PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki kolor kratki wentylacyjnej do czarnego komina?



RRobert
26-07-2007, 22:22
hej.
Stoję właśnie przed wyborem koloru kratek wentylacyjnych na kominie (ponad dachem). Komin powstał z "prawie" czarnej cegły CRH Tytan. W życiu nie widziałem kratek wentylacyjnych w podobnym kolorze. Brązowego nie uważam za podobny ;) Majster twierdzi, że na takich kominach ładnie wyglądają kratki z nierdzewki. Mnie osobiście wydaje się, że kratka taka popsuje cały wygląd komina.

Czy macie jakieś doświadczenia w tym temacie? Czy może jakieś fotki?

kaczorek.
27-07-2007, 12:04
ykk z dołu nawet nie będzie widać jaki masz kolor - daj brązowe i z bańki
a kratki z nierdzewki ble -
jak w alternatywy 4 - wyglądało by "jak gowno w lesie'

RRobert
27-07-2007, 22:28
zdaje mi się, że na tle czarnego to brązowe na pewno będzie widać , że jest brązowe.

A dzisiaj właśnie widziałem taki komin z kratkami z nierdzewki... nie chcę takiego :D

Agdula
27-07-2007, 23:33
Ja kratkę dobieram do stylu komina.
Jakbyś dał jakąś fotkę... to było by łatwiej radzić. :)

RRobert
28-07-2007, 08:50
Komin jest już postawiony w całości. Jutro pstryknę foto.

Ostatnie stadium uchwycone przez aparat wyglądało tak: :D

http://www.erstudio.com.pl/_reszta/murator/007_DSCF5339.JPG

hala_k
29-07-2007, 10:15
hej.
Stoję właśnie przed wyborem koloru kratek wentylacyjnych na kominie (ponad dachem). Komin powstał z "prawie" czarnej cegły CRH Tytan. W życiu nie widziałem kratek wentylacyjnych w podobnym kolorze. Brązowego nie uważam za podobny ;) Majster twierdzi, że na takich kominach ładnie wyglądają kratki z nierdzewki. Mnie osobiście wydaje się, że kratka taka popsuje cały wygląd komina.

Czy macie jakieś doświadczenia w tym temacie? Czy może jakieś fotki?

My zgadzamy się z twierdzeniem majstra, że ładnie wyglądają kratki z nierdzewki.

http://www.on-line.pl/dom/dom_07.06.2007_1.jpg

RRobert
29-07-2007, 16:56
Ostatnie foto komina. Dwukanałowiec (13/13 i 13/25 cm).

http://www.erstudio.com.pl/_reszta/murator/008_DSCF5379.jpg

Drugi komin, ten który nie jest jeszcze skończony, będzie typowym czterokanałowcem (13/13), z czego tylko trzy kanały będą wentylacyjne.

jacekp71
29-07-2007, 17:01
a gdyby te stal pomalowac pod kolor ??

RRobert
29-07-2007, 17:04
wolałbym jakieś rozwiązanie "na wieki". Czyli albo jakieś lakierowanie proszkowe, albo kratki całe czarne - plastikowe. Tyle, że te drugie - wiadomo - z biegiem czasu wyblakną od tych pierwszych.

Normalnie takie głupstwo, a taki mętlik w głowie może powstać :evil:

hala_k
29-07-2007, 19:01
wolałbym jakieś rozwiązanie "na wieki". Czyli albo jakieś lakierowanie proszkowe, albo kratki całe czarne - plastikowe. Tyle, że te drugie - wiadomo - z biegiem czasu wyblakną od tych pierwszych.

Normalnie takie głupstwo, a taki mętlik w głowie może powstać :evil:

Jest rozsądne wyjście - zostawić bez kratki!!!

Agdula
29-07-2007, 19:45
Wow. Ja jestem teraz na etapie kominka. I tak się zasugerowałam kratkami, że myśłałam o kominku a nie o komnie :oops: :oops: :oops:
W kominie na razie nie mam kratek..bo nie bardzo mi się to podoba.
Ale z reguły jak nie mogę czegoś znaleźć gotowego ..to idę do fachowca, żeby mi zrobił na wymiar. To dużo nie kosztuje a efekt jest.
Jak potrzebuje okucia (np kratki) to idę do ślusarza a jak chce bardziej artystycznie to idę do kowala ( kowalstwo artystyczne)

:wink:

Jedno jest pewne..do czarnego komina czarna kratka.

jacekp71
30-07-2007, 13:20
wolałbym jakieś rozwiązanie "na wieki". Czyli albo jakieś lakierowanie proszkowe, albo kratki całe czarne - plastikowe. Tyle, że te drugie - wiadomo - z biegiem czasu wyblakną od tych pierwszych.

Normalnie takie głupstwo, a taki mętlik w głowie może powstać :evil:

Jest rozsądne wyjście - zostawić bez kratki!!!

a jak nie ma kratki to czy sie tam jakies ptaszki nie wprowadza na zime ?? ;-)

J.

RRobert
30-07-2007, 21:57
oj wprowadzą wprowadzą ;) gorzej jak któryś wleci i nie wyleci :D

A co do kratek to czy nikt naprawdę nigdzie nie widział czarnych?

Agdula
30-07-2007, 22:04
oj wprowadzą wprowadzą ;) gorzej jak któryś wleci i nie wyleci :D

A co do kratek to czy nikt naprawdę nigdzie nie widział czarnych?

No a dlaczego nie chcesz sobie zrobić u ślusarza?

pawelb6
30-07-2007, 22:18
Ja kupiłem brązowe,a z daleka wyglądają jak czarne,są to prostokątne z żaluzyjkami nieruchomymi,mocno ciemny brąz,prawie grafit.Są w PSB

RRobert
30-07-2007, 23:03
oj wprowadzą wprowadzą ;) gorzej jak któryś wleci i nie wyleci :D

A co do kratek to czy nikt naprawdę nigdzie nie widział czarnych?

No a dlaczego nie chcesz sobie zrobić u ślusarza?

sam nie wiem... jak nie znajdę gotowców to pewnie z takim pogadam.

Basia_KRK
11-07-2011, 10:19
Podnoszę temat.
Doradźcie gdzie kupić kratki zabezpieczające do komina na zewnątrz? Na allegro widzę tylko jedną aukcję: http://allegro.pl/kratka-kominowa-16x16-cm-aluminium-producent-i1705873018.html Może jakiś sklep internetowy z akcesoriami? W Castroamie, Atticu nie mają :(