PDA

Zobacz pełną wersję : belki stropowe-pomocy!!!!



marekd
13-07-2003, 14:34
witajcie
czy orientujecie się ile prętów zbrojeniowych powinno być zatopionych w belce zbrojeniowej i jakiej powinny być grubości?
ja ostatnio szukam i wszyscy producenci mówią ze dwa wystarczą (długość belek od 3,60 do 5,70).mam wrażenie że jest to trochę za mało ale może się mylę ,podpowiedzcie..
pozdrawiam

KrasnaLL
13-07-2003, 16:14
O jakie ci belki chodzi?

HenoK
13-07-2003, 16:50
witajcie
czy orientujecie się ile prętów zbrojeniowych powinno być zatopionych w belce zbrojeniowej i jakiej powinny być grubości?
ja ostatnio szukam i wszyscy producenci mówią ze dwa wystarczą (długość belek od 3,60 do 5,70).mam wrażenie że jest to trochę za mało ale może się mylę ,podpowiedzcie..
pozdrawiam
Jeśli producentom zadajesz tak "precyzyjne" pytania jak nam tu na Forum, to nie dziwię się, że otrzymujesz tak szczegółowe odpowiedzi ...
Udzielam "precyzyjnej" odpowiedzi : dwa pręty wystarczą, albo nie wystarczą.

marekd
13-07-2003, 17:27
miałem wrażenie że dość jasno określam ale jak widac jestem dalej laikiem,
chodzi mi belki kratownicowe do stropu gęstożebrowego aby mieć sklepienie nad parterem,czy wyraziłem sie jaśniej????

marekd
13-07-2003, 17:30
nie we wszytskim trzeba byc fachowcem ja w zyciu zajmuje sie zupełnie czymś innym a Tobie gratuluje jesli znasz sie na wszystkim to oznacza ze musisz byc smokiem trojgłowym aby wystarczylo Ci pojemnosci w mózgu...

zbyszekP
13-07-2003, 18:11
Z tego co wiem w belkach stropu gęstożebrowego systemu TERIVA są zatopione dwa pręty, natomiast w belkach systemu TECHBUD czy FERT są trzy. Belki systemu TECHBUD czy FERT są więc bardziej wytrzymale co ma pewne konsekwencje przy projektowaniu stropu. Odpowiedz na Twoje pytanie jest więc następująca. Mogą być dwa pręty. Jakiej grubosci to nie jestem pewien. Kiedyś mi mówiono, że fi 10 dla dlugosci do 6 m i fi 12 powyzej. Zesztą budowa belki jest trochę bardziej zlożona.
Więcej danych o TERIVIE możesz znaleźć np na:
http://www.kratbet.pl/?T=listprod&kat=0005
a o TECHBUDZIE na:
http://www.techbud.com.pl/stropy-gestozebrowe-danetechniczne-charakterystyka.htm

HenoK
13-07-2003, 18:26
nie we wszytskim trzeba byc fachowcem ja w zyciu zajmuje sie zupełnie czymś innym a Tobie gratuluje jesli znasz sie na wszystkim to oznacza ze musisz byc smokiem trojgłowym aby wystarczylo Ci pojemnosci w mózgu...
Nie obrażaj się, bo to do wiedzy Cię nie zaprowadzi. Uważam, że nawet żartobliwa odpowiedź jest lepsza niż żadna, jeśli prowadzi do sprecyzowania Twoich potrzeb.
Jeśli chcesz, to zobacz moje inne posty. Staram się zawsze odpowiadać rzeczowo, ale niekiedy naiwność pytań jest tak wielka, że mam chęć na żarty.
Widzę, że rzeczową informację już dostałeś, więc życzę sukcesów w budowaniu.

marekd
13-07-2003, 21:23
dzięki za info teraz wiem na czym stoję , a może bede stał...
pozdrawiam