PDA

Zobacz pełną wersję : Wilgoć w domu



Grzegorz 40
23-07-2007, 14:07
Witam
W podpiwniczonej części domu utrzymuje sie wilgoć . Mieszkam od roku. Początkowo mój hydraulik mówił , że to jest wilgoć technologiczna.Ale już chyba powinnan zniknąc? W WC , sąsiadującej z nim spiżarni, oraz w pokoju przylegającym do spiżarni jest wilgoć . Duszno,wilgotno. nie wiem co z tym robić , od czego zacząć . Mój hydraulik od dawna mnie unika, czy trzeba zacząć od zrywania wszędzie podłogi, zeby dokonac autopsji i wtedy robić co i wode od początku , całkiem od nowa. Jestem podłamany .
DRUGI PROBLEM W piiwnicy , w czasie lata, jak sa upały pojawia sie woda na ścianach , dochodzi do oszronienia płytek glazury. Rosa pojawia sie na niektórych ścianach , wzdłuyż podłogi , na wysokości tak do 20 - 30 cm . Tak przykładowo pół płytki jest zroszone, a pół nie . Czy to sie bierze z kiepskiego ocieplenia ścian piwnicy ?A wilgoć wytrąca sie poniżej lini , do której od góry sięga ocieplenie Zmiana temperatury, przekroczony punkt rosy i wilgoć wytrąca się z powietrza ? Dopiero jak otworzę okna to piwnica zaczyna podsychac .

Sp5es
23-07-2007, 14:38
Po pierwsze - niedostateczna wentylacja.

Zroszenie połowy ściany to normalne zjawisko , wynikające z rozkładu temperatur w części podziemnej budynku.
Niezależnie mże byc źle ocieplone w części podziemnej.

smiejus
23-07-2007, 14:50
na początek zamiast ryć posadzki weź jakiegoś hydraulika i nich ci ząłoży na instalacji takie ustrojstwo do bierzenia ciśnienia. Zostaw to na 12-24 h jeśli ciśnienie spadnie to znaczy że trzeba szukać przecieku. Jeśli nie to może wcale nie jest winna instalacja.

U nas pojawiła się wilgoć w pokoju i kotłowni, bo napadało nam kominami. Trzeba zamontować jakieś daszki.