PDA

Zobacz pełną wersję : ściana dwu czy trzywarstwowa?



07-03-2002, 08:47
Witam.
Mam pytanie, bo dwa obszerne artykuły na ten temat w muratorze nie dały mi jasnej odpowiedzi. Pierwsza sprawa, to która jest tańsza? Druga, to jakie są zalety i wady ścian dwu i trzywarstwowych? Trzecia to, dlaczego jedni twierdzą że dwuwarstwowa jest tańsza i lepsza a inni na odwrót?
Pozdrawiam,

07-03-2002, 15:26
Tańsza będzie trójwarstwowa bo przy dwuwarstwowej drogie są kleje, siatki. Chyba najtaniej wychodzi ściana jednowarstwowa.

08-03-2002, 09:09
Jednowarstwowa to będzie zimna, może przemarzać, nawet jak będzie bardzo gruba. Jakoś nie wyobrażam sobie mieszkania przy minus 20 ze ścianą jednowarstwową. Chyba zdecyduję się na beton komórkowy 24+10styropian+6. Czy takia ściana się sprawdzi? Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam,

Pacul
08-03-2002, 10:19
Jeśli zrobisz z cegły np. silikatowej, to oczywiście przemarzać będzie-nawet bardzo gruba. Ale są inne materiały.
Ściana jednowarstwowa sprawia najmniej niespodzianek, zarówno podczas wznoszenia, jak i eksploatacji.

08-03-2002, 10:27
To lepiej postawić z betonu komórkowego 36 cm? Do jednowarstwowej chyba trzeba użyć specjalnej zaprawy, która jest dużo droższa. Nie jestem pewien, czy jednowarstwowa wyjdzie taniej i czy podczas eksploatacji nie bedzie z nią problemów.

gelu
08-03-2002, 14:33
Ja buduję ścianę jednowarstwową, zaprawa ciepła jest trochę droższa od zwykłej ale zawsze można nią uzupełnić ubytki w ścianie. Będzie OK.