PDA

Zobacz pełną wersję : Oferta na brame Hormann`a okolicach Warszawy



Habier
27-07-2007, 09:41
Witajcie,

Może kotoś z Was ma jakieś doświadczenie jak "powalczyć" ze sprzedawcą bram Hormanna.
Mam otwór garażowy 4600x2350.

Dostałem taką wycenę (mam jeszcze jedną - bardzo podobną):

Brama LPU40, wzór pasy M w kolorze białym o wym.4500 na 2375 4650 zł netto
Malowanie na kolor standardowy 700 zł netto.
Klamka 100 zł netto
Napęd 1229 zł netto
Montaż 1100 zł netto

+7% VAT = 8323,53 PLN

Do zapłacenia (po rabacie) = 7900 PLN !!!! czyli 5% rabatu od całości - nędza straszna.

Twierdzą, że nic więcej nie są w stanie urwać (może 100 PLN).

1. Czy ktoś z Was wie na jakich poziomach upustów oni kupują takie bramy od Hormanna?
2. Czemu montaż tej bramy kosztuje aż 1100 PLN (inna firma za Wisniowskiego chce 600 PLN a za Krispol 400PLN). Czy to jest takie pracochłonne czy starają sie ze mnie "wydoić" maxymalnie kasy?

Ja zakładam, że oni kupują bramę z 30-40% upustem, czyli zarabiają na samej bramie: 1400-1850 PLN. Do tego montaż 1100 PLN.

Kto z Was jest w temacie i może mi podpowiedzieć? A może ja zbyt dużo oczekuje?....
chociaż mam informacje, że :



w Bydgoszczy za hormanna panelowego w kol. złoty dąb z napędem zapłaciłem dokładnie 6100 złotych




Ja za taką samą brame (daleko od Wawy) zapłaciłem 6400 z montażem.


Sam juz nie wiem...

Barbossa
27-07-2007, 09:50
nie trzeba było się pchać do warszafki

Habier
27-07-2007, 09:56
nie trzeba było się pchać do warszafki

jesteś żałosny
zbierasz posty?

twoje głupie i nędzne odpowiedzi na każdy post na tym forum nic "ci" nie dadzą.
Pewnie chciałbyś być "Najlepsiejszym doradcom" :) a jesteś tylko "elytom forum" :)

pablitoo
27-07-2007, 10:01
Witajcie,

Może kotoś z Was ma jakieś doświadczenie jak "powalczyć" ze sprzedawcą bram Hormanna.
Mam otwór garażowy 4600x2350.

Dostałem taką wycenę (mam jeszcze jedną - bardzo podobną):

Brama LPU40, wzór pasy M w kolorze białym o wym.4500 na 2375 4650 zł netto
Malowanie na kolor standardowy 700 zł netto.
Klamka 100 zł netto
Napęd 1229 zł netto
Montaż 1100 zł netto

+7% VAT = 8323,53 PLN

Do zapłacenia (po rabacie) = 7900 PLN !!!! czyli 5% rabatu od całości - nędza straszna.

Witam

Ja za prawie taka samą bramę Hormanna ( 4500x2400 ) w Krakowie - u dystrybutora ( Eu-logys ) w kolorze ciemny brąz z napędem SupraMatic , bez klamki ( po co klamka ? ) + dodatkowy pilot i manualny włącznik bramy od wewnątrz z motażem zapłaciłem niecałe 7 kpln ...

Pozdrawiam

Habier
27-07-2007, 10:21
Witajcie,

Może kotoś z Was ma jakieś doświadczenie jak "powalczyć" ze sprzedawcą bram Hormanna.
Mam otwór garażowy 4600x2350.

Dostałem taką wycenę (mam jeszcze jedną - bardzo podobną):

Brama LPU40, wzór pasy M w kolorze białym o wym.4500 na 2375 4650 zł netto
Malowanie na kolor standardowy 700 zł netto.
Klamka 100 zł netto
Napęd 1229 zł netto
Montaż 1100 zł netto

+7% VAT = 8323,53 PLN

Do zapłacenia (po rabacie) = 7900 PLN !!!! czyli 5% rabatu od całości - nędza straszna.

Witam

Ja za prawie taka samą bramę Hormanna ( 4500x2400 ) w Krakowie - u dystrybutora ( Eu-logys ) w kolorze ciemny brąz z napędem SupraMatic , bez klamki ( po co klamka ? ) + dodatkowy pilot i manualny włącznik bramy od wewnątrz z motażem zapłaciłem niecałe 7 kpln ...

Pozdrawiam

dzieki za info

czyli jednak można

Barbossa
27-07-2007, 10:22
nie trzeba było się pchać do warszafki

jesteś żałosny
zbierasz posty?

twoje głupie i nędzne odpowiedzi na każdy post na tym forum nic "ci" nie dadzą.
Pewnie chciałbyś być "Najlepsiejszym doradcom" :) a jesteś tylko "elytom forum" :)

co do uwag n/t jaki jestem
jak już pisałem w innym poście idę na rekord i chce przekroczyć "magiczną" liczbę 3k postów do niedzieli, więc każda okacja jest dobra; po trupach do celu

co do cen:
jak widzisz sam, biorąc pod uwagę cytaty zamieszczone przez Ciebie, post powyżej, wychodzi na to, że okolice warszafki są generalnie najdroższe (dotyczy to i innych materiałów), więc trzeba szukać jak najdalej od tego miasta,
w Twoim przypadku jest to zakup jednostkowy i nie będzie się opłacał (warszafka drogo, teren - dochodzą koszty transportu)

co do płaczu n/t wartości oferty:
jest era handlowców, producentów, nie nabywców, nie sprzedadzą Tobie, to komuś innemu, nie zbiednieją nie sprzedając Tobie towaru, popyt jest zbyt duży, aby ktoś użalał się nad Twoim kwileniem


ps
forumowicz to brzmi dumnie ale chyba nie w Twoim przypadku

ps 2
cóż zacząłem, dostałem, chociaż trochę o co innego mi chodziło, ale co tam
pardon

Habier
27-07-2007, 10:44
co do uwag n/t jaki jestem
jak już pisałem w innym poście idę na rekord i chce przekroczyć "magiczną" liczbę 3k postów do niedzieli, więc każda okacja jest dobra; po trupach do celu


nędznie ci to wychodzi - pewnie jak wszystko



co do cen:
jak widzisz sam, biorąc pod uwagę cytaty zamieszczone przez Ciebie, post powyżej, wychodzi na to, że okolice warszafki są generalnie najdroższe (dotyczy to i innych materiałów), więc trzeba szukać jak najdalej od tego miasta,


problem sie pojawi w przypadku ew poprawek i reklamacji - zakup z dala od Pruszkowa odpada



co do płaczu n/t wartości oferty:
jest era handlowców, producentów, nie nabywców, nie sprzedadzą Tobie, to komuś innemu, nie zbiednieją nie sprzedając Tobie towaru, popyt jest zbyt duży, aby ktoś użalał się nad Twoim kwileniem


Oczywiście nie ciekawego/odkrywczego nie masz do powiedzenia.



ps
forumowicz to brzmi dumnie ale chyba nie w Twoim przypadku

nie jesteś żandym autorytetem, żeby to oceniać


p.s.

Barbossa,

O pomoc prosiłem osoby, które są w temacie i mogą mi podpowiedzieć o poziomach upustów dla dystrybutorów i cenach montażu...
Nie wiesz nic na ten temat więc nie pisz w tym wątku.

...albo pisz - nawet co 3 minuty... będzie wysoko na forum i więcej forumowiczów będzie miała okazję go zobaczyć.


hihi, nawet z trolla moze być pozytek :)

bob budowniczy junior
27-07-2007, 10:56
mój sąsiad zamawiając drzwi gerdy dostał na bramę garażową hormana 20% rabatu - montaż w Otwocku,zamawiał chyba gdzieś w Warszawie.Szczegółów nie znam.

Habier
27-07-2007, 13:54
czy nie uwazacie, ze 1100 PLN za montaz tej bramy to troche przegiecie?

pablitoo
27-07-2007, 18:26
Habier -> hmmm - u mnie montaż bramy / 4500x2400 cm / wykonywany przez dwóch techników trwał ponad 7 godzin / tzn montaż trwał o wiele krócej ale ustawienie bramy trwało długo ... - ale chłopcy ustawili bramę tak że podczas pomiaru siły biegu bramy wynik mam "0" / wynik pomiaru - od 0 do 4 - im mniej tym lepiej - wynik ponad 2 jest dyskwalifikujący dla bramy / - czyli brama chodzi lekko, delikatnie i płynnie bez żadnych oporów.


Pozdrawiam

Habier
28-07-2007, 17:18
Habier -> hmmm - u mnie montaż bramy / 4500x2400 cm / wykonywany przez dwóch techników trwał ponad 7 godzin / tzn montaż trwał o wiele krócej ale ustawienie bramy trwało długo ... - ale chłopcy ustawili bramę tak że podczas pomiaru siły biegu bramy wynik mam "0" / wynik pomiaru - od 0 do 4 - im mniej tym lepiej - wynik ponad 2 jest dyskwalifikujący dla bramy / - czyli brama chodzi lekko, delikatnie i płynnie bez żadnych oporów.


Pozdrawiam

hmm.. to troche wyjasnia ale...

- roboczogodzina wychodzi ok. 80 PLN (cenią się kurcze)
- ciekawe czy wszyscy "technicy" podchodzą do swojej pracy równie poważnie jak Twoi i czy będą chcieli poswięcić kilka godzin na "dostrajanie" bramy.