PDA

Zobacz pełną wersję : Pustaki FORTIS - wady



11-07-2003, 22:20
Planuję budowę domu. Myślę o pustakach FORTIS lub PEZAM. Te które oglądałem wydaja mi się dosyć kruche. Czy to mocno przeszkadza w budowie?
Czy mają jakieś inne wady?

Osówka
11-07-2003, 22:54
Tak, są kruche. Po mocniejszych uderzeniach pęka i odpada zewnętrzna warstwa keramzytobetonu (zwłaszcza narożniki). Po cięciu troszkę się "rozwarstwiają". Ale Pezam ma sporo elementów typu połówki, narożniki, nadproża, z których skorzystaliśmy. Wysoka cena to niestety także wada... :cry: Innych na razie nie znam i mam nadzieję, że nie poznam.

15-07-2003, 19:56
piwnicę zbudowałem z bloczków ocieplonych styropianem a góra z Fortisa jak się wchodzi do domu to czuć wyrażnie te w piwnicy wilgoć i zimno a z Fortisa ciepło i sucho mimo że póżniej robione wylewki nie żałuję teraz że wybrałem Fortisa
Bogdan

inwestor
15-07-2003, 20:27
Swojego czasu brałem pod uwagę opcję budowy domu z Fortisa. Po obejrzeniu w składzie budowlanym ilości uszkodzonych pustaków, ceny oraz tego że wykonywanie bruzd to praktycznie niszczenie wewnętrznej warstwy pustaka zdecydowałem że te pustaki nie sa warte swojej ceny.

Pozdrawiam

16-07-2003, 12:15
Tak, są kruche. Po mocniejszych uderzeniach pęka i odpada zewnętrzna warstwa keramzytobetonu (zwłaszcza narożniki). Po cięciu troszkę się "rozwarstwiają". Ale Pezam ma sporo elementów typu połówki, narożniki, nadproża, z których skorzystaliśmy. Wysoka cena to niestety także wada... Innych na razie nie znam i mam nadzieję, że nie poznam. -------

ja już postawiłem jeden domek z fortisa i drugi domek z pezamu i pezam ma więcej bloczków różnych. Cena od niedawna nie jest wysoka bo Sukiennik wprowadził swoje FORTISY po 12 pln :wink: i gdybym nie dostał od Pezamu 20% upustu to bym sie dziś rozpłakał a tak po prostu mam troszkę drożej (u sukiennika 1 m2 ściany to 10 pln ) :o

16-07-2003, 12:16
Tak, są kruche. Po mocniejszych uderzeniach pęka i odpada zewnętrzna warstwa keramzytobetonu (zwłaszcza narożniki). Po cięciu troszkę się "rozwarstwiają". Ale Pezam ma sporo elementów typu połówki, narożniki, nadproża, z których skorzystaliśmy. Wysoka cena to niestety także wada... Innych na razie nie znam i mam nadzieję, że nie poznam. -------

ja już postawiłem jeden domek z fortisa i drugi domek z pezamu i pezam ma więcej bloczków różnych. Cena od niedawna nie jest wysoka bo Sukiennik wprowadził swoje FORTISY po 12 pln :wink: i gdybym nie dostał od Pezamu 20% upustu to bym sie dziś rozpłakał a tak po prostu mam troszkę drożej (u sukiennika 1 m2 ściany to 100 pln ) :o

Jasiu1881
16-07-2003, 12:19
Swojego czasu brałem pod uwagę opcję budowy domu z Fortisa. Po obejrzeniu w składzie budowlanym ilości uszkodzonych pustaków, ceny oraz tego że wykonywanie bruzd to praktycznie niszczenie wewnętrznej warstwy pustaka zdecydowałem że te pustaki nie sa warte swojej ceny.

Pozdrawiam

Nie masz racji wszystkie uszkodzone pustaki producent odebrał i dał w zamian nowe , wiecej Pezam to bardzo poważny producent zabrał co zostało i oddał kaske :D
A co do bruzd to szlifierka kątowa i dalej jazda (coś za coś)

Jola_
16-07-2003, 17:41
Jeden z naszych forumowych przyjaciół wybudował już swój domek z bloczków fortisa.
Budował sam - własnoręcznie - z niewielką pomocą najbliższej rodziny. Był bardzo zadowolony z wyboru materiału jak i postępów na budowie. Również pisał o tym, że firma wymienia uszkodzone egzemplarze na nowe.
Napisałam w czasie przeszłym, ponieważ domek już wybudował a teraz sobie w nim siedzi i cieszy się, że cały ten bałagan ma poza sobą.