PDA

Zobacz pełną wersję : 3m odleglosci od sasiada - DU nr 75



Richard_S
10-07-2003, 18:07
Witam Państwa!

Proszę Państwa,

Jestem właścicielem parterowego domku jednorodzinnego - bliźniaka. Ściana graniczna pomiędzy budynkiem moim a sąsiada jest usytuowana na granicy działki. Przymierzam się do wybudowanie sobie poddasza użytkowego, ale dowiedziałem się od Pani w urzędzie ze wg

Dziennik Ustaw nr 75
Pozycja 690
Dział II
Rozdział 1
Paragraf 12
Punkt 6
Podpunkt 2

nie mogę wybudować tego poddasza gdyż wg w/w D. U. muszę zachować 3 m odległość na której dach będzie miał tę samą wysokość co dach sąsiada.

Proszę Państwa, jestem bardzo zmartwiony w/w przepisem, gdyż przez ten właśnie przepis jestem zmuszony do odstąpienia od budowy poddasza użytkowego, gdyż wówczas mój dom wyglądałby koszmarnie.

Pani w urzędzie stwierdziła co następuje:
Cytuję: "Beznadziejny przepis, co mają zrobić ludzie tacy jak Pan lub tacy co mają wąskie działki".

i powiedziała mi że jedynym wyjściem byłoby ubieganie się o zgodę Ministra Infrastruktury o (cytuję) "zastosowanie warunków specjalnych", które umożliwiłyby budowę domu tak, aby był on ładny i nie szpecił otoczenia.

Moim zdaniem, czy piętro na bliźniaku powstanie na ścianie granicznej, czy też 3 m od niej, i tak widać będzie różnicę wysokości dachów, z tą jednak różnicą, ze w drugim przypadku budynek wyższy będzie szpetny, gdyż nie będzie zachowana ciągłość parteru i poddasza.

Zgadzam się z tym iż należy planować przestrzenne zagospodarowanie terenu wg określonych przepisów, aby nasze osiedla i miasta były coraz ładniejsze, lecz osobiście uważam, iż ładniej prezentuje się osiedle w którym zachowana jest ciągłość parteru i piętra, niż ciągłość dachów sąsiednich posesji.


Co moge zrobic????

czy ktos mial podobne doswiadczenia???

HenoK
11-07-2003, 13:23
Odpowiedzi i dyskusja w identycznie brzmiącym wątku : http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=12592&highlight=