PDA

Zobacz pełną wersję : Brama garażowa Hörmann czy Krispol



sylwia13
26-07-2007, 11:29
Witam, niedługo będę zamawiać bramę garażową i zastanawiam się nad tymi dwoma firmami. Może macie takie bramy i podzielicie się spostrzeżeniami z użytkowania ich. No i brama ma być na pilota. Czy napędy się w nich nie zacinają?

ArtiW
26-07-2007, 13:36
Pan, który sprzedaje i montuje Hormanna i Normstahla, zdecydowanie bardziej polecal tego drugiego. Wiem, wiem... Drozsza.
Z drugiej strony jest naprawde dobra. Własnie jestem w fazie decyzji, ale najprawdopodobniej bedzie to wlasnie Normstahl. Podoba mi sie i "przez skórę" czuję, ze to dobry wybor.

Barbossa
26-07-2007, 13:50
a Ty tu masz (http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1937197#1937197)

Bigbeat
26-07-2007, 13:58
Dowcipniś :evil:

ArtiW
26-07-2007, 14:08
Dobre, dobre!

sylwia13
26-07-2007, 14:32
No to musze się coś dowiedzieć o tych bramach, bo nikt nam nie proponował ich :-?

ArtiW
26-07-2007, 14:33
No to musze się coś dowiedzieć o tych bramach, bo nikt nam nie proponował ich :-?

Właśnie wczoraj oglądałem ją. Naprawdę jest fajna. Ja będę wybierał model EuroFlair lub EuroLine.

bwojtek
26-07-2007, 19:59
Ja sprzedaję bramy wszelkiej maści... Jak ktoś patrzy obiektywnie i chce bramę w dekorze to wybiera Normstahla. Jak ktoś szuka ceny to w zależności od rozmiaru "najlepszy" jest Wiśniowski lub BigTor. Hormann to tylko marka krążąca w legendach.

pablitoo
26-07-2007, 20:20
(...) Jak ktoś szuka ceny to w zależności od rozmiaru "najlepszy" jest Wiśniowski lub BigTor. Hormann to tylko marka krążąca w legendach.

Bzdura .... - ja mam bramę Hormanna - zakupiona pół roku temu z napędem SupraMatic - brama o wymiarze 4500x2400 cm .
Sprawuje się znakomicie - napęd cichy i szybki ( dwie prędkości otwierania i zamykania ) , jakość wykonania w detalach i szczegółach , wykończenie nieporównywalnie lepsza od Wiśniowskiego czy BigTora - brałem pod uwagę te bramy podczas wyboru i jak obejrzałem i przetestowałem je wszystkie i porównałem ( a jestem strasznym estetą ) nie było najmniejszej dyskusji - Hormann spośród nich był zdecydowanie najlepiej , najdokładniej , najprecyzyjniej wykonany i zmontowany . Jakość i kultura pracy napędu również nie pozostawiała żadnych wątpliwości .
Dlatego u mnie jest właśnie Hormann - i mogę go wszystkim szczerze polecić .

Pozdrawiam

Zygul
29-07-2007, 21:06
Ja już wybrałem bramę Hormanna, ale słyszałem że są kłopoty z serwisem i dostępnością częsci - może to tylko plotki. Poza tym podobno są kłopoty ze zmianą radia w sterowaniu - musi być już tylko Hormann jeśli mysli się o wspólnym sterowaniu bramy garażu i bramy wjazdowej. Pewności jednak nie mam. ;)