PDA

Zobacz pełną wersję : Mam problem z drogą!



jankosik
13-07-2003, 23:14
Witam,
mam działkę siedliskową (ponad 1 ha), która została wydzielona z części ziemi teścia (początek mojej działki znajduje się około 60 m od drogi głównej. Gdy ją przejmowałem, miałem nadzieję, że dojadę do niej biegnącą obok drogą (nie chciałem przejeżdżać przez gospodarstwo teścia). Niestety, właściciel wspomnianej drogi nie chce udzielić mi służebności na przejazd :( . Zaproponował mi, bym kupił w/w drogę - 10 zł/m2. Niestety, droga jest długa - ma 500 m (szerokość wynosi 2,5 m) :cry: . Może i bym ją kupił i dołączył do ziemi, ale ta droga ma już 2 służebności - kupując drogę zyskałbym tylko przejazd. Facet chce po prostu na mnie zarobić. Chcę się budować, ale nie chciałbym przejeżdżać przez gospodarstwo teścia. Boję się zacząć. W warunkach zabudowy otrzymałem informację, że mam się dogadać z właścicielem drogi. Nie wiem, czy jest szansa na to, bym sądowo otrzymał służebność...
Za każdą radę będę wdzieczny.

Bartt
14-07-2003, 15:05
Tak, masz szansę. Trochę to potrwa, ale jeśli ci się nie spieszy to możesz spróbować. Sąd weźmie pod rozwagę wszelkie okoliczności i wytyczy dla ciebe drogę konieczną. Może się okazać, że przez grunt teścia, ale chyba raczej po istniejącej już drodze. Może jednak orzec zadość uczynienie finansowe na rzecz sąsiada. :)

jankosik
14-07-2003, 20:52
Dzięki! :D