PDA

Zobacz pełną wersję : Miał być piasek a jest ziemia



arkadiusz
24-07-2007, 22:03
Dziś ekipa od wylewek przed rozpoczęciem pracy powiększała kanał na grzejnik kanałowy. Kanał został pogłębiony do 70cm. Okazało się że pod chudziakiem nie ma piasku tylko ziemia. Czy u kogoś z Was ziemią zasypywano fundament?

Krzysztofik
24-07-2007, 22:08
Dziś ekipa od wylewek przed rozpoczęciem pracy powiększała kanał na grzejnik kanałowy. Kanał został pogłębiony do 70cm. Okazało się że pod chudziakiem nie ma piasku tylko ziemia. Czy u kogoś z Was ziemią zasypywano fundament?
A płaciłeś za piasek?

arkadiusz
24-07-2007, 22:09
No właśnie tak płaciłem za piasek i w kosztorysie jest piasek.

24-07-2007, 23:02
... Czy u kogoś z Was ziemią zasypywano fundament?
owszem

Geno
25-07-2007, 07:26
Nie wiem czego to określenie "ziemia" ale zasypuje się gruntami niespoistymi.

Obojętnie czy ktos tak miał czy nie to inne rozwiązanie są ryzykowne.

piotru7
25-07-2007, 14:17
Ziemia ziemi nierówna.
Jak to jest sypka- piaskowa to nic nie szkodzi,
gorzej jak to była gliniasta

25-07-2007, 15:24
... gorzej jak to była gliniasta
doprawdy ?
ja wsypywałem gline :-?

Barbossa
25-07-2007, 15:37
ale pewnie u Ciebie takie zagęszczarki się kręciły
http://www.mazowsze.waw.pl//pl/main/zdjecia//f_galeria_060.jpg

25-07-2007, 15:43
:D

woda, czas

Mazowsze by mi szybciej zagęsciło - co prawda :wink:

Geno
25-07-2007, 16:23
... gorzej jak to była gliniasta
doprawdy ?
ja wsypywałem gline :-?
Co jak co ale mechaniki gruntów nie oszukasz.....

...owszem mozliwe jest zagęszczenie gliny ale to nie jest łatwe ani szybkie więc odradzam komukolwiek.'

Generalnie tak się nie robi

Jurek_Z
25-07-2007, 20:37
woda, czas


Jak długo czekałeś?
Czy woda była tylko z opadów czy polewałeś dodatkowo, jeżeli tak to ile?

U mnie mury powoli pną się do góry ale w środku jeszcze piasek. Jak usuną stemple po wylaniu stropu chcę się ostro zabrać za polewanie wodą ze studni głębinowej. Fundamenty były zasypane 28 czerwca, chudziak będzie dopiero po tynkach czy to wystarczający czas aby piasek się zagęścił?

Geno
25-07-2007, 20:40
woda, czas


Jak długo czekałeś?
Czy woda była tylko z opadów czy polewałeś dodatkowo, jeżeli tak to ile?

U mnie mury powoli pną się do góry ale w środku jeszcze piasek. Jak usuną stemple po wylaniu stropu chcę się ostro zabrać za polewanie wodą ze studni głębinowej. Fundamenty były zasypane 28 czerwca, chudziak będzie dopiero po tynkach czy to wystarczający czas aby piasek się zagęścił?

Widzę,że będzie następny watek z serii... "olaboga, posadzka mi osiadła"

Jurek_Z
25-07-2007, 20:53
:-?

26-07-2007, 04:37
woda, czas


Jak długo czekałeś?
Czy woda była tylko z opadów czy polewałeś dodatkowo, jeżeli tak to ile?...
choc studnie mam blisko i dysponowałem bardzo wydajna pompa - nie musiałem z niej wiele korzystac ...
glina o konsystencji plastycznej zageszczała sie łatwo /pod wpływem cięzaru taczek i rowzwożącego/
na to ułozono grube kamienie i tak zostało na zime
nastepnie b.cienko pospółka i beton
nic nie osiadło

... U mnie mury powoli pną się do góry ale w środku jeszcze piasek. Jak usuną stemple po wylaniu stropu chcę się ostro zabrać za polewanie wodą ze studni głębinowej. Fundamenty były zasypane 28 czerwca, chudziak będzie dopiero po tynkach czy to wystarczający czas aby piasek się zagęścił?
piasek w miescach tras przechodu ludzi, składowanie materiałów czy ulokowania stempli powinien byc juz nalezycie zagęszczony ale ...
pozostaja miejsca takie jak narożniki pomieszczeń czy jakies zakamarki ...
/piasek posiada tez taka cecha ze raz zagęszczony - nie jest zagęszczony na zawsze - potrafi sie rozprężyc .../
jesli chcesz zagęszczac wodą - to tej wody musi byc duzo ... powinienes piasek wręcz "zatopic" - wiec polewaj fragmentami dostosowanymi do wydajnosci studni i pompy

powodzenia !

Jurek_Z
26-07-2007, 06:57
Dzięki, na pewno wody nie będę żałował a na koniec kierbud jeszcze zamówi beczkowóz. Podczas zasypywania piasek "podobno" też był zagęszczany ale tego nie widziałem :( Jak przyjechałem to po wszystkim jeździła koparka. Pomimo nieobsypanych od zewnątrz fundamentów ( 38 cm - bloczki betonowe) nic nie popękało :D

Barbossa
26-07-2007, 07:37
...
jesli chcesz zagęszczac wodą - to tej wody musi byc duzo ... powinienes piasek wręcz "zatopic" - wiec polewaj fragmentami dostosowanymi do wydajnosci studni i pompy

jaja będą jak naleje wody, a ta nigdzie nie odejdzie, będą wtedy ruchome piaski - ale nie ma tego złego, co by nie wyszło na dobre - można to zamienić w atrakcję turystyczną

laspalmas
26-07-2007, 07:44
i zaprosić np.: sąsiada albo rodzinkę na kawkę ...

Jurek_Z
26-07-2007, 08:50
... jaja będą jak naleje wody, a ta nigdzie nie odejdzie, będą wtedy ruchome piaski ...

Kupię karimatę i będę miał łóżko wodne :D
Czysty zysk :lol:

Ale jak dotąd parę razy przeszły intensywne ulewy i kałuż w fundamentach nie było, więc na łóżko wodne szanse maleją :D