PDA

Zobacz pełną wersję : czy kto? kupowa? z Archetona?



moniga
10-07-2003, 22:48
Wybraliśmy projekt domu z Archetona czy ktos może korzystał z tej pracowni?Jakie macie doświadczenia? Ponoć każdy taki gotowy projekt musi przejść jeszcze raz przez ręce miejscowego projektanta, który go dostosuje do warunków terenowych, m.innymi w związku z przemarzaniem. Czy to prawda?

KrzysiekSw
11-07-2003, 06:12
Kupiłem Drozda w Archetonie, ale też jestem dopiero na etapie rozruchu.
Idź do jakiejś pani w gminie, napewno chętnie za niewielkie pieniądze (prywatnie) Ci go dostosuje do wymagań, naniesie też wszelkie zmiany, jakie chcesz wnieść do projektu (musisz je potem przesłeć do Archetonu do akceptacji - nie ma z tym problemu), bo w przeciwnym wypadku obawiam się że nowo ustanowiona kontrola może Ci przysolić karę.

Pozdrawiam

tczarek
11-07-2003, 07:06
To nieważne z jakiej pracowni kupisz projekt. Zawsze jest etap adaptacji, czyli wrysowanie planu budynku na mapkę twojej działki. Najlepiej skorzystać z pomocy miejscowego architekta z uprwanieniami do tego. będzie to szybciej i taniej.

andrzej K.
11-07-2003, 07:30
Ja mam Tukan z Archetonu (136 mkw użytkowej - uważam akurat) od 3 lat i jestem dość zadowolony. Kiedy kupowałem projekt nikt w Polsce nie zrealizował go jeszcze a teraz są dwa w mojej okolicy! A jeszcze jeden z sąsiadów buduje podobny!
Oczywiście zmiany były - niefunkcjonalne wielkie okna zostały zmniejszone, ścięcie wykuszu z trójkąta w trapez (wyszło chyba na korzysć), bo dom wykraczał ponad konieczność zachowania 4 m od granicy działki, doprojektowanie komina do kominka, przesuwanie drzwi i okien. W sumie 500 zł z adaptacją do działki. Ten drugi poszedł jeeszcze dalej - podwyższył dach, poszerzył garaż, zmiany w środku, zlikwidowanie wnęki za garażem (mądrze!). Zgoda Archetonu - bez problemu.
Ale...
1. garaż za mały
2. mało schowków
3. krokwie 5x14 co 1m za słabe pod dachówkę (w projekcie stało, że można)
4. sypialnie na górze słabo ustawne
5. salon w porównaniu z innymi domami średni (27 mkw)
6. zawsze marzyłem o większej kuchni i łazience

Trzeba dokładnie przeanalizować wnętrze. My skupiliśmy się raczej na "zewnętrzu" i tak wyszliśmy obronną ręką. Sąsiad miał indywidualny projekt zrobiony przez znajomnego i klnie do tej pory!

Pzdr, AK

pirat
11-07-2003, 07:55
Też mam domek z Krakowa z pracowni Archeton KRAB3 ... z piwnica pod połową domu, http://www.archeton.com.pl/projekty/RYSUNKI/krab3/krab3.jpg jest to domek parterowy, z uzytkowym poddaszem, czesciowo podpiwniczony, z garazem. Jak zaczynałem budowe w 2000 roku nie spotkałem się z takim projektem ...teraz w okolicy buduja się dwa takie a jeden juz zamieszkały.... BYło troche zmian, pewnie każdy(a) z was coś tam zmienia w swoim projekcie... pierwsza ze zmian to wykreślenie 2 okien w garażu (oryginalnie w projekcie garaż posiadał 3 duze okna), zmiana rozmieszczenia pomieszczeń w środku i jeszcze kilka innych drobnych przeróbek Pozdrawiam Marek

bajzi
11-07-2003, 10:04
dobra rada: jeśli kupować projekt gotowy, to tylko taki który akceptujesz od początku do końca, bez żadnych zmian.po co kupować projekt gotowy, jak nie wszystko się podoba i trzeba przerabiać? co wyjdzie po takiej przeróbce? okna - zmniejszone, garaż - powiększony, taras zabudowany. a gdzie forma, nad którą ktoś pracował, a estetyka? czy naprawdę cena projektu indywidualnego jest tak wysoka w stosunku do całej inwestycji, że warto robić takie często pozorne oszczędności? nikt nie tłumaczy, że dach "pierdółkowo - daszkowy" jest 25 - 40% droższy od "zwykłego dwuspadowego". chcesz - masz, a że nie masz na to kasy? to już nie moje zmartwienie - pracownia sprzedaje 3 egzemplarze i nic jej już nie obchodzi. a architektowi włosy stają dęba na głowie jak widzi np. krokwie 5x12cm przyjęte pod dachówkę (każdy może się pomylić), bo właśnie osoba adaptująca przejmuje całą odpowiedzialność za projekt. poza tym wszelkie zmiany pociągają za sobą czasem nieprzewidywalne następstwa. a co z rozmową? dobre rady są bezcenne, bo nie wszyscy zdają sobie sprawę, czego tak na prawdę chcą.

andrzej K.
11-07-2003, 10:26
Dobra, dobra, znajdź mi kogoś, kto patrząc na projekt od razu powie, czy dane rozwiązanie jest OK, czy nie. Pewne rzeczy widać dopiero na etapie realizacji, rozmów ze znajomymi itd. Nie wierzę, że nawet projekt indywidualny jest w 100% bezbłedny.

Uller
11-07-2003, 10:49
Ja buduję Czajkę z Archetonu. Zmian mam chyba z 10, ale był to i tak najbardziej odpowiadający naszym potrzebą projekt.
Co najbardziej w nim mi się nie podobało:
1) zbyt wąski garaż - 305 cm to za mało. Poszerzyłem tylko 30cm na 335 i zobaczę czy wystarczy (właśnie teraz go murują)
2) zbyt duże okna. Wydaję mi się że w niektórych miejscach przesadzili (piwnica, salon sypialnia nad garażem)
3) nieszczęsna więźba 5x15. Żaden wykonawca nie chce u mnie robić dachu z takiej więźby. Każdy zaleca trochę większe przekroje.
4) za dużo balkonów (nie będę robił bocznych balkonów)
5) tylko WC na parterze. (Ja zrobiłem troszkę zabiegów aby weszła jeszcze kabina) za to na pietrze nie potrzebnie dwie łazięki
6) za mała garderoba, ale może... zobaczymy w urzytkowaniu.

Najbardziej podoba mi się w nim:
1) Układ kuchnia jadalnia salon w kształcie litery L.
2) Okna z sypialni nie wychodzą mi na ulicę (nie lubię hałasu z niej)
3) Metraż w sam raz na moje potrzeby
4) Piwnica taka jaką potrzebuję
5) Cała instalacja wodno kanalizacyjna w jednym pionie.

Napiszę więcej jak się już wybuduję i zamieszkam. :wink:

bajzi
11-07-2003, 11:01
do andrzejak: to właśnie jest zadaniem architekta - dobrego - umieć słuchać, proponować, doradzać, a przede wszystkim nie narzucać swoj wizji, tylko dobrze rozplanować cudzą. wtedy inwestycja jest warta każdrgo grosza na nią wydanego. pozdrowionka

KrzysiekSw
11-07-2003, 11:35
Bajzi!
Większość z nas budujących robi to po raz pierwszy, my sami często do końca nie wiemy czego chcemy, ile to będzie kosztować itd.
Konia z rzędem temu, kto nie zrobi żadnych zmian w projekcie.
Wybrałem projekt gotowy bo jest dużo tańszy, zmienię w nim okna na typowe, bo są dużo tańsze, powiększę łazienkę kosztem bezsensownie dużego korytarza i nie sądzę by mój domek po wybudowaniu straszył.

Nie znam nikogo spośród znajomych którzy się budowali, kto by przeszedł przez budowę bez żadnych korekt w projekcie.
Pozdrawiam

andrzej K.
11-07-2003, 11:40
Na podstawie moich dotychczasowych przeżyć na budowie śmiem twierdzić, że jak sam sobie nie zrobisz dobrze, to nikt ci nie zrobi. Dlaczego sprowadzacie wszystko do pieniądza - ja nie powiedziałem na ten temat słowa, a wy myślicie, że tylko z oszczędności ludzie kupują gotowe projekty.
Przykłady? Proszę bardzo:
1. elektryk (doświadczony) nie potrafił doradzić, gdzie gniazdka, na jakiej wysokości itd.
2. hydrulik doradzał tak, żeby wyszło więcej rury (chociaż generalnie w porzo facet)
3. aktualnie robią kominek doświadczeni ludzie, co to chcieli dolną półeczkę z piaskowca ustawic w 1/3 wysokości wkładu
4. dekarze doradzili mi, że będą wiercić otwory w dachówce i przykręcać na wkręty, a kominy obrobią falistą ołowianką; obecnie dach dzięki temu przecieka jak cholera
5. gośc od któregoi kupiłem okna i który mie je montował (doświadczona ekipa) zaproponował, że wstawią je 2 cm głębiej niż lico muru; teraz wiem, że był to błąd
6. architekt, który projektował dom mojejmu sąsiadowi, dał dwa duże okna w kotłowni! Po co? Komin przechodzi przez pokój na górze w odległości 20-30 cm od ściany. Po co? Żeby się można było bawić w chowanego?
Twierdzę, że inwestor lepiej powinien znać się na budowaniu niż wykonawca (i nierzadko tak jest!). Uniknąłby wtedy dużo błędów powstałych dzięki "życzliwości" i "doświadczeniu" najlepszych nawet wykonawców i architektów. Przepraszam tych nielicznych, którzy rzeczywiście są zainteresowani dobrem inwestora i proponują SPRAWDZONE rozwiązania

Bezdomny
12-07-2003, 15:40
Ja mam Kukułkę, stoją już ściany czekam w poniedziałek na cieślę, zmian zrobiłem sporo, za wąski garaż, za mały salon, brak kominka, a znajomy architekt mówił "zrobię Ci na zamówienie" następnym razem.....
Ogólnie projekt mi się podoba, choć pierwotnie chciałem budować z Muratora "dla każdego", gotowy projekt - teraz patrząc na ilość niezbędnych przeróbek i wynikające z tego komplikacje jast OK ale tylko jako podstawa, coś na czym możemy oprzeć nasze marzenie, zasadniczo podobają nam się elewacje, dach, taras, przestrzenie widziane z rzutu (nie zawsze tak samo wyglądają wnetrza), myślę, że trzeba po tym pierwszym zauroczeniu przysiąść kantów z architektem wyżalić mu się, zmusić go zrobienia ergonomicznego i pięknego wnętrza (w tej kolejności), a potem kazać mu to obudować ścianami z naszych marzeń. Ja dzis po raz kolejny zastanawiam się gdzie dać drugą łazienkę( 5 osób), przez chwilę (kilka miesięcy) chciałem dołączyć prysznic do toalety na dole ale ostatnio koleżanka z pracy spytała mnie w jaki sposób zamierzam z niego korzystać? Będę biegł z sypialni po schodach na dół by potem wracać przez całe mieszkanie z mokrą głową (bo szafka z suszarka tam mi się już nie zmieści) Szkoda, że dopiero teraz wiem to co wiem, rok temu robiłem zakupy - nie żałuję, bo w budowaniu już nauczyłem się, że nie da się zrobić najlepiej - mogłem zrobić lepiej :-? Jeśli chodzi o współpracęz firmą to żadnych problemów, dostałem zgody na adaptację, bez problemów.

A&D
12-07-2003, 20:53
Mamy trudną działkę: na stoku i chociaż prawie 10a to dom miał dokładnie wyznaczone miejsce - kiedyś (oby nigdy) miasto może wykupić kawalek pod drogę. Wybraliśmy Opala, porobiliśmy zmiany (drobne i niewidoczne z zewnątrz). W poniedziałek startujemy z parterem. Ogólnie jesteśmy zadowoleni, chociaż teraz (kupowaliśmy projekt 4 lata temu) pewnie wybralibyśmy trochę inny.
Plus dla firmy: na zgłoszone przez internet zapytanie dotyczące konstrukcji odpowiedzieli w ciągu godziny podając również opcję dodatkową, której nie było w projekcie.

Asia
13-07-2003, 17:28
Mamy (a właściwie budujemy) Jutrzenkę z Archetonu. Projekt był wybrany z premedytacją, ponieważ widzieliśmy wcześniej już zamieszkaną i użytkowaną od trzech lat Jutrzenkę. Zgodę na zmiany dostaliśmy "in blanco" w momencie kupna projektu. Projekt zrobiony ponoć w miarę rzetelnie (opinie architekta adaptującego i wykonawców). Parę razy zdarzyło nam się wysłać zapytanie do Firmy - bardzo szybko dostawaliśmy odpowiedź.Ogólnie jesteśmy zadowoleni z kupna gotowego projektu.

Sajmon
14-07-2003, 10:31
Ja buduję Żonkila, projekt najbardziej mi odpowiadał prosta bryła dach dwuspadowy bez żadnych udziwnień, chodziło też o szerokość działki mam dość wąską. Po uzgodnieniu zmian jakich chciałem dokonać dostałem pozwolenie na piśmie wraz z projektem.

robert!!!
27-07-2003, 01:20
Ja też buduje Jutrzenkę. Nic wielkiego nie zmieniałem bo to bardzo przyjemny projekt.Dodałem tylko drzwi z garażu do kotłowni . Narazie jeszcze nie mieszkam ale mam nadzieje że już nie długo.

Laviana
28-07-2003, 09:16
My kupiliśmy projekt w Archetona - Świteź. Dopiero zaczynamy. Jeżeli ktoś zbudował już dom wg tego projektu to proszę o wymianę doświadczeń

arzesz
28-07-2003, 09:59
Ja buduję Gwidona - dopiero zaczynam. Na wszystkie zmiany od razu dostałem zgodę wraz z projektem (wcześniej musiałem podać jakie zmiany będę wprowadzał).

Ivonesca
28-07-2003, 12:28
ja buduje Żuczka z Archetonu. ponieważ kupilismy dziłake z gotowym już projektem, nie obyło się bez zmian. największą była zmiana konstrukcji dachu i zagospodarowanie poddasza. zmiany mógł nanieść architekt który projektował Żuczka ale taniej było jak zrobił to lokalny projektant - oczywiście na wszystkie potrzebne było pozwolenie z Archetonu - ale to otrzymalismy bez problemu.
pozdrawiam i zycxze powodzenia w budowie :-)

Griszka
28-07-2003, 17:20
Zbudowałem Ślężana.

ciampur
28-07-2003, 22:42
Kończę budowę Sybilli-3 . Brak problemów. Garaż trochę za wązki i o zgrozo brak wentylacji- ale dorobiłem . Górę trzeba podnieść o 2 maxy.

galber
29-07-2003, 08:55
Ja buduję Jazona z Archetonu i zmian jest niewiele. Żona przeprojektowała schody na piętro, były zabiegowe są z dwoma spocznikami. Ścianka kolankowa ma 1m po wykończniu i po długich namysłach taką ją zostawiliśmy. Sąsiad podniósł ściankę o 1 maxa i teraz widzi że dom stracił na uroku. Pomieszczenia są na tyle duże że nie potrzebne są wysokie ścianki kolankowe. Dlatego radzę, aby zbyt pochopnie nie podwyższać ścienek kolankowych.

Grzes z krak
29-07-2003, 09:05
U mnie akurat wszystko idealnie pasuje i na uroku nie stracil dlatego ze mam wysuniety troche bardziej okap. Pozatym w srodku daje 20 cm ocieplenia czyli wychodze 5 cm poza krokwie + ruszt +plyty a podloge bede mial na legarach czyli jakies 8 cm nad obecnym stropem.

Aha byla jeszcze jedna zmiana konstrukcyjna tzn murlata w projekcie jest 10*10 i kazdy ciesla to wysmial i tutaj ich popieram nie wiem czym sie sugerowal projektant dajac taka cienka murlate ja dalem 14*14 + krokwie 8*16 a byly troche ciensze nie duzo w prawdzie ale zaden tartak nie chcial w normalnych cenach przyciac tego twierdzili ze to nie standard i wiecej zuzywaja drewna

galber
29-07-2003, 09:17
Jeśli chodzi o konstrukcje dachu to także inżynier się nie popisał. Krokwie 5.5na coś tam ( dałem 8x16 ) oraz belki koszowe 20x25. Te ostatnie zamieniłem na 10x18.

ceza
20-08-2003, 12:26
witam
czy ktoś budował (buduje) bliźniak AP66 (Archeton)?będę wdzięczny za info, lub podpowie mi inny prosty w budowie,ładny i tani bliźniak (tylko nie za prosty bez przesady)

McŁoś
20-08-2003, 19:43
moniqa
Co się stało, że wybrałaś projekt z archetonu. Jeszcze kilka dni temu pisaliście o problemach z projektantką, która robi wam indywidualny projekt ! Czyżby brakło cierpliwości ?
A tak na marginesie jaki projekt wybraliście, bo ja mam Zorza-2 właśnie z Archeton. Jestem zadowolony, projekt posiada bardzo dokładne rozpisanie wszelkich elementów konstrukcji stalowej oraz więźby. Nie obyło się jednak bez błędów, a mianowicie źle policzyli ilość zbrojenia na płycie, jednak po interwencji telefonicznej w kilka minut konstruktor jeszcze raz policzył wszystko i przeprosił za pomyłke, równocześnie dziękując za zgłoszenie problemu. Tak więc współpraca z nimi jest bardzo OK. Od moich znajomych, którzy też mają projekt z Archeton wiem również, że nie ma problemów z wprowadzaniem zmian do projektu ( wyrażają zgodę od ręki.)
pozdroofka :D

kgadzina
21-08-2003, 14:41
U mnie stoi Agat z Archetonu. Bez zmian oczywiście się nie obeszlo, ale tak jest zawsze z projektami gotowymi, bo jednemu pasuje to a innemu tamto ajeszcze innemu siamto. Normalna sprawa. Parę "byków" konstrukcyjnych też wyłapałem, ale na szczęście na czas, więc dom jest taki jak byc powinien.

moniga
21-08-2003, 18:59
Drogi McŁos'iu moje pytanie ma już ponad miesiac i nie zdecydowaliśmy się na Archetona.Rozrysowaliśmy swój własny i może stąd teraz problemy z projektantką, ale wychodzimy na prostą.Cieszę się jednak że moje pytanie zjednoczyło budujących z Archetonem

pawko
22-08-2003, 10:21
My wybralismy "Nadzieje" z Archetonu.... we wrzesniu stan zero ....zobaczymy jak to bedzie ... sasiad z przeciwka tez ma ten sam projekt :-) ....
pozdrawiam

pawel

Wiola
12-09-2003, 13:19
A może ktoś buduje Karolinę z Archetonu? Proszę o kontakt

Wiola

Muffi
12-09-2003, 13:52
My zbudowalismy Ptysia z Archetonu, maly, zgrabny, prosty i jak sie okazalo na nasza kieszen. Zrobilismy minimalne zmiany tzn. z 2 okien w garazu powstalo 1 dwa razy wieksze a wyszlo taniej, oraz w 1 pokoju porte -fentre zostalo obciete do zwyklego okna. Mielismy jeden cel zbudowac dom w 10 miesiecy i nie poplynac na inwestycji, oba cele osiagnelismy i mieszkamy od 2 miesiecy i jak na razie nie zalujemy naszego wyboru. :lol:

K2
12-09-2003, 16:54
Kończę "Zdrój"

Po przeglądnięcie kilku setek projektów - ten wydawal mi się najbardziej funkcjonalny w środku.
Niestety Archeton odstawia masówkę. Robią na ilość nie zawracając sobie głowy dopracowaniem projektów. Dlatego zmiany są nieuniknione.

1. Na początku przedłużyłem garaż z 6 m do 8,5 m. Dzięki temu mam przejście z garażu do wiatrołapu przez kotłownię. Jaki jest sens posiadania garażu przy domu, jeśli nie można do niego bezpośrednio przejść?

2. Obok wiatrołapu w projekcie jest WC. Efekt? Malutki wiatrołap i maleńki kibel. Ja wyrzuciłem kibel i przeniosłem go obok dolnej łazienki zamiast szafy, która widniała w projekcie. Dzięki temu mam kanalizację w jednym miejscu w pionie przy jednej ścianie. Skoro dla mmnie to było oczywiste to o czym myślał "architekt"? :o

Zmniejszyłem jeszcze dwa okna w kuchni na 150x150 (było 180x150), dzięki temu mam więcej miejsca na meble.

Niestety, komin, który w projekcie znajdował się w górnej łazience i wyglądał na niewielki i nieszkodliwy okazał się być dość upierdliwy. We wnękę za kominem zmuszony byłem wstawić sedes. Nie dało się wpuścić komina w ścianę?

Żeby było śmieszniej był to jeden z mniej ułomnych projektów - nie tylko Archetonu.

evcik1
15-12-2003, 16:26
BUDUJE KRZEMYKA Z ARCHETONU - DOM TANI PROSTY I BARDZO FUNKCJONALNY - NAPRAWDE W RZECZYWISTOSCI WYGLADA DUZO DUZO LADNIEJ

bachac
16-12-2003, 09:04
A ja kończę Drozda z Archetonu. Bez zmian się nie obyło, ale po przejrzeniu mnóstwa innych projektów uważam, że jest niezły. Mimo tego, że niezbyt duży (zwłaszcza salon), ma wiele innych zalet: garderobę, spiżarnię, pomieszenie gospodarcze przy garażu, dużą kotłownię. Przeprowadzka w planach na czerwiec 2004.

legar
11-01-2004, 15:39
buduje oliwina ...fotka z lewej...szukam kontaktu z innym oliwinowcem...pzdr

Pietrek
03-02-2004, 09:39
Hej! Jeśli budujesz Krzemyka, to może byś jakieś zdjęcia i sprawozdanie z budowy zamieścił? Chętnie skorzystam. Właśnie zamawiam projekt i z uwagą zbieram doświadczenia krzemykowców i jeszcze chętniej oglądam wszelkie zdjęcia. Mam nadzieję, że jak ruszę, to sam się podzielę doświadczeniami. Wiem, że to bardzo pomaga budującym. Z góry dzięki!!!
Pozdrawiam. Pietrek

Paty
06-02-2004, 13:37
Ja buduję KALINĘ z archetonu. Dom 127 m2 parterowy z częściowo zadaszonym tarasem .Duży salon z jadalnią 38 m2 , kuchnia otwarta 9,5 m2.Dwie łazienki w tym jedna 9,8 m2, trzy sypialnie 18m2,15,m2, 12m2
garderoba ,hol i przedpokoj.
W zasadzie nie było problemów z projektem. Był tylko odsyłany do pracowni w celu naniesienia wyłazu na dach w przedpokoju. Przeliczane było drewno na więżbę dachową (zwiekszane przekroje). Nasze prywatne zmiany do tyczące "srodka" to likwidacja pomieszczenia gospodarczego na rzecz większej łazienki, w której bedzie piec wiszacy i tym samym powiekszenie przedsionka.
Zwiekszyliśmy także rozmiary grzejników. Z niektórych zrezygnowalismy (ogrzewanie podłogowe).Powiekszenie okien w salonie wychodzacych na taras (270x250). Przesunięcie okna w jadalni.

krab
12-05-2004, 10:49
Mam projekt Kraba z Firmy Archeton jestem bardzo zadowolony,
naprawdę mogę wszystkim polecić tę firmę www.archeton.pl
można zobaczyć projekt ale zdjęć z realizacji to chyba też nie mają,
polecan oddział na Bartyckiej, można zadać każde pytanie i w miarę dostać odpowiedz starają się jak mogą.

Edith
28-08-2004, 01:37
zakupiłam włanśnie projekt Zodiak, jak narazie mam kosmetyczne zmiany, zobaczymy późnie. Dodam tylko że przerzuciłam setki projektów. Mam nadzieję, że będę zadowolona.

kwiatuszek
30-08-2004, 12:48
Ja kupowałam Eryka i wszystko było ok.

krab
27-10-2004, 09:00
Polecam jeszcze stronę którą odkryłem z elewacjami dobrze ja schowali
ale można pobawić się z kolorystyką
www.elewacje.archeton.pl

daria_robaczek
02-11-2004, 08:09
My budujemy Czarusia z Archetonu. Chętenie pogadamy z innymi fanami Czarka ;)

[email protected]

krab
16-12-2004, 11:46
Proszę przesyłajcie zdjęcia swoich realizacji ostatnio dostałem TUKANA ale super!!!!

http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=24323&q=kumotr&k=2

MarzannaPG
27-12-2004, 23:31
Ja buduję Petunię, dla mnie prawie idealny projekt. Zmiany nieduże raczej związane z funkcjonalnością i ustytuowaniem budynku względem stron świat i tak np. zrezygnowaliśmy z wielkiego balkonu, który akurat nam wychodził na północ, przenieśliśmy kominek ze środka salonu na jedną ze ścian powiększając optycznie przestrzeń i robiąc ją bardziej ustawną. Ogólnie wszystkie pozwolenia co do zmian architektonicznych dostaliśmy na wstępie przy kupnie projektu.

krab
09-02-2005, 13:28
Tu jest Czaruś

Alski
11-02-2005, 17:04
Zamierzam kupić projekt Wiślan AR-531 Archetonu. Czy ktos go buduje ?
Pozdrawiam.

pinokio
18-02-2005, 14:43
Planuje zakup projektu Marcel z Archetonu, szukam kogoś kto buduje lub się przymierza do budowy tego domku ale nikt się nie zgłasza. Zastanawiam się czy ten projekt jest tak beznadziejny że nikt się nim nie interesuje, może ma jakieś wady krórych ja nie widzę. Na pierwszy rzut oka wydaje prosty i dość funkcjonalny, choć mamy zamiar parę rzeczy zmienić np. zlikwidować balkon od strony ogrodu i przedłużyć dach jako daszek nad tarasikiem, oraz przenieść komin ze ściany kotłownia /klatka schodowa na ścianę kotłownia pokój dzienny co pozwoli zrobić kominek, może udałoby się zwęzić trochę hol na poddaszu i powiększyć łazienkę . dopiero wybieramy się do Archetonu bliżej się przyjrzeć projektowi i porozmawiać (jak będzie z kim). Bardzo ciężko znaleźć nam odpowiedni projekt ponieważ zależy nam na umieszczeniu kotłowni od strony podwórka a większość projektów ma ją od frontu.
Marcela można obejrzeć na www.archeton.pl
gdyby się komuś chciało to proszę o opinię może trochę jestem zaślepiona tym projektem i nie widzę wad, ale szukamy prostego domku o funkcjonalnym wnętrzu, żeby było nas stać go pobudować (choć i tak nas nie stać ha ha ha)

andrzejka
20-02-2005, 13:50
Może ktoś budował wg projektu Dukat
http://www.archeton.pl/projekty/RYSUNKI/dukat/dukat.jpg
Podoba mi się ten domek :P
Co o nim myślicie?
:roll:

krab
03-03-2005, 15:22
Petunia do oglądania w czasie budowy .

http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=32142&k=10&q=domek%20petunia&nxt=9

Jak macie zdjęcia innych Archetonowców to czekamy .

daria_robaczek
29-04-2005, 07:49
Tu jest Czaruś

Co to znaczy? :)

krab
11-05-2005, 15:31
No tak miałem w kolekcji zdjęcia Czarusia ale je gdzieś posiałem link mi nie wszedł na stronę przepraszam jak znajdę to dam znać

zajac1
30-06-2005, 14:12
Zbudowałem dom Tymoteusz z archetonu. Szukam osób, które go zbudowały lub budują.

Lorena
30-06-2005, 14:22
Zaczynam Mały Dworek całkiem niezły projekt. Oczywiście z małymi przeróbkami.
Pozrawiam :P

krab
15-07-2005, 12:30
Dostałem CZARUSIA http://www.czarus.rox.pl/
jest super trzeba zobaczyć !!

lingol
16-07-2005, 15:24
Witam,
my kupiliśmy projekt Dudek z Archetonu. Dopiero zaczynamy budowę i chętnie nawiążemy kontakt z osobami, które realizują lub mają zamiar budowac taki domek. Chętnie podzielę się doswiadczeniami z budowy
Domek powstaje w Toruniu
pozdrawiam

jacektomek
05-11-2006, 12:48
Mamy zamiar zakupić w najbliższym czasie projekt Tymoteusz w odbiciu lustrzanym. Chętnie spotkalibyśmy sie z Panem lub innymi osobami znającymi ten projekt i podyskutowali o szczegółach budowy. Kontak z nami to: e-mail: [email protected].
Pozdrawiamy i czekamy na kontakt.

Inwestorzy2
23-11-2006, 19:53
Zbudowałem dom Tymoteusz z archetonu. Szukam osób, które go zbudowały lub budują.

My chcemy budować Tymoteusza. Prosimy o więcej informacji, o ciekawe spostrzeżenia, wrażenia.

Pan Roman
23-11-2006, 22:43
Tymoteusz z Archetonu (prawie jak Heraklit z Efezu :) )
(kliknięcie na obrazek otwiera opis)
http://www.archeton.net/RESOURCES/RYSUNKI/tymoteusz/tymoteusz.jpg (http://www.archeton.pl/?ProjektID=515)
spróbuj zajrzeć też na forum firmy -> wątek (http://forum.archeton.pl/viewtopic.php?t=616)
Pozdrawiam
PR

Jacek Dudziński
15-12-2006, 10:09
Witam
może ktoś z forumowiczów
zakupił i buduje (lub będzie budował)
dom z projektu
Drabant z pracowni Archeton?

Bardzo proszę o wymianę doświadczeń!!!

Jacek D.
woj. lubelskie

dori
16-12-2006, 21:05
Witam,
właśnie zdecydowaliśmy się na Rachelę z Archetonu. Na razie nie znalazłam nikogo kto budowałby ten dom, a szkoda wielka... Cieszę się, że nie ma negatywnych opinii o tej firmie. Powiem więcej, kiedy miałam problemy techniczne z otwieraniem mego projektu na ich www - trochę zezłościłam się bo wcześniej nie było z tym kłopotów. A że codziennie MUSZĘ zajrzeć do "naszego" domku podirytowana napisałam do firmy - i od razu była odpowiedź i interwencja w tej sprawie! No i znowu wirtualnie chodzę po Racheli, obmyślam urządzanie wnętrz i ew. zmiany... :) Pozdrawiam!

aga i mariusz
19-02-2007, 16:10
Witam !!
My planujemy "PRYMUS" z archetonu.
czy moze ktos go ma, planuje, buduje ? :-?

pozdrawiamy !!! :wink:

Pan Roman
20-02-2007, 09:04
Gratulacje, Prymus jest bardzo udanym projektem :D (kliknięcie na obrazek otwiera opis):
http://www.archeton.net/RESOURCES/RYSUNKI/prymus/prymus.jpg (http://www.archeton.pl/?ProjektID=702)
Pozdrawiam
PR

aga i mariusz
20-02-2007, 11:11
Tez mysle ze jest udany.
Martwi mnie tylko kosztorys wystawiony przez firme. Jak dla mnie nieco przesadzony. Lecz ja za bardzo sie nie orjentuje w cenach i moze tak ma byc :( (mam nadziejeze nie :oops: ).

pozdrawiamy !!

joannaj75
13-03-2007, 20:18
A my chcemy budwa Jaspis ...ale jeszcze nie kupilismy

artmar
16-03-2007, 11:53
Witam, jestem tutaj nowy, ale mam nadzieję zagościć na dłużej. Zauważyłem, że ktoś wybrał ten sam projekt co ja, więc mam nadzieję dowiedzieć się czegoś ciekawego na temat budowy, zmian w projekcie, błędów wykonawczych jakie moge popełnic przy budowie Zorzy ( chciałbym jak każdy chyba popełnić ich jak najmniej :roll: ) itd. Wybraliśmy z żoną ten projekt, gdyż widzieliśmy Zorzę na żywo w okolicach Wadowic , bardzo nam się spodobał, a poza tym ukształtowanie terenu aż prosiło się o częściowe podpiwniczenie. Tak więc skreśliliśmy część piwnic - oczywiście od północnej strony i zaczynamy ostro!!! Niestety bardzo niewiele można znaleźć na temat już wybudowanych domków wg tego projektu, więc mile widziane i bardzo pożyteczne będą dla nas wszelkie rady i podpowiedzi. Dzięki z góry i pozdrowienia dla wszystkich "zorzomaniaków"!!!

Pan Roman
16-03-2007, 14:58
Witaj Artmar,
z osobami, które budują Zorzę możesz porozmawiać tutaj (http://forum.archeton.pl/viewtopic.php?t=662) lub klikając na opcję "podyskutuj o tym projekcie" na stronie opisu (aby przejść na stronę opisu projektu kliknij na obrazek)
http://www.archeton.net/RESOURCES/RYSUNKI/zorza/zorza.jpg (http://www.archeton.pl/?ProjektID=554)
Pozdrawiam
PR

artmar
16-03-2007, 15:44
Dzięki PR za tak szybką odpowiedź! Odwiedzałem już to forum , ale mam nadzieję na "odnalezienie" jeszcze kogoś , kto już Zorzę ( albo lepiej Zorzę2)wybudował i być może jest gdzieś w pobliżu mojego miejsca zamieszkania. Mimo wszystko dzięki i pozdrowionka!

joannaj75
21-03-2007, 17:36
Helo ....kupiliśmy JAspisa ..Archetonu .....panie z adaptacji są bardzo miłe ....a na forum Pani Justyna architek też doradza !!! Polecamy jak narazie ok.

artmar
22-03-2007, 09:16
Hej! Właśnie siedzę nad moim projektem Zorzy2 i zastanawiam się nad dorysowaniem otworu drzwiowego w scianie pomiędzy garażem a holem i .....wypada mi na schodach , które prowadzą do piwnicy :cry: . Fajnie. Może ktoś mi pomoże? Jak to rozwiązać ? Nie ukrywam, że zależy nam na takim przejściu bezposrednim z garażu do domu.
Jak tylko pogoda się ustabilizuje zaczynamy prace przy fundamentach, więc czasu niewiele.
pozdrowionka dla wszystkich forumowiczów!

pincia
22-03-2007, 11:39
Czy ktoś ma zamiar budować Oberka z Archetonu. Przymierzamy się do kupna tego bardzo udanego projektu.

calcio
27-03-2007, 22:08
czy ktoś wybudował żuczka, może ma fotki którymi mogłby sie pochwalić ....

adamaria
07-06-2007, 22:01
Witam
Ja natomiast kończę budowę Słowika z Archetonu, a dokładnie jego lustrzane odbicie.
Może ktoś jeszcze?
Ja jestem bardzo zadowolona z tego projektu, nie dokonywałam żadnych zmian.

jacala
05-07-2007, 21:22
Witaj Adamaria!
My właśnie się przymierzamy do kupienia Słowika! Jest to jeden z naszych dwóch typów i bardzo się cieszę, że udało mi się znaleźć kogoś, kto wybrał ten projekt. My byśmy tylko ewentualnie wstawili dodatkowe okno w salonie od zachodu.
A udało Ci się znaleźć jeszcze innych zainteresowanych tym projektem? Funkcjonuje gdzieś osobny wątek na temat Słowika?
Pozdrawiam,
Marta

adamaria
06-07-2007, 15:37
Witaj Jacala :lol:
Przeszukałam chyba całe forum, ale nikogo budującego Słowika nie znalazłam. Ja mam odbicie lustrzane tego projektu i bardzo jestem z niego zadowolona. Nic w projekcie nie zmieniałam, ale to dodatkowe okno w salonie to faktycznie dobry pomysł.
Teraz jestem na etapie wykończeniówki. Właśnie zamówiłam meble do kuchni i kupiłam płytki do hallu.
Pozdrawiam :D :D :D

jacala
06-07-2007, 15:59
Adamaria!
Założyłam osobny wątek na temat Słowika, bo ten nie za bardzo się nadaje do dyskusji na temat konkretnego projektu. A ja parę pytań mam :)
Może znajdzie się jeszcze ktoś zainteresowany tym projektem...
Pozdrawiam,
Marta

PS. A tu link do wątku:
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1902024#1902024

adamaria
06-07-2007, 16:28
Na pewno będę tam zaglądać. Mam nadzieję, że nie tylko ja.

poziomka_a
30-08-2007, 16:00
http://www.archeton.net/RESOURCES/WIDOKI/borsuk/borsuk-390-a0-p.jpg. Ja wybrałam ten projekt.

poziomka_a
30-08-2007, 16:04
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/0/vh/sd/aboj/abNrUsbeZM1KDSfHOB.jpg

xlenka
28-04-2010, 15:43
Zbudowałem dom Tymoteusz z archetonu. Szukam osób, które go zbudowały lub budują.

Witam! My budujemy właśnie Tymoteusza. jeśli to możliwe proszę o kontakt na [email protected]. Pozdrawiam.