PDA

Zobacz pełną wersję : JAK NA DZIALCE LESNEJ POSTAWIC DOM? PROSZE O PODPOWIEDZ



micialek1
26-07-2007, 20:46
zadalem to pytanie na forum PRAWO ale tu was wiecej to i szansa na odpowiedz wieksza :) . i tu tez juz to pisalem z dwa tygodnie temu i nic . odpowiedzi typu ; to masz pecha poszukaj innej działki poczekaj 10 lat moze sie cos zmieni , nic nie daja . prosze o konkrety . naprawde mi zależy
działka lesna 1,5 ha ,sosny okolo 50 lat , dostep do drogi , do prądu , na sąsiednich działkach są domy (i stare i nowo pobudowane ) PZ musiał bym robic na własną reke bo są w gminie a gmina nie ma kasy na nowe . oznaczenia na mapie R RL RZ ??????
LUDZIE POOOOMMMOCY

Tedii
26-07-2007, 23:18
Zwróć się do gminy co oni na to.
Widziałem takie domy budowane dosłownie między drzewami.
Wyciąto tylko niezbędną ilość drzew.
Tylko pytanie czy tak bezpiecznie (wichury,pożar itd)
Chyba że chcesz wykosić wszystkie drzewa.
W Sosnowcu budowali Auchan to wykosili cały las.
Ale to inne pieniądze (i inne gratyfikacje) :wink:

agnieszkakusi
27-07-2007, 06:12
ja budowałam na działce leśnej. Co prawda na niej były tylko korzenie po akacjach, ale w papierach figurowała jako leśna. Po pierwsze warunki zabudowy na działkę. Potem w starostwie (gminie) dowiesz się gdzie załatwić odlesienie. To działa na tej samej zasadzie co odrolnienie.Nie ma czegoś takiego, że na własną rękę robisz plan zabudowy. Moi rodzice mieli taką sytuację na ziemi rolnej i gmina pomimo braku planu zagospodarownia wydała im warunki zabudowy. Na działkach leśnych jest tak, że z całej działki bezpłatnie możesz wyciąć (o ile dobrze pamiętam) 4,95a pod zabudowę budynku, dojazdy, chodniki, altanki. Jeśli chcesz więcej to płacisz kwotę ustaloną przez lasy państwowe lub po zakończeniu budowy dokonujesz zasadzeń drzew leśnych (tuje odpadają :wink: )

zygmor
27-07-2007, 07:16
Potwierdzam to co napisali przedmówcy.
Wystąp o Warunki Zabudowy to wszystko powinieneś się dowiedzieć, nie było jeszcze tak sprzyjających warunków jak obecnie.
Ja obecnie buduję na działce rolno leśnej a mam pismo z 1999r, że działka bez prawa zabudowy, pomimo że stał tam drewniany domek który obecnie rozbudowujemy. Dom stoi dokładnie pomiędzy drzewami.
Także zacznij od warunków zabudowy i nie czekaj z tym zbyt długo.

sharoon
27-07-2007, 10:05
Hej!
Mam działkę leśną (osiemdziesięcioletnia sosna - na wypisie z rejestru gruntów stoi: lasy i grunty leśne), ale na terenie objętym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, gdzie przeznaczona jest pod budownictwo mieszkaniowe jednorodzinne z możliwością wylesienia 20% powierzchni działki. W praktyce wygląda to tak, że przed budową złożę wniosek do nadleśnictwa o zgodę na wycięcie drzew (wspomniane 20% powierzchni działki) i po uzyskaniu tej zgody wycinam drzewa we własnym zakresie i na własny koszt (kwota wychodzi horrendalna - wycięcie jednej sosny to koszt ok. 500 PLN). Nie muszę już jednak nic płacić gminie ani nadleśnictwu, ani nic zalesiać.
W gminie poinformowali mnie, że jeśli na wypisie z rejestru gruntów jest las (jak u mnie), wszelkie kwestie wylesienia załatwia się w nadleśnictwie, nie w gminie. Nadleśniczy to potwierdził.
Pozdrawiam i życze wytrwałości :)

micialek1
27-07-2007, 19:26
dzieki za podpowiedzi . po niedzieli ide zalatwiac :)

garbus2
27-07-2007, 21:21
Hej!
i po uzyskaniu tej zgody wycinam drzewa we własnym zakresie i na własny koszt (kwota wychodzi horrendalna - wycięcie jednej sosny to koszt ok. 500 PLN). Nie muszę już jednak nic płacić gminie ani nadleśnictwu, ani nic zalesiać.
W gminie poinformowali mnie, że jeśli na wypisie z rejestru gruntów jest las (jak u mnie), wszelkie kwestie wylesienia załatwia się w nadleśnictwie, nie w gminie. Nadleśniczy to potwierdził.
Pozdrawiam i życze wytrwałości :)

te 500pln za drzewo to jakis rozbój w biały dzień i totalna bzdura zarazem. Nie daj się okraść bo inaczej tego nie można nazwać - chyba że masz jakieś specyficzne wymagania co do ścinki (użycie tirfora, bloczków itp). Samo ściecie i wyrobienie sortymentów (które przecież możesz wykorzystać po obróbce w tartaku) to koszt maksymalnie kilkadziesiąt złotych za sztuke. Poszukaj w okolicy ZULi (zakłady usług leśnych) albo popros w nadlesinictwie to dadza ci namiary. Sam jestem lesnikiem i kwota ktora podano to jakis absurd.

dorcha
27-07-2007, 21:41
cze

Jestam świeżo po załatwianu odlesienia.

Pod warszawą sprawa wygląda nastepująco:

1. W nadlesnictwie nalezy złożyc wniosek o wykonanie opisu taksacyjnego (427 zł)

2 Z wnioskiem, który dostalismy po ok. miesiącu, planem zagospodarowania działki, oswiadczeniem o posiadanym prawia do dysponowania działką, wypisem z rejestru gruntów i wypisem z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego trzeba udać się do Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych. Tam złożyć razem z ww dokumentami wniosek o wyłączenie z produkcji leśnej powierzchni zabudowy (w naszym przypadku maksymalnie 20% z całosci działki)

3 Po miesiącu czekania dostaliśmy decyzję, kórą musimy dołaczyć do pozwolenia na budowę.

Ps zapytaj miejscowych geodetów, oni często są zorientowani w takich sprawach. Tak było w naszym przypadku.

Pozdro
Dorcha

dorcha
27-07-2007, 21:42
acha

Nie musimy płacić za wycięcie drzew. jeżeli bysmy chcieli sprzedac to drzewo musimy je ocechować tzn lesniczy musiałby przyjechac i je oznaczyć

sharoon
30-07-2007, 08:29
te 500pln za drzewo to jakis rozbój w biały dzień i totalna bzdura zarazem. Nie daj się okraść bo inaczej tego nie można nazwać - chyba że masz jakieś specyficzne wymagania co do ścinki (użycie tirfora, bloczków itp). Samo ściecie i wyrobienie sortymentów (które przecież możesz wykorzystać po obróbce w tartaku) to koszt maksymalnie kilkadziesiąt złotych za sztuke. Poszukaj w okolicy ZULi (zakłady usług leśnych) albo popros w nadlesinictwie to dadza ci namiary. Sam jestem lesnikiem i kwota ktora podano to jakis absurd.

Dzieki za podpowiedź, na pewno poszukam, bo do wycinki nam jakieś 25 sztuk - już się cieszę na myśl o oszczędnościach! :lol: