PDA

Zobacz pełną wersję : Zakupiona ziemia i co dalej...



Gosia30
25-07-2007, 14:38
Kochani od dłuższego czasu sledzę Wasze posty o budowie o fundamentach,dachach ,parapetach a moje pytanie jest nastepujące?!
Od czego zaczynamy z budową domu. Mam akt własności i to wszystko.Wiem ,że muszę się starać o zezwolenie na budowę i tu moje kolejne pytanie : jakie dokumenty muszę przedłożyć w urzędzie aby takie zazwolenie dostać? I kolejne pytanko: Czy mając juz kupiony projekt w firmie X potrzebny jest projektant czy wystarczy sam kierownik budowy
Bardzo proszę o poradę i wskazówki
Pozdrawiam Gosia

braza
25-07-2007, 14:56
Witaj Gosiu. Wszystkie potrzebne informacje znajdziesz pod tym adresem, strasznie dużo tego jest. Jeśli wejdzie w życie nowa Ustawa o budownictwie będzie łatwiej, bo pozwolenie nie będzie potrzebne :P
http://www.gunb.gov.pl/info/procedurybud/pozwolenie1.html
A jeśli chodzi o projekt gotowy, to tak. Musisz mieć kogoś z uprawnieniami architektonicznymi kto zrobi adaptację projektu gotowego. Koszty są rożne, czasami spore. Lepiej rozejrzyj się po swojej miejscowości i rozpytuj kogo się da - może mają namiary na dobrych konstruktorów lub architektów.
Życzę powodzenia w realizacji planów i trochę Ci zazdroszczę, bo ja nadal kręcę się wokół "własnego ogona" nie mogąc trafić na dobrą działkę.
Pozdrawiam

Gosia30
25-07-2007, 15:02
Witaj Gosiu. Wszystkie potrzebne informacje znajdziesz pod tym adresem, strasznie dużo tego jest. Jeśli wejdzie w życie nowa Ustawa o budownictwie będzie łatwiej, bo pozwolenie nie będzie potrzebne :P
http://www.gunb.gov.pl/info/procedurybud/pozwolenie1.html
A jeśli chodzi o projekt gotowy, to tak. Musisz mieć kogoś z uprawnieniami architektonicznymi kto zrobi adaptację projektu gotowego. Koszty są rożne, czasami spore. Lepiej rozejrzyj się po swojej miejscowości i rozpytuj kogo się da - może mają namiary na dobrych konstruktorów lub architektów.
Życzę powodzenia w realizacji planów i trochę Ci zazdroszczę, bo ja nadal kręcę się wokół "własnego ogona" nie mogąc trafić na dobrą działkę.
Pozdrawiam

Bardzo dziękuję za linka :lol: Zabieram sie za czytanie a Tobie życzę powodzenia w szukaniu ukochanej działeczki :P
Pozdrawiam i dziękuję jeszcze raz
Gosia

pati25
25-07-2007, 15:21
Łatwiej ..hm ale czy taniej?
:-?

Gosia30
25-07-2007, 16:35
Witaj Gosiu. Wszystkie potrzebne informacje znajdziesz pod tym adresem, strasznie dużo tego jest. Jeśli wejdzie w życie nowa Ustawa o budownictwie będzie łatwiej, bo pozwolenie nie będzie potrzebne :P
http://www.gunb.gov.pl/info/procedurybud/pozwolenie1.html
A jeśli chodzi o projekt gotowy, to tak. Musisz mieć kogoś z uprawnieniami architektonicznymi kto zrobi adaptację projektu gotowego. Koszty są rożne, czasami spore. Lepiej rozejrzyj się po swojej miejscowości i rozpytuj kogo się da - może mają namiary na dobrych konstruktorów lub architektów.
Życzę powodzenia w realizacji planów i trochę Ci zazdroszczę, bo ja nadal kręcę się wokół "własnego ogona" nie mogąc trafić na dobrą działkę.
Pozdrawiam

Boshe tyle tego jest wszystkiego że chyba do emerytury zdąrze :o :lol:
Pozdrawiam

dzabij
25-07-2007, 18:04
Witam.

Na moje oko pierwszy krok po zakupie to organizacja tzw. mediów, chyba że działka jest już uzbrojona. Najważniejszy jest prąd, resztę można tak czy inaczej zorganizowac alternatywnie (wykopać studnię, palić węglem itp.). Bez prądu będzie baaardzo ciężko. W naszym przypadku zrobienie prądu trwało 2 lata (a naciskała grupa 3 sąsiadów). Dobrze że obok był sąsiad który chciał pożyczyć na czas budowy (je wtedy jeszcze nie budowałem, ale pozostali dwaj tak). Kolejne elementy to wybór projektu psującego do działki, nastepnie kwitologia i po pół roku walki masz pozwolenie na budowę (od momentu rozpoczęcia zbierania kwitów). Następnie min. kolejne 0,5 roku i mieszkasz na swoim :-)

Pzdr

Dawid

ardziu
25-07-2007, 18:49
heh, znam gościa co bez doprowadzonych mediów już parę lat żyje i ma się dobrze. Bynajmniej pustelnikiem on nie jest, wręcz przeciwnie.

Media sobie sam zorganizował (woda - studnia, prąd generator + malutka elektrownia wiatrowa, ogrzewanie - atmos jakiś). i jest zadowolony.

Dopuser
25-07-2007, 20:04
Media sobie sam zorganizował (woda - studnia, prąd generator + malutka elektrownia wiatrowa, ogrzewanie - atmos jakiś). i jest zadowolony.

A możesz napisac parę słów więcej na temat tej malutkiej elektrowni wiatrowej w oddzielnym wątku ?