PDA

Zobacz pełną wersję : Ogrzewanie na poddasze



czlowiek
13-07-2003, 00:00
Witam forumowiczów. mam zamiar zasiedlic poddasze w istniejacym budynku 2kondygnacyjnym z piwnica i wspomnianym strychem. budynek jest w stanie surowym zamknietym. mam byc pierwszym lokatorem. w przyszlosci (najwczesniej za kilka lat) ma przybyc inna rodzina na parterze (oddzielne wejscie). moze wtedy moje poddasze rozrosnie sie o kondygnacje nizej (1pietro). zabieram sie za budowe i mysle o sposobie ogrzania poddasza 100m2. i tu pojawia sie kilka pytan:
1. skoro nikt nie bedzie mieszkal ponizej czy 10cm styropianu na podloge wystarczy?
2. w jaki sposob to ogrzac? zastanawiam sie nad piecem gazowym 2funkcyjnym. czy do tego kaloryfery czy ogrzewanie podlogowe? przewiduje kominek jako system dodatkowy.
3. czy stosuje sie system mieszany - ogrzewanie podlogowe w lazience (10m2), reszta kaloryfery?
4. czy ktos ma doswiadczenie z: ogrzewanie podlogowe + panele?

bylbym wdzieczny za wszelkie informacje w tym temacie. prosilbym o podanie linkow do producentow ogrzewania podlogowego/ cennik itp.

czlowiek
14-07-2003, 20:01
najbardziej zalezy mi na grubosci styropinu na podloge. moze ktos cos jednak poradzi?

14-07-2003, 23:10
po lekturze forum, Muratora itp. i kilku rozmowach z użytkownikami wybraliśmy :
sypialnie : grzejniki tradycyjne,
salon, hall, kuchnia i łazienaki ogrzewanie podłogowe.
Dlaczego ? poczytaj Forum i nie wierz w przypadku podłogówki w reumatyzm, fruwający kurz itp. to mity. a kaloryfery w sypialni - bo tak lepiej się śpi i można szybko regulować temperaturę w pomieszczeniu.

W skrócie podłogówka gdyż :
to oszczdność użytkowania,
komfort,

Ogrzewanie podłogowe i panele to rozwiązanie możliwe do zastosowania, najlepiej panale na zatrzask ( bez kleju ).

Ogrzewanie podłogowe + kaloryfery ( mieszane ) jest możliwe do realizacji i to na kilka sposobów w zależnosci od kilku czynników.

10 cm styropianu wystarczy. min. 8 cm na gruncie. U nas będzie 16 cm ( 2x8 na zakładkę ) taka mała fanaberia.


CZ.

czlowiek
14-07-2003, 23:20
dziekuje bardzo za odpowiedz.
mam jeszce kilka pytan? w jaki sposob rozpoznac panele przystosowane do podlogowki?
podemna przez kilka lat nie bedzie grzane (jest stan surowy, zamkniety z oknami) ale zalezy mi na kazdym cm poddasza. moze 10zm to za duzo?
jakie firmy robia ogrzewanie podlogowe, gdzie dalej szukac ile to kosztuje itp. najlepiej internet. musze zrobic pozadny kosztorys.
jeszcze raz dziki za odzew.

14-07-2003, 23:36
na początek to :

http://www.hepworth.pl/program.htm
( znajdź link do tematu podłogówki w PDF )

Znajdź w necie firmę Kissan, też mają dobre strony i sporo info.

Koszty ? jak ze wszystkim. Ogólnie tyle co instalacja tradycyjna + 20%
a jak sam zrobisz, to trochę taniej. Tylko nie można robić "na oko" trzeba mieć projekt lub sporo, naprawdę sporo poczytać.
Święci garnków nie lepią.

Izolację na stropie raczej daje się aby izolować akustycznie a nie termicznie. Skoro zależy Ci na izolacji termicznej to daj 5 cm FS20 albo lepiej FS30, to możesz zejść z grubością, powinno być OK.
Pamiętaj, że podłogówka to ( u mnie ) :
- 16 cm styropian na grucncie,
- 8 cm podłogówka + płyta grzewcza,
- 1 cm podkład + panele,
RAZEM 25 cm
U ciebie może być :
- 5 cm styropian ( może 4 cm ),
- min 6 cm płyta,
- 1 cm panele
RAZEM : 12 cm

CZ.

czlowiek
15-07-2003, 00:23
dziekuje bardzo.
jutro zabieram sie za studiowanie.
nie orientujesz sie ile taka wylewka bedzie schla?

15-07-2003, 11:03
ktoś już na forum wypowiadał się,
pod płytki szybko ( cuś ok. dwa tygodnie )
pod parkiet i podłogę najlepiej kilka miesięcy.
lub inaczej min. 1 tydzień na 1 cm grubości.
no i zależy czy schnie w lato czy w zimę.

CZ.

czlowiek
15-07-2003, 11:31
tak, tak. juz znalazlem ten topik. dzieki.

niezły
15-07-2003, 16:28
Co do firm robiących podłogówki dodałbym jeszcze Kan i Purmo

czlowiek
15-07-2003, 17:21
dziekuje pieknie. jak tylko znajdę chwile czasu bede szukal co i jak z tą podłogówka. wiem przynajmniej od czego zaczac.