PDA

Zobacz pełną wersję : RESZTKI KLEJU Z TAŚMY MALARSKIEJ ZABEZPIECZAJĄCEJ OKNA



Renatab06
28-07-2007, 21:41
Witam! Mam pewien problem i myślę, że Państwo mi pomogą go rozwiązać. Podczas tynkowania domu zabezpieczyliśmy futryny i rolety taśmą malarską i folią tak, aby potem nie mieć problemu z ochlapanymi oknami. Okna są czyste, rolety też, ale w niektórych miejscach po zdjęciu taśmy malarskiej zostały ślady kleju. Nie pomogło mycie płynem do naczyń, ani mycie płynem do szyb. Czy jest jakiś sposób, w który można by to usunąć, nie niszcząc ani nie odbarwiając futryn? Będę wdzięczna za rady :)
Pozdrawiam,
Renatab06

DPS
29-07-2007, 12:29
Jeżeli nie chcesz używać proszku do szorowania (substancje cierne) to pozostaje długoi i namiętnie myć i szorować bez żadnych środków, ewentualnie mleczkiem czyszczącym. Ważne, żeby gorącą wodą, pomaga.

fugo79
29-07-2007, 19:27
zobacz ciepłą woda z octem u mnie pomogło.

speek
29-07-2007, 19:56
Jezeli masz biale futryny to stosujac ocet po jakims czasie miejsca dzialania octem pozolkna.
Mnie polecono nasaczanie kwasnym mlekiem i roztarcie palcami miejsc po kleju a nastepnie przetarcie roztworem sody oczyszczonej w proporcji lyzki na szklanke wody,wysuszenie i polerowanie wazelina.
Sprawdzilam i polecam

el-ka
29-07-2007, 21:52
Ślady po kleju dobrze usuwa preparat WD-30, nie niszczy on ram plastikowych i drewnianych. Do plastików jest też specjalistyczny Cosmofen, gdy zabrudzenia są wyjątkowo uparte, drewniane czyści się terpentyną.

JACKIE P
29-07-2007, 22:11
ja próbowałem na plastikach u mamy denaturatem. Zeszło ładnie, ale pod warunkiem, że klej jest w miarę świeży. Cyrk zaczyna się na oknach od południa jak trochę słońce popracuje i z kleju zrobi się lepiąca maź.

Darek_P
29-07-2007, 22:51
Resztki kleju z nalepek na szybach udało mi się elegancko usunąć preparatem LABEL OFF w sprayu (do kupienia w sklepach elektronicznych i komputerowych).

Darek

stanisław.k
30-07-2007, 06:52
Bez problemu usuniesz klej benzyną ekstrakcyjna a troche ciężej denaturatem.
Rozpuszczalniki te nie uszkadzają pcv

skorpio
30-07-2007, 09:59
Polecam olejek kosmetyczny (taki do pielęgnacji niemowląt), klej schodzi b. szybko nie uszkadzając powierzchni.

toy
15-08-2007, 12:27
Miałem ogromny problem z taśmą na oknach pvc w południowej elewacji. Po zimie nie skutkowało nawet użycie benzyny ekstrakcyjnej. Pomógł bardzo silny rozpuszczalnik do wyrobów karbomidowych, ale pcv zmatowiało. Wypolerowałem cifem i jest ok. Polecam jak najszybsze usuwanie resztek taśm i klejów!

el-ka
15-08-2007, 21:58
Do PCV specjalistyczny preparat Cosmofen, do drewna terpentyna lub wczesniej wspomniany przeze mnie WD-40. Benzyna i denaturat matowi powłoki lakierowe drewna.

YreQ
15-08-2007, 22:30
Nie jestem jeszcze na tym etapie, ale babka, która kupiła dom niedaleko naszej budowy - usuwała długo zalegające taśmy na białych plastikach...... parą z czajnika.
Na jedno okno schodziło jej kilka godzin :roll: W jaki stanie są ramy okienne nie wiem.
U siebie taśm na zimę z pewnością nie zostawię.

el-ka
15-08-2007, 23:21
lepiej niż ten czajnik zastosować pistolet parowy - są w slepach AGD, ma też w ofercie takie urządzenie, ale oczywiście droższe Karcher. Przydaje się przy każdym sprzataniu, ale przy bardrzo zastarzałej taśmie może nie pomóc i wtedy tylko chemia. Para z takiego urządzenia nie zniszczy praktycznie żadnej powierzchni.

Witos
16-08-2007, 06:42
zanim użyjesz chemii pary i szczoty spróbuj zrobic to tą samą taśmą. "Tamponujesz" świeżym kawałkiem taśmy stary pozostawiony klej i powoli ale schodzi i to bez śladu. Można użyc taśmy z mocniejszym klejem.