PDA

Zobacz pełną wersję : brak wjazdu z drogi wojewódzkiej na gminną



gosia888
18-07-2007, 13:48
Hej mam takie pytanie, wjazd na działkę mam od drogi gminnej. Z kolei aby dostać się do drogi gminnej trzeba zjechac z drogi wojewódzkiej, ale jest problem bo zamiast wjazdu jest rów. Ja sama nie mogę zrobić tego wjazdu bo nie jestem włascicielem z kolei gmina twierdzi, że nie ma pieniędzy, a jak nawet będzie miała to wjazd zrobią najwcześniej za rok a ja budowę rozpoczynam za miesiąc. No i teraz nie wiem jak mam dojechać na tą budowę.
Zastanawiam się nad połozeniem rury w rów i zasypaniem piaskiem czyli taka samowolka ale boję się bo po drodze wojewódzkiej czesto jeżdzą od zarządu dróg i się czepiają.

Może jakies pomysly??? Bo trochę jestem załamana.

daemm
18-07-2007, 17:31
Nie jestem zwolennikiem rozwiązań pozaprawnych, ale niekiedy jest to jedyna metoda na osiągnięcie zamierzonego efektu. Dziwi mnie brak zjazdu z drogi wojewódzkiej na drogę gminną.
Formalnie skrzyżowanie dróg różnej kategorii jest w zarządzie zarządcy drogi wyższej kategorii (trochę to skomplikowanie brzmi, ale teraz nie przychodzi mi prostsze sformułowanie), ale z drugiej strony nowe zjazdy z drogi wykonywane są staraniem zainteresowanego ("papierologia"+koszty).
Ja proponuję udać się (osobiście, na początek bez pisma) z mapką do Zarządu Dróg Wojewódzkich, przedstawić sytuację i poprosić o radę. Wierzę, że zdecydowana większość urzędników jest przychylnie nastawiona do petentów i powinni zasugerować Ci jakieś rozwiązanie, przynajmniej TYMCZASOWE. Chociaż przyznaję, że w gminie nie potraktowano Cię zbyt przyjaźnie. Zacznij od wstępnej rozmowy z szeregowym pracownikiem zajmującym się uzgadnianiem zjazdów, przeprowadź takie nieformalne "sądowanie". Kierownik/dyrektor będzie raczej rozmawiał z Tobą w sposób oficjalny (chociaż nie jest to regułą). Dalszy tryb postępowania zależy od efektów rozmowy. Proponuję, abyś przesłała mi na maila skan mapki to może poradzę coś więcej.

daemm
18-07-2007, 18:11
Ustaliłem, że budujesz pod Siedlcami. Genialny jestem, co? W takim razie najprawdopodobniej musisz najpierw udać się do Rejonu Drogowego ZDW w Węgrowie przy ul. Gdańskiej 69. Porozmawiaj z panią Barbasiewicz (przykład bardzo przyjaznego urzędnika), jestem przekonany, że w miarę swoich możliwości coś Ci podpowie.

gosia888
19-07-2007, 12:35
dzieki za tak szczegółową odpowiedz.
Do zarządu dzwoniłam wczoraj i prawdopodobnie rozmawiałam z tą panią co piszesz ale pewna nie jestem. Wyjaśniłam jej co gdzie jest bo akurat znała ten teren i niestety nic mi nie poradziła. Powiedziała, że to gminy obowiązek i ja nie mam nic do zrobienia jedynie na gminę naciskać.
Mapkę wysle jak ją ze skanuje obecnie jestem w pracy i jej nie mam.

A z tymi działkami to jest tak. Ze kiedys to było pole jednej osoby. Potem ta osoba podzielila na 14 działek to pole i musiala droge wyznaczyc i przeznaczyć ja na gmine to było pare lat temu. W tym roku okazało się że gmina zle decyzje napisala i ta droga dalej jest własnoscią tej osoby a nie gminy. Gmina niecały miesiac jest dopiero prawnym wlascicielem.

Aha w zarządzie mi powiedzieli ze nawet nie mają na mapce takiej drogi, wiec podejrzewam ze to jeszcze kawał czasu. A dzisiaj mam problem bo cegle w sobote mi wiozą.

dusia2006
19-07-2007, 12:46
spróbuj otrzymać zgodę na tymczasowy wjazd z określeniem czasu korzystania, ale musisz mieć jakiś szkic, zdjęcie, zjazd robisz niestety sama

daemm
19-07-2007, 23:16
Jeżeli cegła w sobotę to pozostaje samowolka. A skorzystanie z sąsiedniego wjazdu nie wchodzi w grę? Na tą, pierwotnie dużą działkę powinien być jakiś zjazd. Tylko nie wyobrażam sobie jeżdżenia ciężkim sprzętem po polach. :( Jeżeli tam są jeszcze pola.
Ci drogowcy co jeżdżą po drogach to najczęściej pracownicy tzw. Obwodów Drogowych (Rejon Drogowy administruje i przy pomocy kilku Obwodów Drogowych utrzymuje). Jak ustalisz do którego obwodu należy ten odcinek drogi i porozmawiasz z kierownikiem to może potraktuje cię ulgowo. Tu musisz zdać się jednak na swoją intuicję, bo sam nie wiem, który sposób jest lepszy.
Załatwianie budowy zjazdu niestety trwa długo i ... kosztuje. Sprawę załatwiają w MZDW Warszawie na Kruczkowskiego za pośrednictwem RD w Węgrowie.
Powodzenia.

gosia888
23-07-2007, 10:07
mam super nowinę.
Po pierwsze cegle gdzies za miesiąc beda zwozic, a po drugie dzwonila babka z gminy i powiedziala ze wojt dzwonil do zarzadu drog i pozwalaja mi zasypac row. A wjazd taki normalny zrobia mi pozniej. Strasznie sie ciesze!!!!