PDA

Zobacz pełną wersję : Ile pomocnikowi murarza?



oliwkag2003
22-07-2007, 14:46
Będę budować systemem gospodarczym.
Do pomocy przy murowaniu mój murarz ma własnego pomocnika/ków,
ale do niektórych prac (np.zalewania fundamentów) potrzeba będzie więcej ludzi.
Nie wiem, jak rozliczać się z tymi ludźmi.
Mam pytania:
1) Ile teraz płaci się pomocnikowi murarza?
2) Czy płaci się "na godzinę" czy "dniówki"?
3) A jak to wygląda lub wyglądało u Was?

Bikerus
22-07-2007, 14:58
8-10 zł za godzinę to uczciwa stawka.
Takie wyceny najczesciej sie pojawiały w kosztorysach które ostatnio widziałem.

janrenovate
22-07-2007, 15:14
8-10 zł za godzinę to uczciwa stawka.
Takie wyceny najczesciej sie pojawiały w kosztorysach które ostatnio widziałem.
ja płace pomocnikowi 8zl/h + wikt

Barbara Czarnecka
22-07-2007, 15:38
mysle ze to uczciwa cena:)

oliwkag2003
22-07-2007, 16:24
No to posłuchajcie tego: w moim rejonie działa firma budowlana, "zatrudniająca" w sezonie nawet ok. 100 pracowników. Od 3 tygodni "na czarno" "pracują" tam moi kuzyni (20 i 25 lat). Praca bez umowy, zarejestrowania, żadnego jedzenia i trzeba samemu dojechać. I to wszystko za 4zł/h. Ludzie, którzy tam pracują minimum rok dostają po 5zł/h..
I co Wy na to?
Moim zdaniem szczyt bezczelności właściciela firmy, że śmie taka kasę oferować, ale ludzie biedni nie maja wyjścia...i podejmują taką "pracę".

Działają też w okolicy 2 tartaki, które zatrudniając na "czarno" płacą po 5zł/h.

tukan559
22-07-2007, 17:31
Zalezy jak pracuje jak sumiennie to 80- do 100zł dniówka

Barbara Czarnecka
22-07-2007, 20:19
4zl :O to jest kpina po prostu :| to jest po prostu nie normalne czlowiek sie dorabia na ludzkiej ciezkiej pracy :[ przy czym sam na pewno nie robi wiec nie wie jakie to ciezki kawalek chleba ehhhh

piotrulex
22-07-2007, 21:58
u nas pomocnik najpier mial przez 3 miesiace - 6 zeta, chwile - 6,50 a teraz 7,00 zeta.

transport w obie strony ma za friko. za przerwy nikt nie odlicza i napoje bezprocentowe do oporu

oliwkag2003
29-07-2007, 21:14
A jak u innych wyglądają koszty pomocników murarza?

Mariusz.Kr
30-07-2007, 22:34
U mnie pomocnik ma 70% stawki murarza. W zależności od kosztorysu.

mfirma
30-07-2007, 23:18
Chyba latwiej isc do supermarketu...

piotrulex
31-07-2007, 06:56
Chyba latwiej isc do supermarketu...

ze niby jak sie to ma do stawek pomocnika?

mfirma
31-07-2007, 22:53
Chyba latwiej isc do supermarketu...

ze niby jak sie to ma do stawek pomocnika?

Conajmniej tak, ze wolablym isc na miejscu takiego pomocnika do supermarketu (tego, ktory dostaje 4 pln/h0, bo tam przynajmniej daja socjal i te 5pln/h.

oliwkag2003
01-08-2007, 09:39
U mnie pomocnik ma 70% stawki murarza. W zależności od kosztorysu.

A jak wyglądają stawki murarza?

piotrulex
01-08-2007, 13:21
Chyba latwiej isc do supermarketu...

ze niby jak sie to ma do stawek pomocnika?

Conajmniej tak, ze wolablym isc na miejscu takiego pomocnika do supermarketu (tego, ktory dostaje 4 pln/h0, bo tam przynajmniej daja socjal i te 5pln/h.

moj ma 7 zeta, a o 4 to raczej nikt nie pisal i nie wydaje mi sie aby ktos chcial pracowac za te 4-5 zeta

zreszta jak ma sie 40 lat, dziary od stop do glow i prawie polowe zycia za kratkami to nie jest najlatwiej ze znalezieniem pracy - to tez nalezy wziac pod uwage.

jak ktos lubi sopbie na glos pokur....ać to tez moze miec problem z praca w hipermarkecie. wszystko jest dla ludzi. jedni wola za 5 zeta ukladac towar na polkach a inni wola zasuwac za 7 zeta na budowie. tu nikt nikogo do niczego nie zmusza - jest wolny wybor ograniczony umiejetnosciami, wyksztalceniem, aparycja i wieloma innymi aspektami ...........

po za tym nie wszyscy chca konczyc prace po 22.00 wlacznie z niedzielami jak to bywa w promowanych przez Ciebie hipermarketach :lol:

pod uwage nalezy wziac bardzo wiele elementow a nie tylko stawke :wink:

oliwkag2003
01-08-2007, 13:37
Przepraszam!
Jak to nikt nie pisał o 4-5 zł/ h ????
Spójrz do góry!
I nie chodzi bynajmniej o zarobki "podziarganych recydywistów po 40-tce", tylko o wynagradzanie młodych, normalnych chłopaków po technikum przez "wielką" firmę budowlaną, zatrudniającą ponad 100 osób (w większości na czarno).

piotrulex
01-08-2007, 13:43
Przepraszam!
Jak to nikt nie pisał o 4-5 zł/ h ????
Spójrz do góry!
I nie chodzi bynajmniej o zarobki "podziarganych recydywistów po 40-tce", tylko o wynagradzanie młodych, normalnych chłopaków po technikum przez "wielką" firmę budowlaną, zatrudniającą ponad 100 osób (w większości na czarno).

sorki. nie czytalem zbyt uwaznie. wydawalo mi sie to wrecz niemozliwe zwlasza przy obecnym boomie. jak masz namiar na osoby z tej firmy to szukam tynkarzy na cementowo-wapienne. chyba sie na standardowe zdecydujemy. jak potrafia klasc kafelki to bedzie wiecej pracy :)

Barbara Czarnecka
01-08-2007, 14:06
prosze Pana jak ktos nie ma co do garka wlozyc to i robi za te 4 zl. tylko Pan chyba nie wie co to znaczy....

piotrulex
01-08-2007, 14:19
prosze Pana jak ktos nie ma co do garka wlozyc to i robi za te 4 zl. tylko Pan chyba nie wie co to znaczy....

z pewnoscia ma Pani racje

rowniez nie wiem co to znaczy i obym nigdy nie musial sie dowiedziec

tylko nie wiem jaki fragment mojego tekstu zmobilizowal Pania do tego typu wypowiedzi

aga1401
01-08-2007, 16:10
moj znajomy bez kwalifikacji zostal pomocnikiem murarza i przyjechali po niego na podworko do domu(wies) i od reki dali 8zl/godz, a po miesiacu dostal 9, 2 soboty wolne i robota pewna na 5 lat. jest boom i mial szczescie...

mfirma
01-08-2007, 20:06
Chyba latwiej isc do supermarketu...

ze niby jak sie to ma do stawek pomocnika?

Conajmniej tak, ze wolablym isc na miejscu takiego pomocnika do supermarketu (tego, ktory dostaje 4 pln/h0, bo tam przynajmniej daja socjal i te 5pln/h.

moj ma 7 zeta, a o 4 to raczej nikt nie pisal i nie wydaje mi sie aby ktos chcial pracowac za te 4-5 zeta

zreszta jak ma sie 40 lat, dziary od stop do glow i prawie polowe zycia za kratkami to nie jest najlatwiej ze znalezieniem pracy - to tez nalezy wziac pod uwage.

jak ktos lubi sopbie na glos pokur....ać to tez moze miec problem z praca w hipermarkecie. wszystko jest dla ludzi. jedni wola za 5 zeta ukladac towar na polkach a inni wola zasuwac za 7 zeta na budowie. tu nikt nikogo do niczego nie zmusza - jest wolny wybor ograniczony umiejetnosciami, wyksztalceniem, aparycja i wieloma innymi aspektami ...........

po za tym nie wszyscy chca konczyc prace po 22.00 wlacznie z niedzielami jak to bywa w promowanych przez Ciebie hipermarketach :lol:

pod uwage nalezy wziac bardzo wiele elementow a nie tylko stawke :wink:

Jasne, co kto lubi ;) Ja akurat place chlopakom od roboty bo stawki godzinowe zawsze wychodzily na moja niekozysc ;)