PDA

Zobacz pełną wersję : Płot sztachetowy. cena za metr bieżący



ralf801
23-07-2007, 21:39
Witam.
Mam do zrobienia płot ze sztachet, gdzie są już słupki, tylko muszę zamontować deski od słupka do słupka i ponabijać sztachety. ile by to kosztowało za robociznę licząc za metr bieżący??

karol3000
24-07-2007, 13:29
Witam,
jeśli poradziłeś sobie ze słupkami to dlaczego chcesz płacić za resztę ??? Chyba że słupki już były. Cena zależy od tego ile masz tych sztachet do montażu tzn,. ile masz metrów płotu do zrobienia ???. Jeśli masz niedużo tylko przed domem to koszt mały.
Pozdrawiam

Mefi
30-06-2008, 21:19
Witam chciałbym odnowić temat ile za mb albo ile za 1 sztachetę drewnianą się bierze ? sztachet mam do przybicia 300 około plus poprzeczki i nie wiem ile za robociznę.

retrofood
03-07-2008, 11:33
przestańcie sztachety przybijać!
sztachety mocuje się wkrętami 45-50 mm!
nie wiem ile to kosztuje, bo u nas nikt nie zleca, to przyjemna praca i każdy robi sam.
Cena 1 sztachety struganej z olchy to 4 - 4,50 zł.
do tego trzeba dołożyć żerdzie (najlepiej ze świerka, strugane, o przekroju ok. 45-50 x 70 mm) 1 kubik żerdzi to ok. 700 zł, oraz drewnochron lub inny impregnat. I te wszystkie prace przygotowawcze są droższe i zajmują więcej czasu niż samo przykręcanie.

Habier
03-07-2008, 13:20
sztachety mocuje się wkrętami 45-50 mm!
do tego trzeba dołożyć żerdzie (najlepiej ze świerka, strugane, o przekroju ok. 45-50 x 70 mm)

hejka,

czy "żerdzie" mogą być metalowe? czy nie będą bardziej wytrzymałe?
czy sztachety można przykręcić na śruby do metalowych żerdzi?

właśnie powoli przygowotuję się do tematu i chciałbym porady od doświadczonego forumowicza.

retrofood
03-07-2008, 17:35
czy "żerdzie" mogą być metalowe? czy nie będą bardziej wytrzymałe?
czy sztachety można przykręcić na śruby do metalowych żerdzi?


pewnie, że mogą.
Do tego nadaje się jakiś ładny ceowniczek.
Tyle, że przykręcanie na śruby jest o wiele bardziej pracochłonne. ja to robiłem tak, oczywiście po zamocowaniu żerdzi - ceowników:
za pomocą ścisków stolarskich unieruchamiałem sztachetę na ceowniku (dokładnie to trzeba zrobić, ja każdą sztachetę od poziomicy), za pomocą specjalnie wcześniej wykonanego wzornika wierciłem otwór (fi 5,5 mm) w sztachecie i ceowniku dokładnie w środku, najpierw na górnym, potem na dolnym ceowniku
Następnie zdjęcie ścisków, sfazowanie ostrych krawędzi otworu w ceowniku za pomocą drugiej wiertarki z dużym wiertlem (ok. 10 mm). No i włożenie srub (fi 5,0), są takie z łbem kulistym, długość dobrać taką, aby tylko, tylko koniec pozwalał się złapać nakrętką (przez podkładkę oczywiście). No i nakrętkę dokręcałem kluczem oczkowym. Miałem wprawdzxie trzpień na wiertarkę do dokręcania, ale prościej i dokłaniej było to robić ręcznie. I tak samo szybko.
Na 15 m płotu zuzywałem 9 - 10 wierteł. łamały się, cholery :D
Oczywiście, śruba najpierw w sztachetę, potem w ceownik, nakrętka na ceowniku. Łeb śruby na sztachecie.

O tym, aby rozmierzyć wczesniej i wyliczyć sztachety nie wspominam, bo myślę, że jasne.

Mefi
03-07-2008, 17:39
no przybić to tak mi się powiedziało na wkręty będę je mocował (45). Czyli jak wezmę 3 zł za sztachetę to wyjdę na tym dobrze (chyba). Żerdzie to myślę że tak ze 20zł za przęsło, dużo przy tym roboty nie ma. Co o tym myślicie ?

Żerdzie stalowe są bardziej wytrzymałe ale i się nie wyginają po paru latach jak te drewniane. Ale trudniej się mocuje na nich sztachety. i proponuje do stalowych blachowkręty. (najlepiej przed tym nawiercać stal)

retrofood
03-07-2008, 17:46
wyjdziesz lepiej niż w Ameryce. Tylko jeśli wkrętarka akumulatorowa to z zapasowymi bateriami. Najlepsza jest normalna do gipskartonu, sieciowa.

Mefi
03-07-2008, 17:50
więc nie za dużo te 3 zł ? Oczywiście ze sieciowa będę robił nie ma co bebrać się z wkrętarką trochę za dużo tego chyba ze na 2 :D

retrofood
04-07-2008, 05:31
młodemu, sprawnemu człowiekowi, przymocowanie sztachety z użyciem poziomicy zajmie 1 min. w skrajnym przypadku - 2 minuty.
Dodając do tego prace przygotowawcze i końcowe 1 - 2 godziny ... sam oblicz ile to na godzinę.

Mefi
08-07-2008, 16:37
z wielkim hukiem dowiedziałem się ze 1,80 do 2 zł za sztachetę więcej nie.

Więc cena za sztachetę to około 2 zł

arktyk
21-07-2008, 12:57
To bardzo tanio. Normalna cena za sztachetę 1,20 m lub 1,40 m to 3,5 zł do 4 zł bez malowania.

Pozdr.

Mefi
23-07-2008, 12:18
Więc cena materiały jest taka sama jak cena robocizny :)