PDA

Zobacz pełną wersję : Lepik na podłodze



subt
26-07-2007, 12:22
Witam remontuje podłogę w bloku z PCV na panel. Po zdjęciu wykładziny okazało się że była przyklejona na tzw lepik który niestety nieodkleił się razem z nią. Czy jest jakiś środek lub sposób żeby go usunąć, niechcę żeby nieprzyjemnie pachniał ani szkodził zdrowiu. Niestety skrobanie szpachelka czy grubym papierem niedaje rezultatów.
Proszę pomóżcie

beton44
26-07-2007, 13:36
pomagamy:
http://www.kowalczyk-mb.pl/sklep/images/mlotek%20murarski%20juco%20D.jpg


skucie lepiku z małą warstwą podkładu /rozumiem betonowego/

następnie wyrównanie go jakąś cementową zaprawą...

czekanie 2 miesiące żeby wyschła ... i panele naprzód :D

subt
26-07-2007, 14:59
zbyt radykalne, zastanawiam się nad zastosowaniem szczotek plątanych z drutu techniczego, jak również widziałem oferte frezowania takiej posadzki ale obawiam się że wówczas i tak skończy się na wylewce przynajmniej samopoziomujące, jakiś inny pomysł?

Barbossa
26-07-2007, 15:04
beton44 dobrze radzi
lepiej się nie da, chyba że od razu ma to jakaś zaprawa

Bigbeat
26-07-2007, 15:40
Tak ,ale jakaś zaprawa/wylewka na lepik to nieco kłopotliwa sprawa, jeśli kiedyś jakaś woda się dostanie (np. w przypadku zalania). Bo, rozumiem, tej zaprawy/wylewki dość cienka warstwa, żeby podłogi nie podwyższać zbytnio...

26-07-2007, 17:05
...niechcę żeby nieprzyjemnie pachniał ani szkodził zdrowiu...
subt
do tej pory nie "pachniał"?
nie szkodził zdrowiu?

dlaczego sądzisz ze zacznie "pachniec" i szkodzic zdrowiu teraz?

SAVAGE7
27-07-2007, 07:22
a jak rączki zabolą od kilofa to można na dużego "bosza" się przerzucić :)

subt
27-07-2007, 12:51
nie wiem jak wcześniej "pachniało" bo mieszkanie kupiłem na rynku wtórnym, poza tym dla mnie nie jest rozwiązaniem zalanie betonem i już-przypomina mi się wówczas Czarnobyl.
Ale dla zainteresowanych wczoraj odkryłem sposób hebel elektryczny, idzie jak burza tylko trzeba zainwestować w ostrza, stosunkowo mało hałasu i pracy a następnie lekkie równanie posadzki i z bani.