PDA

Zobacz pełną wersję : styropian - masa asfaltowa - fundamenty



kodi_gdynia
07-03-2002, 07:17
Na wiosnę wykonuję fundamenty z bloczków betonowych. Zamierzam je ocieplić styropianem /jak gruby?/, wcześniej dając jakąś masę asfaltowo-kauczukową. Interesuje mnie taka masa, do której swobodnie można przykleić styropian. Podajcie mi nazwę, ewentualnie firmę. Dzięki
Pozdrawiam

empi
07-03-2002, 11:16
W projekcie miałem Abizol R (grunt) + Abizol P. Zastosowałem Dysperbit (bo akurat nie było Abizolu). Producenta nie pamiętam, ale mogę sprawdzić. Do styropianu musi być preparat wodorozcienczalny.

kodi_gdynia
07-03-2002, 11:32
Witam
Jeśli możesz to znajdź producenta.
Rozumiem, że wszystkie preparaty wodorozcieńczalne nadają się do bezpośredniego kontaktu ze styropianem. A jaka warstwa styropianu wystarczy aby uzyskać dobrą izolację cieplną fundamentów.
Pozdrawiam

bobiczek
07-03-2002, 13:10
Dysperbit robi kilku producentów.
Ja miałem dwa różne opakowania , a nazywały się tak samo(cena też podobna)
Rozcieńczalny wodą, najpierw podkład mocno rozcieńczony , potem dawałem 2warstwy nierozcieńczone.
Po zimie wygląda nieźle i nie ma wypłuczyn.

07-03-2002, 14:07
Witam
Jeśli możesz to znajdź producenta.
Rozumiem, że wszystkie preparaty wodorozcieńczalne nadają się do bezpośredniego kontaktu ze styropianem. A jaka warstwa styropianu wystarczy aby uzyskać dobrą izolację cieplną fundamentów.
Pozdrawiam

empi
08-03-2002, 06:49
Kodi - rozumiem, że styropian na zewnątrz, ale nie wiem czy masz np. piwnicę, oraz ile możesz włożyć. Myślę, że 10 cm to max (ja dałem 5 cm). Adres producenta masz na priva.

kodi_gdynia
08-03-2002, 07:49
Empi, dzięki za wiadomość i w kwestii uzupełnienia. Ławy mam szerokie na 60cm i ściany fundamentowe na 38cm /szerokość bloczka/, tak więc 10cm styropianu się zmieści, tylko czy jest sens. Projekt jest bez piwnic.
Pozdrawiam

empi
08-03-2002, 09:10
Ja dałem 5 cm. To chyba wyjaśnia moje zdanie na temat sensu.

spamator12
12-08-2020, 17:34
Panowie, przepraszam ze sie wtrace, ale kladliscie styropian bezposrednio na wodorozcienczalna mase bitumiczna? Czego uzywaliscie do przyklejenia stropianu do tej masy? Zaprawy klejowej do styropianu czy pianki? Dawaliscie miedzy styropian a mase folie kubelkowa, albo zachowaliscie jakis odstep miedzy nimi?

EDIT:

dopiero teraz spojrzalem na date - wrzucila mnie tu wyszukiwarka :) No nic pozostaje zalozyc nowy temat.

Teamt zalozony - https://forum.muratordom.pl/showthread.php?365513-Fundamenty-ocieplenie-quot-piwnicy-quot&p=7963186#post7963186