PDA

Zobacz pełną wersję : oczeplenie dachu stromego nad krokwiami



ernest1973
27-07-2007, 08:17
Witajcie Forumowicze,

Czy ktoś z Was ocieplał dach stromy (połacie dachu) układając to ocieplenie np. z polisytyrenu eskrudowanego nad krokwiami? Czy ktoś w Was ma doświadczenia związane z mieszkaniem pod takim dachem i tym jak z czasem zachowuje się takie ocieplenie?

W budowanym domku chcielibyśmy mieć widoczne krokwie, belki... konstrukcji dachu w pomieszczeniach "otwartych" do kalenicy i wydaje nam sie to być dobrym sposobem. Jednak chcielibyśmy usłyszeć o doświadczeniach związanych z takim ociepleniem dachu...

Przykłady takich rozwiązań podaje min. DOW (www.styrofoam.pl)

Czekam na Wasze opinie

Barbossa
27-07-2007, 08:25
skoro opinie
pierwsze co powali to cena
drugie, ogólna niechęć do takiego typu dachu, co spowoduje problemy wykonawcze (brak rozumnych)

a rada moja jest taka (oczywiście nie musisz się z nią zgadzać)
zrób sobie dach normalny a "piękne krokiewki" sobie zrób potem jako ozdobę
nikt się na tym nie pozna, a wygląd będzie

ernest1973
27-07-2007, 18:28
Dziękuję za pierwszą opinię i głos...

Cóż, koszty badam... Czy to faktycznie będzie aż tak drogo? 1m3 (metr sześcienny takie polistyrenu eskrudowanego kosztuje ok. 500 PLN), a mam wrażenie, że pozostałych elementów (ruszt) będę albo potrzebował mniej, albo wcale. Deskowanie pełne i tak zrobię, papę lub folię i tak położę. Łaty, kontrłaty to "standard"... Tylko większe, dłuższe gwoździe... Koszty, jak na teraz to dla mnie otwarte pytanie.

Co do trudności wykonawczych, to patrząc na zalecenia wykonawcze oraz rysunki techniczne mam wrażenie, że taki dach, takie ocieplenie łatwiej wykonać dobrze, niż np. dobrze, poprawnie i szczelnie ułożyć wełnę między krokwiami lub dwie jej warstwy...

Zastanawia mnie tylko okno połaciowe lub wyłaz kominiarski w takich dachu (ocieplonym nad krokwiami)?

Czekam na kolejne opinie, sugestie i doświadczenia...

bigmario4
27-07-2007, 19:59
Są tez specjalne kształtki styropianowe,mają już oryginalne progi do zaczepiania dachówek tak że odpada montaż kontrłat i łat.Nakłada sie je na krokwie lub pełne deskowanie.

ernest1973
28-07-2007, 11:05
Są tez specjalne kształtki styropianowe,mają już oryginalne progi do zaczepiania dachówek tak że odpada montaż kontrłat i łat.Nakłada sie je na krokwie lub pełne deskowanie.

Dziękuję za radę... Faktycznie wiem o istnieniu takich kształtek, o których piszesz.
Jednak w tym miejscu należy się wszystkim małe, dodatkowe wyjaśnienie o tym, że jako pokrycie planuję blachodachówkę z posypką mineralną (ceramiczną jak ktoś woli). Więc raczej tylko wersja z łatami i kontrłatami ułożonymi na płaskim polistyrenie eskrudowanym wchodzi w grę...

iwonaszczytno
28-07-2007, 21:14
Ernest musisz mieć bardzo dużo kasy :wink: lub pokażny kredyt który będziesz spłacać do końca życia i jeden dzień dłużej :lol:

ernest1973
28-07-2007, 21:23
Ernest musisz mieć bardzo dużo kasy :wink: lub pokażny kredyt który będziesz spłacać do końca życia i jeden dzień dłużej :lol:

Czemu tak uważasz? Robiłaś coś takiego? Liczyłaś?

iwonaszczytno
28-07-2007, 21:25
Jak sobie policzysz , sam się przekonasz :wink:

ernest1973
28-07-2007, 21:31
Jak sobie policzysz , sam się przekonasz :wink:

Ok! Sprawdzę to ...

Teraz mam pewien problem z fundamentami, a budowa rusza we wrześniu...
Dach w przyszłym roku :)

iwonaszczytno
28-07-2007, 21:40
Są tez specjalne kształtki styropianowe,mają już oryginalne progi do zaczepiania dachówek tak że odpada montaż kontrłat i łat.Nakłada sie je na krokwie lub pełne deskowanie.

Mario jak sobie wyobrażasz montaż tych kształtek bezpośrednio do krokwi ? :roll:

bigmario4
29-07-2007, 07:16
Nie wyobrażam sobie,zrobiłi to za mnie producenci tychże kształtek :lol: Trzeba by w necie poszukać coś na temat.Po prostu widziałem to ale że mnie to nie interesowało to nie zajmowałem sie tym.

Krzysztofik
29-07-2007, 07:55
http://www.lmb.neostrada.pl/r010.jpg
http://www.lmb.neostrada.pl/ramka.html

iwonaszczytno
29-07-2007, 19:07
Nie wyobrażam sobie,zrobiłi to za mnie producenci tychże kształtek :lol: Trzeba by w necie poszukać coś na temat.Po prostu widziałem to ale że mnie to nie interesowało to nie zajmowałem sie tym.

Mam takie dachy wykonane, ale nijak bez łat nie da się ich zrobić :wink:

bigmario4
29-07-2007, 22:26
http://www.lmb.neostrada.pl/r010.jpg
http://www.lmb.neostrada.pl/ramka.html

wodzio
30-07-2007, 07:07
ja u siebie mam coś takiego jak na razie wszystko jest ok, ale to dopiero 1 rok a nie wydaje mi się że wyszło to duzo drożej

wodzio
30-07-2007, 07:10
a nawiasem mówiąc robiłem wszystko poza kładzeniem blachy i obróbkmi sam, szło to dość łatwo (a dekarz chciał za rozłożenie tego prawie tyle samo co za położenie blachy więc sam mu to przygotowałem)