PDA

Zobacz pełną wersję : zgłoszenie POŚ i sprzeciw powiatu - co dalej



kris_r
26-07-2007, 11:41
W projekcie budowlanym miałem wrysowane szambo. Chciałem zamienić je na POŚ bezdrenażowe i takie zgłoszenie złożyłem w powiecie. Niestety dostałem sprzeciw z uzasadnieniem: w zatwierdzonym projekcie budowlanym jest zbiornik bezodpływowy i zamiana na POŚ wymaga zmiany pozwolenia na budowę :evil: . CO DALEJ. Gdzie i jak się odwołać? Na co się powołać?

Barbossa
26-07-2007, 13:00
wniosek o zmianę pozwolenia na budowę wraz ze stosowną dokumentacją, czyli zmianą dokumentacji tam gdzie jest mowa o szambie
i tyle
urzędasom w powiecie chodzi o to, że jak masz coś w pozwoleniu, to zgłoszeniem tego nie zmienisz,

kris_r
26-07-2007, 13:17
Też mi to telefonicznie powiedział gościu z urządu. Gdybym miał zakończoną budowę to wtedy na zgłoszenie, a tak to muszę wystąpić o zmianę pozwolenia na budowę.
Nie wiem teraz jak się do tego zabrać. Czy znów muszę angażować architekta i zmieniać cały projekt wraz z mapkami i opisami?

Barbossa
26-07-2007, 13:25
Też mi to telefonicznie powiedział gościu z urządu. Gdybym miał zakończoną budowę to wtedy na zgłoszenie, a tak to muszę wystąpić o zmianę pozwolenia na budowę.
Nie wiem teraz jak się do tego zabrać. Czy znów muszę angażować architekta i zmieniać cały projekt wraz z mapkami i opisami?
nie do uniknięcia
lub nie rób szamba, zgłoś do odbioru, a potem na zgłoszenie zrób posia

Majka
26-07-2007, 13:26
Też mi to telefonicznie powiedział gościu z urządu. Gdybym miał zakończoną budowę to wtedy na zgłoszenie, a tak to muszę wystąpić o zmianę pozwolenia na budowę.
Nie wiem teraz jak się do tego zabrać. Czy znów muszę angażować architekta i zmieniać cały projekt wraz z mapkami i opisami?
nie do uniknięcia
lub nie rób szamba, zgłoś do odbioru, a potem na zgłoszenie zrób posia

nie podpisza odbioru bez szamba :roll:

Barbossa
26-07-2007, 13:27
to niech zakopie wiadro, już ja widzę jak te szambo odbierają - pewnie włażą do środka, a ty walisz kupę

Majka
26-07-2007, 13:31
to niech zakopie wiadro, już ja widzę jak te szambo odbierają - pewnie włażą do środka, a ty walisz kupę

kupę to ty walisz :lol: ja te sprawy załatwiam delikatniej :wink:

do odbioru potrzeban faktura za atestowane szambo

Barbossa
26-07-2007, 13:45
to może faktura pro forma

jamles
26-07-2007, 13:57
ja zmieniałem szambo na POŚ przed oddaniem budynku i musiałem złożyć
nowy projekt zagospodarowania działki.
Nikt nic nie odbierał, faktur nie sprawdzał. Może kupić zbiornik, zakopać, nanieść na mapki,
odebrać budynek, zgłosić zamianę na POŚ i zrobić :roll:

Barbossa
26-07-2007, 14:03
no wlaśnie świetny pomysł jamles
kupić baniak z posia

te sknery wiedzą jak oszczędnie gospodażyć

SNCF
26-07-2007, 14:31
...

Majka
26-07-2007, 14:39
,

do odbioru potrzeban faktura za atestowane szambo

bzdura

wymagane jest oswiadczenie kierbuda! i tyle

hmmm, widocznie jest to zależne od rejonu :roll:

Majka
26-07-2007, 14:45
takie cuś znalazłam

protokół z
przeprowadzenia próby szczelności zbiornika na nieczystości ciekłe - ważny 1
rok lub przyłączenia do kanalizacji lub wykonaniu przydomowej oczyszczalni
ścieków - pozwolenie na eksploatację oczyszczalni z Gminy ,

na stronie http://projekty.domow.org/index.php/article.28657.html

Barbossa
26-07-2007, 14:50
dużo tego
a protokół to na kolanach się pisze

j-j
26-07-2007, 21:12
W projekcie budowlanym miałem wrysowane szambo. Chciałem zamienić je na POŚ bezdrenażowe i takie zgłoszenie złożyłem w powiecie. Niestety dostałem sprzeciw z uzasadnieniem: w zatwierdzonym projekcie budowlanym jest zbiornik bezodpływowy i zamiana na POŚ wymaga zmiany pozwolenia na budowę :evil: . CO DALEJ. Gdzie i jak się odwołać? Na co się powołać?

No w sumie niestety mają rację bo jest zatwierdzony projekt z szambem a zgloszeniem nie zmienia się PnB bo wtedy pojawiają się dwa rozwiązania to ze zgłoszenia i to zatwierdzone w PnB.
Dajesz nowe 4 egz PB z WYRAźNYM wpisem w Proj. zagosp. dzialki że Projekt kanalizacji sanitarnej obejmuje odprowadzanie ścieków sanitarnych do BOŚ i w związku z powyższym znajduje się w odrębnym opracowaniu podlegającym zgodnie z art 29. ust. 1 pkt ,6, zgłoszeniu, przedlożonemu dnia xxxx.. I tego samego dnia skladasz zgloszenie i zmianę PnB, w którym wyraźnie zaznaczasz na czym polega zmiana.
Możesz tak próbować.
Mogą się uprzeć że jeśli masz w Decyzji tylko szambo to nie zrobiłeś Projektu zgodnie z decyzją to wtedy fatycznie chyba pozostanie wybudowanie domu i dopiwero zgloszenie ale możesz jak pisałem probować.


pzdr