PDA

Zobacz pełną wersję : Dom szeregowy bez projektu wspólnego



reamer
27-07-2007, 10:35
Witam

Jestem w trakcie projektowania swego segmentu na działce szeregowej.( zostały sprzedane same działki bez projektu architektonicznego) Jestem pierwszym który zdecydował się na budowę. Czy ktoś z Was borykał się z podobną inwestycją ? Czy są jakieś przepisy, które określają, że moi następcy (sąsiedzi) będą musieli dostosowac się do mojego projektu ? Obawiam się, żeby nie powstał bohomazik,a sąsiedzi na razie nie wyrażają chęci budowy.

Pozdrawiam

Reamer

civic9
27-07-2007, 15:32
najlepiej będzie uzgodnić z wydziałem architektury jak oni to widzą. jak się zrozumiecie i dogadacie to będzie prościej niż potem walczyć na paragrafy.

"u nas" powiedzieli, że najlepiej opracować projekty razem i złożyć wspólnie. w środku były różne, ale bryła na zewnątrz identyczna. i ludzie się jakoś dogadali, projekt przez urząd przeszedł bez większych problemów i wygląda to znośnie.

sytuacja w której tylko Ty jesteś zainteresowany będzie na pewno trudniejsza, ale z drugiej strony - Ciebie już potem nikt do zmian nie zmusi, conajwyżej (o ile) reszta się będzie musiała dostosować, więc to tylko reszta się musi martwić, Ty mniej (możesz użyć takiego argumentu i jednak zainteresować resztę).

zwracam też uwagę, że na szeregówkę raczej typówki się nie nadają, a można zrobić projekt całego szeregowca za koszt rzędu jednego projektu indywidualnego i podzielić ten koszt na liczbę domków (+ coś ekstra za ewentualne zmiany niekonstrukcyjne w środku i dodatkowe egzemplarze dokumentacji, ale to już grosze). to także może być argument do zainteresowania reszty na tym etapie.

Witos
28-07-2007, 07:20
Jestem w trakcie budowy takiego domu. Jeżeli działka na której chcesz się budowac posiada plan miejscowy, a zapewne tak, to w planie masz wszystkie wytyczne których nie mozesz przekroczyc i tego masz sie trzymać. U nas nie ma możliwosći zaszales bo plan jest na tyle skonstruowany ze nijak nie przekombinujesz na szkode sąsiada. :)