PDA

Zobacz pełną wersję : osuszanie murów metodą grawitomagnetokinezy



hoc
18-07-2007, 07:53
Witam wszystkich Forumowiczów
mama taki "orzeszek" do zgryzienia: czy ktos skorzystał juz z metody osuszania murów metodą grawitomagnetokinezy?... to takie montowane urządzenie, bezinwazyjne w strukturę murów co wypycha wilgoć do poziomu gruntu.dają na to 20 lat gwarancji. firma oferująca tą metodę przestawiła nam projekt takiej usługi, mamy 30 dni na decyzję. Czy ktos to zastosował? czy warto? i jakie są efekty? :roll:

carolla
18-07-2007, 10:33
Też mam problem z wilgotnymi murami. Czytałam o wielu metodach osuszania- izolacji poziomej, ale o takiej metodzie jeszcvze nie. Ja mam największe zaufanie do metody typu: wbicie blach izolacyjnych w mur- bo to fizycznie odgrodzi wodę i koniec, ale niestety w moim murze są kamienie i blachy nie wejdą. Chyba zrobię iniekcję. Ale napisz proszę gdzie to urządzenie jest montowane i ile kosztuje za metr kwadratowy muru?

hoc
18-07-2007, 10:57
stawka jest uzależniona od trzech elementów: zawilgocenia i to określone jest procentowo (fachowiec zrobił pomiar takim odpowiednim urządzeniem), od grubości muru i powierzchni domu.
urządzenie jest małe (tak ok. 2-3,5 kg)i montuje sie je w piwnicy

adam_mk
19-07-2007, 15:28
Czarną kurę o północy... trzykrotnie plując przez lewe ramię..... (nie stawać mi tam z tyłu i po lewej!!!).....

O tym myślisz?
http://www.aquapol.in.tarnow.pl/opis.html

Dla mnie to bełkot idioty, ale ja fizyk a nie ezoterysta jestem.
Skorupek z jajek jedzonych przy murowaniu pod chudziak sobie nasypać trzeba, byle przed 15.30.....

Co jest woda - każdy widzi, ale nie każdy, jak widać, wie! :roll:
Adam M.

adam_mk
19-07-2007, 15:34
Jeszcze jedno.
To po dwudziestu latach całą wodę mamy w butach?
Bo my tak w 80% z wody jesteśmy...
Adam M.

Mirek_Lewandowski
19-07-2007, 17:33
geoenergetyczne pole siłowe grawomagnetycznego pochodzenia,

Co to, k.. jest????
Adam, fizyku, oświeć!

retrofood
19-07-2007, 20:21
geoenergetyczne pole siłowe grawomagnetycznego pochodzenia,

Co to, k.. jest????
Adam, fizyku, oświeć!
Nie słyszałeś o geoenergetycznym polu siłowym grawomagnetycznego pochodzenia spolaryzowanym prawoskrętnie????? I nie wiesz czym się różni od spolaryzowanego lewoskrętnie?????? No wiesz!!!! Nie spodziewałem się. Widocznie u ciebie nie doszło do tego, że wolna i dopływająca z kierunku górnego energia została zgeneratoryzowana do postaci grawomagnetycznej energii i doszło do zdezorientowania molekuł wilgoci.
Ale może się doczekasz.

Mirek_Lewandowski
19-07-2007, 20:33
A ja bym chciał zobaczyć taką zdezorientowaną molekułę..
Jedną chociaż.

adam_mk
19-07-2007, 22:17
Trzaśnij tak 0,7 na jedno posiedzenie.
Nie zobaczysz, ale poczujesz... :lol:
Część się denaturyzuje, ale część dezorientuje w bardzo dużym stopniu... :lol:
retrofood już wyjaśnił o co chodzi!

A tak na poważnie.
Czytałeś może "CyfrowąTwierdzę" Dana Browna?

Tam bardzo dokładnie tłumaczą to zjawisko, które Cię tak bulwersuje.
To taki kod. Następuje zjawisko, że jeżeli jesteś w stanie zrozumieć te brednie, to i możesz nawet w nie uwierzyć, albo i głosić!
Każda dziedzina wiedzy posługuje się własnym językiem pojęć. Te pojęcia coś znaczą. Przez pojęcie rozumiem jakie słowo zwerbalizowane czy napisane, do którego przypisane jest jakieś znaczenie. Jakaś jego reprezentacja mentalna.
Znaczenia są uniwersalne, bo mentalne. Słowa bywają różne w różnych językach a potrafią nieść konkretne, te same wartości znaczeniowe.

Zabawnie zaczyna być dopiero wtedy, jak jakiś półgłówek czy ćwierć inteligent zaczyna opisywać świat i jego zachowania niewłaściwym zestawem pojęć, słów.
Słów, które już mają jedno-jednoznaczne znaczenia. Wtedy wychodzi taki bełkot, jaki tu zaprezentowano. Gorzej , bo ci idioci daliby się zabić za "swoje prawdy".
Mało śmiesznie jest wtedy, jak niewykształcony elektorat sprawia, że powoływany jest rząd jego wybrańców....
Wtedy tego bełkotu już ignorować się nie da, bo bywa ubierany w postać normatywów dla wszystkich.... :cry:

Normalnym trudno to pojąć. Wiem... :cry:

Samo życie..
Adam M.

retrofood
19-07-2007, 23:43
Trzaśnij tak 0,7 na jedno posiedzenie.
Nie zobaczysz, ale poczujesz... :lol:
Może być małowato
http://www.cosgan.de/images/more/bigs/a056.GIF

hoc
20-07-2007, 07:14
ha ha ha
bardzo śmieszne ( to dla tych powyżej), jeżeli komuś się wydaje że zjadł wszystkie rozumy to powodzenia - bo najeść się na zapas nigdy się nie da, tak samo jest z wiedzą...
a niedowiarków odsyłam np. do strony www.structum.com.pl/aquastop. ( a stron o tym jest wiele)
powodzenia w kontemplacji

hoc
20-07-2007, 07:20
*

system elektrofizycznej metody osuszania budynków





ZASADA DZIAŁANIA SYSTEMU AQUASTOP

System AQUASTOP pracuje bez mechanicznej ingerencji w substancję budowlaną osuszanego budynku. Aparat AQUASTOP emituje fale elektromagnetyczne powodujące odwrócenie kapilarnego podciągania - ruch wilgoci odbywa się z góry na dół. Woda zostaje sprowadzona do gruntu i mury pozostają trwale suche. Proces ten trwa w zależności od stopnia zawilgocenia, grubości i rodzaju murów, od kilku miesięcy do trzech lat.

Metoda AQUASTOP została opracowana i opatentowana w Austrii /nr patentu 392108/ i jest stosowana w Europie od 1987 roku, gdzie osuszono przy jej pomocy wiele budynków mieszkalnych i obiektów użyteczności bulicznej.

Aparat AQUASTOP montowany jest w takich miejsach bydynku, aby w jego promieniu działania znajdował się rzut najniższej kondygnacji. Emitowane przez aparat bardzo słabe pole elektromagnetyczne /pobór mocy 1,5 W/ wywołuje zmianę znaków elektrycznych w gruncie i w murze, co powoduje odwrócenie zjawiska elektroosmozy.


Aparat AQUASTOP, zasilany jest z instalacji 220 V i montowany w centrum zawilgoconego budynku

Efektem tego jest sprowadzenie wody z murów do gruntu. Po osuszeniu murów aparat nadal powinien działać spełniając rolę izolacji poziomej zapobiegając ponownemu podciąganiu wody.



Montaż urządzenia:

Urządzenie przykręca się do ściany na trzy kołki rozprężne O 6. Podłączenie do sieci elektrycznej: Urządzenie podłącza się do gniazda zasilającego o napięciu 230V i częstotliwości 50 Hz. Oznaczenia na wyrobie: - FUNKTION - lampka sygnalizująca pracę urządzenia, - KONTROLLE - gniazdo wtyku do kontroli pracy urządzenia.


APARAT "AQUASTOP" mod. 1001 do osuszania zawilgoconych w wyniku podciągania kapilarnego murów.

Opis techniczny urządzenia Elektroniczny system osuszania murów: Typ: Aquastop model 1001 Moc znamionowa: 2,5 W Częstotliwość robocza: 9 Hz Promień działania: 13 m Wymiary: szerokość - 19,5 cm; wysokość - 16,0 cm; głębokość - 10,5 cm,

Uwagi ogólne: - Urządzenie po zamontowaniu i podłączeniu do sieci nie wymaga obsługi. - Wszelkie naprawy dokonywane przez osoby nieupoważnione mogą spowodować uszkodzenie urządzenia, a w okresie gwarancji jej utratę. - W przypadku awarii urządzenia należy zwracać się do sprzedawcy.

Zalety

* metoda nie wymaga wykonywania żadnych prac budowlanych
* montaż aparatów odbywa się podczas normalnej eksploatacji budynku, bez względu na porę roku i warunki atmosferyczne
* metoda jest skuteczna dla każdej grubości murów
* nie wymaga stosowania środków chemicznych
* posiada atest PZH nr 822/B-650/91, zezwalające na jej stosowanie bez żadnych ograniczeń
* jest niezależna od ziemskiego pola magnetycznego
* osusza wszystkie elementy budynku będące w promieniu działania aparatu: ściany zewnętrzne, wewnętrzne, nośne, działowe, posadzki i meble!
* jest rekomendowana przez Branżową Izbę Gospodarki Mieszkaniowej i Komunalnej
* w większości przypadków jest tańsza od metod iniekcyjnych
* aparat AQUASTOP ma 5 letnią gwarancję

adam_mk
20-07-2007, 08:02
A Ty do szkół chadzałaś?
Wiesz co znaczy BEZ mechanicznej ingerencji?
To znaczy, że nie działa w ogóle! Nie oddziałuje!

Ale masz rację. Głupców się nie sieje! Sami się rodzą.... :cry:

Adam M.

hoc
20-07-2007, 08:36
nie będziemy się spierać, ale. widać to ty nie końca wiesz o co chodzi: O OSUSZANIE MURÓW. Nikt tam nie napisał że nie jest potrzebna żadna izolacja.
a poza tym szukam osób które to ewentualnie zrobiły. Są budynki gdzie to zastosowano, ale są to miejsca użyteczności publicznej typu sądy, banki itp. ale tam nie mam możliwości zgłębienia tematu...
no i jeszcze jedno: skoro firma daje 20 letnią gwarancję???

adam_mk
20-07-2007, 09:48
Masz zamiar żyć wiecznie? :o
(jak mawiał pewien gladiator...)
Gdzie będziesz za 20 lat?
A oni?
Będziesz miała kwity?
Wierzysz w przepowiednie apokalipsy w 2012r?
To za mniej niż 20 lat! :lol:

Nie będziemy się tu przerzucać tytułami i osiągnięciami, ale doktorat z duchoznawstwa i ezoteryki to dla mnie .... (takie niedomówienie...)

Owce są po to żeby je strzyc!
A ja nie lubię i nie muszę być strzyżony!!! (łysy jestem!) :lol:

Lubisz bełkot? Blekotu się najedli i popili wilczej jagody zagryzając grzybkami halucynkami i bredzą...
Człowiek ma od tego rozum, żeby go czasami używał. Nosi go ze sobą stale, to i może...
Jak coś jest niewidoczne, niemierzalne i nieodczuwalne a oględzone, to tego NIE MA!
Obudź się! :lol:
Albo i nie, jak wolisz...
Adam M.

hoc
20-07-2007, 10:09
no to rzuć okiem jeszcze na to: http://www.aquapol.pl/index.html

adam_mk
20-07-2007, 10:16
Wyobraź sobie pudełeczko, do którego ani energia nie wpływa, ani nie wypływa.
W którym nic się nie dzieje....
Masz to swoje urządzenie!
Cudów nie ma!
(a prawa natury, choćby w ograniczonym zakresie, tłumaczono w szkole!!!)
Adam M.

hoc
20-07-2007, 12:39
więc jeżeli to wszystko bzdura to co proponujesz? :-? w sieci są różne rzeczy, ale tak konkretnie???

Mirek_Lewandowski
20-07-2007, 14:40
System AQUAPOL wykorzystuje zasilanie naturalnym polem magnetycznym i grawitacyjnym ziemi

Dla mnie rewelacja. A jakby to naturalne pole grawitacyjne przerobić na ciepło, to chałupę by ogrzał. Tylko, cholera, czy nieważkości bym se nie zaprowadził. No krok do silnika grawitacyjnego..

adam_mk
20-07-2007, 19:47
Proponuję zastosować rozum!

Postaw problem. Co Cię gryzie? Woda w piwnicy?
Opisz co i jak.
Uwierz. Naprawia się trudno i w pocie czoła i umysłu. Zwykle, to tanio nie jest.
Albo roboty własnej trzeba do szlagu jasnego wcisnąć.
Przeważnie trzeba odkopać po kawałku chałupę.
Adam M.

retrofood
30-07-2007, 20:56
System AQUAPOL wykorzystuje zasilanie naturalnym polem magnetycznym i grawitacyjnym ziemi

Dla mnie rewelacja.
Myślę, że Nobel pewny. Trza będzie następne 0,7.

Barbossa
14-08-2007, 12:24
dopiero teraz to przeczytałem

kopalnia bełkotu
ale jaja :D

Panjacek2012
18-02-2011, 09:54
Czarną kurę o północy... trzykrotnie plując przez lewe ramię..... (nie stawać mi tam z tyłu i po lewej!!!).....

O tym myślisz?
http://www.aquapol.in.tarnow.pl/opis.html

Dla mnie to bełkot idioty, ale ja fizyk a nie ezoterysta jestem.
Skorupek z jajek jedzonych przy murowaniu pod chudziak sobie nasypać trzeba, byle przed 15.30.....

Co jest woda - każdy widzi, ale nie każdy, jak widać, wie! :roll:
Adam M.

Ciekawe, kto zaprojektował stronkę z bełkotem: http://www.aquapol.in.tarnow.pl/opis.html Zapewne konkurencja. Ja byłem na stronie: http://www.aquapol.pl To strona jedynej w Polsce autoryzowanej franczyzy tego austriackiego systemu i nie ma tam mowy o czarach. Choć nie jestem ani fizykiem ani nawet budowlańcem, zadałem sobie trud, żeby dowiedzieć się czegoś więcej o tym systemie i uważam, że dają do myślenia następujące fakty:
1. pomimo, że polski oddział działa od prawie dziesięciu lat nie ma w necie ani jednego wpisu, w którym ktoś by się żalił że zapłacił za aquapol a nie działa? a firma osuszyła już w Polsce kilkaset obiektów i podaje ich namiary i kontakt do klientów (tzw. referencje) nawet na swoich stronach?
2. poza Polską, ten austriacki system jest sprzedawany praktycznie w całej "starej" europie od prawie trzydziestu lat, i od oddziałów których adresy widać na stronie: można pewnie uzyskać referencje obiektów, w których system działa od ponad 20 lat?
Cóż, "są rzeczy na niebie i ziemi, o których się nie śniło..." nawet jeśli to czary... będę miał sucho w domu!

PS. Człowiek jest zbudowany w 80% z wody, ale nie występuje u niego podciąganie kapilarne (przynajmniej w przytłaczającej większości).

Fosnefes
08-02-2012, 09:35
Witam,

Chciałbym odświeżyć temat z pytaniem czy ktoś w końcu przetestował metodę osuszania budynków jaką oferuje firma AQUAPOL?
z problemem wilgoci borykam się 3 rok, żadne podcinanie fundamentów nie wchodzi w rachubę więc poważnie zastanawiam się nad tą w sumie już nie nowatorską bo na rynku od 25 lat metodą.

plumbum
18-07-2012, 22:23
Spotkałem kiedyś przedstawicieli tej firmy. Wydawali mi się lekko dziwni, nie trafiły do mnie ich argumenty. Moja znajoma, która chciała dla nich pracować, i głęboko wierzyła w ich metodę, po pół roku już z nimi nie utrzymywała kontaktów (pani architekt zresztą). Co nie znaczy iż z pełna odpowiedzialnością wykrzyczę na całe forum, iż to oszustwo. Nigdy nie widziałem ich urządzeń na oczy.
@Fosnefes: na ile wycenili CI swoją metodę? rozmawiałeś z nimi?

kamilek33
01-03-2016, 22:01
Ja polecam inną ale równie skuteczną metodę na osuszanie murów. Jest nią mianowicie iniekcja krystaliczna, czyli wstrzykiwanie specjalnego preparatu w zawilgocone powierzchnie. Metoda ta jest niezwykle skuteczna i co najważniejsze daje szybkie rezultaty. Można też ją wykonywać samemu, co zdecydowanie obniża koszty całej operacji. [SPAMER]