PDA

Zobacz pełną wersję : Kto wymyslil ruskich???????



Jayer
12-07-2003, 23:17
Witam!

Kto wymyslil, zeby zatrudniac ruskich do prac na budowie, albo wogole ich importowac do pracy na czarno u nas????
Przeciez to dekle.
Zatrudnilem takich dwoch do wybrania ziemi z fundamentow. Trzeba ze 150 m2 wyciagnac 40 cm ziemi. Umowilem sie od roboty - 400 pln, uwazam, ze i tak duzo. Przez dwa dni, Ci goscie zrobili zaledwie 40 m2 i na dodatek narzekaja, ze duzo roboty itd.
No wiadomo, ze duzo ciezkiej pracy. Ale co za glomby?? 20m2 x 0.4m daje zaledwie 8 m3 na dzien. Obliczylem robote na 3 dni, max 3,5 dnia. I to by sie im oplacilo. A ci sie obijaja i potem narzekaja, ze za malo place, ze za ciezka robota...
Przeciez gdyby zasuwali tak jak trzeba, to zrobiliby to w te 3 dni... Im by sie oplacalo, mnie i wszyscy by byli zadowoleni.
Dobrze, ze umawiam sie juz tylko od roboty, bo by to na dniowki na 2 tygodnie rozciagneli.
I jeszcze im kurna papierosy kup, a kielbase, a chleb i ...
E tam...
Pozdrawiam

Teska
13-07-2003, 09:43
Jayer..
.nie rozumiem jednego...po co ich zatrudniasz?? pogon ich, zakasz rękawy i po prostu sam kop..albo zaatrudnij polska firmę, lub polskich roboli...i bedziesz miał kłopot z głowy...

a skoro ich trzymasz dalej kupujesz papierochy itp...to chyba przekalkulowałes i pasują ich ceny za ktore godza sie te ruskie robic...wiec jak trzymasz nie narzekaj..

Jayer
13-07-2003, 14:34
Tja. Zgadzam sie z Tobą. Niestety taka mam sytuacje, ze nie mam kiedy samemu porobic :-(, a chetnie bym sobie sam to wszystko zrobil...
Stad wpadlem na pomysl, zeby zatrudnic ruskich, ale jak widze nie byl to najlepszy pomysl...

Pozdrawiam

Teska
13-07-2003, 15:26
jayer.....

my tez nie mozemy sami robic...ale zartudniamy naszych..

ale słyszałam ze ruskie robia za pol ceny...

Jezier
13-07-2003, 15:39
Jayer. Ja załamuję ręce jak widzę takie oszczędzanie. Ja za zgarnięcie ziemi z ok 250 m2 i dłębokości 30-40 cm. Zapłaciłem 250 zł z fakturą. Trwało to 2,5 h. Miałem też przy okazji wyrwane kilkanaście niewielkich sosenek z korzeniami.

Stanley
16-07-2003, 10:27
cóż sam sobie odpowiadasz na pytanie ;-)
sam ich zatrudniasz ;-)
ja nie zatrudniam :-)
natomiast gdybym miał się nająć do takiej pracy brr. 200 zł za taką robotę to chyba rzeczywiście nie jest za dużo- ja bym tego nie zrobił ;-)
choć u nas (pod warszawą od strony piaseczna) można znaleść naszych np ze ściany tzw. wschodniej którzy zatrudnia sie chętnie do takiej pracy biorąc 50 zł za 10 godzin i pracują naprawdę ciężko - widziałem u znajomego
rusek za tą kasę nie będzie pracował.
i to jest w tym wszystkim najstraszniejsze - bo to jest straszne uważam
nastały czasy takie że ludzie jak widac zrobią wszystko żeby przeżyć - po prostu upodlenie totalne ;-(

16-07-2003, 11:05
Trochę Wam tu zamieszam. Zatrudniałem kilka razy Ukraińców, brali po 35 PLN za 12 godzin ciężkiej roboty + wyżywienie i nocleg. Np. za trzy dni zrobili mi kawał roboty, którą loklani "fachowcy" wycenili 4 razy drożej. Pracują dobrze - choć trzeba pilnować tempa pracy. Nie piją, zależy im na robocie - bo chcą wrócić do Ciebie na następną robotę. Zatrudniam tylko młodych - do 25 lat. Rejon Krakowa.
Podsumowując: same dobre wrażenia. Następnym razem też zatrudnię Ukraińca.

Majka
16-07-2003, 11:33
chyba do zciągnięcia długów :lol: :lol: :lol:

Teska
16-07-2003, 14:43
ja co najwyzej moge zatrudnic Niemca :lol:

Wowka
16-07-2003, 14:47
ja co najwyzej moge zatrudnic Niemca :lol:

No cóż. Czasy sie zmieniły i nie jestem pewien czy nawet Wanda miała by dzisiaj jakiekolwiek szanse u Niemca ..... :P :P :P :P :P

Pozdrawiam