PDA

Zobacz pełną wersję : Ogrzewanie podłogowe 20 cm styropianu i 9cm jastrychu



Witos
24-07-2007, 20:24
Pytanie do użytkowników ciepłych domków, jak sprawdza sie taka podłoga w użytkowaniu czy jej bezwładność nie jest zabójcza? Jakiej średnicy macie rurki w tych 9 cm jastrychu? Mam nadzieje ze temat sie rozwinie.

niezły
24-07-2007, 22:37
9 cm to tylko trochę ponad standard (7 cm) o zabójczej bezwładności nie może być mowy w ogóle przy podłogówce choć czasami taka bezwładność jest szczególnie przyjemna np. w przypadku kotła na opał stały

Witos
25-07-2007, 10:14
Ponoć przy tak grubym ociepleniu nie ma mowy o mniejszej grubości jastrychu, ale może sie mylę.

Leming
29-07-2007, 08:34
Zastanawiam sie nad płytami xps poliestyrenowymi ale koszt tego jest zabójczy. Ma ktos moze namiar na jakąś firme co robi takie płyty niedrogo? Moze ktoś ma aktualne ceny ale nie z netu bo te sa nieaktualne.

DanJan
30-07-2007, 11:47
jest to bardzo dobre rozwiązanie, które idealnie się sprawdza kiedy podłogówka zasilana jest energią z pompy ciepła, tak że w każdym innym przypadku sprawdzi się również idealnie. identyczny układ będę miał u siebie

sli
30-07-2007, 20:09
Zastanawiam sie nad płytami xps poliestyrenowymi ale koszt tego jest zabójczy. Ma ktos moze namiar na jakąś firme co robi takie płyty niedrogo?
Cen niestety nie znam, ale znalazłem gdzieś info, że tutaj mogą być niedrogo:
http://www.mrp.com.pl/index.php?op=termopian_xps

Ja będę niedługo potrzebował płyty XPS do ocieplenia fundamentów, ale nie miałem w ciągu dnia czasu zadzwonić, a na maila mi nie odpowiedzieli.

W związku z tym mam prośbę - gdybyś tam zadzwonił to podaj tu na grupie ceny jakie proponują i czy może posiadają w kraju przedstawicieli (ja będę potrzebował w Łodzi). Ja będę potrzebował płyty 6 cm.

Witos
07-08-2007, 11:18
Rozmawiałem ostatnio z przedstawicielem URSY, oni robią tam XPS-y i ...odradził mi je. Za mały stosunek izolacyjności w stosunku do wydanej kasiorki. Lepiej zastosować styropian dźwiękochłony czy jakis taki. Ponoś lepiej izoluje i jest stosunkowo niedrogi zw porównaniu z poliestyrenem.