PDA

Zobacz pełną wersję : obróbka drzwi otwieranych na zewnątrz (Gerda)



smiejus
24-07-2007, 21:57
witam,

zamontowali mi dziś drzwi gerdy....no i jest problem.
Drzwi otwierają sie na zewnątrz i panowie oświadczczyli że skrzydło jest TAK grube że przy otwarciu do 90 stopni WYCHODZI o 1 cm poza ramę.(szkoda że przy zakupie mi tego nie powiedzieli...)

No i jestem ugotowana... bo do samej ramy miał dochodzić styropian a teraz nie ma jak tego obrobić.

Przerabiał już ktoś może ten temat?

jedyne co przychodzi mi do główy to przyciąc styro pod kątem tak aby się drzwi dało do końca otworzyć.. tylko jak to będzie wyglądało :cry:

może ma ktoś jakiś pomysł...plissss...

smiejus
25-07-2007, 10:08
nikt nie wie ..... :cry:

metrys
25-07-2007, 10:19
Ja wiem.

mam 2 szt takich drzwi WX20 .

Najlepiej zobaczyc foto. podaj e-maila to Ci podelśle foto z mojeggo domeczka


Pozdrawiam

slawciol
25-07-2007, 18:44
witam,

zamontowali mi dziś drzwi gerdy....no i jest problem.
Drzwi otwierają sie na zewnątrz i panowie oświadczczyli że skrzydło jest TAK grube że przy otwarciu do 90 stopni WYCHODZI o 1 cm poza ramę.(szkoda że przy zakupie mi tego nie powiedzieli...)

No i jestem ugotowana... bo do samej ramy miał dochodzić styropian a teraz nie ma jak tego obrobić.

Przerabiał już ktoś może ten temat?

jedyne co przychodzi mi do główy to przyciąc styro pod kątem tak aby się drzwi dało do końca otworzyć.. tylko jak to będzie wyglądało :cry:

może ma ktoś jakiś pomysł...plissss...
Elewacja(styropian) przesunięty o ten centymetr, bloczki zaklejone klejem i pomalowane w kolorze elewacji, niestety mostek, tak jest u mnie :-(

smiejus
25-07-2007, 19:01
sławcioł

nie przemarza ci to zimą?, nie pęka?

metrys
26-07-2007, 07:42
Widze że nie jesteś zainteresowany moim rozwiązaniem. Ja mam tak zrobione, że nie ma mostka cieplnego i kat otwarcia drzwi jest większy od 90st, drzi otwierają sie na zew.

I co jesteś ciekaw jak to sie robi?

carringtontomas
26-07-2007, 07:43
Widze że nie jesteś zainteresowany moim rozwiązaniem. Ja mam tak zrobione, że nie ma mostka cieplnego i kat otwarcia drzwi jest większy od 90st, drzi otwierają sie na zew.

I co jesteś ciekaw jak to sie robi?

To moze wklej zdjęcie tutaj - niech każdy zobaczy i oceni.

metrys
26-07-2007, 07:53
Tylko jest jeden problem. Nie wiem jak to się robi... :(

dabell
26-07-2007, 08:07
Umieść zdjęcie np. na foto.onet.pl, fotosik.pl
Na zdjęcie kliknij prawym przyciskiem, najedź na Właściwości, i skopiuj wyświtlony adres zdjęcia (w formacie jpg).
W poście który chcesz napisać, kliknij dwa razy zółty przycisk u góry IMG (będzie tak: )
Między nawiasy wklej bez żadnych odstępów skopiowany adres.
przed wysłaniem sprawdź na podglądzie czy widzisz zdjęcie - i gotowe WYŚLIJ.

Jestem ciekawa jak to zrobiłeś, bo sama rónież by uniknąć takiej sytuacji mam drzwi otwierane do wewnątrz.

sutruh
26-07-2007, 08:39
metrys prześlij mi zdjęcie, też mamy taki problem, tzn. będziemy mieli przy obróbce, adres: [email protected]

Barbossa
26-07-2007, 08:42
nie prościej tu wsadzić, bo znajdą się pewnie jeszcze inni chętni

smiejus
26-07-2007, 12:24
Widze że nie jesteś zainteresowany moim rozwiązaniem. Ja mam tak zrobione, że nie ma mostka cieplnego i kat otwarcia drzwi jest większy od 90st, drzi otwierają sie na zew.

I co jesteś ciekaw jak to sie robi?

merrys wysłałam ci maila na PW. ale jak nie doszło mogę też podać adres tu [email protected].

Prześlij proszę fotki albo umieść je w wątku

radomik
26-07-2007, 12:59
Ja wiem.

mam 2 szt takich drzwi WX20 .

Najlepiej zobaczyc foto. podaj e-maila to Ci podelśle foto z mojeggo domeczka


Pozdrawiam

Czy mogę też poprosić o te zdjęcie. Będę miał takie drzwi -właściwie już miałem, ale okazało się że są uszkodzone w kartonie i czekam dalej.
[email protected]

radomik
26-07-2007, 13:02
a swoją drogą jak macie obsadzone takie drzwi? Na stronie Gerdy jest film który podkreśla wypełnienie futryny nie pianką tylko betonem. U mnie mowa była wyłącznie o piance.
???

kaczorek.
26-07-2007, 13:06
u mnie zamontowali na piance i kołkach - tez zrobilem otwieranie na zewnatrz - drzwi sie trzymaja ;) - jezeli bedziesz zakladał na betonie - to gerda dodaje jakis specyfikdo betonu ktory ma właściwości izolacyjne i niby wtedy drzwi mniej przemarzaja :-?

EZS
26-07-2007, 13:59
Widze że nie jesteś zainteresowany moim rozwiązaniem. Ja mam tak zrobione, że nie ma mostka cieplnego i kat otwarcia drzwi jest większy od 90st, drzi otwierają sie na zew.

I co jesteś ciekaw jak to sie robi?

merrys wysłałam ci maila na PW. ale jak nie doszło mogę też podać adres tu [email protected].

Prześlij proszę fotki albo umieść je w wątku

Czy ktoś mógłby umieścić na forum jakieś sensowne rozwiązanie tego problemu? Ja też będę miała montowane dzwi Gerdy

slawciol
26-07-2007, 16:59
u mnie zamontowali na piance i kołkach - tez zrobilem otwieranie na zewnatrz - drzwi sie trzymaja ;) - jezeli bedziesz zakladał na betonie - to gerda dodaje jakis specyfikdo betonu ktory ma właściwości izolacyjne i niby wtedy drzwi mniej przemarzaja :-?
hmmm, u mnie montowali na beton, ale jakiś specyfik??? nic nie dawali.
Mostka cieplnego nie mam, widziałem też, ze styropian elewacji podcinają pod kątem 45 stopni.
[/url]

slawciol
26-07-2007, 17:00
sławcioł

nie przemarza ci to zimą?, nie pęka?
Nic sie nie dzieje