PDA

Zobacz pełną wersję : Blachodachówka- zielony nalot.



jaadamek
26-07-2007, 07:29
Może ktoś wie jak pozbyć sie zielonego porostu na blachodachówce.Czy można prysnąc to jakimś srodkiem czy są może jeszcze jakieś inne metody?

krzysztofh
26-07-2007, 07:47
Myjka ciśnieniowa, ale samemu nie radzę bo niebezpiecznie. Są firmy, które czyszczą dachówkę.

jaadamek
15-12-2007, 22:55
Mujka ciśnieniowa nadaje się idealnie-polecam. W niespełna 1 godzinę pozbyłem się zielonego nalotu na ok. 40m kw. dachu.

Andrzej Wilhelmi
15-12-2007, 23:13
Firma ISOLA ma w ofercie specjalne środki ułatwiające pozbycie sie tych "dolegliwości". Pozdrawiam.

poselrulez
12-05-2008, 00:56
witam mam dach z blachodachówki i obok domu rosnie orzech i w miejscu gdzie jest on nad dachem na blasze jest caly czas sielony osad:( gdzies slyszalem ze taki osad z drzewa niszczy blache na dachu / czy to prawda ? prosze o porade bo jak tak to trzeba bedzie wycinac /pozdrawiam

poselrulez
12-05-2008, 11:23
nikt sie nie orientuje na forum ?

anpi
12-05-2008, 12:12
witam mam dach z blachodachówki i obok domu rosnie orzech i w miejscu gdzie jest on nad dachem na blasze jest caly czas sielony osad:( gdzies slyszalem ze taki osad z drzewa niszczy blache na dachu / czy to prawda ? prosze o porade bo jak tak to trzeba bedzie wycinac /pozdrawiam

Przecież blacha jest pokryta kilkoma warstwami ochronnymi, więc nie powinno się nic dziać. Ale ja mam dachówkę, więc może się mylę :D

M@riusz_Radom
12-05-2008, 12:14
Dachówka wyglądałaby identycznie w takich warunkach .. Przyciąć orzecha

poselrulez
12-05-2008, 14:31
Dachówka wyglądałaby identycznie w takich warunkach .. Przyciąć orzecha

czylijak? po pierwsze to wyglada zle a po 2 jednak prowadzi do zniszczenia dachu ?

TOMASZQS
12-05-2008, 21:57
Dachówka wyglądałaby identycznie w takich warunkach .. Przyciąć orzecha

czylijak? po pierwsze to wyglada zle a po 2 jednak prowadzi do zniszczenia dachu ?

Dobrze kumasz, na szafot z nim

poselrulez
12-05-2008, 23:51
kumac to ja kumam ale potrzebuje jakiejas konkretnej informacji na temat korozji blachy spowodowanej przez drzewa / ktos cos wie ?

M@riusz_Radom
13-05-2008, 08:08
Oddaj do laboratorium i zrobią badania ... Pierwsze co cierpi to zmysł estetyki, także przyciąłbym orzecha bez względu na to czy nalot powoduje korozje czy nie ..

Paweł70
13-05-2008, 08:21
oczywiście że przyciąć , wcześniej czy póżniej zacznie korodować , nalot ( mech ) trzyma wilgoć a to nie wpływa dobrze na trwałość pokrycia

Andrzej Wilhelmi
14-05-2008, 00:59
Po za walorami estetycznymi (złe czy dobre to rzecz gustu) nie wyrządzi pokryciu żadnej szkody za wyjątkiem spadających orzechów. Pozdrawiam.

TOMASZQS
14-05-2008, 22:28
Po za walorami estetycznymi (złe czy dobre to rzecz gustu) nie wyrządzi pokryciu żadnej szkody za wyjątkiem spadających orzechów. Pozdrawiam.

Które skutecznie potrafią zarysować powłokę niektórych producentów blach...

15-05-2008, 06:22
Po za walorami estetycznymi (złe czy dobre to rzecz gustu) nie wyrządzi pokryciu żadnej szkody za wyjątkiem spadających orzechów. Pozdrawiam.
i sra .jących ptaków ...

Andrzej Wilhelmi
16-05-2008, 22:47
Zarysowanie powłoki lakierniczej i ptasie odchody nie wyrządzają szkody. Podstawową ochroną rdzenia stalowego jest warstwa cynku. Pozdrawiam.

lewar14
08-09-2008, 11:18
Blachodachówka (ruuki - mat) zaczyna porastać - zwłaszcza w zacienionych miejscach jakimś zielonkawym syfem. Widoczne są zacieki przy rynnach. :-? Co począć. Jakimi środkami zwalczać i pozbyć się tego paskudztwa. Może są jakieś środki chemiczne. Czy to walka z wiatrakami ? Jak sobie radzicie z tym problemem. Będę wdzięczny za każdą poradę.

nestor_2005
08-09-2008, 14:58
Ruuki to duża i renomowana firma. Co na to ich przedstawiciele?
Podziel się wiadomościami, może też się przydadzą :roll:

opell
09-09-2008, 15:05
też mam ten sam problem (blacha ruki) to znaczy od strony południowej dach jest czyściutki a od północnej gdzie jest cień na całej powierzchni jest taki zielony syf tak mi się wydaje, ze problem jest tego typu że jest tam wilgotno i ten syf ma pożywkę i się rozmnaża. Ja się zastanawiam czyby ten dach nie umyć karchrem pod ciśnieniem to może zejdzie. Pozdrawiam

szpadryna
20-11-2018, 08:54
może ktoś wie jak pozbyć sie zielonego porostu na blachodachówce.czy można prysnąc to jakimś srodkiem czy są może jeszcze jakieś inne metody?

tak wydaje mi się , że wiem jak pozbyć się tego zielonego nalotu , chociaż sam go nie używałem , ale dowiedziałem się
od znajomego , i chyba go użyję , bo od kilku godzin czytam wszystkie fora i mądre wypowiedzi fachowców , i nic dalej nie wiadomo , otóż ten znajomy podał mi w tajemnicy jedną nazwę : To jest randap !!!:

Bertha
20-11-2018, 10:49
Tyle napisze każdy kto był w Wietnamie. Masz dzieci/wnuki? https://biotechnologia.pl/informacje/herbicyd-roundup-bardzo-szkodliwy,9667
Nie jestem za spisskową teorią .... lecz są substancje których należy unikać czy omijać z daleka.