PDA

Zobacz pełną wersję : KONIECZNA FOLIA LUB DESKOWANIE POD BLACHODACHOWKE?



mirbom63
18-07-2007, 16:02
Bede zmieial pokrycie dachu.Zamiast starej blachy chce polozyc blachodachowke.
Czy koniecznie musi byc folia lub deskowanie pod blachodachowka czy tez mozna ja klasc blachodachowke bezposrenio na dach?

beton44
18-07-2007, 16:22
ja bym blachodachówkę przykręcał do łat raczej...


starą blachę do skupu złomu...

folia lub deskowanie+papa to musi być jak planujesz mieszkać na strychu zgodnie z ostatnią modą...

ja w szkole miałem taką lekturę Wanda Wasilewska "Pokój na poddaszu" to wiem że mieszkanie na strychu jest do niczego....

premiumpremium
18-07-2007, 17:00
Bede zmieial pokrycie dachu.Zamiast starej blachy chce polozyc blachodachowke.
Czy koniecznie musi byc folia lub deskowanie pod blachodachowka czy tez mozna ja klasc blachodachowke bezposrenio na dach?

My mamy blachodachówkę, dach zadeskowany i na tym membrana.

mirbom63
18-07-2007, 18:15
Dzieki za odpowiedzi.
Zapomnialem dodac,ze chodzi o poddasze nieuzytkowe.Czy w takim wypadku potrzebne deskowanie albo folia?

iwonaszczytno
18-07-2007, 20:21
Fola konieczna deskowanie niekonieczne , choć według mnie o wiele lepsze, narazie nie użytkowe , ale jak Ci się odwidzi to co będziesz rwać cały dach ? parę złoty na folę to chyba nie majątek :wink:

HORACJUSZ
18-07-2007, 20:38
No raczej konieczna folia, lub deskowanie+papa, ze względu na prawidłowa cyrkulację powietrza pod blacho dachówką, chociażby :)

jprzedworski
19-07-2007, 11:25
Przynajmniej membrana dachowa musi być. W zimne dni będzie ci się skraplać woda na blachodachówce od spodu. Po co ma się lać do domu - niech spłynie po folii. To samo ze śniegiem podwiewanym pod blachodachówkę.