PDA

Zobacz pełną wersję : SZAMBO 5 m3



tysia18
23-07-2007, 08:16
Czy szambo 5 m3 wystarczy? Aktualnie 2 osoby a pożniej .......... .

Bigbeat
23-07-2007, 09:06
Aktualnie wystarczy, a potem raczej nie - szczególnie przy małych dzieciach (a to, jak rozumiem, masz na myśli) zużycie wody robi się ogromne!
A tak naprawdę wszystko jest kwestią tego, jak często chcesz oglądać szambiarkę ;)
Dałbym 8m3 - różnica w cenie niewielka, a zawsze jakaś rezerwa jest.
No i oczywiście powinnaś to uzgodnić z miejscowymi szambiarzami - jeśli mają szambiarki 5m3, to zrobienie szamba 8m3 da Ci tylko dodatkowy bufor - bo i tak będą zabierali tylko tyle, ile im się zmieści ;)

gosiac
25-07-2007, 23:36
Pozwólcie, że dołączę ile kosztuje szambo 10 m3? Miejscowi wykonawcy zaproponowali mi 4000 zł z montażem. Czy to drogo? Ma byc betonowe.

speek
26-07-2007, 03:43
Szmbo "5" jest zdecydowanie za male,chyba ze w bliskiej perspektywie masz kanalizacje to koszt zakupu szamba bedzie mniejszy.

kasianka32
07-08-2007, 08:48
a ja z problemem...okazało się że działka z domem, którą "prawie" kupiłam (jutro miała być końcowa umowa) "wzbogacona" jest w szambo sąsiadów!!!!! (to była działka rodzinna, później podzielona) sąsiedzi tydzień temu podłączyli się do kanalizacji, mają opróżnić te zbiorniki. i wszsytko byłoby prawie ok tylko podejrzewam że to były szamba takie jak kiedyś-dziurawione więc wszystko przesączało sie do ziemi :(:( działka ma lekki spadek, mój dom stoi poniżej, jakieś 15 metrów...w sumie to nie wiem co robić, bo jak sobie pomyślę że mój dom będzie stał na g....a kasy już trochę wtopiłam. ale jakby mi miało śmierdzieć całe życie w domu..
może ktoś miał podobną sytuację??? i wa razie czego- jak zlikwidować te stare szamba???