PDA

Zobacz pełną wersję : Deski szalunkowe na dach????



mala_lenka
28-07-2007, 19:34
Witam,
czytam, słucham i już nie wiem.
Jedni mówią (i piszą tu na forum też) , że nie nigdy w życiu, a inni , że czemu nie,
oczyścic i można stosować :-?

A ja nie wiem i mały mętlik mam już w głowie bo:
1.oszczędność by była jeśli bym wykorzystała...
2.ale jeśli w jakiś sposób ma to zaszkodzić dachowi to nie będzie to oszczędność przecież....
3.kasy brak, więc wszedzie szuka się oszczędności ale przecież w granicach rozsądku....
4.czy ktoś ma to sprawdzone, że faktycznie to zaszkodzi dachowi(wykorzystał deski szalunkowe po jakimś czasie zajrzał pod pokrycie a tam buuuummmm) :evil: ???

Proszę napiszcie....

Barbossa
28-07-2007, 19:47
....czy ktoś ma to sprawdzone, że faktycznie to zaszkodzi dachowi(wykorzystał deski szalunkowe po jakimś czasie zajrzał pod pokrycie a tam buuuummmm) :evil: ???

Proszę napiszcie....
a co by miało buuummmmm???

iwonaszczytno
28-07-2007, 21:05
Wykorzystaj te deski , a będziesz zadowolona z tego dachu, nie słuchaj bzdur typu nie nadają się, folia będzie lepsza :wink:

Kris2222
28-07-2007, 21:24
ja użyłem deski z szalunku na dach a raczej deski na dach wykorzystałem do szalowania :D
Deska szalunkowa różni się od normalnej deski .
Jak byłem na tartaku to mi właśnie polecał do szalowania deski szalunkowe, były tańsze , ale że od razu byłem zdecydowany na pełne deskowanie to wziąłem te lepsze.
Szalunkowe to zazwyczaj deski z jednej strony równe a z drugiej kora , po prostu to odpad który powstaje przy cięciu na tartaku , do I klasy sie nie nadaje ale do szalowania jak najbardziej.
Jęsli masz to typowe deski szalunkowe to nie nadają sie na dach , bo pod korą kryje sie masa szkodników, chociaż ty okorujesz to zawsze tam coś zostanie .
Jak masz zwykłe deski i wykorzystałeś do szalunku to na dach śmiało możesz bić.

iwonaszczytno
28-07-2007, 21:36
Kris częściowo masz rację, ale pierwsze słyszę ,że deska szalunkowa to odpad z korą :roll: te deski różnią się od normalnej tylko grubością, mogą być 19 lub 22 (normalna 25) i tyle. Jeżeli rzeczywiście miały by być takie z korą to oczywiście ,że nie nadają się, jeżeli różnią się tylko grubością nie widzę problemów (oczywiście na całym dachu, lub jednej połaci ta sama grubość deski)

Kris2222
28-07-2007, 21:46
Możliwe że tak jest.
W tartaku w którym kupowałem ,deski szalunkowe były właśnie z jednej strony równe a po drugiej kora na narożach , no wiesz o co chodzi, nie mieli szalunkowej deski tylko np.18mm . myślę że ludzie zaczęli by kupować te cieńsze , bo też deska i dobra , a tak szalunkowa z korą . Jak jest na innych tartakach to nie wiem.

iwonaszczytno
28-07-2007, 21:51
Wiem o co Ci chodzi, widać że Twój tartak na dorobku, lub oszczędny jego właściciel :wink:

Tedii
28-07-2007, 23:02
Miałem deski calówki i poszły na dach.
Jest OK.

mala_lenka
29-07-2007, 10:29
Dzięki,
no to może zrobię tak jak radzi Kris2222, czyli deski na dach do szalowania :roll:
Iwonaszczytno radzisz, że mogą być nawet te cieńsze-czy tak jest faktycznie??

Za dwa tygodnie muszę już kupić te deski(na razie na szalunki) no ale chcę mieć pewność , że jakiegoś głupstwa, które mnie drogo będzie później kosztować...

Jak na razie wynik jest jednoznaczny, Wy położyliście i nic się nie stało, tzn.nie było problemów, negatywnych doświadczeń brak

Barbossa buuuummmm oznacza kłopoty w jakiejkolwiek formie :wink:

Może ktoś jeszcze napisze o swoich doswiadczeniach w tej kwestii :oops: