PDA

Zobacz pełną wersję : Jak przedłużyć balkon by stał się minitarasem?...bez filarów



sys
24-07-2007, 10:08
Witam wszystkich budujących .
... właśnie zabieram się za remont góry w moim domu i tak mnie naszło z tym balkonem...jak go przedłużć? ale tak żeby nie podpierać go filarami ponieważ nie będę miał swobody ruchu na dole...
http://images30.fotosik.pl/36/55bd5eee7fcefebf.jpg (www.fotosik.pl)
http://images27.fotosik.pl/36/c0d8088ae7ee1425.jpg (www.fotosik.pl)
może wylać na ten balkon "nakładkę" zazbroić, połączyć z istniejącym balkonem?... osobiście taka "kuweta" nie jest mi potrzebna i myślę co z nią (balkon=kuweta) zrobić... ale jakby była dłuiższa o jakieś ok 50cm to pewnie miałby więcej zastosowań niż w tej chwili... proszę o jakieś rady... nawet jeżeli brzmiały by one jako"niewykonalne"...

Barbossa
24-07-2007, 10:10
w pewnym poście o balkonach Kolega beton44 zaproponował wywalenie balkonów
ta propozycja byłaby tu najlepsza
potem wylać nowe
jaki strop jest w budynku? wieniec?

Geno
24-07-2007, 10:11
Najprościej to wstawić blachę trapezową oparta na stalowych , wsprnikowych belkach.


Wstawienie słupków to zbierania gruzu z podłoża.

jajmar
24-07-2007, 10:39
może wylać na ten balkon "nakładkę" zazbroić, połączyć z istniejącym balkonem?
prawdopodobnie istniejący tego nie wytrzyma

Masz dokładna wiedze na temat zbrojenia tego co wisi? Od tego bym zaczał potem możesz kombinować czy da sie cos powiesic na tym czy nie.

sys
26-07-2007, 09:18
...dowiedziałem się , że balkon jest powiązany z wiencem...stropy to płyta.
...i teraz mam pytanie czy mogę skuć balkon np. jakieś 20 cm, dospawać dodatkowe zbrojenie, wylać przedłużenie?...czy należałoby w tym przypadku skuć całkowicie balkon i wylać nowy, wykorzystując jednak stare zbrojenie?.. jaką grubość powinien mieć tak wylany balkon?...jaką długoś może mieć balkon bez podpory?
...szukalem tej wypowiedzi Kolegi beton44 o balkonach ale nie znalazłem...może się wypowie w tym wątku?

Barbossa
26-07-2007, 09:29
służę uprzejmie :D (http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=105795&highlight=)
co do balkonu, to przedłużenie go o 0,5m to wcale nie jest niewiele, a zważywszy, że chałupa już ileś tam lat stoi to pewnie i zbojenie też nie jest rewelacyjne (najlepiej gdy ma się plany i WIE, że tak a nie inaczej zrobiono)
ja bym nie ryzykował doklejania końcówki tylko wykonał nowy
chyba, że....
dokleić

ale aby to zrobić trzeba zrobić odkrywkę zbrojenia istniejacego, a to wiąże się defacto z rozpoczęciem robót

Geno
26-07-2007, 09:35
...dowiedziałem się , że balkon jest powiązany z wiencem...stropy to płyta.
...i teraz mam pytanie czy mogę skuć balkon np. jakieś 20 cm, dospawać dodatkowe zbrojenie, wylać przedłużenie?...czy należałoby w tym przypadku skuć całkowicie balkon i wylać nowy, wykorzystując jednak stare zbrojenie?.. jaką grubość powinien mieć tak wylany balkon?...jaką długoś może mieć balkon bez podpory?
...szukalem tej wypowiedzi Kolegi beton44 o balkonach ale nie znalazłem...może się wypowie w tym wątku?

Aby sprawdzić nośność to trzeba by albo znać jakie tam jest zbrojenia i jaki beton albo sprawdzić z warunku nośności co może być i wtedy ewentualnie przeliczyć czy wytrzyma te dodatkowe 0,5 m - moim zdaniem nie wytrzyma.

Więc trzeba by skuć cały balkon i wkuć się w wieńce z dowiązaniem (dospawaniem) zbrojenia.

IMO łatwiejszą wersję podałem wyżej....