PDA

Zobacz pełną wersję : Płyta betonowa a dylatacja



metis_ps
23-07-2007, 22:48
Witam!!!
Próbowałem coś wyszukać na ten temat ale nie znlazlem dokladnie tego o co mi chodzi.
Pod koniec tygonia bede miał zakończone ściany fundamentowe i po zasypaniu i zagęszczeniu podłoża będę wylewał płytę betonową łącznie z wieńcem który przebiga na wszytskich ścianach fundamentowych (czyli po obwodzie oraz wnętrznymi ścianami nośnymi). Zastanawiam się czy na tym etapie myśleć już o dylatacji czy dopiero na etapie kolejnej wylewki jastrychowej? A jeżeli tak to jak ją wykonać.Drugie pytanie jakie jeszcze mam to czy dozbrajać tą płytę betonową siatką zbrojeniową. Pomyślałem, że może warto wrzucić siatkę w dwóch rzędach chociaż w tych miejscach gdzie będą sie opierały ściany działowe. Będę wdzięczny za wszelkie uwagi i rady.

Pozdrawiam.

Piotrek

Barbossa
24-07-2007, 08:38
to znaczy, że lejesz chudziak łącznie z wieńcem?
tak się nie robi
albo wieniec i oddzielnie chudziak
albo płyta żelbetowa na całości (co, sądząc po opisie, jest bez sensu)
w miejscu ścianek działowych (jeżeli będą ciężkie) można pogłębić chudziak, dać w chudziaku wzdłuż ścianu ze dwa pręty,
jeżeli ścianki "normalne" to nie ma potrzeby dodatkowego zbrojenia i przegłębiania

metis_ps
24-07-2007, 09:36
Dlaczego nie powinno sie wylewać chudziaka razem z wieńcem?Jakie sa przeciwskazania?
Piotrek

Geno
24-07-2007, 09:58
Dlaczego nie powinno sie wylewać chudziaka razem z wieńcem?Jakie sa przeciwskazania?
Piotrek
Takie ,że Ci pęknie na styku wieniec - chudziak.

Barbossa
24-07-2007, 10:02
no i wieniec z chudziaka?

metis_ps
25-07-2007, 20:50
Macie racje. Osobno zrobie wieniec a potem spokojnie bede lał chudziaka. Inaczej to musiałaby być normalna zbrojona płyta.
Dzięki za wskazówki i otworzenie oczu.
Pzdr.
Piotrek

Depi
26-07-2007, 08:29
Ja się może podłącze troche - projektanci narysowali mi B15 zamiast chudziaka. O co chodzi?

Geno
26-07-2007, 08:30
Ja się może podłącze troche - projektanci narysowali mi B15 zamiast chudziaka. O co chodzi?
Może planują TGV puścić po tym?

Depi
26-07-2007, 08:36
No właśnie. Mówi jeden (bo drugi się wczasuje), że i tak jak pisze się B15 to z betoniarni przyjeżdzą B10 a B10 to już w zasadzie chudziak więc będzie dobrze.

No dobrze pewnie będzie. Najlepiej pewnie by było, jak byśmy dali B50 :-)

Barbossa
26-07-2007, 08:37
pewnie projektant nie miał paszportu niemieckiego

Depi
26-07-2007, 08:43
Tia. Najśmieszniejszy był początek rozmowy:

JA:

Hmmm... Daliście B15 na podłogę? A po co? Nie wystarczy chudziak?

ARCH:

Przecież B15 to właśnie chudziak! (sic!)

JA:

Erm... O ile mi wiadomo to, B15 to normalny "gruby" beton konstrukcyjny, a chudziak to jakieś B7,5

ARCH:

Eeee.. Mmmm... No tak, ale... [i tu następuje argumentacja przytoczona powyżej]

:)