PDA

Zobacz pełną wersję : jaki dach wybrac?



pchlistosc
12-07-2003, 20:12
poradzcie jaki rodzaj dachowki wybrac a moze blacha?
mam stary poniemiecki do dach okolo 200m2 moze powiecie jakie to sa koszty?

_ZBYCH_
12-07-2003, 23:02
Dachówka Brass wychodzi w kosztach podobnie jak dobra blacha, ale...
jest wiele cięższa od blachy, czy gontów, więc konstrukcja dachu jest masywniejsza (droższa), dodatkowo deskowanie dachu, papa...
Tak było w moim przypadku. Niby koszty materiału do krycia dachu podobne, ale wyszło jakieś 10 tyś. drożej :(

Greg_pu
13-07-2003, 08:59
wybrałem blachodachówkę , choć więżba obliczona na dachówkę.
Oszczędność na deskowaniu - założyłem folię .
Cena m2 materiału bardzo podobna , szok następuje gdy przy dachówce zaczyna sie liczyć wykończenia ( gąsiory - na sztuki , dachówki boczne krawędziowe ) . Fakt że przy blasze też trzeba robić okucia boczne ale tak jak poprzednik doliczyłem się róznicy ok.10.000 . Dla mnie kupa kasy.
A znajomi twierdzą że mam piękną dachówkę na dachu. Gdy blachodachówka jest dobrze ułożona to efekt jest naprawdę niezły.
I jeszcze jedno - sąsiad ma dachówkę Brassa ( polski niemiec - stać Go )
a od północnej strony dach ma kolor zielony , cały pokryty mchem .

13-07-2003, 09:53
Wybralem dachowke ceramiczna.
Mimo roznicy w kosztach. dach kopertowy 230 m kw. roznica ok 3.500 !

Jestem bardzo zadowolony

Anonimowy

13-07-2003, 10:45
Wydaje mi się,że na stary poniemiecki dom aż prosi się położyć dachówke ceramiczną.
Jeśli koszty nie pozwalają,a ważna jest estetyka,to wybrałabym gonty bitumiczne.

opal
:D

andrzejNowak
13-07-2003, 12:29
ja mam 250m2 dachu. klade ceramiczna miesziana Robena. Koszt dachowki ok 18tys. + robocizna. Twoj stary ceglasty dom super wygladalby z karpiowka. Ale wyglad to wyglad a kasa to kasa. Jednak namawialbym cie raczej do dachowki niz blachy.

13-07-2003, 12:44
Musisz sie najpierw dowiedziec, czy na taki dom mozesz polozyc blache. Rodzina na poniemieckim domu musiela polozyc dachowke, taki prikaz.
pozdr

pchlistosc
13-07-2003, 17:20
dzieki sliczne za odpowiedzi ale powiedzcie cos o kosztach.
Sczegolnie interesuja mnie place wykonawcow
pozdrawiam