PDA

Zobacz pełną wersję : Dom z czego i dlaczego???



pepele
26-07-2007, 20:27
witam,
poczytalem sobie forum i nadal mam watpliwosci z czego budowac. zasadniczo zasatanawiam sie czy bedzie to BK czy moze pojsc w strone FORTIS-a. Jesli isc w BK to jedno czy dwu warstwowe i jesli to dlaczego. projekt przewiduje 36 jednorodnego BK ale po czytaniu postow zastanawiam sie nad moze 24 BK i 10 - 12 styropianu.
a moze pojsc calkiem nowa droga i budowac z FORTIS-a?

czekam na wasze rady i uzasadnienie terorii. szczegolnie zachecam tych ktorzy budowali i mieszakaja w domach z Fortis-u.

pozdrawiam,

Barbossa
26-07-2007, 20:36
czekam na wasze rady i uzasadnienie terorii. szczegolnie zachecam tych ktorzy budowali i mieszakaja w domach z Fortis-u.


wysoko postawiłeś poprzeczkę
chętnie przyłaczę się do w/w oczekiwań
jakiś śmiałek?

piomar64
26-07-2007, 21:24
Rozumiem, że to jest wątek dla ludzi, którzy już zbudowali i chętnie się podzielą swoimi refleksjami z dokonanego wyboru. Sam mam dylemat dlatego czytałem już wątki o silce, BK i innych i chyba tam powinieneś szukać odpowiedzi. Chyba, że się mylę i ludzie opowiedzą tu dlaczego zbudowali z tego a nie z tamtego materiału. Ale to chyba jest loteria. Szczególnie polecam wątek o silce, bardzo mi się podoba. Powodzenia.

OSIN
26-07-2007, 22:04
Szczególnie polecam wątek o silce, bardzo mi się podoba. Powodzenia.

Moge niesmiało poprosic o link do tego wątku, gdyż :roll: wyszło mi 724 wyniczków...

OSIN
26-07-2007, 22:08
Czy to ten?

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=18964&highlight=silka

Pzdr

TomekM
27-07-2007, 08:44
Dobra młodzieży (chodzi o staż budowlany), ja stary (chodzi o staż budowlany) wyjadacz wam powiem. :)
Oczywiście opinii jest jak zwykle więcej niż możliwości ale tak z mojego podwórka. Wybudowałem dom z BK 36 z Żelisławic (parametry te same co Ytong). Mieszkałem przez trzy sezony grzewcze w nieotynkowanym domu ogrzewanym gazem i uważam że było ok. Jedynym miejscem gdzie zauważyłem ucieczkę ciepłego powietrza był wieniec - ale to dotyczyło małego fragmentu pokoju dziennego. Wiec jezeli chodzi o termoizolację to nie można nic dodać. Ale...:
1. koszt zakupu materiału był dość wysoki - szary, twardzszy BK byłby tańszy, poroterm w porównywalnej cenie.
2. zamocowanie czegoś cięższego na ścianie (tynki wewnętrzne gipsowe) wymaga dość długich, specjalnych kołków rozporowych. Problem dotyczy także karniszy.
3. po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw w końcu ociepliłem dom 5 cm styropianu (w celu wyrównania ścian bo nie upilnowałem wykonawców)
Reasumując.
Teraz wybudował bym dom z ceramiki albo twardzszego BK i ociepliłbym 12 cm styropianu.
Ale wybór należy do was. To tylko moja opiniia.

sli
27-07-2007, 10:12
witam,
poczytalem sobie forum i nadal mam watpliwosci z czego budowac. zasadniczo zasatanawiam sie czy bedzie to BK czy moze pojsc w strone FORTIS-a. Jesli isc w BK to jedno czy dwu warstwowe i jesli to dlaczego. projekt przewiduje 36 jednorodnego BK ale po czytaniu postow zastanawiam sie nad moze 24 BK i 10 - 12 styropianu.
a moze pojsc calkiem nowa droga i budowac z FORTIS-a?

czekam na wasze rady i uzasadnienie terorii. szczegolnie zachecam tych ktorzy budowali i mieszakaja w domach z Fortis-u.
Ja zdecydowałem się na FORTISa.
W najbliższy poniedziałek zaczną mi kopać fundamenty, więc doświadczeń osobistych nie mam żadnych.
FORTISa polecił mi człowiek, który mieszka w domku zrobionym z tego systemu od około 4 lat.
Po przeanalizowaniu wielu za i przeciw (m.in. faktu, że mam jakiś osobisty awers do ścian 2-warstwowych) właśnie na FORTISa się zdecydowałem. Jeśli chcesz poczytać trochę więcej o przyczynach mojej decyzji to zajrzyj tutaj:
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=84560&postdays=0&postorder=asc&start=0

siemka
27-07-2007, 23:31
witam,
poczytalem sobie forum i nadal mam watpliwosci z czego budowac. zasadniczo zasatanawiam sie czy bedzie to BK czy moze pojsc w strone FORTIS-a. Jesli isc w BK to jedno czy dwu warstwowe i jesli to dlaczego. projekt przewiduje 36 jednorodnego BK ale po czytaniu postow zastanawiam sie nad moze 24 BK i 10 - 12 styropianu.
a moze pojsc calkiem nowa droga i budowac z FORTIS-a?

czekam na wasze rady i uzasadnienie terorii. szczegolnie zachecam tych ktorzy budowali i mieszakaja w domach z Fortis-u.
Ja zdecydowałem się na FORTISa.
W najbliższy poniedziałek zaczną mi kopać fundamenty, więc doświadczeń osobistych nie mam żadnych.
FORTISa polecił mi człowiek, który mieszka w domku zrobionym z tego systemu od około 4 lat.
Po przeanalizowaniu wielu za i przeciw (m.in. faktu, że mam jakiś osobisty awers do ścian 2-warstwowych) właśnie na FORTISa się zdecydowałem. Jeśli chcesz poczytać trochę więcej o przyczynach mojej decyzji to zajrzyj tutaj:
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=84560&postdays=0&postorder=asc&start=0

Ja mam taki sam dylemat.....przez chwile byłem zdecydowany na bloczki Fortis, a właściwie na cały system ze stropami włącznie...ale....no właśnie ta cena w chwili obecnej 21 złotych za 1 bloczek ......belit 24/600 aktualnie w Lublinie gdzie mieszkam jest do kupienia za 9.90......pewnie i keramzyt to dobry materiał ale ta cena z sukiennika to chyba ich "rodzinny" niewypał, zresztą bloczki narożne i nadproża są jeszcze droższe......więc chyba jednak zrezygnuję

pepele
01-08-2007, 22:04
jednak bedzie bk bo fortis jest zdecydowanie za drogi.
inna rzecz to taka ze widzialem budynek z suporex-u ktory stal nieotynkowany przez ponad 25 lat i wyszystko wydaje sie ok. raz nawet spalil sie strych i nic z bk sie nie dzialo. i nadal jest w uzytku. mi takie dowody wystarcza. bk 36 cm.
dzieki za posty