PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka piła tarczowa do domu?



ctr_tomi
21-07-2007, 20:10
Witam!

Potrzebuje pily tarczowej, cos takiego jak tzw. cyrkulatka, krajzega :-)
Pila ma sluzyc do ciecia opalu do domku jednorodzinnego.

Znalazlem cos takiego:
http://miniurl.pl/pila

Czy zdalo by to egzamin do zastosowan j.w.?
Moze lepiej kupic pile reczna spalinowa i zrobic jakiegos koziolka do ciecia drewna?

Z gory dzieki za porady.

Mirek_Lewandowski
21-07-2007, 20:23
Eeeeee tam :D
Maks. śr. tarczy 315 mm, wystaje z 80, patyka porżniesz. Do drzewa na opał to ja zakładam tarczę 500.
Za tą kasę kupisz pilarkę.

ctr_tomi
21-07-2007, 21:01
to moze lepiej cos takiego:
http://www.allegro.pl/item213896615_nowa_pila_spalinowa_sthil_ms_180_hit _.html

Tylko czy bedzie to wygodne w uzyciu? Chyba wygodniejsza bedzie pila ze stolem?
Potrzebuje w tej chwili pociac resztki z budowy czyli ramy starych okien drewnianych, deski z podlog itd. a potem drewno na opal.

myciek
22-07-2007, 10:42
Chyba wygodniejsza bedzie pila ze stolem?
...
Potrzebuje w tej chwili pociac resztki z budowy czyli ramy starych okien drewnianych, deski z podlog itd. a potem drewno na opal.
Wygodniejsza do stawiania szklanek z piwem będzie na pewno piła ze stołem.
Wygodniejsza do przechowywania (bo cięcie drewna opałowego będzie tylko przez 2-3 dni w roku) będzie piła spalinowa.
Na Twoim miejscu kupiłbym spalinową (np. coś podobnego do tego Stihla) i ew. ręczną pilarkę tarczową - za 200 zł można chyba kupić coś sensownego czym nawet równo deskę na jakiś stolik albo inny podeścik przytniesz.

andre59
22-07-2007, 11:17
Praktyka pokazuje, że należy się zaopatrzyć w dwa rodzaje pił:
- tarczową do cięcia płyt, listew itp,
- łańcuchową do cięcia drewna opałowego

Ja korzystam z elektrycznej piły łańcuchowej Makita, sparawdza sie znakomicie.

Konto usunięte_12*
13-01-2016, 21:50
Zdecydowałem się na tarczową piłę elektryczną po to, aby nie zanieczyszczała drewna i trocin olejem, jak jest w przypadku pił łańcuchowych.
A trociny (jak i drewno liściaste) używam też (oprócz palenia w kominku) do wędzenia :p
Nie mogąc w niskiej cenie kupić potrzebnej mi piły tarczowej, wykonałem sobie taką, jak na fotce poniżej (z silnikiem 3 kW, 3-faz.). Średnica tarczy 400 mm, prędkość obrotowa tarczy/silnika: 2820 obr/min. Jest to prędkość optymalna do cięcia drewna przy tej średnicy tarczy - podana przez producenta. Tarcza ma uzębienie z węglików spiekanych.

mateuszm66
24-01-2016, 19:20
Zapraszam do polubienia fanpaga ;) oraz na aukcje, oferujemy narzędzia w dobrych cenach, na fb będą przeprowadzane konkursy i najlepsze oferty. Zapraszam! https://www.facebook.com/narzedziak/?fref=ts

nooone
10-11-2016, 14:04
Zdecydowałem się na tarczową piłę elektryczną po to, aby nie zanieczyszczała drewna i trocin olejem, jak jest w przypadku pił łańcuchowych. A trociny (jak i drewno liściaste) używam też (oprócz palenia w kominku) do wędzenia :p
...

Piła elektryczna również wymaga smarowania łańcucha olejem! Jedynym rozwiązaniem jest stosowanie jakiegoś ekooleju.
Jeśli nie tniesz dużo i grubych elektryczna powinna wystarczyć, do większej roboty wg mnie tylko spalinowa.

Konto usunięte_1*
10-11-2016, 16:36
ja mam najtańszą elektryczną z casto chyba za 167 zł od roku ale co ona już potła to tylko ja wiem i nadal dziadowstwo chodzi , kupiłem już 5 łańcuchów i dwa razy już je ostrzyłem to daje obraz ile zżarła , nie żałuję tych kilku groszy