PDA

Zobacz pełną wersję : Załatwianie w ZUD???



Promyk
27-07-2007, 17:59
O co chodzi z ZUD. I ile tam się czeka n adokumenty i co dalej. Prosze o pomoc i wyjaśnienie czy ktoś już to przechodził?

27-07-2007, 19:02
Zakład Uzgadniania Dokumentacji Projektowej. Nie czeka sie tam na dokumenty, tylko składa się do nich ;). Posiedzenia odbywają sie zwykle raz w tygodniu, w mniejszych miejscowościach raz na dwa tygodnie. Zbieraja sie tam przedstawiviele właścicieli poszczególnych mediów oraz innych instytucji samorządowych.
A konkretnie: składasz aktualną mapę geodezyjną (kilku egzemplarzach, przeważnie w 3-4) z naniesionymi przyłączami do budynku - o ile wychodzą poza Twoją działkę.
Mapkę przygotowuje projektant (architekt - jeśli kilka branż na raz składa trasy, lub branzowiec, jeśli tylko jeden rodzaj mediów jest przyłączany). Również projektant może moze tę mapkę złożyć w ZUD (jeśli tak z nim ustalisz) lub składasz osobiście.
Koszt za uzgodnienie każdego przyłącza to ok. 40 zł, jesli składasz na sieć to liczy się od metra długości sieci.

Witos
28-07-2007, 07:23
Nie przejmuj sie Zudem. Ja niechcący pominąłem a mam już wszystkie przyłacza porobione. Facet w wodociągach powiedział ze zaoszczedziłem przynajmniej 50 zł.

Esiek
29-07-2007, 14:05
No to masz szczescie. W slupskim starostwie nie dostalbys pozwolenia. Chyba ze jestes przed ubieganiem sie o pozwolenie...