PDA

Zobacz pełną wersję : białe plamy na płytce klinkierowej



iguana27
23-07-2007, 19:34
W maju położyliśmy płytki klinkierowe na murze z przodu ogrodzenia. 2 tyg temu po ulewach okazało sie ze fuga tak jakby zacieka na biało, mur wygląda tragicznie. Kupiłam jakiś specjalny środek do czyszczenia tych nacieków i jutro zabieram sie za nie. Co należy zrobić, żeby to białe paskudztwo więcej sie nie pojawiło? Czym należy zaimpregnować fugę?

Sp5es
23-07-2007, 19:50
Radzę przejrzeć archiwum pod hasłem wykwity na klinkierze. Będzie dużo informacji

JACKIE P
23-07-2007, 23:33
miałem to samo w I roku mieszkania. Ale znalazłem na to środek - tzn. częściowo pomagają mrozy, ale też można wspomagać się chemią. Ja kupowałem w sieci Hornbach /Zgorzelec/ ale po niemieckiej stronie specjalny impregnat do klinkieru. Nazwa to "Stein schutz". Sprzedawane w 1l puszkach. Rewelacja. Smarowałem tym także kominy jak miałem wykwity i parapety z klinkieru. Od tego czasu spokój.

iguana27
24-07-2007, 09:24
Dziękuje za odpowiedzi. Znalazłam w necie takie 2 środki - może ktoś coś wie na ich temat? Warto nimi impregnować? http://www.malfarb.pl/produkty/spectrum/05.html
http://quick-mix.pl/CM/content.php/srodki_zabezpieczajace/SSW

Sp5es
24-07-2007, 16:24
Pierwsze - to usunąć naloty i wykwity.

Podanego preparatu nigdy bym nie zastosował. Obecnie stosuje się do tego preparaty silikonowe, a nie impregnację olejami, co tu proponują. To cofnięcie się w chemii o 20 lat.

Sp5es
24-07-2007, 16:25
Pierwsze - to usunąć naloty i wykwity.

Podanego preparatu nigdy bym nie zastosował. Obecnie stosuje się do tego preparaty silikonowe, a nie impregnację olejami, co tu proponują. To cofnięcie się w chemii o 20 lat.

Ten quick mix - to właśnie to.

Działanie ma prewencyjne - z istniejących wyplamień - nic nie usunie.

iguana27
24-07-2007, 18:07
Co do plam to chyba logiczne, że najpierw sie je usuwa. Żle sprecyzowałam pytanie - szukam czegoś, co pozwoliłoby uniknąć tychże plam w przyszłości, po usunięciu już istniejących.

Sp5es czy możesz podać nazwę takiego silikonowego preparatu lub linka do odpowiedniej strony?

JACKIE P
25-07-2007, 00:13
to nie musi być preparat silikonowy. Co tak się wszyscy uwzięli na silikony ? Taka moda czy coś? Niemcy ?Hornbach/ proponuja nadal "Stein schutz".