PDA

Zobacz pełną wersję : W11 PAWŁA WŁADA KOWALSKIEGO-naprawde warto



marek1967
11-07-2003, 23:52
CZY KTOS GO WIDZIAL CO SADZICIE A MOZE KTOS GO BUDUJE WWW.WM.COM.PL

31-08-2003, 18:20
CZY KTOS GO WIDZIAL CO SADZICIE A MOZE KTOS GO BUDUJE WWW.WM.COM.PL
http://www.wm.com.pl/katalog/images/w11/W11-ka-wo-291-146.jpg

ładne rancho !
masz taką obszerną działke Marku ?
http://www.rancholapuerta.com/gifs/home_header2.gif
planujesz może później "jakieśtam" ... hmmm ... f i t n e s uruchomić ? :wink:
pozdrówka
brzoza
p.s.
gdzie zamierzasz budowac ? napisz na priva

03-09-2003, 19:28
dostałem priva :)

pozdro
brzoza
ps.
nie jestem pewien, ale ktoś z gdańszczan rozważał ten projekt ...

marek1967
03-09-2003, 22:39
dowiadywałem sie w pracowni gdzie cos takiego buduja ale jest to swiezy projekt i sprzedali ich 3 łacznie z moim.wiec za wczesnie na realizacje jednak projektanta za pare rzeczy bym op.........

04-09-2003, 19:24
http://www.wm.com.pl/katalog/images/w11/W11-parter-600.gif
dziwi mnie dwoje dużych drzwi prowadzących z salonu na taras ... ( dla wygody czy ozdoby ???)
równiez sposób otwierania drzwi z WC i łazienki ( na korytarz)moze być przyczyna rozbicia nosa w tym wąskim korytarzu
a Ty jakie masz uwagi Marku ?

brzoza

Whisper
15-02-2004, 20:40
Marku1967, czy robiles jakies przerobki w tym projekcie?

nata76
16-02-2004, 14:01
Ja też jestem bardzo ciekawa jak potoczyły się Twoje "budowlano-projektowe" losy,Marku!!!
fajny ten projekcik,nawet bardzo!!!!
pozdrawiam,nata

marek1967
16-02-2004, 19:06
no tak ; moje boje z urzedami sie skonczyły MAM POZWOLENIE NA BUDOWE po 6 słownie szesciu miesiacach czekania ale nie śpieszyłem sie wszak zima itd Zaczynam w najbardziej niestosownym okresie tj na wiosne vat itd mysle ze załoze dziennik na forum dzieki za zainteresowanie pozdrawiam

nata76
15-03-2004, 17:35
Marku,i co z Twoją budową?Czy wiesz,gdzie można zobaczyc realizację tego projektu w realu?Pozdrawiam,nata

marek1967
15-03-2004, 20:30
witaj
czekam z niecierpliwością na rozpoczecie prac jednak nic jeszcze nie kupilem i chyba zle robie . z tego co dowiadywałem sie w pracowni sprzedali trzy projekty i jeszcze nikt nie zaczal budowac zreszta jest to swiezy projekt bo z 2002 r.Ale sadze ze ich chyba to nie interesuje czy ktos cos działa natomiast ja w fazie pozwolen słyszałem cały czas ładna stodoła i jest to prawda szukajac projektu wiedziałem ze to ma byc prosta bryła , dach itd interesowała mnie tylko funkcjonalność zmodyfikowałem co nieco jezeli sie zastanawiasz nad tym projektem odpowiem na kazda rzecz pozdrawiam

pawel i renia
18-05-2005, 13:27
projekt jest prosty i układ pomieszczeń dosyć funkcionalny
jeszcze nie wybraliśmy projektu ale uwarzamy że ten choć wygląda jak stodoła daje wiele możliwości do ciekawych aranżacji wewnątrz bo przeciesz mieszka się w środku domu a nie na zewnątrz.
myślę że można by było trochę tylko dach obniżyć by niebył taki stromy a wśrodku to już same cuda porobić .
dla osób które chcą pocieszyć oczy ciekawa strona jak to budują Niemcy
www.huf-haus.de/en/

pawel i renia
18-05-2005, 13:28
i jeszcze jedna strona
www.dom-parterowy.pl

Ilona Kuta
19-05-2005, 20:43
jeste

Ilona Kuta
19-05-2005, 20:53
BEDZIMY BUDOWAC WM 11. CZEKAMY NA POZWOLENIE. PROJEKT PODBIL NASZE SERCA DUZA ILOSCIA MIEJSCA PRZEZNACZON NA CELE GOSPODARCZE. UNIKALISMY JAK OGNIA PROJEKTOW BEZ TEGO ZAPLECZA. MIESZKAMY W DUZYM MIESZKANIU Z JEDNA MALENKA SPIZARNIA I JEST TO TRUDNE. NIE PRZESZKADZA NAM STODOLOWATY WYGLAD DOMU, TO MOZNA POPRAWIC ZIELENIA. W PROJEKCIE WPROWADZILISMY KILKA ZMIAN I TERAZ MAMY TO O CZYM MARZYLISMY

nata76
21-05-2005, 14:55
Ilona, witaj!!!!Bardzo się cieszę,że ktoś wybrał ten projekt. Ja się zastanawiam, najbardziej mnie przeraża moja niezbyt duża działeczka.
Ilona, czy mozesz napisac jakich zmian dokonaliście? Na ile przeidujecie kosztorys?
pozdrawiam,nata
PS.tez z wlkp.

Sta.Ry
30-05-2005, 10:48
Jestem Staś,
Nie mam żadnych wątpliwości, że ten dom spełni wszystkie marzenia. Jest w nim wszystko, czego przez lata szukałem. Teraz trzeba mi tylko znaleźć kasę. Mieszkam w Rzeszowie, a budować będę w okolicy Rzeszowa.
Czekam na wasze rady.

Z góry dziękuję i życzę powodzenia,
Sta.Ry

KaPiWo
08-06-2005, 13:19
Witajcie,
my też będziemy budowali ten projekt.
W tej chwili walczymy z urzędami. Czekamy na prąd i wodę. No i potem.... zaczynamy!

Sta.Ry
08-06-2005, 13:26
Jesteśmy na podpbnym etapie.
Skąd klikasz?
Może uda nam się wymieniać uwagami?

Pozdrawiam Staś

KaPiWo
13-06-2005, 12:06
z Bytomia, miasto jest w profilu

nata76
17-06-2005, 18:25
Witajcie, no więc jestem coraz bliżej kupna projektu.....Po prostu jestem jak "żuraw i czapla". Odchodze w poszukiwaniu innego po to własciwie,zeby powrócic do naszej "JASKÓŁKI"!!! :oops:

jakie technologie wybraliscie?

Pozdrawiam,nata

KaPiWo
23-06-2005, 15:42
my będziemy mieli sciany jednowarstwowe. No i częściowo podpiwniczamy, w ten sposóm wykorzystamy spadek na działce.
A jak inni?

nata76
25-06-2005, 11:14
JA jeszcze nie kupilam,ale wiecie....tak mnie naszło, jakby podwyższyć trochędom, zrobićpustkę nad salnem i antresolę?
Pozdrawiam,nata

Gloria Victis
21-07-2005, 14:21
Nowe obrazki:
http://www.wm.com.pl/katalog/domy/W11.html

nata76
22-07-2005, 16:10
Gloria, dzięki za podanie linka. ta nowa propozycja elewacji jest dla mnie śliczna.
BY la po Warunki zabudowy.Domek można postawić na działce.
Jejku, teraz jeszcze w totka wygrać i jutro zaczynam :wink:
A,Ty ,Gloria Victis, też myslisz o ty projekcie???
pozdrawiam,nata

Xena z Xsary
22-07-2005, 16:19
tylko sprawdzcie sobie co ta pracownia daje w cenie projektu, bo może byc pózniej niemiłe zdziwienie.

Gloria Victis
27-07-2005, 14:37
Xana z Xsary:

A co Ty bys chcial/a w dokumentacji, co Ci nie pasuje? Skoro sprzedaje je murator, to spelniaja standard muratora - czyli to najlepsza dokumentacja na rynku :lol: :lol:

pozdrawiam, GV

cytaty ze starony:

W segregatorze znajduje się komplet dokumentacji zawierający cztery egzemplarze projektu budowlanego, a w każdym z nich opis techniczny, podstwowe schematy statyczno - konstrukcyjne i rysunki projektu architektoniczno – budowlanego opracowane w następujących branżach:

- projekt architektoniczny
- projekt konstrukcyjny (bardzo dokładny projekt wykonawczy)
- projekt wewnętrznej instalacji wodociągowo – kanalizacyjnych
- projekt wewnętrznej instalacji gazowej
- projekt instalacji ogrzewania
- projekt wewnętrznej instalacji elektrycznej

Do każdego projektu można zamówić zeszyt z obliczeniami statycznymi (pełne obliczenia konstrukcji) które niezbędne będą w przypadku dokonywania zmian w konstrukcji budynku.

Projekty gotowe dostępne są w wersjach lustrzanego odbicia jako gotowy komplet dokumentacji dla każdego wariantu. Oprócz wymienionego wyżej zestawu projektowego można dodatkowo zamówić kosztorys

Xena z Xsary
27-07-2005, 19:50
Gloria Vactis -no wlasnie, dodatkowo mozna zamowic;)

Gloria Victis
28-07-2005, 10:17
no można. I dobrze że można. Po co Tobie obliczenia statyczne, skoro konstrukcja jest w podana w stopniu wykonawczym? Dokumentacja muratora jest wlasnie tak przygotowywana. Po co mnozyc makulature i za znia placic w standardzie?

Xena z Xsary
28-07-2005, 10:40
Nie kwestionuje standardow Muratora !!! Przeciez nie napisalam o kupowaniu projektu w standardzie Muratora?
Mowie tylko zeby sie dokladnie dowiedziec co jest napisane w ofercie danej pracowni XY, bo na przyklad ja uwazam, ze kosztorys lub chocby zestawienie materialow to rzecz wazna przy budowie i trzeba miec swiadomosc, ze to moze kosztowac nastepne pieniazki i to niemale (dolnoslaskie 800zł).
I tej wersji sie bede trzymac;)

Gloria Victis
28-07-2005, 11:32
... bo na przyklad ja uwazam, ze kosztorys lub chocby zestawienie materialow to rzecz wazna przy budowie i trzeba miec swiadomosc, ze to moze kosztowac nastepne pieniazki i to niemale (dolnoslaskie 800zł).
I tej wersji sie bede trzymac;)

KOSZTORYS W PROJECIE GOTOWYM???
Oj nie chce sie zaczac sprzeczac :) Ale jak mozna przygotowac kosztorys w projecie gotowym? Przeciez kazda budowa to kwestia indywidualna i zawsze przy adaptacji stosuje sie zamienne technologie. Dlatego kosztorys w projekcie gotowym moze bardzo mylic - bo stosuje sie zamiennie material np z gazobetonu na slike albo phorotherm i zapomina sie zmienic szeregu blaszek, zapraw, klejow itp. Wlasnie dlatego, jesli kosztorys ma byc miarodajny powinno sie go wykonywac w trakcie adaptacji.
Mozna stosowac obmiary materialowe, dla podania orientacyjnej wielkosci materialow, ale nie kosztorys.

Xena z Xsary
28-07-2005, 12:03
tak, kosztorys w projekcie gotowym, choc rzeczywiscie najlepiej
zestwienie materialow, czy jak wolisz obmiar.


Sorki, napewno juz budowalas dom, no bo mowimy o praktyce nie teorii?, to pewnie takie cudo jak zestwienie bylo Ci potrzebne zeby chociaz oszacowac za ile budujesz.

Uzywalas go w przy budowie domu?

Meggi56
30-08-2005, 18:02
Czy ktoś z Was widział "jaskółkę" "na żywo" tzn już stojącą na ziemi. Projekt bardzo mi sie podoba, ma w sobie to coś, co powinien mieć dom. :o

nata76
19-09-2005, 14:28
Podbijam,może kotoś się jeszcze odezwie???pozdrowienia,nata

ścigacz
20-09-2005, 22:03
Bardzo ładny projekt, bardzomi się podobał rozkład. Ale niestety nie pasował na moją działkę. :D

pawel i renia
26-09-2005, 09:05
WITAMY
prosimy o jakieś zdjęcia z realizacji wm11
bardzo nas interesuje ten projekt i temat
POZDR... :wink:

Ilona Kuta
13-10-2005, 19:26
A moja jaskółeczka rozwija już skrzydła. Mamy już fundamenty, które teraz zostaną ocieplone. We wnętrzu zaprowadziliśmy trochę zmian. Został też podniesiony dach o 5%, takie warunki zabydowy. Taras "sypialniany" wychodzący na wschód i nasz lasek połączyliśmy z tarasem "salonowym", wychodzącym na południe. latem będzie można przejść z upalnego tarasiku na chłodniejszy - wschodni. Ale to brzmi, nie? W kuchhni spiżarnia zmieniła miejsce i mammy też z niej wyjście na taras. Nasz kot i pies będą szczęśliwi.
A my!!! Ale będzie pięknie!!! :D : :D :o
pozdrowienia

pawel i renia
13-10-2005, 19:40
gratulacje :wink:
i będziemy śledzić postęp prac w sieci
nam też podoba się ten projekt
czekamy na zdjęcia z postępu prac
POZDR... i trzymamy kciuki :D

rrmi
13-10-2005, 19:52
WITAMY
prosimy o jakieś zdjęcia z realizacji wm11
bardzo nas interesuje ten projekt i temat
POZDR... :wink:
Czy zamierzacie budowac wg tego projektu ?
Ja tez o nim mysle , bardzo mi sie podoba , po drobnych zmianach moglby byc .
Troche tylko brakuje 1 sypialni .
Garaz chyba bez problemu mozna przysztukowac

Marti05
14-10-2005, 07:30
Projekt jest ok. Na jakiej działce budujecie ten dom- ja mam 20 m szerokości czy ten projekt nie straci na wygladzie na takiej działce? A gdzie garaz :-(. I czy nie można podnieśc trohce ścian by uzyskac przestrzeń na górze?
Pozdrawiam

nata76
14-10-2005, 09:37
Ilona, z niba nam spadłas,mam nadieję,ze jakieś zdjątka wkleisz???Jakie macie wymiary działki?czy budujecie wersjez garazem?
byłam obejrzeć "Jaskółkę" w kicinie k/Poznania, jesli chcesz znac lokalizajcę napisz na PW.
Jaki macie kosztorys?
pozdrawiam,nata

Marti05
14-10-2005, 13:27
Prosze wklejcie coś i powiedzcie jaka działka :-). Ja jeszcze zastanawiam sie nad projektem z Muratora 04 Wspaniały wszystko to ze wzgledu na tę szerokośc działki
Pozdrawiam Marti

Xena z Xsary
14-10-2005, 13:30
to jeszcze zobacz sobie Subtelnego z Muratora.

Ilona Kuta
14-10-2005, 15:01
Nasz domek powstaje na 1 ha. Z tego 3 tys. m to sosnowy las w którym rosną moje prywatne maślaczki. Dom posadowiony jest bokiem (tarasem) do drogi, konkretnie 80 m. W przyszłości na tym obszarze ma powstać staw. Taras "sypialniany" (wychodzący na wschów i na las) został połączony z tarasem "salonowym" (wychodzącym na południe. W ten sposób powstała duża przestrzeń, na której będzie można sobie wybrać ilość ulubionego nasłonecznienia. Ustawienia takie zostało wymuszone trochę nienaruszalnym laskiem. Poza tym działka ma coś okoł 65m na 158m? Chyba. Z wjazdu na posesję widać dajładniejszą perspektywę, przynajmniej tak mi się wydaje.
Garażu nie budujemy, będzie drewniana wiata, dopasowana do kolorystyki drewnianej elewacji i istniejącego już domku ogrodnika.
Zdjęcia chętnie - ale nie umiem przesłać. Mam też w komputerze zmianiony rzut domu, ale też nie umiem go przesłać.
Pozdrawiam

pawel i renia
21-10-2005, 09:23
polecam tą stronę jak chcesz łatwo i przyjemnie wklejac zdjęcia :wink:
www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=30921&postdays=0&postorder=asc&start=0
POZDR...
i czekamy na FOTO... :D

pawel i renia
23-10-2005, 09:15
a album można łatwo założyć tu: www.album.com.pl/forum/index.php
trochę wolno sie oteiwra ale nie ma limitu zdjęć

Marti05
24-10-2005, 12:36
Czy ktos zmienił cos w tym projekcie, a jeśłi tak to co? Czy myślicie by podniesc troche sciany i uzyskac poddasze do ewentualnego wykorzystania.
Pozdrawiam
Marti

Marti05
31-10-2005, 13:48
Nic nowego na placu boju!!!!!??????

kmp
05-12-2005, 14:16
cześć
nie wiem czy dobrze trafiłem ... zdaje się ,że postanowiłeś wybudować dom pt. Jaskółka . Jestem na etapie zakupu właśnie tego projektu ... czy możemy zamienić w tym temacie kilka zdań ?? Pozdrawiam Marek

pawel i renia
08-12-2005, 17:18
PROSIMY O ZDJĘCIA
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
oczywiście z postępów .
POZDR.

kmp
09-12-2005, 10:21
no te uśmiechnięte gębki coś mówią .... ;-)))) może dam Ci namiary bezpośrednie na siebie [email protected] ...... pozdrawiam i czekam na kontakt Marek

kmp
29-03-2006, 15:36
jestem na etapie rozpoczęcia budowy domu W11 ..... szukam kogoś kto również zdecydował się na ten projekt .... fajnie było by wymienić się doświadczeniam - prosze o kontakt [email protected]

pawel i renia
29-03-2006, 22:34
my jak na razie jesteśmy tylko zachwyceni tym projektem {oczywiście z małymi zmianami}
dopiero zaczynamy zbierać papierki by może jak się uda to i stan surowy zamknięty w tym roku postawimy ale to dopiero plany .
POZDR...

KaPiWo
07-04-2006, 09:29
Witajcie,
my zaczynamy budowę Jaskółki. W weekend mają nam wytyczyć dom.
Zrobiliśmy kilka zmian, dzięki częściowemu podpiwniczeniu zyskaliśmy dodatkowy pokój.
Cieszę się, że jest coraz więcej zwolenników Jaskółki. Jak w zeszłym roku o tej porze zajrzałam na forum, to nie było nikogo, tylko komentarze, że to owczarnia :D
Mnie się ten dom podoba.
W miejscu łazienki i pomieszczenia gospodarczego powstał dodatkowy pokój, a łazienka będzie w najmniejszym pokoju, między dwoma większymi.
Kuchnia została przesunięta w stronę spiżarni, zamieniliśmy je miejscami. Z kuchni będzie wyjście na taras, a spiżarnia nie będzie miała drzwi na zewnątrz budynku. Spiżarnia będzie o połowę mniejsza, a w holu powstała większa szafa.ubikacja dla gości została przeniesiona do garderoby przy sypialni, bo tam gdzie wcześniej była będzie zejście do pownicy.
Mamy spadek terenu na działce, dlatego zdecydowaliśmy się na podpiwiniczenie, tylko częściowe. Zawsze to dodatkowy koszt, ale mniejszy w przypadku spadku, ale i dodatkowa powierzchnia. W piwnicy będzie pomieszczenie gospodarcze i pralnia.

pozdrawiam wszystkich

pawel i renia
07-04-2006, 10:34
witamy :D
jak to dobrze że w końcu ktoś z FORUM wziął się za ten projekt i wprowadza go w realizację.
Trzymamy kciuki za postęp prac i powodzenia.
:oops: jeszcze tylko o FOTKI poprosimy :oops:
bo zanim u nas się zacznie to byśmy chcieli cieszyć się waszym szczęściem
POZDRO.....
ps.
jaki mniej więcej koszt zmian przez was wprowadzony i jak dług
o to trwało. :wink:

Grynek
07-04-2006, 11:38
KaPiWko
Jak tam twoja budowa wygląda po zimie.
przyślij jakieś fotki lub podziel się informacjami na temat WM11.

Chcę zacząc na początku lata. Ale to tylko moje marzenia. Może się spełnią.
Pozdrawiam wszyskich miłośników Jaskółki.

-------------------------------------------------------------------------------------
Zaczęła się wiosna więc może więcej bedzie "Jaskółek"???

Grynek
07-04-2006, 11:48
KaPiWo

Nie zauwazyłem daty twojego wpisu.
Myslałem że to wpis z tamtego roku.
Ale mimo wszystko pozdrawiam wszystkich miłosników WM 11
Własnie mam nową tapetę na kompie:
http://projekty.wm.com.pl/domy/W12.htm

[/url][/quote]

pawel i renia
22-04-2006, 11:42
ale tu cicho :wink:
pewnie wszyscy budują swoje Jaskółki :D

pawel i renia
26-05-2006, 19:27
ALO ALO
jest tu kto - jak tam wasze JASKÓŁKI?????????????????????????
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ula2
29-06-2006, 12:58
Jak rozwiązaliście problem braku garażu w projekcie? Chyba tylko wolnostojący? A poza tym projekt bardzo fajny. Czy wiadomo na ile opiewa kosztorys?

1krokwbudowie
18-10-2006, 09:20
witajcie; od roku mieszkam w tym domu. Dodaliśmy tylko garaż. Jest super!!! Bardzo polecam ten projekt ze względów użytkowych. Wszystko jest w nim przemyslane. Zdjęcia przesle na prv

pawel i renia
18-10-2006, 09:25
bardzo prosimy o fotki na [email protected]

1krokwbudowie
18-10-2006, 09:28
acha i już nie jestem 1krokwbudowie tylko budowniczy
pozdrowienia

Irma
18-10-2006, 15:56
witajcie; od roku mieszkam w tym domu. Dodaliśmy tylko garaż. Jest super!!! Bardzo polecam ten projekt ze względów użytkowych. Wszystko jest w nim przemyslane. Zdjęcia przesle na prv
Czy mógłbys napisac cos o kosztach?
Czy wyliczenia muratora maja jakikolwiek zwiazek z rzeczywistoscia?
z gory dziekuje

emmmma
20-11-2006, 00:51
acha i już nie jestem 1krokwbudowie tylko budowniczy
pozdrowienia
Witam,
tez poproszę o fotki i kilka słow na temat kosztów.
PZdr,Emmmma

Meggi56
08-05-2007, 20:18
A tu nadal cisza, nikt nie pokazuje "jaskółki", a byli tu już tacy co obiecywali zdjęcia.