PDA

Zobacz pełną wersję : pompa ogrodowa



tom soyer
11-07-2003, 14:39
w zwiazku z tematem kanalizacyjnym, ktory jest aktualnie na forum nasuwa mi sie moj dylemat: chcialbym kupic automat pompowy do podlewania ogrodu. chce go zainstalowac w studni. jakiego producenta mam wybrac/polecacie? ile mnie bedzie kosztowac ta pompa? jakie macie doswiadczenia w tej materii?

Wowka
11-07-2003, 14:49
Kupiłem hydrofor za 305 zł w hipermarkecie. Plus do tego złączki, śrubunek itd za jakieś 30 zł. Spisuje się b. dobrze podaje wodę nawet na jakieś 200 m w poziomie. pierwsze 3 metry węża mam o średnicy 1 cal. (tak mi poradzono w markecie, podobno jest to potrzebne dla odpowiedniego zrównoważenia ciśnienia) a potem jest juz pajęczynka przewodów 3/4 cala i 1/2 cala.
Wodę mam dość czystą ze starej studni. Uzywam jej do podlewania ogrodu, mycia samochodu. Acha jeszcze dodam, że cały dom wodą z tej studni wybudowałem :P

tom soyer
14-07-2003, 09:03
tzn ze twoja pompa nie daje sie tak latwo "utopic" :)
powiedz czy ma ona moze jakas marke? cos po czym mozna ja rozpoznac w sklepie?

Wowka
14-07-2003, 09:46
Tom. To nie jest pompa tylko hydrofor. Stoi on grzecznie na małym stojaczku obok studni i ma 9- metrową rurę fi 1 cal wpuszczoną do studni.
Co do nazwy to w tej chwili nie pamiętam (podam jutro) ale nie jest to istotne. Wziąłem po prostu z półki najtańszy z wystawionych tam hydroforów.

tom soyer
14-07-2003, 09:54
ok, jasne ze hydrofor ... czyli pompka ze zbiorniczkiem ;)
a dlaczego nie wybrales zwaklej pompy? mnie sie wydaje ze takie pompy ogrodowe daja niestabilne cisnienie. jakiebylo twoje kryterium?