PDA

Zobacz pełną wersję : Ściana trójwarstwowa-jaki tynk?



miol
23-07-2007, 11:53
Witam
Właśnie. Jaki to ma być tynk albo inaczej jaki to może być? Do tej pory myślałem że powinien być cementowo-wapienny taki jak wewnątrz ale fachowcy mówią żeby zrobić podobnie jak robi się na ociepleniu, czyli na ścianę osłonową przykleić siatkę i na nią dać tynk już barwiony. Bo tak to podobno nie będzie pękać a przy tradycyjnym to może się zrobić siateczka.
Ja się kompletnie na tynkach nie znam, więc mam prośbę o radę, jak lepiej i w miarę tanio zrobić takie tynki.

sivy78
23-07-2007, 12:21
Witam

Mam ten sam problem. Za tynk cienko warstwowy fachowcy zaśpiewali mi 70 pln z metra (materiał+robocizna) a tynk cementowo-wapienny połowe tej ceny wraz z malowaniem. Zastanawiam sie czy nie zagruntowac ścian i tak ich nie pomalowac ?

23-07-2007, 12:29
... Ja się kompletnie na tynkach nie znam, więc mam prośbę o radę, jak lepiej i w miarę tanio zrobić takie tynki.
zrób cementowo wapienne - zgodne z technologią io tradycją ...
/nie szalej z cementem i pilnuj minimalnej grubości/
i oczywiście - ma byc równy

piotru7
23-07-2007, 12:31
To wywal tych fachowców, większość domów kiedyś budowanych
ma tynki cementowo - wapienne. Fakt jak jest zły tynkarz, który
zrobi złe proporcje w zaprawie to może popękać, ale jak ma doświadczenie
to zrobi Ok i to najczęściej z maszynki.
A jak Ci się podoba drapany kornik albo baranek to rozważ cienkowarstwowy,
z tym że 2-3 razy droższy od c.w.
A zawsze kiedyś można położyć baranka na tynku cem.wap., w ten sposób
teraz wiele domów z tzw. tynkiem drapanym jest odnawianych

miol
23-07-2007, 13:46
Witam

zrób cementowo wapienne - zgodne z technologią io tradycją ...
/nie szalej z cementem i pilnuj minimalnej grubości/
i oczywiście - ma byc równy
A jaka ma być ta minimalna grubość przy zewnętrznych?
Tym moim fachowcom to chyba nie chce się robić :lol: bo coś tam wspominali że jak miałby być c-w to byłoby drożej od m2 niż przy tym z siatką. A ja myślałem że więcej roboty to jest przy klejeniu siatki i później jej tynkowaniu.

23-07-2007, 15:59
1,5 cm

Sp5es
23-07-2007, 19:53
15 mm i tynk fabryczny, żadnych kręconych na budowie, bo te zwykle strzelają.

miol
24-07-2007, 05:36
Dzięki za odpowiedzi.

15 mm i tynk fabryczny, żadnych kręconych na budowie, bo te zwykle strzelają.
To są tynki c-w gotowe w workach? Kurcze, naprawdę muszę przysiąść i trochę poczytać o tych tynkach.

24-07-2007, 07:16
... tynk fabryczny, żadnych kręconych na budowie, bo te zwykle strzelają.
tu należy dodac, ze strzelaja wyłacznie tym, którzy nie maja zielonego pojęcia o recepturze czy warunkach atmosferycznych w jakich nalezy tynki wykonywac ...

skresz
10-06-2011, 11:22
Odgrzebuje trochę temat bo nie mogę znaleźć informacji jaki tynk mogę zastosować na ścianę 3 warstwowa, zewnętrzna ściana to max, zastanawiałem się na początku nad marmolitem bo mam tylko około 100m2 tynku ale ponoć daje się go tylko na ocieplenie, a na ścianie będzie odpadać

Czy może mi ktoś napisać jak powinien być wykonany prawidłowo tynk na ścianie z Maxa

tzn. tynk silikatowy bezpośrednio na ścianie czy najpierw musi byc położony tynk cementowo-wapienny zagruntowany a później silikatowy czy może jeszcze coś innego

kasiaros
28-03-2012, 00:31
Odświeżam temat! Pilnie potrzebuję pomocy w sprawie tynków na ścianie trójwarstwowej. Sama już nie wiem, jak zrobić najlepiej i w miarę tanio. U nas jest tak - pustak suporex połówka, styro - chyba 8, i pustak suporex cały (od zewnątrz). Która opcja byłaby najlepsza? 1. Tynk cementowo-wapienny i na to farba, np.silikonowa. 2 Tynk cementowo-wapienny i na to kolejny tynk cienkowartswowy, np. silikonowy. 3. Siatka plus coś tam na nią i wtedy tynk cienkowarstwowy barwiony w masie. 4. Styro 5 cm i dalej normalnie, czyli siatka, coś tam i tynk cienkowarstwowy. Poszukujemy metody najlepszej i nie najdroższej - po prostu rozsądnej, a nie mamy o tym zielonego pojęcia :( Pomóżcie, please!!!

VIP Jacek
29-03-2012, 12:18
jeśli masz równo wymurowaną ścianę, to sposób nr 3 - ja mam tak.
jeśli masz nie równo wymurowaną ścianę i chcesz docieplić dom, to sposób nr 4
to "chyba 8" cm styro, to trochę za mało, także każda ilość docieplenia wskazana.

kasiaros
29-03-2012, 22:49
Vip Jacek, dziękuję za podpowiedź. Po rozmowie i oględzinach fachowca wybraliśmy wariant nr 1 ;) Mam nadzieję, że to trafna decyzja! PS - jednak styropianu mamy więcej ;) Pozdrawiam!