PDA

Zobacz pełną wersję : Pomysły na zabawy urodzinowe w ogrodzie



Nasz Domek
23-07-2007, 12:39
no właśnie urządzam już drugi raz urodziny dla synka w naszym ogródku....co wymyślić fajnego dla małych gości żeby mieli zabawy co niemiara..dzieci w wieku 4-5 lat.....na razie mam w planie:
mnóstwo balonów, gril,lepienie z masy solnej,robienie wielkich baniek mydlanych, malowanie kredą po kostce,,oczywiście słodkości i tort.....i co jeszcze??????

mbz
23-07-2007, 12:54
Moze zabawa w chowanego ... inaczej? Tzn. pochowac po ogrodzie i zakarkach jakies drobne rzeczy albo cukierki, i niech dzieci szukaja, a kto znjadzie najwiecej dostanie nagrode.

Cpt_Q
23-07-2007, 13:46
Kto pierwszy zje jabłko lub pączka bez użycia rąk. Rozwieszone na sznurku do bielizny i podwieszone na cienkich sznureczkach pod nim.

samigom
23-07-2007, 14:04
Malowanie pędzelkiem trzymanym ustami, bez użycia rąk.
Wyścigi, np. trzymając się za ręce, w worku albo z piłeczką na łyżce, turlając piłkę itd. (może być dziecko-dorosły jeśli na przyjęciu będą rodzice).
Kalambury (hasłem mogą być tytuły bajek dziecięcych).
Śpiewanie piosenek przy gitarze.
Konkurs na najśmieszniejszą minę.

Ważne, by kazde dziecko choć raz mogło zabłysnąć i dostać brawa i malutką nagrodę, choćby cukierka.

mibeti
23-07-2007, 15:53
Taniec w parach po środku balon, komu nie upadnie bądż nie pęknie wygrywa. Albo odbjanie balona głową w jakmiś zakreślonym kręgu, kto najwięcej odbije jest liderem, może być na czas (np. 3 min) :)

Nasz Domek
23-07-2007, 19:10
dzięki za odzew oczekuje więcej...przypominam że 4-latek to jeszcze smark...raczej z tańca z balonem nic nie wyjdzie....

mibeti
23-07-2007, 21:08
wyjdzie nie wyjdzie, nie ma znaczenia, grunt to się dobrze bawić, mój synek na karnawał w przedszkolu miał takie zabawy, śmiechu było co nie miara z tych par.

Może także być rzucanie do celu tzn. puste kubeczki po jogurtach ustawiamy w formie piramidy, zadanie polega na ich zrzuceniu np. za pomoca gumowego krążka.

Może także być zabawa wokół koca, dzieci poruszają się wokół koca w sposób charakterystyczny dla wybranego zwierzęcia np.kota, ptaszka, żabki itp. kiedy usłyszą dźwięk (np.plastikowa butelka napełniona małymi kamykami lub np. bębenek, to co jest w domu) muszą jak najszybciej wskoczyc na koc. To dziecko, które jako pierwsze będzie siedziało na kocu, otrzymuje instrument dla nastepnej rundy. Może być także ta zabawa na odwrót, dzieci poruszaja się w rytm uderzeń, a kiedy one ucichną muszą skoczyc na kocyk :P

marta.krzysiak
14-06-2013, 13:54
Mi bardzo podoba się pomysł z piniatą, wymaga on jednak trochę więcej zaangażowania od rodzica, bo piniatę trzeba przygotować z masy papierowej. Ale to też jest okazja na dobra zabawę dla dziecka, któremu na pewno spodoba się takie majsterkowanie i malowanie farbkami pozdrawiam :)

aniqa1982
20-06-2013, 21:08
Bardzo fajne są takie medale , dla wszystkich uczestników imprezy urodzinowej. Można je kupić w sklepie z zabawkami za grosze , a dzieci cieszą się ogromnie :) Daje się je za udział w zabawach. Można tez do baloników wrzucić karteczki z zadaniami :)po wylosowaniu takiego balonika , trzeba przekłuć i starsza osoba czyta zadanie :) muszą być śmieszne .Można wymyślać i wymyslać :)

katiaXX
06-07-2013, 08:56
może poddam pomysł który wykorzystałam dla 6 latka, na przyjęciu były też dzieci 8 letnie a newet 12 latek - to ważne bo mógł wykonywać trudniejsze zadania i płynnie czytać. Zabawa polegała na szukaniu skarbów, dziecko np w baloniku znalazło info że jest gdzieś ukryty skarb , w koejnym miejsu znajdywało następną wskazówkę, wskazówki były opisane w taki sposób żeby dzieci trochę pomyślałay " np : idź i szukaj kolejnej wskazówki patrząc w niebo , w zielonym gąszczu znajdziesz odpowiedź" i kolejna wskazóka była zawieszona na drzewie, były zakopane w piaskownicy, ukwryte w domu, wymyśliliśmy takich wskazówek z 7 ale w wymyślanie zaangażowali się rodzinni studenci i wskazówek zrobiło się z 15 :) było to trochę czasochłonne ale o urodzinach syna mówiło się w kasie cały rok :))) zabawa była przednia a dzieci aż dostały wypieków, skarbem było pudło słodyczy, do wskazówek należało tez wykonywanie zadań, typu skoki etc. Teraz w nagrodę zebrałabym jakieś stare rzeczy pt stary bankot, jakiś medal sprtowy z podstawóki bo miałam wrażenie że te same słodycze troche synka rozczarowały, spodziewał się kufra ze starymi monetami :)

Emiliamym
09-07-2013, 09:17
Ja proponuję zestaw do robienia dużych baniek - może się tym zająć ktokolwiek. Dzieci szaleją, dorośli też najczęściej się uśmiechają :)

daria1005
18-07-2013, 15:47
Gra w kolory, gra w berka, jakieś łatwe kalambury (niech osoba dorosła rysuje, a dzieci zgadują), szukanie zagubionych rzeczy, naśladowanie głosów zwierząt, wspólne śpiewanie piosenek.

sokratis
26-07-2013, 19:18
Też mi przyszło do głowy zabawa w chowanego. To co sprawdzone dla nikogo nie będzie nudne. Albo jest taki fajny pomysł z prezentami, jeśli oczywiście chcesz dać małemu poczekać, by zrobić jakieś wskazówki z zagadkami gdzie może być niespodzianka. Na pewno sprawdza się dla nieco większych dzieci, ale też można (w formie rysunkowej spróbować).

maly john
09-08-2013, 09:39
Jeżeli masz wąż ogrodowy to świetną atrakcją jest ustawienie go w taki sposób by zrobiła się fontanna (zwłaszcza w te upały).

emilus18
08-01-2014, 14:51
U mnie było jeszcze robienie mumii z papieru toaletowego (2 drużyny) i przepchnięcie kapsla po wyznaczonym torze pstryknięciami palców.

To co dzieciakom podobało się chyba najbardziej, to to że wszystkie konkursy były z nagrodami (cukierki, soki, batoniki etc) i nagrody dostawali wszyscy a nie tylko zwycięzca.

marzenka.o
21-01-2014, 13:14
Upominki to podstawa dziecięcych imprezach ;) A poza tym, stare dobre zabawy - kalambury, chowanego albo gry typu szukanie skarbu

gips
27-02-2014, 22:15
Może jakąś studentkę zaproście, będzie mogła przebrać się za królewnę, pomaluje dzieciom buźki.

mpbud
03-03-2014, 10:38
Ja proponuję wynająć kogoś, kto miał doświadczenie w zabawie z dziećmi. Często w miastach są teraz takie ' centra zabaw dla dzieci ', można wynająć panią, która zajmie się atmosferą na przyjęciu.

mariolan_za
17-11-2014, 11:42
To fakt fajnie jak jest jakaś osoba z zewnątrz która wzbudzi autorytet i dzieciaki będą się słuchały mając przy tym fajna zabawę. Tylko ciekawe ile taki animator kosztuje. Samemu też można ciekawie dzieciaki zająć tylko trzeba mieć na to wszystko czas.

Puchala02
11-06-2015, 18:51
Poszukaj w googlach

tonek1
16-06-2015, 15:26
a może animator? student np. oni mają dużo werwy! i sa kreatywni :)

vampirjo
16-12-2015, 14:03
może zróbcie piniatę? :D

baandrzej
22-12-2015, 09:25
piniata brzmi świetnie!! :)

bobek81
22-02-2016, 14:17
Szkoda, że w Polsce się tego nie praktykuje.

tombuild
11-03-2016, 09:26
W sobotę robimy imprezę dla dziecka i też szukam pomysłów, na razie chyba najfajniejszym pomysłem jest dla mnie taka własnoręcznie zrobiona fotobudka z przebraniami (typu wąsy, jakieś śmieszne czapki, okulary itp.), pomysł znalazłem na :spam:, impreza ma być rycerska, żona ma jakieś specjały rycerskie robić :D choć nie wiem w sumie czego sie spodziewać ;)

trpkcd
11-03-2016, 11:43
A to nie jest jeszcze za zimno na ewentualne zabawy urodzinowe w ogrodzie?

kasia234
18-08-2016, 22:30
a nie myślałaś o tym żeby wynająć jakieś atrakcje dmuchane? Ja pozazdrościłam koleżance i właśnie planuję za dwa tyg zrobić taką imprezkę dla córki w stylu festynu na którym dzieciaki skaczą po dmuchańcach.
Dzieciaki bawiły się super, a myśmy miały spokój, bo były tak zajęte że prawie z tych domków nie schodziły ;)
Mam namiary na takiego pana z tej strony: [moderowano] obiecali że wszystkim się zajmą, więc mi więcej do szczęścia nie potrzeba. Na imprezce koleżanki wszystko było super ogarnięte więc jestem w stanie uwierzyć na słowo :).

faraonka
20-08-2016, 14:15
Dzieci lubią też tą zabawę, co się słup owija wstążkami. Fajnie na zdjęciach wychodzi :)

Mieszczuch
09-01-2018, 11:51
aż sprawdze :)

Bogdan82
09-01-2018, 13:08
Piniata rewelacyjny pomysł, bardzo oryginalny i na pewno ciekawy dla dzieciaków szczególnie w tym wieku, bo do zabawy nie są potrzebne jakieś szczególne umiejętności :)