PDA

Zobacz pełną wersję : ZLEW POD SZAFKE 40 CM - POMOCY!!!!



GrzesH
24-07-2007, 08:06
Witam
Mam duży problem, obecnie jestem na etapie meblowania kuchni, kuchnia jest dość nietypowa, ma dużo załamań (kominy itp.) dlatego zamówiłem meble na wymiar. Wszystko było dobrze dopuki stolarz nie przywiózł mi szafek, chodzi o szafkę pod zlew, ja już dawno zlew kupiłem jednokomorowy z dziurą pod baterie, przy montarzu jednak okazało się że szafka pod ten zlew ma szerokość 40 cm (mój zlew standardowo ma kołnierz u dołu około 40-41 cm) i zlew się nie mieści, oczywiście stolarz twierdzi że taką chciałem, i nic nie mogę zrobić, kłótnie nie mają sensu. Szafki nie można zmienić bo reszta jest robiona na wymiar i szersza nie wejdzie,pozostaje tylko kupno zlewu z kołnierzem około 36-37 cm.
I właśnie z tym pytaniem się zwracam do wszystkich czy jest zlew okrągły jednokomorowy z dziurą na baterie (najlepiej faktura len) trochę mniejszy niż standardowe???
Wszędzie gdzie szukałem (markety Obi, Praktiker itp.) mają zlewy z kołnierzem 40-41 cm, w internecie też nie mogę znaleźć, a taki zlew potrzebuje na czwartek na 6-tą rano, te 2-3 cm mniejszą średnicą.
Będe wdzięczny za jakakolwiek pomoc.

mikita
24-07-2007, 09:53
Teka ma dwa modele, ale tylko kwadratowe (tj. komora okrągła, ale "obwód" kwadratowy)

qrka
24-07-2007, 10:00
Musi być okrągły?
Franke ma jednokomorowy o wymiarach zewnętrznych: 320 x 435
http://www.franke.pl/franke-5217-etx-110.html

Kosztuje około 300,- Można w nim wyciąć dziurę na armaturę. Jest głęboki.
Ja jestem zadowolona (i tak głównie zmywarka zmywa).

GrzesH
24-07-2007, 10:49
dzięki za rady, mi by kwadrat odpowiadał, ale żona uparła się na okrągły (i do tego faktura len), nawet znalazłem okrągły "cornetto plus" produkowany przez firmę Dante, ale nie ma go właśnie w fakturze "len" :(. Coż szukam dalej....

GrzesH
24-07-2007, 11:20
Poszperałam, i tak jak mi poradził "Mikita" znalazłem zlew firmy TEKA, o nazwie "Centroval", producent podaje ze szerokość kołnierza wynosi 38,5 cm, i maja w ofercie strukture Len, czyli by pasowało, pytanie tylko gdzie go kupić?? Szukam w okolicach Warszawy, gdyby ktoś wiedział gdzie, byłbym wdzięczny....

mikita
24-07-2007, 11:45
Podzwoń po sklepach internetowych gdzie mają na stanie, wysyłka kurierem - może akurat się uda na czwartek rano (ale musisz dziś, aby jeszcze dzisiaj zdążyli wysłać), choć nie chcę straszyć, ale mniej popularne modele to tylko na zamówienie. Sprawdź allegro.
Ja kupowałam Tekę w sklepie internetowym:http://www.centrumagdrtv.pl/?sess_id=eff70f7dfabf0a33e7d37d74d31f6271
Bardzo miła osbługa:)