- co praktyczniejsze: wyciągany piekarnik z całym wnętrzem (tzw. wózek) czy teleskopowe prowadnice w otwieranym tradycyjnie?

MarzannaPG
12-03-2006, 11:53
Nikt nie użytkuje kuchenek z takimi 'bajerami'? :(

NatkaB
12-03-2006, 11:59
Nikt nie użytkuje kuchenek z takimi 'bajerami'? :(

Marzanno - ktoś z pewnością użytkuje - szczególnie dziś, w niedzielę :) Ja mam kuchenkę bez bajerów, więc nie odpowiem, ale pewnie po week-endzie będziesz miala odpowiedzi w tym wątku.

pepi
14-03-2006, 08:39
Podłanczam się do Marzanny, jestem przed budową i zabudową kuchni i piekarnika nie mam żadnego doświadczenia urzytkuje starą kuchenke gazową. Nie mam gazu ziemnego urzywamy propan-butan cały czas gaz drożeje i mam już dość dźwigania butli, może kuchenka na prąd, ale czy to nie za drogi koszt eksplatacji.

Marzarzanno a ty jakie masz zaśilanie kuchenki i piekarnika.

Mufka
14-03-2006, 12:57
ja mam kuchenke z pieczeniem z dolu, z gory, z dolu i z gory, termoobiegiem, roznem, grilem itp.... musze powiedziec ze na poczatku eksperymentowalam na niej ale po tym jak zepsulam kilka ciast nie uzywam termoobiegu :oops: :lol: , reszte bajerow uzywam raczej do mies a do pieczenia ciast mam najprostrza kombinacje czyli grzanie z gory i z dolu

MarzannaPG
14-03-2006, 17:29
No dobrze, ale czy termoobieg to to samo co grzanie dolne/górne z cyrkulacją powietrza?
No i ten wózek czy prowadnice teleskopowe? :(

Joasia
14-03-2006, 17:38
Mam na razie starą kuchenkę, więc piszę tylko teoretycznie. Ale wózek nie jest chyba zbyt praktyczny - jak chcę zajrzec do ciasta, czy już dobre, czy jeszcze trochę je potrzymać, to nie powinnam go wyciągać z piekarnika bo upadnie. Chyba. Chyba że przy wózku jest możliwość uchylenia drzwiczek bez wyciągania blach - ale pewnie nie ma...

Anna K.
14-03-2006, 18:51
Ja mam kuchenkę Amica z termoobiegiem(chyba jest to grzanie dolne i górne z cyrkulacją powietrza) i nie wyobrażam sobie pieczenia biszkoptu przy włączonej grzałce dolnej i górnej (kilka razy mi nie wyszedł). Wkładam ciasto biszkoptowe do piekarnika , ustawiam 180 st i włączam termoobieg. Po 20-25 minutach wyciągam i jest upieczone. Nie chciałam kuchenki z grillem i rożnem bo podobno tego wcale się nie używa (opinia 2 koleżanek - dla jednej funkcja grill się zepsuła). Ze mnie marna kucharka i nawet nie chciałoby mi się uczyć obsługi kuchenki, więc kupiłam bez tych bajerów. A z tego co słyszałam mięso pieczone z funkcją grill nigdy nie smakuje tak jak pieczone na dworze w dobrym towarzystwie i przy piwie.
Udka i skrzydełka pieką się przy 2 grzałkach a na koniec włączam termoobieg i są czerwone i chrupiące. Tak więc korzystam tylko w zasadzie z tych funkcji, ale jak powtarzam marna ze mnie kucharka.
Może inne kobiety używają wszystkiego- mi się nawet nie chce eksperymentować.

Monika B
14-03-2006, 19:26
Ja też mam Amicę.
Nie używam grzałek, a wyłšcznie termoobieg - trzeba piec w niższej temp. Też mi się nie chaiało psuć dziesiatek ciast, żeby wypróbować wszystkie formy grzania. :wink:
Teleskopy sš bardzo dobre, bo mozna wycišgnšć prawie całš blachę i jej nie podtrzymywać. Wózek, to raczej bajer.
Grilla nie mam.
Przydałoby sie czyszczenie tzn. spalanie jakieœtam. ale w sumie kuchenka mi się mało paćka, więc to też trochę dla picu.

MarzannaPG
14-03-2006, 20:04
Też mi się ten wózek trochę 'nie widzi', ale nie chciałam od razu o tym mówić, żeby czegoś nie sugerować. Praktyczniejsze wydają mi się prowadnice teleskopowe - no, ale to mówi użytkownik starych kuchenek gazowych... :D
Zastanawiam się właśnie nad Amicą z prowadnicami, termoobiegiem i... termosondą! :D To niby takie coś, co się wtyka w kawał pieczonego mięsa i pokazuje kiedy w środku jest upieczone. Wydaje mi się to praktyczne, ale poproszę o opinie.

tripper
14-03-2006, 20:40
grzanie gorne / dolne a termoobieg to dwie rozne sprawy. w pierwszym rozwiazaniu masz grzalke z gory i z dolu, w drugim, oprocz tych dwoch, dodatkowa grzalke dookola wentylatora, ktory gorace powietrze przez ta grzalke produkowana, rozprowadza po calym piekarniku i podobno pieczenie jest efektywniejsze.

podgrzewanie goracym powietrzem to byc moze cos podobnego, ale co to dokladnie jest - tego nie wiem. chcialem kupic kuchenke z podobna funkcja, facet w sklepie tlumaczyl mi, ze to cos takiego jak termooobieg tylko inne, bo costam. wygrala kuchenka z wpisanym TERMOOBIEGiem, ale z innych wzgledow.

termoobieg NAPRAWDE sie przydaje. moi rodzice kupili piekarnik z roznem i kurczaka z rozna zjedli ze dwa razy max.

kofi
14-03-2006, 21:39
Ja mam kuchenkę Amica z termoobiegiem(chyba jest to grzanie dolne i górne z cyrkulacją powietrza) i nie wyobrażam sobie pieczenia biszkoptu przy włączonej grzałce dolnej i górnej (kilka razy mi nie wyszedł). Wkładam ciasto biszkoptowe do piekarnika , ustawiam 180 st i włączam termoobieg. Po 20-25 minutach wyciągam i jest upieczone.
No prosze, a ja odwrotnie - nie piekę ciast na termoobiegu, bo wydaje mi się, że nie urosną. Każdy ma swoją szkołę. Termoobiegu używam najczęściej do podgrzewania i jak chcę coś upiec bardzo szybko. Teleskopów, ani wózka nie mam, bo na razie - jako bajer - są dość drogie.

Mufka
14-03-2006, 22:21
ja mam wrazenie ze przy wlaczonym termoobiegu ciasta sa bardziej "rozwalajace" sie, i tez zrezygnowalam z tego przy pieczeniu niektorych, bo np przy tarcie sie to sprawdza...

Anna K.
14-03-2006, 22:53
Ja włączam termoobieg tylko do biszkoptu. Inne ciasta pieką się przy dolnej i górnej grzałce. Być może i by się nie upiekły tak jak trzeba przy termoobiegu.
Przez pewien czas miałam problem z szarlotką - spód był surowy, a jak przytrzymałam dłużej w piekarniku - spód upieczony a góra spalona. W końcu wpadłam na pomysł , żeby piec na drugiej półce od dołu a nie jak zaleca producent na środkowej. I teraz jest ok.

Myślę, że każdą kuchenkę trzeba wyczuć. Metodą prób i błędów można poznać wady i zalety danej kuchenki. :wink:

gabi 7
15-03-2006, 14:08
Ja mam kuchenkę z wózkiem od niedawna i niewiele mogę powiedzieć, chociaż na początek to jestem zadowolona. Bardziej polegałam na opini mojej znajomej, która już długo użytkuje piekarnik z wózkiem i sobie bardzo chwali, a muszę powiedzieć, że wypieki u niej smakują rewelacyjnie :)

ara
15-03-2006, 17:22
Mało piekę, ale : to co piekę z opcją termoobiegu- nie pali się i jest równomiernie zrumienione. Więc chwalę i polecam.

Prowadnice.Ooo, bardzo wygodna funkcja !!

Nic się nie kiwa, wyciągam pyszności bez obaw, że mi coś fiknie
i się poparzę. :D

Inezka
15-03-2006, 20:29
Ja niedawno staalm przed tym samym dylematem. W koncu na tym forum przeczytalam, ze wozek jest niepraktyczny, bo np. gdy piecze sie cos na 2 poziomach to chcac sprawdzic to na dole trzeba najpier wyciagnac gore. Tak mi sie tez wydawalo na chlopski rozum. W koncu kupilam piekarnik z prowadnicami, ale jeszcze go nie uzywalam.

MarzannaPG
16-03-2006, 12:48
grzanie gorne / dolne a termoobieg to dwie rozne sprawy. w pierwszym rozwiazaniu masz grzalke z gory i z dolu, w drugim, oprocz tych dwoch, dodatkowa grzalke dookola wentylatora, ktory gorace powietrze przez ta grzalke produkowana, rozprowadza po calym piekarniku i podobno pieczenie jest efektywniejsze.
.
Grzanie górne/ dolne to na pewno coś innego niż termoobieg, sęk w tym, że tam jest napisane grzanie górne/dolne z cyrkulacją powietrza a to mi już podpada pod termoobieg.
Prawdopodobnie kupię jednak tam, gdzie bedzie napisane termoobieg.
Co do prowadnic teleskopowych i tego typu bajerów, to też myślałam, że to jakieś astronomiczne ceny, ale znalazłam piekarnik do zabudowy Bosch HBN 43W350 (w sklepie internetowym) za 1500zł - do tego te różne termoobiegi i grzanie. Albo jeszcze lepiej -Amica z termosondą w takiej samej cenie, o tu:
"Amica EB 1903 w cenie od 1510,00 -PLN do 1625,00 -PLN
Płaski front szklany; piekarnik wielofunkcyjny MULTI (termoobieg, opiekacz elektryczny, grzejnik górny i dolny - 8 sposobów nagrzewu); opuszczana grzałka opiekacza; termosonda do automatycznego pieczenia; programator Tt (cyfrowy wskaźnik czasu i temperatury wewnątrz potrawy); elektryczny rożen obrotowy; wkłady katalityczne; prowadnice teleskopowe; system chłodzenia obudowy."

Aga_koty
17-03-2006, 07:34
Ja mam piekarnik chyba z 9 programami pieczenia w sumie. I tak naprawdę, ten który zrobił na mnie największe wrażanie, i ktory w tej chwili oceniam jako najbardziej przydatny to PYROLIZA. Jak dla mnie - cud techniki :lol: Jest to program służący do oczyszczania piekarnika. Włączam piekarnik. Nastawiam na pyrolizę. Piekarnik rozgrzewa sie do temperatury około 500st. Po dwóch godzinach piekarnik sam się wyłącza. Czekam aż wystygnie. Otwieram. Przecieram wilgotną szmatką i mam BŁYSK! Piekarnik wygląda jak nowy. Wszytskie brudy znikają. Żadnego szorowania, żadnych śmierdzących pianek i proszków do szorowania, itp, itd .... W takiej temperaturze cały brud, jaki był zmienia się w pył ....
POLECAM!

Anna K.
17-03-2006, 10:16
Ale tej funkcji pewnie nie da się zamontować w kuchenkach już używanych?

Coś kiedyś o tym słyszałam, ale nie chciało mi się wierzyć , że coś takiego istnieje. Myślałam, że to kolejny chwyt reklamowy. :wink:

Aga_koty
17-03-2006, 10:22
Ale tej funkcji pewnie nie da się zamontować w kuchenkach już używanych?

Coś kiedyś o tym słyszałam, ale nie chciało mi się wierzyć , że coś takiego istnieje. Myślałam, że to kolejny chwyt reklamowy. :wink:

Nie da się dokupić niestety. Trzeba kupić kuchenkę już z takim programem.
I żaden chwyt reklamowy :D Naprawde gorąco polecam!!!!

Monika B
17-03-2006, 13:43
Ale takie cudo niestety kosztuje. :evil:
No i jak często myjecie piekarniki?

ara
17-03-2006, 15:32
Ale takie cudo niestety kosztuje. :evil:


I nie tylko o cenę chodzi.

Czy aby dania po tej PYROLIZIE
nie są bardziej treściwe w opary :wink:
(Wiem,że coś kiedyś wzbudziło moją czujność i ostatecznie
odrzuciłam to praktyczne cudo).
Niestety, teraz wyfrunęlo mi to z głowy.

BORG
17-03-2006, 17:13
Ale takie cudo niestety kosztuje. :evil:


I nie tylko o cenę chodzi.

Czy aby dania po tej PYROLIZIE
nie są bardziej treściwe w opary :wink:
(Wiem,że coś kiedyś wzbudziło moją czujność i ostatecznie
odrzuciłam to praktyczne cudo).
Niestety, teraz wyfrunęlo mi to z głowy.
Jakie opary?? w takiej temp nawet narzędzia chirurgiczne nie są sterylizowane...

MarzannaPG
17-03-2006, 22:28
Coś tam słyszałam o pyrolizie, ale żaden piekarnik w cenie do 2000 tego nie ma a zatem mnie nie stać na to cudo (ścisły reżim finansowy, niestety, bo inaczej wykończeniówka nas wykończy) :( Szkoda....

rkrenz
18-03-2006, 08:41
Kupuje wlasnie piekarnik AEG B 5741 4 M - a jakze, z pyroliza, za ok. 2000 zł. Trzeba tylko dobrze poszukac w necie!

rkrenz

Aga_koty
18-03-2006, 13:47
Ale takie cudo niestety kosztuje. :evil:
No i jak często myjecie piekarniki?
Średnio raz na 1,5-2 miesiące. No chyba, ze po jakimś większym pieczeniu, to wtedy też włączamy pyrolizę.

Aga_koty
18-03-2006, 13:49
Ale takie cudo niestety kosztuje. :evil:


I nie tylko o cenę chodzi.

Czy aby dania po tej PYROLIZIE
nie są bardziej treściwe w opary :wink:
(Wiem,że coś kiedyś wzbudziło moją czujność i ostatecznie
odrzuciłam to praktyczne cudo).
Niestety, teraz wyfrunęlo mi to z głowy.
Jakie opary? Po wystygnięciu piekarnika przecierasz go mokrą szmatką i gotowe ...
Nie wiem za bardzo o jakie opary chodzi ....

Aga_koty
18-03-2006, 13:50
Kupuje wlasnie piekarnik AEG B 5741 4 M - a jakze, z pyroliza, za ok. 2000 zł. Trzeba tylko dobrze poszukac w necie!

rkrenz
My też mamy AEG :D Nie pamiętam już symbolu... ale z apłytę razem z piekarnikiem zapłaciliśmy 3600zl, przyczym płyta kosztowała niecałe 1800zl.
Kupowaliśmy w sklepie www.maksmedia.pl

Janika
18-03-2006, 20:45
Mam pytanie, sorry jesli ono moze jest glupie, ale juz krecka dostaje od tego szukania róznych kuchennych urzadzen. Ale do rzeczy. Mam mikrofale, która sluzy mi tylko do podgrzewania potraw, mleka itp. Do niczego wiecej jej nie uzywam . Jestem w przededniu wielkiego remontu i zastanawiam sie na serio czy kupno mikrofali do calkowicie nowej kuchni ze wszystkimi nowymi sprzetami ma sens. Patrzac co potrafia nowoczesne piekarniki zastanawiam sie czy tej funkcji sporadycznego podgrzewania 'czegostam' nie zrzucic na piekarnik - ale czy to nie będzie strata energii ??? Czy któs moze mi odpowiedziec jak to wyglada od strony praktycznej ? :roll:

Ewunia
19-03-2006, 00:28
mikrofali tez używam tylko do podgrzewania i ewentualnie rozmrażania, jak trzeba szybko, a i to coraz rzadziej
i nie mam zamiaru tego zmieniać
potrawy z mikrofali do ohydne

malgosimi
19-03-2006, 18:07
przejrzałam stare posty na ten temat (niewiele ich) - ale może sa jacys posiadacze piekarnika z pyrolizą, którzy jeszcze się nie wypowiedzieli :)

o piekarniku parowym chyba nic nie było jeszcze...

z góry dziękuję

Aga_koty
19-03-2006, 18:13
Pisałam już o pyrolizie w wątku http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=66341
BARDZO POLECAM!!!!

malgosimi
19-03-2006, 21:16
uuups, jak ja to przeoczyłam :o
Fajnie, że masz akurat AEG - bo właśnie AEG mi się podoba :)

dzięki !

annaz
22-03-2006, 10:27
Mam pytanie, sorry jesli ono moze jest glupie, ale juz krecka dostaje od tego szukania róznych kuchennych urzadzen. ....


Mikrofale warto miec - bez dwoch zdan. Dziala na innej zasadzie niz piekarnik i do podgrzewania potraw nie ma lepszego urzadzenia. W zasadzie mikrofale wlasnie do tego zostaly stworzone, a ze ktos zaczal kiedys w nich gotowac to juz inna sprawa.

Darek Rz
22-03-2006, 22:38
Mam pytanie, sorry jesli ono moze jest glupie, ale juz krecka dostaje od tego szukania róznych kuchennych urzadzen. ....


Mikrofale warto miec - bez dwoch zdan. Dziala na innej zasadzie niz piekarnik i do podgrzewania potraw nie ma lepszego urzadzenia. W zasadzie mikrofale wlasnie do tego zostaly stworzone, a ze ktos zaczal kiedys w nich gotowac to juz inna sprawa.

Witam

Mikrofale zostały "STWORZONE" do podgrzewania potraw .Ciekawa teoria . Dziewczyno co ty wypisujesz ????Chyba się zabije albo przestanę czytać forum .............

D.RZ

Ewunia
22-03-2006, 23:25
Mikrofale zostały "STWORZONE" do podgrzewania potraw .Ciekawa teoria . Dziewczyno co ty wypisujesz ????Chyba się zabije albo przestanę czytać forum .............

D.RZ
nie emocjonuj się aż tak :wink:
być może annaz zastosowała skrót myslowy, bo przecież nie chodzi o mikrofale, jako takie, tylko kuchenkę mikrofalową, która w zamyśle wynalazców miała właśnie do tego służyć
a powstała, jak pewnie wiesz, przy okazji badań nad radarem :wink:

Darek Rz
23-03-2006, 06:52
Witam

Wcale sie nie emocjonuje :lol: Opieram się tylko na zdaniu "w zasadzie mikrofale właśnie do tego zostały "Stworzone" :o

D.RZ

annaz
23-03-2006, 09:26
Mam pytanie, sorry jesli ono moze jest glupie, ale juz krecka dostaje od tego szukania róznych kuchennych urzadzen. ....


Mikrofale warto miec - bez dwoch zdan. Dziala na innej zasadzie niz piekarnik i do podgrzewania potraw nie ma lepszego urzadzenia. W zasadzie mikrofale wlasnie do tego zostaly stworzone, a ze ktos zaczal kiedys w nich gotowac to juz inna sprawa.

Witam

Mikrofale zostały "STWORZONE" do podgrzewania potraw .Ciekawa teoria . Dziewczyno co ty wypisujesz ????Chyba się zabije albo przestanę czytać forum .............

D.RZ


:):):) bez komentarza

annaz
23-03-2006, 09:29
Mikrofale zostały "STWORZONE" do podgrzewania potraw .Ciekawa teoria . Dziewczyno co ty wypisujesz ????Chyba się zabije albo przestanę czytać forum .............

D.RZ
nie emocjonuj się aż tak :wink:
być może annaz zastosowała skrót myslowy, bo przecież nie chodzi o mikrofale, jako takie, tylko kuchenkę mikrofalową, która w zamyśle wynalazców miała właśnie do tego służyć
a powstała, jak pewnie wiesz, przy okazji badań nad radarem :wink:


Ewunia, ogromnie dziekuje za wytlumaczenie koledze (nic dodac nic ujac, dokladnie to mialam na mysli piszac o "mikrofali"), jak widze trzeba pisac bardzo lopatologicznie, zeby wszyscy zrozumieli :wink:

Darek Rz
23-03-2006, 09:32
Witam

No dobra niech i tak będzie . Mikrofale zostały "stworzone"przez naukowców i już . Masz racje .

annaz
23-03-2006, 09:38
Witam przemilego kolege,

widze, ze koledze bardzo wpadlo w oko slowo "stworzone" i z lekka sie czepia.
Skonczmy juz ten temat Darku - racja tego slowa tam nie powinno byc !!! koniec kropka.

Pozdrawiam bardzo slonecznie

Ewunia
26-03-2006, 00:27
No dobra niech i tak będzie . Mikrofale zostały "stworzone"przez naukowców i już . Masz racje .
aż się prosisz, żeby cię za słówko złapać :wink:

Sonika
27-05-2006, 19:08
Dobrze, że znalazłam ten wątek :D - czyli prowadnice tak, a wózek zdecydowanie nie?

Maggie
23-09-2006, 22:58
Widziałam ostatnio takie urządzenie u koleżanki. Wygląda fajnie, a jaka oszczędność miejsca! Za to opinie o użytkowaniu - takie sobie.

Czy ktoś posiada taką mikrofalówkę z piekarnikiem i jak się toto sprawuje?[/list]

malkoska
27-09-2006, 12:42
podciagam pyatnie - interesuje mnie Piekarnik elektryczny z funkcją mikrofal firmy LG.
Ale jezeli ktos ma inny tez chetnie uslysze opinie :)

Jedyne co przemawia za piekarnikiem z mikro jest to ze wys jest do 40cm - bede miala malutka kuchnie i zalezy mi na miejscu.

Malgosia

fiksacja
27-09-2006, 14:43
Piekarniki a kuchenką mikrofalową do zabudowy są dostępne w ofercie kilku firm. Mogą mieć dwa wymiary : klasyczny czyli taki jak piekarnik ( wnęka o wysokości około 60 cm ) oraz zmniejszony typu kompakt ( wnęka o wysokości 45 cm) . Oba te urządzenia potrzebują miejsca o głębokości około 56 cm. czyli nie ma możliwości zabudowy ich w szafce górnej tak jak zabudowuje się zwykle mikrofale. Z opinii zaprzyjaźninego kucharza korzystającego z takiego urządzenia ( konkretnie piekarnik Siemensa z mikrofalą ) wynika iż jest to bardzo fajne rozwiązanie do domu.

Yoric
29-09-2006, 00:56
maggie,

mam mikrofalowke z piekarnikiem oraz osobno "normalny" piekarnik
mieszkam 2 tygodnie i ...najczesciej uzywam tego malego piekarnika w mikrofalowce - grzanki, zapiekanki male ....
ale do powazniejszych spraw typu - kawal miesiwa krwistego - ten piekarniczek sie nie nadaje ...
ogolnie polecam
(Y)

Maggie
29-09-2006, 21:29
maggie,

mam mikrofalowke z piekarnikiem oraz osobno "normalny" piekarnik
mieszkam 2 tygodnie i ...najczesciej uzywam tego malego piekarnika w mikrofalowce - grzanki, zapiekanki male ....
ale do powazniejszych spraw typu - kawal miesiwa krwistego - ten piekarniczek sie nie nadaje ...
ogolnie polecam
(Y)

A ciasto?
Czy do opiekania mięs (pomijając kwestię rozmiaru) :wink: nie da się uruchomić jednocześnie piekarnika i mikrofali?

Yoric
02-10-2006, 10:33
maggie,

nie wiem - w zyciu zadnego ciasta nie upieklem, czy to w mikrofali, czy w piekarniku ;-)

mlody
02-12-2006, 00:22
Yoric a jakiej firmy masz ten mikrofalo-piekarnik?
Oczywiście jeśli można spytać ;-)
Pozdrawiam
Paweł

Dorota_M
02-12-2006, 07:29
Mam baaardo starą mikrofalę z 2 grzałkami góra i tył, czyli z piekarnikiem. Do tego jeszcze jest termoobieg.
Jeśli chodzi o pieczenie, to jest po prostu super. Czas pieczenia z użyciem piekarnik + mikrofale to: ciasta max 30 - 40 min, mięso 50 - 60 min.
Jak dla mnie super rozwiązanie w połączeniu grzałek, mikrofal i termoobiegu.

Pozdrawiam

MARIO345
28-02-2008, 23:07
czy warto inwestować w piekarnik z czyszczeniem pyrolitycznym, proszę o opinie
mario345

Ag-gA
29-02-2008, 09:00
Ja zastanawialam sie nad takim piekarnikiem, ale - wyczytałam że nad piekarnikiem z takim czyszczeniem nie można umieścic płyty indukcyjnej, a taką własnie chciałam. Więc od tego pomysłu odstąpilam.

Julita2
26-10-2008, 11:21
Podciągam temat. Teraz jest sporo piekarników z funkcją mikrofal. Producenci piszą, że błyskawicznie piecze. Podzielcie się proszę opiniami.

marekq
27-10-2008, 10:14
Pierwszy raz o czymś takim słyszę, brzmi ciekawie.

Izabela Wawrzeń
27-10-2008, 11:13
temat mnie zaciekawił ,,dwa w jednym ,,super sprawa znalazłam stronke z tymi produktami
http://www.megamedia.pl/piekarniki-z-mikrofala-z,s-1
niedługo bede na etapie zakupu sprzętu AGD więc w pore wpadłam na ten temat

marekq
27-10-2008, 11:53
temat mnie zaciekawił ,,dwa w jednym ,,super sprawa znalazłam stronke z tymi produktami
http://www.megamedia.pl/piekarniki-z-mikrofala-z,s-1
niedługo bede na etapie zakupu sprzętu AGD więc w pore wpadłam na ten temat

Dzięki. Ale ceny też ładne... W sumie za taką kuchenkę opłaca się tyle wydać. Tylko z drugiej strony, jakoś w mikrofali robię małe rzeczy, nie wiem, czy wykorzystał bym taką przestrzeń. A wiadomo, energii pewnie też odpowiednio więcej pochłania..

arek.miter
27-10-2008, 14:59
Jest jeszcze jeden problem- wymiary urządzeń tego typu. Jeśli mikrofalo-piekarnik jest wielkości tradycyjnej mikrofali, korzystanie z niego nie jest zbyt wygodne. Nie wiem, może to kwestia przyzwyczajenia, ale sam kilkukrotnie oparzyłem się o brzegi takiego mikrofalo-piekarnika, wyjmując gorące potrawy. Moim zdaniem, jeśli często korzystasz z piekarnika, wybierz albo więszy model, albo po prostu dwa osobne urządzenia.

Julita2
27-10-2008, 15:21
Dziękuję, cenna uwaga, nie wpadłabym na to nie użytkując sprzętu :))

jaszczurka
27-10-2008, 16:44
Dziękuję, cenna uwaga, nie wpadłabym na to nie użytkując sprzętu :))

W mojej kuchni mięsko piecze mi Samsung Speed Oven, bzdurą totalną jest to, że mięsa nie piecze!! no ale tamte posty pisane były bardzo dawno temu wiec.....
nie zamieniłabym na żaden inny, na pewno są lepsze piekarniki, ale na moje potrzeby ten jest wystarczająco dobry, ma zaprogramowane programy do pieczenia różnych potraw, wystarczy tylko wagę ustawić, reszte sam dopasowuje. Piecze szybko gdyż ma 2 termoobiegi, zużywa więcej prądu? hmmm.... jakby odłaczyć jeden termoobieg to zuzyłby mniej prądu, ale pieczenie wydłuzy się wiec chyba na jedno wyjdzie. Mikrofala od chyba 180W do 900W czyli i rozmraza i gotuje. I wcale nie jest mały!!!! mozna piec 2 blachy ciasta na raz :wink: wsuwamy wtedy blachy na 2 i 4 poziom . Pozdrawiam

bert
27-10-2008, 17:27
Witam,mam kuchnie mikrofalową z piekarnikiem Siemens od połowy 2003 roku i wiem, że był to znakomity wybór.Mikrofale są od 90W-rozmrażanie do 900W.Potrawy pieczone w łączonym trybie mikrofal i piekarnika są chrupiące i szybciej rumiane.Nie można połączyc mikro z intensywnym nagrzewaniem.Świetna sprawa kiedy podgrzewamy,pieczemy niewielkie ilości(dla 2-3 osób)Notorycznie piekę babeczki - wychodzą super :D Są też programy automatyczne ale korzystam sporadycznie.Jedyny mankament to ten ,że musiałam dostosowac formy do wielkości talerza obrotowego.Większe ilości potraw piekę w dużym piekarniku,(pizza potrzebuje wyższej tem.niż 250 stopni- przynajmniej dla mnie)Ogólnie, fajne urządzenie.Mieści się w szafce o szer.60 cm i talerz można umyc w zmywarce.Postaram się odpowiedziec na pytania o ile będę znała odpowiedzi.Pozdrawiam

jaszczurka
27-10-2008, 21:46
Moj ''piekarniko-mikrofalówek'' hehe nie ma talerza wiec mogę wkładać b.duże naczynia albo bezposrednio na blaszce grzac :lol: , sprawdziłam właśnie zakres mocy mikrofali- 100W/900W . ja z kolei pieke bułeczki,12min i wyciągam 2 blachy pysznych bułeczek drożdzowych.

bert
28-10-2008, 08:28
No tak, ale porównywanie na zasadzie moje lepsze to droga jaszczurko ciut nieładnie.Myślę ,że lepiej starac się przekonac niezdecydowanych co do zakupu kompaktowego piekarnika, niż wciągac ich w polemikę wyższości jednego produktu nad drugim.O gustach się nie dyskutuje a rzetelnośc przedstawianych info o produktach może byc dla wielu cenną wskazówką przed popełnieniem błędów w urządzaniu kuchni. I tak, gdybym jeszcze raz urządzała kuchnię to z pewnością wybrałabym kompakt jak również duży piekarnik.Kiedy zmagam się z przygotowywaniem mięsa,ciasta,warzyw, to jako zabiegana kobieta nie chcę spędzac pół dnia gotując. Dlatego też, mięsko w kompakt,ciasto do piek.dużego,warzywka do piek. parowego i mam czas dla rodziny a cała ingerencja w got. zajmuje 30 min.ku zdumieniu znajomych że można tak szybko zrobic tyle rzeczy na raz-po prostu ekspresowo(aha,męzczyzna też potrafi obłaskawic ten sprzęt :D) A co do zużycia prądu, to u mnie duży max.3500 a kompakt 3380(łączna wartośc podłączenia)

dziewiatka
28-10-2008, 10:53
Ja miałam piekarnik z mikrofalą, a do tego, jako osobne urządzenie - parownik. Oba w wymiarze kompakt. I oba Smega. Teraz, do nowobudawanego domu powtarzam ten komplet. Jak dla mnie rewelacja.
W piekarniku robiłam i mięsiwa i ciasta. Parownik za to jest super, szczególnie przy małym dziecku. A mikrofala jak mikrofala - do podgrzewania.
Nie jest to tanie rozwiąznanie, ale estetyczne i funkconalne. Jak ktoś faktycznie gotuje, to szczerze polecam.
http://www.dombianco.com.pl/preview_one2.php?id=1236&f0=2&f1=5
http://www.megamedia.pl/piekarnik-parowy-smeg-fv-38x.php?off=6

jaszczurka
29-10-2008, 17:11
Bert... zupełnie nie rozumiem Twej wypowiedzi?? Uważnie przeczytałam swą wypowiedz, i nie zauważyłam abym gdziekolwiek napisała: moj kompakt lepszy bo..........
Napisałam własnie to o czym sama piszesz, czyli opisałam swój sprzet i jego możliwości.... czyli -mozna piec na 2 blaszkach jednoczesnie,szybciej piecze potrawy gdyż ma 2 termoobiegi, nie ma talerza obrotowego itd.... więc o co chodzi?
I tak przy okazji to jest piekarnik który piecze na 2różnych poziomach 2 różne potrawy, nie trzeba do tego 2 oddzielnych sprzętów, i jest to tylko wiadomość do zainteresowanych, nie po to by wytknąc Ci niepotrzebny wydatek, ale i tak pewnie......... Pozdrawiam i miłego użytkowania swoich kompaktów :lol:

bert
29-10-2008, 17:41
Jaszczurko, byc może to he,he,mnie wzruszyło względem talerza obrotowego...Kalam się, że posądziłam cię o taką niecnośc i mam nadzieję ,że nasze doświadczenia w sprawie kompaktów i ich funkcjonalności stanią się inspiracją dla innych do zakupu tak świetnego sprzętu.Ojej,odwiedziłam nawet właściwą stronkę aby zobaczyc to cudeńko.Całkiem,całkiem-tylko ja wyposażałam ponownie kuchnię dziesięc lat temu a teraz to są zupełnie inne możliwości i za inną kasę.A z jakim nadzieniem robisz te bułeczki?Hm,słodkości - już Cię polubiłam

jaszczurka
29-10-2008, 22:04
Bert ja tak sobie właśnie pomyslałam, ze chyba te hehe odebrałaś jako ironia do talerza :roll: NIGDY W ŻYCIU! To ''hehe'' tyczy sie tego-''piekarniko-falówek'' ze tak smiesznie nazwałam moje cudenko.
:lol: :lol: :lol:
A bułeczki pieke z dżemem jagodowym -najczęściej, albo malinowym, ale to czasami, no i same bez nadzienia.... a przygotowuje ciasto w maszynie do pieczenia chleba Mulinex, jest tam program do wyrabiania ciasta drozdzowego, super maszyna, tez goraco polecam.
Za kolejne 10 lat to nam oczy deba staną jak bedziemy czytac co za sprzety mają właścicielki kuchni :o :o
A i jeszcze jedno, bo to różnica... są mikrofalówki z funkcja piekarnika i odwrotnie. Ja mam piekarnik z funkcją mikro :wink: No i wiadomo, kompakt nie dorówna dwóm oddzielnym sprzętom nie ma co sie czarować :-? Jedyną rzeczą której mi brakuje w Samsungu, to brak prowadnic teleskopowych czy jakos tak. No ale wiedziałam o tym.... za to ma pieknie podświetlony panel :lol: :lol: i woła mnie skubany jak skonczy prace, muszę otworzyc drzwi bo nie da mi spokoju :wink:

bert
29-10-2008, 22:36
Jaszczurko,nurtuje mnie jedno.Czy próbowałaś piec np.sernik i mięsko razem i czy zapachy się nie mieszały?Wszem,wiadomo że serniczek chłonie jak gąbka.Jeżeli wszystko jest ok to będę gorąco namawiac moją mamę na taki zakup(ma b.małą kuchnie)Moje podwójne świeci na czerwono ale zależało nam na jednakowej poświacie w kuchni :wink: Jak wzywa mnie do siebie to cichutko,nie to co wielkie bosch-ysko(trudno rozstawac sie ze swoimi zabawkami ,szczególnie kiedy świetnie nadają się do pieczenia ogromnych serników lub wielkiej pizzy )
Chlebek pieczesz w maszynce czy w piekarniku?Sama pieczywka nie jadam ale mam w domu takiego co tylko świeże pochłania(słodyczy nie odmawiam,więc jest to pewien rodzaj zmanierowania-opinia rodziny :evil:)

jaszczurka
30-10-2008, 16:02
Nie.. :-? nigdy nie piekłam, mój piekarnik tego nie potrafi raczej? sernik piecze sie chyba w 160-180 st. a mięsko raczej powyżej 200... na pewno dalby rade ten o ktorym mówiłam. To wyższa szkoła jazdy :lol: Chlebek zaś pieke w Mulinexie :lol: bez sensu byłoby wyciagac ciasto i przekladać do piekarnika.
Ja w sumie to nie bardzo biore się za ciasta, jakoś nie mam reki do tego :( a jż nie w czasie obiadu :o musze mieć wenę twórczą hehe, czyli jakas sobota godz 16.... wszyscy w domku- ja w kuchni, mężuś na kanapie w salonie, albo przy barku w kuchni :roll:
Hmmm... mój piekarnik ma program do pizzy :o .Bert w jakiej temp ty pieczesz? bo u mnie ustawione jest na 230stopni. To za mało?

bert
30-10-2008, 16:29
Jaszczurko,270 st.- 8min.Jak lubisz serniki to mogę ci zaproponowac pieczenie tylko spodów+ pyszna góra na zimno(spody pieczesz kilka sztuk i zamrażasz a potem jak znalazł)Jak robię w pt.wieczór to rano już jest rozporcjowane a jak moje lewe ręce przyniosą z kawa do łóżka-poezja

jaszczurka
30-10-2008, 17:34
Jaszczurko,270 st.- 8min.Jak lubisz serniki to mogę ci zaproponowac pieczenie tylko spodów+ pyszna góra na zimno(spody pieczesz kilka sztuk i zamrażasz a potem jak znalazł)Jak robię w pt.wieczór to rano już jest rozporcjowane a jak moje lewe ręce przyniosą z kawa do łóżka-poezja

lewe rece heheh dobre!
Oczywiscie, ze chcę :P
A co do pizzy, to chyba nie mam takiej temp... ide sprawdze- tup tup tup :wink: jestem :lol: max temp u mnie to 250st. niestety, ale sluchaj... na pewno można upiec pizze skoro jest do tego program, no nie przekonam się jak nie sprobuję. Mozesz mi podac przepis na pizze według którego sama pieczesz? i wtedy powiem na 100%, ale ja myslę ze po prostu bedzie się dłuzej piekło a efekt końcowy bedzie taki sam czyli pyszna pizza

bert
30-10-2008, 17:57
Chodzi, ci o przepis na ciasto?Zwykłe ,najzwyklejsze a czasami kupuję gotowe blaty-mrożone obkładam czym lodówka bogata(w tygodniu jest tam przeciąg i światłowięc nie zaglądam :oops: )owijam w folie i do zamrażalnika a potem jak kogo najdzie to do rozgrzanego dużego(bo więcej tam wchodzi dla głodnego)chwila i gotowe(nawiasem-wszystko mrożę, bo na szykowanie jedzenia przeznaczam 30 min.-leniwa jestem, no cóż przywykłam)

jaszczurka
01-11-2008, 20:18
A no to spoko, to i w moim da radę..... myslałam ze taka wiesz profesjonalna :o jak w pizzeriach, takie spody sa juz upieczone, wiec każdy piekarnik sobie z tym poradzi.
W Samsungu jedyne co mnie irytuje to to ze trzeba przekładać blache do pieczenia i na odwrót, ta z piekarnika nie nadaje sie do mikrofalówki, strzela :o kiedyś przez pomylke włączyłam, żle ze kolor maja taki sam- no prawie , obie sa niebieskie, a moglaby być np. czerwona :P

g_cz
27-11-2008, 12:27
Ja właśnie zastanawiam się nad takim piekarnikiem. Czy moze uzytkuje takowy. Jak sprawdza sie pyroliza w praktyce? Czy warto w nią inwestować?

stefa1
09-03-2009, 09:46
...opcja 2w1 a nawet 3w1 to spora oszczędność miejsca, mam takie ptanie na jednym z forów przecytałam, że piekarnik z mikrofalą Electrolux... Mam taki objaw - że jeżeli używa się funkcji mikrofali bezpośrednio po użyciu griilla i jeśli temperatura w piekarniku wynosi dobrze ponad 100 stopni, wtedy mikrofala sygnalizuje normalny tryb pracy, ale nie podgrzewa...
kubek się nagrzeje od gorąca w piekarniku, ale woda w kubku nie.
Czy możecie to potwierdzić?
Zatanawiam się jak z taką sytuacją radzi sobie piekarnik z mikrofalą LG, bo podoba mi sie ten design i chciałabym mieć takie coś w domu... :D

afro5150
29-03-2009, 19:42
Przy wyborze żadnego urządzenia nie dostałam takiego kota jak przy
piekarnikach :lol: Dziesiątki, prawie setki funkcji (akurat ta analiza dotyczy Siemensa)...Pogubiłam się
totalnie...nie wiem już na co zwrócić uwagę. Pieczę średnio często.
Piekarnik do zabudowy. Siemens oszalał...ma 20 piekarników do
zabudowy (bez sterowania do płyty). Różnią się różnymi kombinacjami
tego co wypisałam poniżej, a to najgorzej boli, bo tracę czas i nie
wiem co wybrać. Podajcie z poniższej listy 4-5 podstawowych funkcji,
bo chcę zakończyć ten koszmar poszukiwań :evil:
Z góry dzięki.

- Eco Clean albo Active Clean (pyroliza)
- 5 albo 8 rodzajów grzania
- system wysuwowy (teleskopowe prowadnice) czy jego brak
- boczne czy dolne otwieranie drzwi
- podtrzymywanie ciepła
- wskaźnik zalegania ciepła
- funkcja EPS (komfort/bezpieczeństwo)
- zintegrowana mikrofala
- aktywny katalizator
- automatyka pieczenia
- oświetlenie piekarnika
- wyświetlacz cyfrowy
- wyłącznik bezpieczeństwa
- termoobieg

Do działu marketingu Siemensa: czy wyście poszaleli z tak szeroką
ofertą ? Nie mogliscie 5-6 modeli podać ? Przecież tu trzeba tabele
w Excelu robić aby wpisać wszystkie kombinacje i wtedy spokojnie się
zastanowić nad wyborem ...

DorciaIQ
29-03-2009, 20:08
Dla mnie ważne są 2 rzeczy:
pyroliza
teleskopy

No i trudno że się wykluczają - u Siemensa można mieć obie opcje i po prostu zdejmować teleskopy na czas czyszczenia.
Jednak IMHO co pyroliza to nie ecoclean czy inne metody czyszczące tylko tylną ścianę.

jaksie
29-03-2009, 21:04
Przy wyborze żadnego urządzenia nie dostałam takiego kota jak przy
piekarnikach :lol: Dziesiątki, prawie setki funkcji (akurat ta analiza dotyczy Siemensa)...Pogubiłam się
totalnie...nie wiem już na co zwrócić uwagę. Pieczę średnio często.
Piekarnik do zabudowy. Siemens oszalał...ma 20 piekarników do
zabudowy (bez sterowania do płyty). Różnią się różnymi kombinacjami
tego co wypisałam poniżej, a to najgorzej boli, bo tracę czas i nie
wiem co wybrać. Podajcie z poniższej listy 4-5 podstawowych funkcji,
bo chcę zakończyć ten koszmar poszukiwań :evil:
Z góry dzięki.

- Eco Clean albo Active Clean (pyroliza)
- 5 albo 8 rodzajów grzania
- system wysuwowy (teleskopowe prowadnice) czy jego brak
- boczne czy dolne otwieranie drzwi
- podtrzymywanie ciepła
- wskaźnik zalegania ciepła
- funkcja EPS (komfort/bezpieczeństwo)
- zintegrowana mikrofala
- aktywny katalizator
- automatyka pieczenia
- oświetlenie piekarnika
- wyświetlacz cyfrowy
- wyłącznik bezpieczeństwa
- termoobieg

Do działu marketingu Siemensa: czy wyście poszaleli z tak szeroką
ofertą ? Nie mogliscie 5-6 modeli podać ? Przecież tu trzeba tabele
w Excelu robić aby wpisać wszystkie kombinacje i wtedy spokojnie się
zastanowić nad wyborem ...

dżises ;) Połowy nie rozumiem nawet ;)
A też muszę coś wybrać :roll: .

zetka
29-03-2009, 22:49
Ja mam akurat gorenje, ma mnóstwo funkcji, ale dla mnie najważniejsze są: prowadnice teleskopowe, termoobieg i "zimna szyba" :D

Kasiorek
29-03-2009, 23:31
Nie ma co szaleć. ja wybierałam 5 lat temu piekarnik 6 zmysł 5000 funkcji i co korzystam z 2.
teraz napewno wybiorę coś co ma mniej funkcj a co za tym idzie jest tańsze

bioork
30-03-2009, 08:45
wybrałam model SIEMENS HB 330550 a jeśli będą mi bardzo potrzebne to dokupię sobie jeszcze te prowadnice teleskopowe

Harissa
30-03-2009, 09:14
ja mam Siemensa, ważna dla mnie była pyroliza, teleskopowe prowadnice, zimna szyba, dodatkowo estetyka i dokładność wykonania, wygląd zewnętrzny

koniecznie obejrzyj sobie wnętrze, jak wygląda przymocowanie szyby, czy da się łatwo coś wyjąć, wyczyścić, czy szybę można demontować i w jaki sposób

co obejmuje gwarancja, a od czego producent umywa ręce, żebyś nie była zaskoczona, gdy coś się zepsuje :wink:

DorciaIQ
30-03-2009, 09:36
Harissa a jaki masz model, bo oczekiwania masz takie same jak ja, widzę? :)

amatlea
09-04-2009, 08:13
Dorcia - nie wiem czy wiesz, ale w nowej linii Siemensa piekarniki mają i pyrolizę i teleskopy.

No i ja mam problem z piekarnikiem, bo mojego ze starej linii nie ma (eco clean i prowadnice), ale odebrałam wczoraj parowy ze starej linii. Teraz nie wiem czy wypasiony piekarnik z nowej będzie do niego pasował...
A ze starej nic mi już nie odpowiada...

reng
09-04-2009, 08:59
http://www.ceneo.pl/142505 - ja mam taki. dałam 1300zł w zeszłe wakacje. za tę cenę można mieć wypasy innych firm, ale wykonanie siemensa pobija inne firmy na głowę. to jeden z najprostszych modeli siemensa. 7 sposobów grzania, ze czego wykorzystuję 2 (termoobieg i grzałka góra-dół), fajne prowadnice a na nich mi zależało, jakieś powłoki boczne, które się same czyszczą (eco clean?) - żadne pyrolizy. przecieram szmatką emalię dolną, raz na jakiś czas szybkę i jest czysty. prosty w obsłudze i bardzo elegancki. dodtam, że używam go ok 1 raz na tydzień, czasem rzadziej, do zapiekanek i mięs, ciast nie piekę bo nie cierpię :) co więcej mi trzeba?
koleżanka ma jakiś co ma zaprogramowane potrawy, dała dużo kasy, a nie korzystała jeszcze z tego w ogóle, bo nie chce jej się przeczytać instrukcji :) w życiu bym nie kupiła piekarnika za 2500, no chyba że piekłabym co dwa dni albo na sprzedaż ;) no albo dla szpanu ;) :P

Harissa
09-04-2009, 09:15
Dorcia, nie dostałam powiadomienia o pytaniu, musiałabym poszukać gwarancji, albo faktury, bo tak z głowy nie jestem pewna . Wydaje mi się, że mamy model - HB65U511, ale "łba" uciąć nie dam :lol: ,
Mogę sprawdzić najwcześniej po świętach, bo nie będzie mnie już dzisiaj w biurze, a tam wszystkie prywatne papiery też trzymamy.

bioork
09-04-2009, 09:48
to ja podam funkcie, które mnie interesowały :

- Eco Clean albo Active Clean - dla mnie było bez znaczenia, musiało być jedno z nich

- 5 albo 8 rodzajów grzania - ja mam 8 ale mi akurat zależało na funkcji pizza, której 5funkcyjne nie posiadają , 3D też jest dla mnie istotne (a posiadam: ogrzewanie górne i dolne, grill mały i duży, turbogrill, rozmrażanie, grzanie gorącym powietrzem 3D, ogrzewanie dolne, funkcja Pizza)

- system wysuwowy (teleskopowe prowadnice) czy jego brak - póki co mam drabinkowe, jeśli będą mi potrzeba teleskopowe to sobie dokupię

- boczne czy dolne otwieranie drzwi - dla mnie wygodniejsze jest dolne

- zabezpieczenie przed dziećmi konieczne

- elektroniczny programator, chowane pokrętła, szklany front, oświetlenie, automatyczne programy pieczenia, szybkie nagrzewanie - tak

- mikrofalę mam osobno

- klasa energetyczna A

Zonzi
10-04-2009, 13:47
- termosonda !
- teleskopowe prowadnice
- czytelny programator

ciesiel
10-04-2009, 14:27
Moim zdaniem:
najprostszy z teleskopami (używam od 4 lat - super wygodny bajer), no może jeszcze termoobieg, ale teraz to chyba wszystkie mają.
Wszelkich innych bajerów się potem nie używa.

Damro
10-04-2009, 23:02
[quote="Zonzi"]- termosonda !
- teleskopowe prowadnice
- czytelny programator[/qu
Termosonda???zbyteczne,mam i tego nie używam,no chyba że ktoś początkującym kucharzem jest :D

6slay
11-04-2009, 00:00
Hej,
Mam Piekarnik Siemens
http://www.123agd.pl/Produkty/Siemens/Piekarnik-HB-65-U-511_453.html

Najważniejsze jest dla mnie:
- swiatelko na przycisk aby pofilować jak się piecze
- prowadnice teleskopowe
- "budzik" łatwy w obsłudze
- dobrze jest tak umieścic piekarnik aby był po przeciwległej stronie w stosunku do okapu bądz wentylacji - u mnie tak jest - w ten sposób tworzy się "cug" z piekarnika do okapu/ wentylacji i cały "zapach" podczas pieczenia śmiało biegnie najkrótszą drogą tam gdzie trzeba a nie na pokój dzienny

P.
s

JanWerbinski
11-04-2009, 04:28
Prowadnice musisz zdemontować przed pirolizą, tak?
Poza prowadnicami ten piekarnik nie różni się niczym od tańszego o 900 zł HB650511. :-)

DorciaIQ
15-04-2009, 11:54
A ile kosztują prowadnice? :)

amatlea
15-04-2009, 14:00
A ile kosztują prowadnice? :)

Zależy jakie - od 200 do 450zł mniej więcej w siemensie i boschu.

Magdal15
15-04-2009, 14:30
Ja mam BOSCHA nawet nie wiem ile ma funkcji bo i tak korzystam tylko z termoobiegu

Jagger
16-04-2009, 23:18
Eh u każdego producenta te same funkcje mogą mieć inne nazwy, ja w swoim piekarniku najbardziej cenie wspomniany już termoobieg, błyskawiczne rozmrażanie to z funkcji, z bardziej technicznych spraw specjalne powłoki ułatwiające czyszczenie oraz prowadnice teleskopowe (piekarnik franke). Co do reszty zgadzam się, z większości funkcji nie korzysta się po prostu...

anioldiablo
24-04-2009, 13:41
ja od tygodnia szukam pieklarnika i informacji o tym ktory z ewentualnie wybranych kupić
dwoje sie i trocje, codziennie inna wersja
zaczelam od Amica ;) jak bylam przekonana do AEG to nagla zmiana nastapila i samsunga chcialam
teraz chyba wiem

Siemens HB 43T540E

tak sobie pomyslalam ze funkcji od groma a jak z pralką z dwoch programow bede korzystala
zalezalo mi na teleskopach, termoobiegu, ładnym wygladzie no i moze grillu

najwazniejsze ze ten piekarnik nie jest strasznie drogi (AEG 2400, Samsung 2500)

karolinnab
24-04-2009, 22:21
Mam co prawda Samsunga a nie Siemensa, ale bardzo sobie chwale funkcje "polowy wsadu" tzn. mozliwosc podzielenia piekarnika na pol taka specjalna przegroda i ogrzewania tylko gornego lub tylko dolnego poziomu lub obu naraz (mozna na dole piec ciasto a na gorze mieso :)).
Bardzo czesto uzywam tej funkcji. Piekarnik ktory grzeje tylko na polowie szybciej sie nagrzewa i mniej pradu zuzywa.

Sweetstar
28-04-2009, 23:33
oj też mi się strasznie podoba to cudeńko LG... i przyznam szczerze, że do nowej kuchni wolałabym takie dwa nawet, żeby móc jednocześnie ciacho i pieczeń robić, niż zwykły piekarnik... nie wiem jak z tym podgrzewaniem, ale odniosę się do oszczędności energii. z tego co czytałam, Solar Cube LG ma o 50% mniejsze zużycie energii niż standardowy piekarnik... Kusząca perspektywa muszę przyznać :D

mirela99
16-09-2010, 10:55
Wyciągam jakiś stary temat :)
Pytanie mam do użytkowniczek piekarnika z pyrolizą, katalizą lub z teleskopami. Słyszałam, że piekarnik z funkcją pyrolizy pozbawiony jest teleskopów. Nie użytkowałam ani jednego ani drugiego - możecie powiedzieć co dla Was jest ważniejsze w piekarniku ? O katalizie z kolei czytałam, że nie jest tak dokłądna jak pyroliza a i filtry trzeba wymieniać co kilka miesięcy. Lubię gotować i piec ciasta, więc "wypasiony" piekarnik bardzo by mi ułatwił życie. Ale czy bardziej stawiać na teleskopy czy na pyrolizę ?

Edycja:
Doczytałam, że w niektórych modelach jest możliwość połaczenia pyrolizy i prowadnic teleskopowych, ale wszystkie piekarniki które udało mi się znaleźć są pozbawione podziału piekarnika na dwie niezleżne części (możliwość nastawienia innej temperatury w każdej z nich). Czy jest jakiś piekarnik z pyrolizą, teleskopami i podwójną niezależną strefą pieczenia ?

Nina81
16-09-2010, 11:57
jest już sporo modeli z pyrolizą i prowadnicami teleskopowymi zarazem, ja kupiłam taki niedawno

co do pytania czy są mozliwe podwójne strefy pieczenia? nie znam, ale powiem Ci szczerze, że to wydaje mi się fizycznie niemozliwe - na przykład z różnymi temperaturami na dwóch różnych poziomach

swego czasu przeglądałam piekarnik - nie pamiętam jakiej firmy, gdzie ponoć są strefy pieczenia

ale tak: nie wierzę, że można jednocześnie piec chleb na górze i suszyć bezy na niższym poziomie [skrajne różnice temperatur], piekarnik musiałby mieć nie tylko0 niezależne wentylatory, ile tak naprawdę odrębne komory.

i tak, gdy piekę coś na dwóch poziomach, muszę zamieniać je miejscami w połowie pieczenia [jeśli to na przykład są bułki, no chyba że są to dwa inne dania i każde z nich potrzebuje swojego poziomu...]

mirela99
16-09-2010, 12:30
SAMSUNG BT63TDBFGB - on ma takią funkcję. Rozmawiałam ze znajomą, piekła rybę i ciasto razem. Poczytaj sobie recenzje na ceneo, ona ma taki wkład dzielący piekarnik na pół, kiedy pieczesz jedną rzecz to nie nagrzewa się cała komora tylko jedna aktywna połówka.
Niezależnie ustala się parametry pieczenia dla każdej komory.
On ma teleskopy, ale zniechęca mnie katalityczne czyszczenie.

Nina81
16-09-2010, 19:09
Twin Convection - to ta funkcja, fajna...

czyszczenie parę niewiele daje, wiem bo używałam takiego piekarnika, po moim używaniu [dość intensywnym, 1-2 razy w tygodniu, głównie chleb i ciasta] nie dawała rady

mirela99
17-09-2010, 08:39
Właśnie. Gdybym znalazła Twin Convection z pyrolizą i teleskopami ... brałabym w ciemno. Może ktoś coś wie ?

izaa
17-09-2010, 09:06
Hej.
Mirella - ja od paru dni "doktoryzuję się " nad piekarnikami.. Samsung BT62TDBCT ma prawie wszystko to czego oczekujesz. Prawie bo w opisie stoi " kataliza". Musiałabyś zadzwonić na infolinie Samsunga i dopytać o tą funkcję czyszczenia.
Ja ostatecznie wybieram Siemensa z pyrolizą i prowadnicami teleskopowymi. Twin Convection jednak to za duży "wypas" dla mnie. Nie będę z tego za często korzystać.

Nina81
17-09-2010, 15:42
ja mam ten piekarnik i póki co jestem z niego bardzo zadowolona, super funkcja szybkiego nagrzewania - dosłownie w kilka minut nagrzeje się nawet do 250 stopni!

http://www.ceneo.pl/1380157 AEG Competence B 9971-5-M

ma naprawdę wiele funkcji, pewnie nie ze wszystkich będę korzystać, ale podoba mi się na przykład, że piekarnik sugeruje długość pieczenia dla określonej ilości mięsa, że jest termosonda w wyposażeniu piekarnika

na co jeszcze zwracałam uwagę: piekarnik ma szeroki zakres temperatur, ma opcję utrzymywania w cieple dań lub talerzy- w 80 stopniach, ma pyrolizę

i wiecie co? uwielbiam jego blachy - dostalam w sumie 3, w tym dwie są nieprzywieralne - ale takie naprawde nieprzywieralne. Pieklam na nich ciasteczka bez uzycia jakiegokolwiek papieru do pieczenia czy smarowania blachy tluszczem

piekarnik rozgrzewa się do 300 stopni, zatem mogę otrzymać chrupiącą pizzę czy skórkę na chlebie

był jeden minus - na początku w ogóle nie umiałam go obsługiwać -tu nie ma gałek, wszystkie funkcje trzeba odnaleźć, zajęło mi to trochę czasu, ale dałam radę - jeszczę się go uczę, instrukcja w rękę i do przodu ;)

Nina81
17-09-2010, 18:59
tu wrzuciłam ogólny post na temat piekarników i ich wyboru:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?144448-Jaka-lod%C3%B3wk%C4%99-zmywark%C4%99-i-piekarnik-urz%C4%85dzamy-kuchnie/page28

Ardi
23-01-2011, 20:50
czy jeśli ma się dużo miejsca to czy nie lepiej kupić oddzielnie tego i tego ?

Jadziek
31-01-2011, 18:34
czy jeśli ma się dużo miejsca to czy nie lepiej kupić oddzielnie tego i tego ?

ja jestem prawie zdecydowany na siemensa z mikrofala ale plus do tego koniecznie normalny piekarnika bo ten kompakcik jest zdecydowanie za maly

witu102
19-02-2011, 22:49
pyroliza jest fajną funkcją, obecnie montuje się też panele katalityczne pozwalające obniżyć temperaturę spalania tłuszczu do około 300st, nigdy więcej piekarnika bez tej opcji.
Ja u siebie mam dodatkowo funkcję mycia parą, ale nie próbowałem jej jeszcze:)

witu102
14-03-2011, 20:48
del

mikka27
20-03-2011, 19:39
Podbijam to pytanie. Stoję wlaśnie przed wyborem takiego piekarnika z funkcją mikrofali.
Napiszcie co o nich sądzicie i czy weszły może jakieś nowe modele na rok 2011. Może o wiekszej pojemności? I bez wyjmowania tych blach.

tosia125
02-05-2011, 08:28
jestem zachwycona swoim samsungiem...

ma mały grill duży grill grzałke na dole na górze termoobieg i takie tam rózne opcje łączone to wszytsko tez...

ma separator i to jest świetna sprawa...
piekę ciasto na górze, mięso na dole i jest smaczne i jedno i drugie....

ta funkcja czyszczenia wodą też jest, ale to już ja się tym nie zajmuję tylko mój... :) ale czyści się raz na jakiś czas po większym pieczeniu...

blachy ma fajne... pierwszy raz suszyłam grzyby (człowiek się uczy na błęach), a że były wilgotne to się przykleiły do blachy (mysłałam, że jak mój... wróci z pracy, to mnie zabije, bo te balchy są specjalne właśnie i nie można ich porysować...) ale zalałam wodą z płynem na godzinkę i wszytsko zeszło bez szorowania... i o grzybach wie już tylko z opowiadań.... tłuszcz po babeczkach wielkanocnych zszedł własnie po tej użyciu tej opcji z wodą tzn tą pirolizą...:)

stilla
02-05-2011, 12:58
Przede mną zakup jakiegoś piekarnika, ale jeszcze nie wiem na co się zdecyduję , wczoraj piekłam pasztet w halogen oven, no masakra jakaś...

egon1
11-06-2011, 14:14
który piekarnik z mikrofalą radzilibyście kupić
samsung FQ159UST
samsung FQ 115T001
candy MIC 440 TX
piekarnik z mikrofalą ze względu na małą kuchnie
apłyta indukcyjna myślałem candy CI 640 C

używa ktoś z was takiego wynalazku?

queene
11-06-2011, 23:21
candy ? ta marka jeszcze istnieje ? :) ja brałabym samsunga, płyta samsung lub teka

channel8
13-06-2011, 18:25
Mam podobny problem i zdecydowałam się na boscha HBC86P753

jarett
08-07-2011, 23:15
Mam podobne pytanie więc podepnę się do wątku.
Szukam piekarnika z mikrofalą do 3000 zł.
Trzy jedyne rozsądne opcje to wg mnie:
Bosch 84K553, Siemens HB84K552 oraz Samsung FQ115T001.
Dwa pierwsze kosztują 2800 zł a trzeci 1800 zł.
A parametry mają (wydaje mi się) niemal identyczne.
Nie wierzę, że 1000 zł dopłaca się za markę. Może czegoś nie dopatrzyłem?
Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z tymi urządzniami?

róża85
11-07-2011, 11:38
Ja to w ogóle jestem zwolenniczką samsunga ewentualnie jeszcze jednej firmy jaką jest Mastercook, mam kuchnie od nich kompaktową właśnie z mikrofalą i sobie chwalę :yes:
Mogę zaprezentować ją :p a tak na poważnie to nie ma co się kusić na tani sprzęt, bo później włożymy w niego jeszcze raz tyle, lepiej kupić raz, a porządnie. Dla Ciekawych kuchni mastercooka którą mam w posiadaniu udostępniam ją wirtualnie :D

Oto ona (http://www.budnet.pl/Wielofunkcyjne_piekarniki_kompaktowe,Sprzet_AGD_RT V,103847-czytaj.html) :p

jarett
11-07-2011, 12:12
Ja to w ogóle jestem zwolenniczką samsunga ewentualnie jeszcze jednej firmy jaką jest Mastercook, mam kuchnie od nich kompaktową właśnie z mikrofalą i sobie chwalę :yes:
Mogę zaprezentować ją :p a tak na poważnie to nie ma co się kusić na tani sprzęt, bo później włożymy w niego jeszcze raz tyle, lepiej kupić raz, a porządnie. Dla Ciekawych kuchni mastercooka którą mam w posiadaniu udostępniam ją wirtualnie :D


WON! spamerze! - masz nas za idiotów?

róża85
12-07-2011, 12:54
To, że pokazałam jaki piekarnik mam w posiadaniu to nie jest spamerstwo!
Zapraszam do powrotu do szkoły :) I prawidłowego rozumowania

róża85
12-07-2011, 12:54
powodzenia :bye:

jarett
12-07-2011, 12:59
To, że pokazałam jaki grzejnik mam w posiadaniu to nie jest spamerstwo!
Zapraszam do powrotu do szkoły :) I prawidłowego rozumowania

Grzejnik? Wątek jest o piekarnikach. Nawet nie wiesz o czym mowa tylko robisz ctrl-c, ctrl-v. Pierwszy wpis + bełkotliwa odpowiedź nie na temat + link do konkurencyjnego serwisu - nie przekonasz mnie, że to nie jest spam. Pracuję w branży internetowej, znam takich jak Ty.

A jak już jesteś spamerem to przynajmniej nie wdawaj się w dyskusję jak nie masz racji bo pogrążasz i siebie i swojego zleceniodawcę.

róża85
12-07-2011, 13:04
.

jarett
12-07-2011, 13:09
Nic nie zrozumiałaś z mojej wypowiedzi i dalej brniesz, udowadniając przy tym, że masz problem z logicznym formułowaniem myśli. Ale pewnie trudno jest znaleźć inteligentną osobę do spamowania - twojemu zleceniodawcy to się nie udało. Bez odbioru.

róża85
12-07-2011, 13:20
Nie obrażaj, a nie będziesz obrażany ... tylko tyle z mojej strony bo nie zrobiłam ci nic złego żeby teraz czytac obraźliwe posty na mój temat.

megi24
20-07-2011, 20:55
Z tego co mi mówiono, najlepsze są grille kwarcowe, bo najłatwiej się myją. Tak czy tak, mikrofala z grillem przydaje się, zwłaszcza do małego mieszkania.

egon1
01-12-2011, 11:35
Mam podobne pytanie więc podepnę się do wątku.
Szukam piekarnika z mikrofalą do 3000 zł.
Trzy jedyne rozsądne opcje to wg mnie:
Bosch 84K553, Siemens HB84K552 oraz Samsung FQ115T001.
Dwa pierwsze kosztują 2800 zł a trzeci 1800 zł.
A parametry mają (wydaje mi się) niemal identyczne.
Nie wierzę, że 1000 zł dopłaca się za markę. Może czegoś nie dopatrzyłem?
Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z tymi urządzniami?

mam tego samsunga i jestem zadowolony funkcji dużo ale i tak wszystkiego sie nie używa pieczenie ciast na termoobiegu mięso na górnej grzałce czyli coś jak opiekacz no imikrofala tego tylko używam został wybrany tylko dlatego że nie było by miejsca na mikrofale no i cena była najniższa piekarnika z mikrofalą

Matskocz
01-12-2011, 13:32
Sam w jednej z kuchni mam samsunga FQ159UST, sprawuje sie bardzo dobrze, złego słowa nie mogę powiedzieć. Tak więc jak najbardziej polecam firmę samsung.

gosia86
02-12-2011, 08:52
ja też brałam pod uwagę zakup tego samsunga z funkcja mikrofali ale sprzedawcy w sklepach mi odradzili, że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego??
no i niestety wzbudzili wątpliwości i jednak kupuję tradycyjny piekarnik
ale też z samsunga

aksamitka
03-01-2012, 12:51
co jest bardziej przydatne? pyroliza czy prowadnice teleskopowe?

malkul
03-01-2012, 12:56
dla mnie jedno i drugie ale chyba wieksza wartośc ma pyroliza

gabula
03-01-2012, 14:06
dla mnie zdecydowanie prowadnice

aksamitka
03-01-2012, 15:01
czy wystarcza prowadnice teleskopowe na jednym poziomie? rzadko piekę więcej niz 1 blacha na raz wiec to chyba wystarczy?

Nefer
03-01-2012, 15:05
zdecydowanie prowadnice. Dostosuj do swoich potrzeb - ja używam na obu.

galka
03-01-2012, 16:27
Mam prowadnice i bardzo chwalę ale nie mam pyrolizy więc brak porównania:)

staś100
03-01-2012, 18:49
Prowadnice mam na dwóch poziomach i są super-polecam, nie mam pyrolizy, mam katalizę więc nie mam porównania.

Matskocz
05-01-2012, 09:48
Również preferuję prowadnice, i tak każdy jest przyzwyczajony do ręcznego czyszczenia ;). Poza tym zawsze można pójść na kompromis i zakupić piekarnik i z tym i z tym. Prowadnice wtedy wystarczy wymontować i gotowe.

aksamitka
05-01-2012, 10:52
Również preferuję prowadnice, i tak każdy jest przyzwyczajony do ręcznego czyszczenia ;). Poza tym zawsze można pójść na kompromis i zakupić piekarnik i z tym i z tym. Prowadnice wtedy wystarczy wymontować i gotowe.


mozna, ale wybor o wiele mniejszy i drogie, dlatego zastanawiam sie co bardziej przydatne i z czego częściej się korzysta, teraz nie mam ani tego ani tego wiec nie wiem:(

gabula
05-01-2012, 13:19
ja mam prowadnice na dwóch poziomach i powiem szczerze, że bardzo brakuje mi ich na pozostałych dwóch, niesamowita wygoda

aksamitka
05-01-2012, 13:39
gabula a jaki masz piekarnik?

Karna
05-01-2012, 13:53
Z prowadnicami i pyrolizą :D np nastercook ma taki piekarnik; pyroliza jest bardzo praktyczna - nie trzeba się szarpać z czyszczeniem.

gabula
05-01-2012, 18:36
mam go od sześciu lat http://www.ceneo.pl/285820 (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.ceneo.pl%2F285 820)

SemperSolus
10-01-2012, 18:54
aksamitka - jeżeli pieczesz mięsa w rękawach foliowych (ostatnio dość modne) lub używasz naczyń żaroodpornych to pyrolizę może włączysz 1 - 2 razy do roku.

Zasadniczo doradzam zakup piekarników z wkładami katalitycznymi i prowadnicami.

Pyroliza różni się od wkładek katalitycznych tym, że nie ulega zużyciu, ponad to pokrywa wszystkie zakamarki, bo jest rodzajem emalii - choć tu znacznie upraszczam.

W praktyce pyrolizę powinno polecać się przy częstym grillowaniu, pieczeniu pizzy, lub pieczeniu mięs bez przykrycia. Ze względu na wykorzystanie przy czyszczeniu bardzo wysokiej temperatury zaleca się demontaż prowadnic metalowych przed włączeniem czyszczenia (stąd w niektórych piekarnikach Miele nie ma nawet metalowych drabinek po bokach, choć w przypadku tej firmy rozwiązano to troszkę inaczej i... przy swojej prostocie rozwiązanie to działa rewelacyjnie - polecam sobie sprawdzić w sklepie ;) )

W przypadku gdy mięsa pieczone są "od święta do święta i głównie na święta" to moim zdaniem szkoda kasy na pyrolizę.

Prowadnice natomiast mogą być przydatne praktycznie przy każdym pieczeniu, zdecydowanie ułatwiając operowanie przy pieczonych potrawach.

Kompromisem są wkładki katalityczne - dają podobny efekt do pyrolizy (tzn. rozgrzewają się do blisko 500 st. i w ten sposób wypalają tłuszcze i resztki w piekarniku). Dzięki bardzo wysokiej temperaturze takie wypalanie jest praktycznie bezwonne.

Mam nadzieję, że pomogłem w podjęciu decyzji.

Pozdrawiam
SemperSolus

aksamitka
11-01-2012, 06:57
Semper dzięki :)

zazwyczaj piekę w naczyniu,choć kurczaka lubię piec "otwartego", piekę w 99% na jednym poziomie ( jakoś nie umie miec kilka potraw na raz) wiec zapewne wystarczy 1 rzad teleskopowych ( czy je można przekładać na inne poziomy?)

OldDiver
28-01-2012, 10:11
Ze względu na organizację małej kuchni przymierzam się do piekarnika+mikrofali w jednym. Jaki model polecacie a jaki nie?

hazeleyes1982
12-02-2012, 14:26
podbijam i baaaardzo prosze o opinie-użytkowników:)

Cinek23
12-02-2012, 20:29
Możecie podać jakieś godne uwagi modele z prowadnicami do 2000pln Fajnie jeśli byłyby czarne.

miplomar
13-02-2012, 09:12
Możecie podać jakieś godne uwagi modele z prowadnicami do 2000pln Fajnie jeśli byłyby czarne.
np. SAMSUNG BT63TDBFGB

megi24
28-02-2012, 16:31
ja też brałam pod uwagę zakup tego samsunga z funkcja mikrofali ale sprzedawcy w sklepach mi odradzili, że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego??
no i niestety wzbudzili wątpliwości i jednak kupuję tradycyjny piekarnik
ale też z samsunga

Nie zawsze się to sprawdza, jak dobry producent to raczej żadnych problemów nie będzie ze sprzętem. Jeszcze trochę i praktycznie wszystkie modele będą miały podwójne zastosowanie.

channel8
20-03-2012, 17:02
Poszukuję piekarnika z funkcją mikrofali ale takiego normalnego- dużego - nie kompaktowego. Czy ktoś może spotkał takie coś?

jarett
20-03-2012, 17:36
Smeg chyba coś takiego robi ale kosztuje to coś koło 6000 zł.
Ja koniec końców zdecydowałem się na pełnowymiarowy piekarnik bez mikrofali.
Mikrofalę wolnostojącą będę miał w spiżarni bo fakt jest taki, że używam jej raz na ruski rok do rozmrażania.

sharen
26-03-2012, 10:12
miałam takie same obawy jak wiekszość wpisujących się na forum tzn. że jak jest coś 2w1 to jest do d..y, ale w październiku 2011 użądzałam swój nowy aneks kuchenny i z oszczędności miejsca zdecydowałam się na Samsung FQ 215G001 w cenie ok. 2100 zł.. powiem szczerze, że może jest mniejszy niż zwykły piekarnik, ale możliwości ma nieograniczone i nie zamieniłabym go na żaden zwykły piekarnik. Ciasto super, mięso ekstra, naprawdę polecam.....

gips
27-03-2012, 10:57
To są zbyt drogie urządzenia. Jestem zwolennikiem oddzielnych rozwiązań. Mikrofale można kupić już z funkcjami zapiekania na krucho i trochę wyręczają piekarnik.

megi24
27-03-2012, 20:54
No właśnie powiem szczerze, że ceny są faktycznie wysokie. W internecie znalazłam mikrofalówkę MC 8289 UR z termoobiegiem , ma standardowe funkcje mikrofali, a do tego ma grill i można w niej piec. Tylko że jej koszt to ok. 800 zł, a nie 2000-3000 zł.

channel8
30-03-2012, 07:16
Można kupić wszystkie urządzenia osobno jak się ma miejsce, ja mam go niewiele. Wole więcej blatu do pracy niż kolejny "słupek" z urządzeniami. Mikrofalę wolno-stojącą też trzeba gdzieś postawić!

shraen - możesz napisać jaki duży "w środku" jest ten piernik? A może uda Ci się zrobić zdjęcie np. z tradycyjną blachą dla porównania - byłabym wdzięczna.

stilla
06-04-2012, 06:27
No nie wiem czy zaryzykowałabym kupując takie urządzenie, już raz zwiodłam się na halogenie, tez miał wszystko piec, a okazał się wielka porażką. W efekcie przeprosiłam stary piekarnik i swoją mikrofalę LG z funkcja opiekania na chrupko, która okazała się lepsza od tego ovena.

mortor
12-04-2012, 10:17
Tak czy tak, mikrofala z grillem przydaje się, zwłaszcza do małego mieszkania.

Tylko warto, żeby grill w mikrofali miał możliwie dużą moc (z tego co pamiętam powinna być informacja na ten temat w specyfikacji) inaczej to bardziej zabawka niż przydatna funkcja, a wiadomo, że piekarnik i tak będzie lepszy, ale czasem nie opłaca się go włączać dla powiedzmy jednej zapiekanki :)

aksamitka
17-04-2012, 12:18
czy ktos posiada piekarnik AEG BP 501302-1 M lub Mastercook MF-760 AX ?
(http://www.ceneo.pl/7802747)

Urtica
17-04-2012, 22:27
Czy ktoś użytkuje piekarnik z funkcją pary?

noira
18-04-2012, 15:54
poczytaj tutaj http://forum.muratordom.pl/showthread.php?82362-Co-wybra%C4%87-piekarnik-parowy-czy-zwyk%C5%82y

Urtica
18-04-2012, 19:48
Dzięki piękne.

agagrusz
24-04-2012, 22:28
A ja czytam i czytam o tych wszystkich mniej lub bardziej magicznych funkcjach piekarników i mam pytanie o katalizę - o co tu właściwie chodzi? Czy jest kataliza i wkłady katalityczne, czy to jest jedno i to samo? I podobno to się co jakiś czas wymienia - a jak się tego nie będzie używać to też trzeba wymieniać? I dlaczego to trzeba wymieniać? W sensie - skąd wiadomo, że już teraz trzeba wymienić? Czy nieużywanie i niewymieniane ma jakiś negatywny wpływ na pieczone potrawy? I jaki jest koszt takiej wymiany?
Generalnie szukam piekarnika z teleskopowymi prowadnicami na dwóch poziomach, z termoobiegiem, z łatwo czyszczącym wnętrzem (niekoniecznie z samoczyszczącym) i szczerze mówiąc niewiele jest takich modeli - w tych tańszych nie ma teleskopów, w tych droższych zaczynają się już wodotryski...

pionan
27-04-2012, 10:43
u nas zona wybrała piekarnik z "wyjeżdżajacymi" drzwiczkami Boscha. Muszę przyznać, ze super wygoda w porównaniu z drzwiczkami uchylnymi. Co do bajerów, to zgodze się z przedmówcami. Kupujesz sprzęt naszpikowany dodatkowymi funcjami, z których póżniej zwyczajnie nie korzystasz.

manieqq
27-05-2012, 12:26
Należy rozróżnić mikrofalę z grillem i piekarnik z mikrofalą. Są to zupełnie inne urządzenia. Mikrofalę z grillem można kupić już za 300 zł, natomiast piekarnik z mikrofalą za ok. 1800 zł. Pierwszego rozwiązania nie polecam (można co najwyżej zapiekanki chrupiące uzyskać). Natomiast miałem FQ159UST przez 3 lata i spełniła wszystkie wymagania. Teraz urządzam nowe mieszkanie i kupuję FQ115T001. Nie wiem tylko jaka jest różnica między tymi modelami poza tym, że ten drugi jest nowszy.

dex166
01-08-2012, 12:52
Kupiłem Samsunga z funkcją mikrofali FQ115T001 i mam pytanie do uzytkowników. Po właczeniu piekarnika (wszystko jedno której z opcji np grill) od razu pojawia sie bardzo głośny szum! Chłodzenie obudowy? Piekarnik w kazdym razie jest bardzo głośny porównywalnie z głośnością mikrofali.
Czy u Was też jest przez cały czas pieczenia głośny szum? Wezwe chyba serwis bo dłuzsze pieczenie w takim hałasie to będzie tortura...

damianekK
01-10-2012, 13:28
ja mam AEG Elektorlux , który posiada prowadnice teleskopowe, pyrolizę i wiele fajnych funkcji. Najwazniejsza z nich to ustawienie elektroniczne pieczenia. Np rano jak wychodzę do pracy wkładam do piekarnika udka, nastawiam temp i czas kiedy ma sie włączyć piekarnik. Przychodzę z pracy o 15.30 i obiad gotowy. Na to też nalezy zwracać uwagę. Mojej zonie biszkopty super wyrosną.

Monika_Gdynia
01-10-2012, 15:40
a ja mam boscha i jak dla mnie istotnymi funkcjami są :
różne sposoby grzania (dół, góra) , termoobieg
możliowśc zaprogramowania pieczenia , np opóźnione włączenie piekarnika , programowanie czasu pieczenia. (bardzo wygodna funkcja , często z tego korzystam przy pieczeniu np mięsa, chleba).
pyroliza

teleskopów nie mam i nie odczuwam ich braku.

harri
04-10-2012, 12:26
damianekK o salmonellę w takich warunkach nie trudno. no chyba, że ten piekarnik ma funkcję lodówki.

agata71
10-10-2012, 09:07
a ja mam boscha i jak dla mnie istotnymi funkcjami są :
różne sposoby grzania (dół, góra) , termoobieg
możliowśc zaprogramowania pieczenia , np opóźnione włączenie piekarnika , programowanie czasu pieczenia. (bardzo wygodna funkcja , często z tego korzystam przy pieczeniu np mięsa, chleba).
pyroliza

teleskopów nie mam i nie odczuwam ich braku.

Też mam Bosha a dokładnie Bosch HBG 34S550 (http://www.profi-kuchnia.pl/bosch-hbg-34s550-p8486.html) ma aż 8 rodzajów grzania: górne/dolne, termoobieg 3D plus, funkcja pizza, grzanie dolne, grill z termoobiegiem, duży grill o zmiennej powierzchni, mały grill o zmiennej powierzchni, rozmrażanie.

Jestem bardzo zadowolona z ceny jak i funkcji, działania.

MyszaAJ
01-12-2012, 23:12
Kupiłem Samsunga z funkcją mikrofali FQ115T001 i mam pytanie do uzytkowników. Po właczeniu piekarnika (wszystko jedno której z opcji np grill) od razu pojawia sie bardzo głośny szum! Chłodzenie obudowy? Piekarnik w kazdym razie jest bardzo głośny porównywalnie z głośnością mikrofali.
Czy u Was też jest przez cały czas pieczenia głośny szum? Wezwe chyba serwis bo dłuzsze pieczenie w takim hałasie to będzie tortura...

Niestety nie potrafię odpowiedzieć na pytanie, ale mam swoje :-) czy aby użyć mikrofali w samsungu trzeba wyjąć wszystkie metalowe półki i odkręcić też prowadnice?! Nikt w sklepie ani instrukcja (sic!) nie potrafi mi odpowiedzieć na to pytanie....

channel8
02-12-2012, 06:32
Nie wiem jak w samasungu, ja w simensie nie odkręcam niczego. Po prostu wkładam kubek/talerz na ruszt lub blachę i podgrzewam. Trzeba tylko pamiętać że za pomocą mikrofal podgrzewa się wszystko i można sie lekko poparzyć.

MyszaAJ
02-12-2012, 19:41
Bardzo dziękuję! A którego Siemensa masz? HB84K552 ? Jakieś uwagi krytyczne?

A czy ktoś ma Samsunga i wie, czy trzeba prowadnice i ruszty wyjmować?

Jak to możliwe - mnie zawsze uczono, że mikrofale metalu nie kochają... Czy w tych piekarnikach/mikrofalach jest inaczej? Np. łyżeczkę mogę włożyć i "nie wybuchnie"? :-)

Przepraszam za laickie pytania, ale dla mnie są one kluczowe - kupię to urządzenie tylko pod warunkiem, że można włożyć talerz i podgrzać zupę bez konieczności demontażu totalnego urządzenia...

Bardzo dziękuję za wszelkie uwagi :-)

channel8
03-12-2012, 14:29
Mam HB86P572, działa od czerwca jak na razie bez zarzutu. W instrukcji u mnie jest napisane że aby odgrzewać płyny NALEŻY WŁOŻYĆ ŁYŻECZKĘ w celu unikniecia wykipienia i poparzenia. No więc pewnie dlatego blacha temu nie straszna. ;-)

żona m
15-12-2012, 01:15
Użytkujemy piekarnik siemensa z funkcją mikrofali od roku. Mamy osobne blaszki do piekarnika i do mikrofali(ceramiczna) gdybyś musiał odkręcać prowadnice, nie mógłbyś jej uzywać. Z tego co wyczytałam w instrukcji, nie można używać rusztu tego od piekarnika podczas uzywania mokrofali. Ja kiedyś przez pośpiech nie wyjęłam go i miałam w mikrofali małe ''wyładowania atmosferyczne''.

CamillQ
19-12-2012, 15:03
żona m czy mogłabyś podać jaki masz model piekarnika z funkcją mikrofali i jak się on sprawdza? Będę miała raczej małą niż dużą kuchnię w przyszłości i zastanawiam się nad zaoszczędzeniem w niej miejsca. Czy faktycznie jest to wygodne w użytkowaniu?

Łukasz_K
20-12-2012, 10:05
A czy ktoś ma Samsunga i wie, czy trzeba prowadnice i ruszty wyjmować?


Ruszt i blachę do pieczenia trzeba wyjąć, prowadnic nie. Używać ceramicznej "blachy" podczas uzytkowania mikrofal.

dnf
27-12-2012, 20:10
Zastanawiam się czy istnieje jakieś ciekawe połączenie jak w temacie - znalazłem kuchenki z parowarem lub kuchenki z mikrofalą jednak wszystkiego nie znalazłem rozwiązanie 3 w jednym oprócz jakiegoś modelu LG którego nie mogę znaleźć już w sprzedaży.

Marek13
27-12-2012, 22:49
Temat mnie zaciekawił i zerknąłem na niemieckie strony kulinarne i faktycznie nie ma (nie znalazłem). Profesjonaliści twierdzili, że spokojnie powinno się mieć co najmnije dwa urządzenia, no bo jak się piecze ciasto, to przecież nie można jednocześnie czegoś gotować na parze. Znalazłem taki drobiazg w katalogu firmy wysyłkowej Otto http://http://www.otto.de/Sharp-Dampfgarer-3-in-1-AX-1100-IN-27-Liter-Garraum-900-Watt/shop-de_dpip_87518292-0-5001/?CategoryName=sh29736464&psmAssortment=639&psmArticle=875182&iwl=073&campId=4E110&locationId=639 reklamowany jako 3 w 1. Problemem musi być mikrofala i kuchnia parowa, to po prostu jest zbyt skomplikowana kombinacja aby działała poprawnie.

Dużo osób poleca Miele DGC 5085 Xl - tylko, że za to mozna kupić używany samochód

dnf
28-12-2012, 07:14
W dużej kuchni mogę mieć nawet 10 urządzeń :) Dzięki za znalezione produkty - widać, że nie jest to kombinacja często stosowane. Ten LG który znalazłem (http://www.najtaniej24.pl/lg-mp-9297mlc,p119133.html) jest podejrzanie mało dostępny.

Nita29
28-12-2012, 16:19
Witam. Niebawem również czeka mnie zakup nowego piekarnika, ale wciąż za mało wiem, żeby na coś się zdecydować. W zasadzie cena nie gra aż takiej roli, ważne, żeby był to sprzęt solidny i podziałał więcej niż trochę. Poza tym chodzi mi o coś nowoczesnego, do zabudowy, z termoobiegiem, termosondą, najlepiej z ekranem dotykowym, ale to nie warunek.

Seos Ka
31-01-2013, 14:56
A czy ta termosonda działa rzeczywiście tak dobrze, jak ją reklamują? Warto zwracać uwagę na tę funkcję? Proszę o odpowiedź osoby, które mają/miały z tym do czynienia.

Molizee
02-02-2013, 10:26
Witam, założyłam ten temat, bo chciałabym wiedzieć, jakie jest w wasze zdanie w kwestii piekarników. Chciałabym kupić nowy sprzęt do kuchni, ale nie wiem za bardzo, czym się sugerować przy jego zakupie. Wiem, że nie brakuje piekarników wielofunkcyjnych, które można kupić za większą sumę - pieniądze nie są problemem, ale też nie chcę przepłacić. Co byście doradzali? Czy takie rzeczy jak termosonda, termoobieg, itd. są przydatne?

dwiemuchy
02-02-2013, 20:46
Zależy od tego co robisz - termosonda przydaje się głównie przy pieczeniu mięs. Ja akurat nie mam, podobnie jak nie mam rożna (choć mięsa pieczemy dość często). tak naprawdę termosonda akurat jest do zastąpienia - jest sporo termometrów z sondami, nawet Thermoworks produkuje coś w okolicach 70 zł.

Bez termoobiegu chyba nie da się obecnie piekarnika kupić.

pionan
03-02-2013, 20:52
nie znam się na tych "piekarnikowych" bajerach, bardziej żona, ale wiem jedno, że fajną sprawą jest w naszym piekarniku to, że drzwiczki nie sa uchylne, tylko całosć wyjeżdża na rolkach. Piekarnik BOSCH. Bardzo ułatwiają obsłubę tak otwierane drzwiczki.

jozef78
14-02-2013, 11:15
Ja też jakoś tych super opcji nie znam. W moim starym piekarniku wszystko zawsze wychodzi :)

channel8
14-02-2013, 19:38
Fajną bajerą jest funkcja czyszczenia pyroliza (czy jakoś tak). Często mam zachlapany piekarnik (sama nie wiem jak to robię), mięso podczas pieczenia też "strzela", raz na jakiś czas włączam i jest jak nówka. Termoobieg fajna sprawa. Nie mam termo sondy (kupię sobie termometr i będzie ok)

memos1
15-02-2013, 16:49
Termoobieg jest przydatny dla równomiernego pieczenia. Bez termosondy można się obejść. Kiedyś w starych piekarnikach nie było takich bajerów i zawsze wszystko wychodziło:D To zależy do czego będziesz używać.

basbur
26-02-2013, 08:21
podpisuję się pod opinią o pyrolizie, genialny jest ten patent, jako że nie cierpie myc piekarnika;)
dla mnie istotne jeszcze było programowanie, tzn ze moge wstukac za jaki czas ma sie wylaczyc albo o ktorej wlaczyc i zeby mial temperature do 300 *, no i teleskopowe prowadnice. mam tez 3 szyby i nawet przy pyrolizie (500*) dziecko moze dotknac i sie nie oparzy. termosonde mam ale jeszcze nigdy jej nie uzylam ;)

T-ownik
27-02-2013, 18:15
Braliśmy z żoną do zabudowy ariston 103 enp (http://matrixmedia.pl/piekarnik-hotpoint-ariston-fk-103enp.20-x-ha.html) akurat w tej kwestii to tylko energooszczędność mnie interesowała, wszystkie funkcje pozostawiłem co chyba zrozumiałe kobiecie do wyboru. Jest bardzo elegancka i fajnie gra z lakierowanymi meblami, a piecze jak każda. Chyba wszystko zależy od tego kto z niej korzysta i czy to lubi robić.

zeszycik
15-03-2013, 15:09
Fajną bajerą jest funkcja czyszczenia pyroliza (czy jakoś tak). Często mam zachlapany piekarnik (sama nie wiem jak to robię), mięso podczas pieczenia też "strzela", raz na jakiś czas włączam i jest jak nówka. Termoobieg fajna sprawa. Nie mam termo sondy (kupię sobie termometr i będzie ok)

Zgodze się, że piekarnik z funkcją pirolizy to duża wygoda. Sam się czyści :) Też taki mam. Ja wybierając piekarnik kierowałam się przede wszystkim ilością funkcji (dużo piekę także to dla mnie ważne) i tym by był łatwy w obsłudze.

Molizee
16-03-2013, 13:00
podpisuję się pod opinią o pyrolizie, genialny jest ten patent, jako że nie cierpie myc piekarnika;)
)

Jakie piekarniki z pyrolizą są warte uwagi? Przyznam się, że wcześnie nic do mnie nawet nie dotarło o tej funkcji, ale, jeśli istotnie efekty są tak widoczne, to można by sie zainteresować :)

zeszycik
16-03-2013, 15:45
Jakie piekarniki z pyrolizą są warte uwagi? Przyznam się, że wcześnie nic do mnie nawet nie dotarło o tej funkcji, ale, jeśli istotnie efekty są tak widoczne, to można by sie zainteresować :)

Ja mam akurat piekarnik Whirlpoola do zabudowy właśnie z funkcją pirolizy.

rafaelo94
03-04-2013, 21:04
Witam. Również planuję zakup piekarnika zastanawiałem się nad Samsungiem i Boschem ale dalej nie wiem co wybrać patrzyłem na modele: BQ1D6G11, BQ2D7G144, HBG33B550. Jeden z Samsungów (BQ2) jest już dość drogi i to maksymalny pułap cenowy jaki mógłbym wydać na piekarnik. Czy są one warte polecenia czy polecilibyście coś innego z innych firm.

stilla
17-04-2013, 14:47
A mnie zaciekawił piekarnik solarny połączony z kuchenką mikrofalową, podobno przyrządzane w ten sposób potrawy są chrupiące z zewnątrz i soczyste
w środku.

zeszycik
20-04-2013, 14:11
A mnie zaciekawił piekarnik solarny połączony z kuchenką mikrofalową, podobno przyrządzane w ten sposób potrawy są chrupiące z zewnątrz i soczyste
w środku.

wiem,że na rynku są mikrofale z funkcją gotowania na parze.Mogą one spokojnie zastępować niektóre funkcje dostępne w piekarniku. W mikrofali można gotować na parze czy piec. Prawda jest taka, że większość z nas używa mikrofali tylko do odgrzewania potraw, a mają jeszcze mnóstwo innych funkcji i zastosowań.

megi24
23-04-2013, 20:48
Faktycznie, sama znam kogoś kto kupił mikrofalę z wieloma funkcjami i z nich nie korzysta. Piekarnik i mikrofala w jednym to dobry pomysł, bo różnica w cenie nie jest wielka a ma się dwa w jednym.

sheenaz
24-04-2013, 08:24
Megi24, ja uwazam ze taki sprzet 2w1 to fatalny pomysl, bo pieczenie odbywa się przy wykorzystaniu mikrofal.
O ile używanie mikrofalówki przez 1.5min jakoś mocnop nie szkodzi choć i tak zaleca sie m.in. kobietom w ciazy nieprzebywanie w tym samym pomieszczeniu gdy mikrofalówka jest włączona, to pieczenie przez np. 1.5h mikrofalami uwazam za jakiś kiepski żart.
Mikrofale nie są obojętne dla zdrowia...

Bayzone_pl
25-04-2013, 09:39
Wybierając urządzenie 2w1 - piekarnik+mikrofala ja zwróciłbym uwagę na inną kwestię - mianowicie na pojemność tych urządzeń.
Inną kwestią jest to, że oczywiście te urządzenia się nie psują :cool: ale już jak się zepsują, to nie mamy ani piekarnika ani mikrofali i... rozpalamy ognisko :D

Pozdrawiam
A.Marszałek
bayzone.pl

Panna Z.
25-04-2013, 10:26
Megi24, ja uwazam ze taki sprzet 2w1 to fatalny pomysl, bo pieczenie odbywa się przy wykorzystaniu mikrofal.
O ile używanie mikrofalówki przez 1.5min jakoś mocnop nie szkodzi choć i tak zaleca sie m.in. kobietom w ciazy nieprzebywanie w tym samym pomieszczeniu gdy mikrofalówka jest włączona, to pieczenie przez np. 1.5h mikrofalami uwazam za jakiś kiepski żart.
Mikrofale nie są obojętne dla zdrowia...
A są na to jakieś dowody? Mam na myśli rzetelne, naukowe opracowania dotyczące szkodliwości mikrofal?
Akurat też bym takiego urządzenia nie kupiła, ale u mnie to wynika z tego, że lubię potrawy pieczone tradycyjnie, a te z mikrofali są dla mnie obrzydliwe, kluchowato-gumiaste. Dlatego mikrofali używam tylko do podgrzewania mleka albo ewentualnie do zrobienia popcornu (ostatni raz jakiś rok temu ;)).

zeszycik
05-05-2013, 08:34
Faktycznie, sama znam kogoś kto kupił mikrofalę z wieloma funkcjami i z nich nie korzysta. Piekarnik i mikrofala w jednym to dobry pomysł, bo różnica w cenie nie jest wielka a ma się dwa w jednym.

Nie jestem akurat za zakupem jednego sprzętu, który będzie mikrofalą i piekarnikiem w jednym, ale niektóre funkcje piekarnika są właśnie dostępne w kuchenkach mikrofalowych. A jeśli chodzi o szkodliwość mikrofali to tak naprawdę wszystko co nas otacza może szkodzić... Też nie słyszałam o żadnych dowodach i badaniach, które mówiłyby o szkodliwości tych kuchenek.

IZA30
01-07-2013, 13:53
CZY KTOŚ UŻYWA JUŻ AMICA EBF8551 ??

http://cokupic.pl/produkt/Piekarnik-AMICA-EBF8551

Bayzone_pl
02-07-2013, 08:24
Kilku moich klientów go wybrało i jak z mini rozmawiałem to są zadowoleni - model świetnie wyposażony za bardzo rozsądną cenę. Stylistyka dyskusyjna (mnie osobiście średnio się podoba)

gotująca
03-07-2013, 08:22
A co powiecie o piekarnikach samsunga? Często u znajomych spotykam sprzęt kuchenny tej firmy, jednak jakoś nie mam przekonania... :rolleyes: A czytając te wszystkie funkcje, jakie mogą mieć piekarniki zastanawiam się, czy naprawdę ktoś z nich wszystkich korzysta? :D

Bayzone_pl
03-07-2013, 12:24
A co powiecie o piekarnikach samsunga? Często u znajomych spotykam sprzęt kuchenny tej firmy, jednak jakoś nie mam przekonania... :rolleyes: A czytając te wszystkie funkcje, jakie mogą mieć piekarniki zastanawiam się, czy naprawdę ktoś z nich wszystkich korzysta? :D

W samsungach - jeśli ktoś lubi i dużo korzysta z piekarnika - nieoceniony jest temat dzielenia komory na pół i korzystania z dwóch połówek niezależnie (niezależne funkcje, timer, temperatura a przede wszystkim dwa niezależne termoobiegi) lub pieczenia tylko w jednej połówce...
Jakość wykonania bez zastrzeżeń - tylko cena... powiedzmy zgoła inna niż Amiki :)

kapi48
04-07-2013, 21:13
Do tej pory byłam zdecydowana na piekarnik do zabudowy z mikrofalówką ale zauważyłam , że sa teraz też takie z funkcją pary. Czy kto z was może z nich korzysta? Jak wrażenia? Co byście wybrali?

Zastanawiam się nad Samsungiem

1 - z para http://www.samsung.com/pl/consumer/home-appliances/oven/compact/FQV213G001/XEO

2 - z mikrofalowka http://www.samsung.com/pl/consumer/home-appliances/oven/compact/FQ215G001/XEO

Bayzone_pl
05-07-2013, 08:02
Do tej pory byłam zdecydowana na piekarnik do zabudowy z mikrofalówką ale zauważyłam , że sa teraz też takie z funkcją pary. Czy kto z was może z nich korzysta? Jak wrażenia? Co byście wybrali?

Zastanawiam się nad Samsungiem

1 - z para http://www.samsung.com/pl/consumer/home-appliances/oven/compact/FQV213G001/XEO

2 - z mikrofalowka http://www.samsung.com/pl/consumer/home-appliances/oven/compact/FQ215G001/XEO

Oba te piekarniki są kompaktowe - co już zmniejsza ich pojemność, dodatkowo model z parą wewnątrz ma zwężoną komorę żeby zmieścić pojemnik na wodę. Jeśli weźmiesz to pod uwagę - żeby nie było rozczarowania - to droga wolna. W praktyce musisz się zastanowić czego potrzebujesz, czego do tej pory używałaś i na ile chcesz zmienić nawyki ;)
Optymalnym rozwiązaniem jest wybranie FQV i dołożenie mu FW213G001 jeśli masz miejsce - mikrowela to mikrowela i mimo wszystko lepiej mieć 2 urządzenia - bo oczywiście one się nie psują - ale jak już to nie masz żadnej możliwości podgrzania.
Zakładam również że w grę wchodzi tylko czarny i kompaktowy sprzęt bo jeśli nie..... :)

Flawia
23-07-2013, 20:59
Witam :)

Zaczynam się rozglądać za sprzętem AGD, żeby potem tylko znaleźć najkorzystniejszą cenowo ofertę i od razu kupić ;).
Czy prowadnice teleskopowe na 3 poziomach i pyroliza to zawsze wydatek minimum 3-4 tysięcy? Wyszukałam piekarnik Siemensa w cenie ok. 1500 zł, z pyrolizą i prowadnicami teleskopowymi na 2 poziomach. I tu mam pytanie - czy prowadnice można zamontować, gdzie się chce?
I czy to prawda, że piekarnika z pyrolizą nie można montować pod kuchenką indukcyjną?

megi24
27-07-2013, 21:32
Niedawno weszły solarne piekarniki LG, również połączono piekarnik z mikrofalą, do tego grill i 20 różnych kombinacji gotowania na parze. Ale zgadzam się z przedmówcą, że warto się zastanowić, czy wszystko jest Ci potrzebne i będziesz z tego korzystał.

zeszycik
22-08-2013, 18:10
obecnie same mikrofale mogą już zastępować niektóre funkcje piekarnika- można w nich piec czy gotować na parze

channel8
22-08-2013, 18:33
Ja posiadam i to i to. Częściej korzystam z piekarnika z funkcją pary - praktycznie wszystko w nim robię. Mikrofali używam tylko do podgrzania kawy.

zeszycik
24-08-2013, 12:51
Ja posiadam i to i to. Częściej korzystam z piekarnika z funkcją pary - praktycznie wszystko w nim robię. Mikrofali używam tylko do podgrzania kawy.

Ja głównie w piekarniku właśnie piekę, a w mikrofali zdarza mi się grillować i oczywiście coś podgrzewać

stilla
02-09-2013, 07:16
Ja widziałam taki piekarnik z funkcją pary za wystawie w Multikinie, kto się wybiera na jakiś film to może przy okazji przyjrzeć się temu z bliska. Ciekawie nawet jest, a piekarnik połączony jest z kuchenka mikrofalową....też ciekawe rozwiązanie

Elfir
13-11-2013, 21:39
Planuję zakup piekarnika. W zasadzie najwazniejsza funkcja jaka mnie interesuje to pyroliza.
Poza tym ma byc prosty, bo nie chce mi się studiować kilkustronnicowych instrukcji obslugi, gdy będę chciała coś upiec. Dotychczas jakoś dawałam radę na zwykłym gazie. Najważniejsze by temperaturę wskazywał w stopniach a nie w jakiś poziomach.
No i oczywiście niedrogi. Acha - i by był wgląd do środka, bo niektóre mają fatalne szybki.

Z funkcji pewnie przyda się teleskopowa prowadnica i termoobieg.

Znalazłam coś takiego:
http://foto.static-euro.com.pl/foto/7/2613048668/bb17ba5528ff810ae6f0324be97bf559/electrolux-eoc3430cox,2613048668_2.jpg
Electrolux EOC3430COX

Klasa A
prócz pyrolizy, termoobiegu i jednego teleskopu w zestawie ma też grill, demontowane drabinki, chlodne drzwi

Ktoś ma?

magda912
24-06-2014, 22:47
To ja mam pytanie dotyczące pyrolizy.

Mąż wyszukał fajny piekarnik Bosha. Ale jak poczytałam różne wątki, to wszyscy pisali, że trzeba mieć absolutnie pyrolizę.
Więc kazałam mezowi znależć Bosha z pyrolizą. No i wyższy model ma pyrolizę, ale jest o 700 zł droższy i zamiast 3 ma tylko jedną prowadnicę teleskopową.
Prowadnice można dokupić po 200 zł/sztukę, więc, żeby mieć 3,tak jak w niższym modelu, to muszę wydać 400 zł + te 700, to wychodzi na to, że piekarnik Bosha z pyroliza będzie droższy o 1100 zł.
A gdzieś doczytałam, że ludzie piszą, że wlączają tę pyrolizę 2-3 razy do roku.
Ja myslałam, że się włącza co kilka pieczeń, albo po jakimś wyjątkowo brudzącym(kurak z różna, ser wyciekający z tostów itd).

Jak mąż usłyszał, że 2-3 razy do roku, za taką cenę to mnie wyśmiał.
No i właśnie proszę Was o napisanie jak to jest z tą pyrolizą, warto tyle dopłacać, czy powiedzieć mężowi, że ok bez, o ile obieca czyścić piekarnik?

Bayzone_pl
25-06-2014, 07:28
To ja mam pytanie dotyczące pyrolizy.

Mąż wyszukał fajny piekarnik Bosha. Ale jak poczytałam różne wątki, to wszyscy pisali, że trzeba mieć absolutnie pyrolizę.
Więc kazałam mezowi znależć Bosha z pyrolizą. No i wyższy model ma pyrolizę, ale jest o 700 zł droższy i zamiast 3 ma tylko jedną prowadnicę teleskopową.
Prowadnice można dokupić po 200 zł/sztukę, więc, żeby mieć 3,tak jak w niższym modelu, to muszę wydać 400 zł + te 700, to wychodzi na to, że piekarnik Bosha z pyroliza będzie droższy o 1100 zł.
A gdzieś doczytałam, że ludzie piszą, że wlączają tę pyrolizę 2-3 razy do roku.
Ja myslałam, że się włącza co kilka pieczeń, albo po jakimś wyjątkowo brudzącym(kurak z różna, ser wyciekający z tostów itd).

Jak mąż usłyszał, że 2-3 razy do roku, za taką cenę to mnie wyśmiał.
No i właśnie proszę Was o napisanie jak to jest z tą pyrolizą, warto tyle dopłacać, czy powiedzieć mężowi, że ok bez, o ile obieca czyścić piekarnik?

Używanie pyrolizy zależy od tego jak często i do czego używasz piekarnika. Większość piekarników sama zgłasza kiedy należy użyć tej funkcji, można ją też zawsze wedle własnego widzimisia włączyć. Pyroliza nie zwalnia z bieżącego czyszczenia piekarnika a tylko pozwala dokładnie wypalić resztki w trudnodostepnych zakamarkach. Dlatego też - tak - używa się jej kilka razy do roku. Teleskopów jest mało w piekarniku bo teleskopy nie lubią pyrolizy i powinno się je wymontować przed jej włączeniem (niektóre piekarniki wręcz maja blokadę i nie uruchomią procesu jeśli w piekarniku są drabinki)

Na koniec oczywiście posieję ferment i podpowiem - nie patrz z klapkami na oczach na Czerwone logo... Z pyrolizą masz całą rodzinę EOC z Electroluxa czy chociażby fenomenalny AKZM 6570IXL Whirlpoola - gdzie obie marki już dawno poszły po rozum do głowy i dają teleskopy zawieszane więc jeden czy czasem dwa teleskopy w komplecie - możesz spokojnie wieszać gdzie potrzebujesz.

agagrusz
25-06-2014, 08:18
Ja mam Siemensa HB 63AS521 - z pyrolizą, prowadnice teleskopowe na dwóch poziomach, grill, termoobieg, ustawianie temperatury oraz programu pokrętłami, nie elektronicznie guziczkami. Ogólnie sprawdza się super, szybko się nagrzewa, miałam obawy, czy prowadnice teleskopowe na dwóch poziomach wystarczą, ale wystarczają w zupełności, przecież zazwyczaj nie piecze się trzech rzeczy na raz. Prosta obsługa, właściwie do instrukcji zajrzałam tylko raz, żeby sprawdzić jak nastawia się zegarek i czas pieczenia. Programów nie ma jakoś specjalnie dużo, ale ja właśnie nie chciałam ich dużo, bo potem i tak się tego nie używa.
Co do pyrolizy - cudowna funkcja i dziś wiem, że gdybym miała do niej dopłacić, to z pewnością bym się nie wahała. Za pierwszym razem trochę przerażała mnie ta temperatura - 500 stopni. Bałam się, czy coś nie stanie się z meblami :) Nic się nie stało, a piekarnik po dwóch godzinach był jak nowy, nigdy nie używany - żadnej najmniejszej plamki tłuszczu. Prowadnice trzeba wyciągnąć, ale bardzo prosto się to robi. No i niestety prowadnice trzeba umyć samemu :)

Resoviax
27-06-2014, 10:48
jest to aż tak trudne zadanie? :D

bings
02-07-2014, 10:50
Odnośnie pyrolizy to model piekarnika podany przez Elfira ma bodajże taką funkcję.

"Ja myslałam, że się włącza co kilka pieczeń, albo po jakimś wyjątkowo brudzącym(kurak z różna, ser wyciekający z tostów itd)."

Bo są leniwi. Dobrze myślisz. Pyrolizę włączasz np. po ogromnym pieczeniu gdzie robisz imprezkę i pieczesz wiele potraw a piekarnik wręcz opływa brudem. Wtedy idealnie widać zalety tego rozwiązania.

magda912
07-07-2014, 21:42
Ok, przekonałam się ostatecznie do pyrolizy :)
Bayzone, do piekarnika Bosha przekonuje mnie to, że będzie dość blisko lodówki, a tę bierzemy na pewno z Bosha KAD 62P91-miłośc od pierwszego wejrzenia.
I chciałabym, żeby uchwyty były dopasowane.
Poza tym te piekarniki Bosha naprawdę wydają się super, tylko szkoda, że tyle trzeba dopłacić za pyrolizę.

Marcin455
10-07-2014, 10:53
Mi też się podobają piekarniki Boscha, więc pewnie zdecyduje się na takie cacko. Może i z pyrolizą:)