PDA

Zobacz pełną wersję : Czy będzie z tym duży problem ?



bilczur
24-07-2007, 14:51
Na ławy fundamentowe nie położyłem izolacji poziomej. jest ona tylko na bloczkach. Po prostu przegapiłem a teraz juz za późno. Czy będzie z tym duzy problem ?

pozdrawiam

bwojtek
24-07-2007, 14:55
To zależy od poziomu wód gruntowych. Jeżeli ława będzie w ich zasięgu to będzięeteraz "podciągało" przez bloczki. Na pewno warto zrobić teraz lepszą izolację pionową - również na samej ławie.

Barbossa
24-07-2007, 14:57
Na ławy fundamentowe nie położyłem izolacji poziomej. jest ona tylko na bloczkach. Po prostu przegapiłem a teraz juz za późno. Czy będzie z tym duzy problem ?

pozdrawiam
zależy tylko od tego, czy masz piwnicę i z czego te ścianki murujesz
a na jakim poziomie względem izolacji posadzki położyłeś izolację " na bloczkach"

bilczur
24-07-2007, 15:05
piwnicy nie ma. Ściany są z porothermu. izolacja posadzki bedzie się łączyć z izolacją na bloczkach są na jednym poziomie jeżeli o to pytasz

Barbossa
24-07-2007, 15:13
chodziło mi bardziej z czego ta ściana fund
skoro tak to daj naprawdę porządną izolację pod ściany
no i przejście z fundamentu na pth tak z 30cm ppt
jeżeli masz niżej to lepiej podnurować jeszcze jedną , dwie warstwy z materiału na fundamenty i ponowne poziome odcięcie

bilczur
24-07-2007, 15:18
ściana fundamentowa jest z bloczków betonowych.

Renia
24-07-2007, 17:07
Na ławy fundamentowe nie położyłem izolacji poziomej. jest ona tylko na bloczkach. Po prostu przegapiłem a teraz juz za późno. Czy będzie z tym duzy problem ?
pozdrawiam
Może żaden jak nie na mokradłach dom stoi.
Jak bys polozył te izolacje na ławach, to myslisz, że żadną inną dziurą woda by nie podciagała ?
Przestałam wierzyć w dobrą izolacje pionową, za to pozioma jest najważniejsza.
I nie chce mi sie tlumaczyć dlaczego, po prostu nie wierzę.
Beton podobno lubi wodę.....

bilczur
24-07-2007, 19:04
Ja właśnie nie położyłem poziomej na ławach

24-07-2007, 23:58
Ja właśnie nie położyłem poziomej na ławach
więc zaoszczędziłes pare zł

Renia
25-07-2007, 07:45
Chodzilo mi o poziomą między ściana fundamentową a murem (ścianą domu), to co w ziemi zawsze będzie narazone na wilgoc. Najważniejsze żeby nie szła w górę.